Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
25. dub 2008

S těma oznámeníma - my jsme většinu přihodili k těm zvacím koláčkům, a pak jsem nějaké rozesílala i poštou (třeba třídní z gymplu) nebo mailem, ale myslím, že to zas nehrálo až takovou roli... My tam měli prostě básničku, že teda do toho praštíme, kdy kde... No a některým jsem to poslala jen tak, i když jsem věděla že nemůžou přijít nebo nevěděla co mají v plánu, jiní ani oznámení nedostali, řekla jsem jim to ústně a přišli nebo nepřišli... Ale že bych posílala třeba všem spolužákům, tak to ne... my to prostě neřešili, řekli jsme si - vytisknem tolik a tolik ke koláčkům, dalších 20 rozešlu poštou (kámošce do prahy - tak to bylo jasné, že se sem asi nepotáhne), dalších 10 hodím do batohu se kterým chodím a když někoho potkám, tak mu to vrazím...
ale bacha na babičky - já to totiž brala tak, že když jsem už několik měsíců dopředu oznámila, že budu mít svatbu, tak je jasné, že babičky jako jedny z nejbližších lidí jsou taky zvané... a jedna moje babka i manželova babka se nějak zabejčily a měsíc před svatbou začaly prohlašovat, že asi nejdou, bo je nikdo nepozval... no jak tak přemýšlím, naše jsem taky nezvala 😀
a třeba strejdovi a tetě, kteří mají dost zaneprázdňující práci, jsem pár měsíců před svatbou poslala e-mail typu: vdávám se, bookujte si 7.7., oznamte počet kusů který se dostaví! během hodiny mi přišel mail: přijedem, počet kusů 4!!! Ale na to asi každý není, to prostě v naší rodině se na ty řeči moc nehledí, zásnuby jsme si s manželem taky udělali soukromě, já přijela k němu do brna na 3 dny (v té době ještě studoval), večer jsme na kolejích koukali na madagaskar, byli v pyžamu, pak jsme pustili soundtrack ze shreka, on vytáhl prstýnky a jesi si ho vezmu... tak jsem řekla že jo a bylo... (ale věděli jsme to dopředu, že se chcem zasnoubit, proto jsem tam jela, oba jsme se dohodli, že to nechcem tak, jako švagrová - pozvali rodiče, prostě oslava, a uprostřed toho švagr před všema žádal švagrovou o ruku... pro mě i manžu by to byl děs, oba na oslavy moc nejsme, manža stydla a když si představil, že před lidma mě na kolenou žádá o ruku, tak ho braly mory 😀 ) takže jsme si udělali společný víkend a bylo 😀
Já tak jak na to vzpomínám, tak jsem nad ničím ani moc nepřemýšlela, rok dopředu mi bylo jasné, koho pozvu na hostinu, nemám nějaké bratrance a tety z druhého kolena, u kterých bych musela rozvažovat, jestli teda jo, nebo ne... s koláčkama to bylo taky poměrně jasné, šaty jsem vybrala rychle, boty jsme nakonec sehnali, na účes se mi povedlo sehnat jednu kadeřnici, kosmetiku dělala kámoška, líčení kámoška, řidiče kámoš s pěkným autem (chtěla jsem prostě kolem sebe mít moje blízké, a ne že si objednám kočár s koňma jen proto, že to "vypadá pěkně"...), obřad v kostele kam chodím, s farářem se znám 13 let, takže ani žádné pokecy před nebyly, dort se objednal, jídlo vybralo během jednoho odpoledne... prostě rychlovka 😀 žádné párání s tím, nejsem z těch, co půl roku před svatbou uvažujou ještě coby kdyby a co ještě... řeči zajděte si na manikúru, pedikúru, masáže, rozmazlujte se... mě spíš rozesmávaly... totiž dělala jsem přijímačky na výšku, maturu, tak kdo měl v tom shonu přemýšlet nad svatbou 😀 Já tak ňák do všeho letím po hlavě no 😀 😀 😀
Ještě sranda, tady je jedna z dalších možných tradic, že ráno před obřadem nevěsta i ženich děkují svým rodičům za výchovu... někteří i klečí na kolenou... to musí být hrozný doják, mamka nějak před svatbou říkala, že to musí být hrozné 😀 a protože jsem fakt nechtěla, abychom tam nějak slzeli nebo co,a nechtěla jsem to prodlužovat, ale zase jsem si řekla, že to udělat "musím"... tak jsem večer před svatbou, asi v 11 večer (ještě jsem přišla odněkad), zašla za mamkou, a že děkuju, tak se smála, daly jsme si pusu... pak jsem šla za tátou - koukal v telce na nějaký dokument, tak říkám že mu děkuju za výchovu, a on se rozesmála, jakože co dělám (takže tatík tu tradici evidentně neznal)... jsem to vyřešila zas bez nějakých obřadů a řečí 😀 manža mi pak vyprávěl, jak ráno sháněl rodiče, jak nevěděl co říct, nervy nadranc...

