Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
2. pro 2009

jé, zprávy o novém miminku, paráda, to byla teda rychlovka 🙂 taky mooc gratuluju a držím palce, ať se hormony brzo uklidní!

ad oblečení, my teď celkem nosíme 6-9m 😀

janeyzelvicka
2. pro 2009

V brně tedka začly vánoční trhy a já tam na stejném místě jako loni viděla stánek, kde prodávají trička atd. jakoby ne batikované, ale asi kreslené přímo na tu látku... minulý rok jsem tam kris koupila tričko s želvičkou, těšila jsem se, že to bude nosit, no a ona do toho furt ne a ne dorůst 😀 😀 😀 😀

hest
2. pro 2009

jojo tam jsem si loni koupila takovou kabelku se zvířátkem-)) mám ty trhy moc ráda, doufám, že to tamstojí i letos-) v pátek jedu do Brna, tak se musím podívat-))

janeyzelvicka
3. pro 2009

hest, jj, to je ono, letos to je na stejném místě jako loni, na rohu nejblíž české 🙂

k.ate
3. pro 2009

kukuca - gratulujem a nedepkař, všechno se dá zvládnout 🙂 já jsem teď nemocná, tak občas už padám na čumák, protože malej nemá moc pochopení pro to, že se chci přes den vyspat 😀

tanuki
4. pro 2009

jojo, to ěm děsí, že to momentálně horko těžko zvládám a to jsme všichni zdraví. jestli někdo padne, tak nevím, jak to uděláme. Ale z epidemiologického hlediska jsem dost zvědavá. Martin si myslí, že už prasečí měl- byl nemocný ve stejné době jako jeho mamka, která si stěr pro zajímavost udělala, ale asi blbě..nicméně její kolegyni vyšel pozitivně. Moje mamka učitelka si taky myslí, že jí už měla.. tak zbýváme já a Veru 😕

dreana
6. pro 2009

ahoj holky, letos končím Bc. na přírodovědě, planuju mimčo, chtěla bych vedet jakou školu zvladate s mimčem nebo jaky obor? co doporucujete?

tanuki
6. pro 2009

ahoj, když máš alespoň trochu hlídání, je to bezva 🙂

dreana
6. pro 2009

Tak to bych měla, protože manža děla kratky dlouhy tak by byl vlastně pulku měsíce doma..

tanuki
6. pro 2009

tak to je bezva 🙂 a jakého magistra bys chtěla? jestli nebudeš mít problémy v těhotenství kvůli laborkám, tak šup na to 😀

janeyzelvicka
7. pro 2009

dreana ahoj, my to tu všecky zvládáme 🙂 jak psala tanuki, dobré hlídání je nejdůležitější 🙂

k.ate
7. pro 2009

tak já už jsem zdravá, jupí... na prasečí chřipku to nevypadalo, spíš jen nějaký nachlazení... ale jsem ráda, že jsem v pohodě a malej to ustál... 🙂

dreana - my jsme s manžou oba na elektru 😀 jen teď máme problém s tím, že potřebujem hlídání na zkoušky, protože máme oba stejnej obor a na našem oboru je málo lidí, tak jsou u každý zkoušky jen tři termíny a šmitec... ☹ ale jinak se to dá, jen já jsem líná a teĎ mám na co svádět, že nedělám laborky do školy 😀

tanuki
7. pro 2009

výmluvy, no jo.. 😀
Já v lednu zaplatím hlídání sousedce, snad to bude klapat. ale taky se zatím moc extra nepřipravuju 😔

tanuki
7. pro 2009

to je prostě v pytli, v noci sjem celkem dlouho spala, ale teď byla vizita přes 3hodiny..na nohách..a trochu přemýšlet a jsem úplně KO a naučím se zas kulový 😢 do toho si budu chtít užívat s Verunkou.. noc+den byla u babičky (akorát jsem ráno jela nakojit, neb prsa k prasknutí) a byla to vážně sranda. Babičku miluje a dlouho jí neviděla, tak byla šťastná, hlídala si jí, kňourala, když se babi začala oblíkat..a mně v klidu zamávala😀 naopak když jsem jí druhý večer vyzvedávala, tak se na mě chechtala a hned začala mávat babičce 😀 a to za celý den ani jednou nevolala "máma" jen jednou v noci :-P už je to velká holka!

