Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

renat2
28. únor 2010

Ahoj...

blka: přidávám se ke gratulacím...

Já jsem hotová, ale samozřejmě vše O.K. začínají nás zoubky a K. je hodně plačlivý, no asi si to dovedeme představit. Diplomka stojí, ale nevadí, už to vypadá opravdu na to pozdější odevzdání (nic něhoří).
Navíc jsme se rozhodli jet na hory, na 5 dní...prostě vypadnout, odpočinout si, já se cítím po státnicích stále "vyflusaná", manže si odpočine od práce a Kuba se nadýchá čerstého horského vzduchu.

janeyzelvicka
28. únor 2010

Renat, tak s těma horama je to fajn nápad 🙂 🙂

renat2
28. únor 2010

Janey: děkujeme, fakt to potřebujeme, asi všichni. Vypadnout, nemyslet na práci, na školu... 🙂 jedeme na Tanvadksý Špičák, manžel našel super akci 🙂

teriska: já teda už odstříkávání neřešila, malý se narodil a já už měla půl roku ukončenou školu, čekala jsme na státnice, ale určitě bych to řešila jak oholky, zavřit se na WC a hotovo (výhoda byla, že někde byli přímo kabinky celé, takže nikdo nic okolo neslyšel 🙂

hankazamecnikova
28. únor 2010

Ahoj holky, tak nám včera přivezli kočárek! 🙂 Přišel asi o měsíc dřív než sme ho čekali, vlastně hned za týden po objednání 😀 Nějak mi to přijde jako velká super hračka, nedokážu si představit to mimčo v něm...

janeyzelvicka
28. únor 2010

hanka, a jaký máte?

renat, paráda 🙂

renat2
28. únor 2010

a to jsem se chtěla taky zeptat? Jaký máte?

hankazamecnikova
28. únor 2010

Roan Maritu, vzor 513. Ani jsem netušila, že je to hnědá se světle modrou, na fotkách to vypadalo jako bílá. Ale protože čekáme chlapečka, je to skvělý překvapení 🙂 Dám si pak fotky do alba 😉

kukuca
2. bře 2010

Jenom v rychlosti nakukuju.
Mám hotovej zimní semestr 🙂 😀
Paráda,na to že jsem toho chtěla nechat.Díky vám za podporu.
Renat, zoubky?Filípkovi jsem objevila před pár dny 4!Bílý tečky pod ásněma a oteklý dásničky.Tak už máme asi důvod toho hysterikýho pláče jak jsem thdy psala.To bývá skoro každej večer.Plus se budí každý dvě hodiny v noci na kojení.Jsem mrtvá,nevyspalá.Snad to jednou skončí, aby si nezvykl už do konce kojení takhle v noci jíst 😖

janeyzelvicka
2. bře 2010

kukuca, moc gratuluju 😵 😵 tobě i malému k zubům 🙂

kukuca
2. bře 2010

Díky Janey, ale začínám být nervózní u toho, že mu jde všechno tak rychle.Aby to neodneslo jeho tělíčko.Už 14 dní se zdvihá o sedě,jakoby dělal sklapovačky..Jak ho zpomalit? 😅

janeyzelvicka
2. bře 2010

Kukuca, já myslím, že kdyby na to jeho tělo nemělo, tak by to nedělal... mnohem horší by asi byl opačný případ, kdyby třeba neseděl a vy jste ho posazovali.

kukuca
2. bře 2010

No to mi povídej!Treila ses do černýho..Kvůli tomu se rozčiluju neustále.Hlavně tchýně a manželova prabička jsou experti, jak má F. ten ,,velikej,, zadek z látkovek,takmají tendenci ho pořád posazovat.A nechápou že takhle ještě ne..Tečou mi nervy..

blka
2. bře 2010

Kukuco, tak to je super, gratuluju 🙂
A teda zoubky, tak brzo 😕 ? My ještě nemáme žádnej 🙂

tanuki
2. bře 2010

Kuku, velká gratulace, fakt, to je bezva 🙂 Tak jim vysvětli, ať ho naopak jakoby posazují víc - úplně "do klubíčka", stehýnka k hrudníčky, to je totiž správně. Já se to teda dozvěděla pozdě.
My jsme teď odeslali první 2mužovy životopisy, jsem z toho celá nervózní 😖 nevím, zda jsme zvolili správnou strategii, napsali jsme na místa, kam bych chtěl tak průměrně..ne nejvíc, ne málo. 😔

janeyzelvicka
3. bře 2010

kukuca, taky jsme občas museli usměrnit, naštěstí ne moc... ale to, co navrhuje tanuki, zní dobře 🙂
tanuki, a místo, kam by chtěl nejvíc- tam jste nepsali zatím?