janeyzelvicka
7. pro 2009

tanuki, jojo, osamostatňujou se nám, co?
Já když nedávno byla pryč od čtvrtka ráno do pátku po poledni, taky jsem s hrůzou čekala telefonáty řve jak na lesy, nevím co s ní mám dělat... a prý byla naprosto v pohodě!

tanuki
8. pro 2009

a byla s tatínkem? Já Vám závidím, že Jarek uspává standartně, u nás zcela výjimečně (samozřejmě mluvím stále o Jarkovi 😀 ) a je to boj..

janeyzelvicka
8. pro 2009

Ve čtvrtek byla s mojí mamkou, odpo přišel jarek, naši tam ještě byli na návštěvě, večer odjeli, přes noc s jarkem, ráno jarek předal kamarádce a já pak v poledne přijela.
U nás už to tak funguje několik měsíců, opice se osprchuje a pak už si ji jarek nese do pokoje, převlíkne, dá do postýlky a čte tak dlouho, dokud neodpadne (ona nebo on 😀 ). funguje to líp, než kdybych uspávala já, po mě se sápe, cítí mlíko...

kukuca
9. pro 2009

Zdravím,už je to malinko lepší, ale zkoukový je za dveřma,tak jsem zvědavá jak to dáme.
Měla jste některá problém s kojením?Mlíka mám dost,ale mám už 2 týdny celkem hlubokou ragádu na jednom prsu..Odstíkávání jsem vzdala,je to na dlouho a v noci to nedám, a nějak extra se to nehojilo,tak jsem vypilovala techniku přisátí,akorát nevím jestli se to zahojí za pochodu..

kukuca
9. pro 2009

K.ate, mimochoem,nepracuje ta paní co je s tebou na některých fotkách(maminka?)v nemonici v Bohunicích na odbrech krve?Manžel měl pocit že ji odtud zná od vidění 🙂

senja
9. pro 2009

Ahoj holky, jsem tu poprve. Take se vracim v letnim semestru do skoly (prezencni) a docela se bojim co maly ☹ Bude mi ho hlidat babicka, ale je to desny zavislacek, usina jen u prsu, kdyz ho uspava nekdo jiny, tak desne place az je z toho hysterie a je k neuklidneni ani lahvickou s mlekem, vazne jen ten prs ☹ A u toho jeste vzlyka "mam-ma!" 😢

kukuca, zahoji se to za pochodu, akorat budes to muset vydrzet 😒 Ja jsem prvni mesic trpela jak zvire, protoze v porodnici mi prilozeni k prsu vysvetlili az den pred propustenim, do te doby mi maly bradavku rozzuzlal do krve 😢 Nepomahal ani "zazracny" Bepanthen, nic. Jen jsem to porad vetrala (chodila jsem doma s vyhrnutym trickem a z prsou mi teklo, pripadala jsem si jako dojna krava 😝). Tak hodne stesti a vydrz to, pak uz to bude lepsi (teda dokud malemu nezacnou rust zuby, to si zase vzpomenes na bolestive zacatky 😀 )

kukuca
9. pro 2009

Jé Senjo, kéž by, dodala jsi mi odvahu nevzávat to 🙂 Taky si připanu jak dojná, taky mi to teče všude.Snad to teda taky bude mít dobrej konec, vždycky když je na řadě to bolavý,celá jsem zpocená jak se přichytí a hlavně ať se u toho moc nekroutí a nežužle.
Tak ti přeju ať je malej hodnej a můžeš se vrátit o školy.

janeyzelvicka
9. pro 2009

kukuca, já to nikdy neměla, takže radit nemohu, ale držím palce, at se to co nejdřív zahojí, musí to být maso... pořádnou bolest prsou jsem si vynahradila, až když malá začala kousat 😀

senja, třeba tě malý překvapí 🙂 je zvyklý na babičku už teď? vídá ji často? A byl už někdy sám - teda myslím s hlídáním jiným než tebou třeba půl dne, celý den?
Protože moje "mimi" je doteď celkem prsní závislák, když byla malá jako tvůj chlapeček, taky se uspávala u prsa... ale když jsem prostě nebyla k mání, vzala zavděk těma, co k mání byli a ani si na mě nevzpomněla 😀 když jsem byla ve vedlejší místnosti, nikdy to nevycházelo, věděla, že jsem vedle a chtěla ke mně. Když jí ale bylo jasné, že mama není, protože mě třeba dvě hodky neviděla, usla v klidu, nechala se nakrmit lahvičkou... takže to dopředu nevzdávej 😉 😉