tanuki
4. bře 2010

tak z jednoho nám už napsali, že mají plno, tam, co by chtěl nejvíc je za 1,5měsíce výběrové řízení a prý nejnižší plat 😔 😢 takže tu teď na sebe celkem vrčíme a rozmýšlíme co dál..možná začneme se švédštinou 😔 si to teda nedovedu představit to tu opustit, ale nechceme žít ze 14000+3800rodičák při té zodpovědnosti..

blka
4. bře 2010

Tanuki, to je blbé s tím místem.
A proč se švédštinou? Že by jste jeli do Švédska?

renat2
4. bře 2010

Ahoj holky, nestíhám, zvbládám tak jednu diskusi a musím letět.
Řešila jsem hodně příkrmy...a už jsem dnes měli první mrkvičku a bájo, Kuba je dobrý strávník... 😀 (radila jsem se i s dr. na jeho nároky mlíko prostě něstačí, ne kvantitativně, ale kvalitativně).
Bohužel jsem po očkování chytli angínu, takže máme "veselo" ☹ ach jo. Prdýsek malý. Ale už to vypadá, že je lepší.

kukuc: gratulace 🙂

Ohledně přitahování, náš to začal taky dělat plus mínus ve 3M a 2t 🙂 takže buď v klidu. Ptala jsme se na to, řešila, na RHb apod. a bylo mi řečeno, že cokoliv dělají sami, tak je nechat (nepomáhat, nic), budou to zkoušet. Ale jak píšou holky, hlavně nedávat sednout...tak jako se t dělalo za nás, i když i v dnešní době jsem viděla spoustu maminek, co to tak dělal.
Já ho balím do klubíčka..🙂
I když taky ho občas někdo posadí jakoby na klín, ale po minutě hudruji, že tak ještě nemůže.

janeyzelvicka
4. bře 2010

Tan, a s tím švédskem to je zatím jen nápad, nebo o tom už reálně uvažujete? 14 000 myslíš hrubého nebo čistého? Máte velké měsíční výdaje?
Není to moc závratná suma, i když... já tu kolem sebe teď vidím lidi, co mají výšku, a prostě práci nemůžou najít. Nejsou blbci, nemají velké nároky... jen to je prostě u nás bída a 14 000 je pořád lepší než nic, že.
I když v praze je to určitě jinak, tam až taková nouze o práci nebude. Ale na druhou stranu, kdyby mi někdo nabídl dobré místo v zahraničí s dobrým platem, taky bych se asi hluboce zamyslela, to je fakt.

renat, fajn že to malému jede 🙂 snad vás angína brzo opustí.

hankazamecnikova
5. bře 2010

tanuki: práce v zahraničí, líp placená, hmmm, to by mě lákalo! 😉 a když si vezmu, jak ráda se učím cizí jazyky... jenže vím, jak trpí moje švagrová, která bydlí v Německu, manžel od rána do večera v práci a ona s malou sama doma, není to nic moc. Přecejenom tady v ČR máte rodinu a kamarády, ne?

hankazamecnikova
5. bře 2010

holky, jak nám řekli, že čekáme chlapečka (ve 22 tt), já i manžel jsme "to" tam přímo viděli... tak mám stejně strach, že čekáme holčičku. ne že bych měla něco proti holčičkám, to ne! 😀 ale už na bříško mluvíme jako na Vašíčka, celá rodina se těší konečně na kluka... a mně se občas zdá o miminku v růžovém a jsem úplně vyděšená pak 😀

tanuki
5. bře 2010

Hani, pinďour se snad neztratí 😀
Jojo, právě, rodina a přátelé..manžel v trapu, případně a já a dítě celý den v jeslích 😠 teda upřímně si myslím, že na to naše dítě má. Včera jsme se rozloučili, pak jsem se tam ještě vracela a ona se chvíli usmála, pak začala mávat..prostě mámo, už běž 😀 (měli jsme báječný večer ve vinárně s tím nejlepším docentem pod sluncem 🙂 )