kukuca
10. pro 2009

Teda,dneska byla šílená noc..Kojila jsem Filípka před spaním o půl jedenácté..Pak klasickej brekot po jídle,akorát že trval s přestávkama až o půl druhé.I když jsem ho měla v zavinovačce na ruce(to jedině zabírá) s dudlíkem pohotovosti, stejně jsem byla zralá na blázinec a do toho mě samotné padala hlava únavou.Je to normální?Přes den to dávám už v pohodě ale jet takhle i přes noc je síla.Hlavně mi nepiště,že je to tím šestinedělím a pak bude líp 😅

janeyzelvicka
10. pro 2009

Kukuca, já myslím, že to je normální... něco ho trápilo, tak prostě brečel...
Nevím, jestli to je šestinedělím, mě se občas podaří jít spát kvůli malé taky až o půl druhé ještě teď 😀 😀

tanuki
10. pro 2009

u nás se řvalo první 3měsíce 19-22 😔 nic nepomáhalo, jen občas koukat na světýlka aut z okna. Nic moc, jediné, co mi dodávalo sílu bylo, že může být i hůř, že od kamarádky pláče každý večer 6hodin 😝 😔 Co šátkování?
Ad prsa, Bepanten nic moc, když je něco trochu vážnějšího. Občas namoč bradavku do genciánky, ať se trochu vydezinfikuje a jinak je na hojení nej lanolin. Prý se někde v lékárně dá koupit kalíšek a i se v tom impregnují vlňáčky. Ale všichni se po něm ptají a nikdo ho zatím neobjevil. Komerčně pak existuje toto http://www.medela.cz/produkty/purelan.php je to drahé, ale zas se to nekazí a může to zůstat do dalšího těhu. Já teda problémy neměla, ale dobře mě to v porodce naučila a hodně jsem chodila bez podprdy jen v tričku...

Senjo, přesně jak píše Janey. A co studuješ? To máš bezva, že máš volnou babičku 😉

kukuca
10. pro 2009

Tanuki, taky mi dodává sílu že některý miminka brečí víc, jsme asi tak ten průměr a já zatím málo odolná mamina 🙂 Šátkování nám nejde, strčila jsem ho párkrát do kolíbky a začne se vrtět a vztekat. Tak počkám až bude mít měsíc a zkusíme na svislo.
Lanolin o medely jsem koupila, je výbornej, zatím to asi trochu pomáhá. Jenom je tady dneska na návštěvě brácha a musím chodit zahalená,tak to tomu moc neprospěju.Sice oddálím hojení,ale přítomnost někoho známýho mě pomáhá.
Jinak co moc chválím je látkování,baví nás to,je to fajn.Paprírovky fůůůůůůůj,protýkaly, stačily mě těch pár dní v porodnici.

janeyzelvicka
11. pro 2009

To je fajn že je látkování v kurzu 🙂
My jsme tu včera měli na návštěvě kamarády, co čekají mimi v březnu, tak jsme předváděli nosítko, nosicí bundu, to je celkem nadchlo, látkovky už míň, šlo z nich vyčíst něco jako kdo by se s tím crncal a toho odpadu zas tak moc není.

jinak mám doma momentálně nemocné a tudíž krajně rozmrzelé batole 😒

k.ate
12. pro 2009

kukuca - jo jo moje mamka tam pracuje😀 kurňa to je hrozný, ji každej zná a kdo ji nezná, s tím se tam seznámí 😀

janeyzelvicka
14. pro 2009

Juchůůůůůůůůůůů, zítra mám poslední den semestru, a to jsem si říkala, že ho v žádném případě nemůžu přežít
😀 (no, ještě zbývá zkouškové 😀 😀 😀 😀 )

k.ate
15. pro 2009

janey- to my končíme až v pátek ☹ teda ve čtvrtek, ale za to tenhle tejden stojí za to 😀 dneska ráno test, odpoledne zkouška, zejtra odevzdat esej a ideálně jeden protokol a ve čtvrtek test a odevzdat 11 protokolů z měření 😀 (no a hádej, kolik jich mám hotovejch?😀)