Mám kamarádku v Anglii a taky trpí..když je muž stále v práci, tak to s kamarádkama není problém, když je tam člověk sám, je to na palici.
Jinak se dnes ozval další pán "kolego, děkuji za Váš zájem" 😵 a má v pondělí přijít na pohovor 😵 Nakonec to nejspíš taky bude posgraduál s 0,2 úvazku 😝 takže bez sloužení 11000 😝 😝 😝 ale i docent říkal, že do toho máme kdyžtak jít, že když pak někdo odejde, budeme první na řadě, komu přidají. Tak uvidíme, nakonec skončím taky na postgraduálu 😀

hankazamecnikova
5. bře 2010

Kolik normálně zbaští dítě v jednom roce? Asi divná otázka, že jo, do toho mám ještě daaaleko, ale švagrovic malá toho zbaští na posezení skoro tolik, co já - úplně mě to udivuje 😀

blka
5. bře 2010

Renat, ať je brzo po angíně, chudáček malinkej ☹

Hani, když tam byl jasně vidět piňďa, tak tam snad zůstane 😀 😉
Kolik toho prcci zbaští, netuším, ale manžova sestřenice (necelé 2 roky) taky pořád něco do té pusinky cpe, tak vypadá, že toho sní moc. Ale ona si jednou kousne, do toho ďobne, tam si dá 2 kousky, takže toho ve finále asi tak moc nesní.

hankazamecnikova
5. bře 2010

no to jo, ale tady tahle malá, ta sní svoji misku a pak ještě bere z talíře babičce. tak teda dostane další misku s tím, co jí babička, aby nepochtívala, a já jen čumím, kam to do ní může padat?? 😀

blka
6. bře 2010

Hani, aha. Tož to bych taky asi čučela 😀 . Ale oni tím, jak furt někde lítají, šmejdí, tak ty kalorie spálí líp, než my 😉 . A nebo má nějakej rychlej metabolizmus. Sotva to do ní spadne, už to tráví 😀 . Blbost, co 😅

janeyzelvicka
6. bře 2010

tanuki, švédi ale mají docela dobře udělanou rodičovskou dovču, ne? Jak to ale je, pobírali byste rodičák podle našich zákonů, nebo jejich? A ta dovolená doma?

Hanka, tak každé dítě jinak 🙂 naši musíme do jídla prosit, od bratranců je zas z jídla nadšená 😅

rampepurda11
6. bře 2010

Ahojky holky,
ja mam v cizine kamaradky dve, jednu v Anglii, jednu v Nemecku. Obe jsou spokojeny s parnery, detmi, ale jinak se mi zda, ze trpi. Nemaji tam babicku, ktera by jim pomohla v prckama, nemaji poradnou kamaradku... Prijdou mi hodne opusteny a smutny☹
Jinak ta co je v Nemecku, ta se vdala za Nemce, takze rodicovskou bere tam, a ta co je v Anglii, vdana neni a rodicovskou bere tady... Ta dokonce i 2x rocne prijede na mesic do Cech, obeha vsechny doktory... V Anglii sice rodila, ale pece nic moc (asi to zalezi na penezich, nevim).

Hani: A je to tve neterince videt, kolik toho basti? Moji sestrenky syn je tedy "srotak" neskutecnej, ale taky to na nem zacina byt hodne videt☹ Jinak vsechny ostatni deti, co znam, se musi spis do jidla nutit🙂

Jinak ja se vam asi jen tak s prirustkem nepochlubim 😢 Pritel byl na spermiogramu a dopadl velmi spatne. Netusim, co mi minuly mesic ty testy ukazaly a proc i cyklus byl tak zvlastni, ale Dr. rekl, ze bez IVF neotehotnime☹ Ted jsme se domluvili, ze to resit nebudeme, naplanujeme svatbu a az po ni pujdeme do CAR.

Jestli nevadi, budu k vam stejne nahlizet a kochat se vasimi zlaticky🙂 Mejte se krasne. Pa pa

janeyzelvicka
6. bře 2010

Rampepurda, to je mi líto s tím spermiem... budeš u nás vždycky vítána 🙂

blka
6. bře 2010

Rampepurda, to mě mrzí 😔 . Určitě za náma choď, rády tě tu uvidíme 😉