janeyzelvicka
25. dub 2008

A teď se vlastně dívám, že ani nevím, co studuješ...

tanuki
25. dub 2008

Jé, tak tu tradici tu taky nemáme. To by se asi Martinovi rodiče hooodně divili. Maminka doktorka-hafo služeb, tatínek vědec pořád v zahraničí, takže se chudák martin docela vychovával sám 😠
Mě to na jednu stranu přijde líto, že to zas tak neprožívám, tu svatbu...přesně tak, nekdo si nechává šít šaty půl roku předem...ale u nás zas máme prioritní to mimčo, že svatba je fajn, ale není to náš středobod vesmíru. Když teď občas nakouknu na to beremese, opravdu se musím smát. Ale to, co bych potřebovala jsem se tam zatím nedozvěděla- tip na kadeřnici a namalování v těch Prachaticích. Taky bych tam chtěla jednou zajít předem, ať nekupuju zajíce v pytli. Jsem si myslela, že to zmákneme samy, s kamarádkama. Ale vzhledem k velkému počtu krásných štíhlých slečen mi bylo doporučeno, že je to moje svatba, tudíž bych tam měla vynikat byť s pomocí kouzelníků se šminkama 🙂)))
U nás zásnuby akorát u mě v posteli - byla to sranda, byla jsem nachcípaná. Taky jsme to plánovali, ale v tu chvíli to bylo nečekané. Brzy na to byla večeře u nich i s mojí mamčou, ale už se předtím jednou rychle viděli v divadle.
Ještě musíme rezervovat vojenský stan. Sice ta zelená nic moc 🙂 ale kdyby opravdu lilo, tak to udrží, ne jako ty bílé partystany 🙂

Koukám velká změna fotekčy, krásné s čičinkou🙂 A Kristýnka má taky novou. No upřímně..nepoznala bych jí tam 😀

Takový comming out? 🙂 Tak my oba s Martinem studujeme všeobecné lékařství = každé dopoledne bez možnosti dálkového 😉 4roky za sebou, 2před sebou 😠 a copak přesně studuješ ty?

janeyzelvicka
26. dub 2008

Tak to já pár měsíců před svatbou někde četla, že si některé páry vůbec nedělaly starosti s oblečením, všichni si vzali džíny, nevěsta měla tričko s nápisem nevěsta, ženich měl ženich, svědci měi svědek a zbytku rozdali trička svatebčané... no ten nápad se mi strašně zalíbil - tak jsem to nahodila doma, taťka z toho byl úplně nadšený, mamka by to možná taky zkousla... ale pak jsem si vzpomněla na tchánovce a ti by to nepřežili určitě - tak jsem si řekla, že věci netřeba hnát na ostří nože a šla jsem zamluvíit šaty 😀
Fotečka je z minulého léta, čičinka už je mnohem větší, ale tak co 🙂 Kristýnka je lump, zas se neukázala, ale příští měsíc jdu na velký ultrazvuk v 30tt, tak doktor zadoufal, že to snad bude lepší 😀
Já studuju mediální studia a žurnalistiku + mezinárodní vztahy... sestřenice dělá všeobecné lékařství v praze, teda musí to být pěkný záhul, ne? zrovna končí, tak samé státnice, celkem snad 6 nebo kolik, nedávno dělala internu a ještě jí nějaké dvě zbývají...

tanuki
26. dub 2008

Já už mám jednu státnici z letoška 😀 ale takovou nejtrapnější - vlastně jedinou trapnou 😠 Jojo, ten šesťák s Verunkou/Béďou bude asi pořádný zápřah. Ale tchýně to zvládla bez problémů, tak to musím taky zvládnout 😉
Mám super náladu. vypadá to, že budeme mít jednu bezva kapelu na svatbu 😀 teda, úplně levné to nebude, je jich 8... Ale co snad je bude jen jediná v životě, tak si to musíme užít a hudba je pro nás důležitá. Jmenují se Funkthomas...jak název napovídá, tak je to funky🙂 Pak ještě jedna rockenrolovější, Martinova bývalá kapela- což jsou dvě mouchy 1ranou- kamarádi i muzikanti 😀. No a asi ještě jazz na obědě a obřadě. Hmmmmm, no, za hudbu dáme asi nejvíc peněz ze všeho. Ale za ten jazz si mohou tchánovci. ne, že by to nebylo super, ale mně jde o to si tu hudbu užít i s tancem a ne to mít jako křoví u papání. A ti jsou zrovna nejdražší - 10 000. Ale platí to oni, tak já se zlobit nebudu 😀
začínám se na tu svatbu těšit, což nevím, zda je dobré znamení. Doteď jsem se moc netěšila...což mě nechávalo klidnou, protože když se někam netěším, dopadne to skvěle! No a naopak. Tak si říkám, že se asi pokazí počasí či co 😉

janeyzelvicka
27. dub 2008

Páni, tak vy to budete mít hudební 🙂 my to ani tak neměli, kapela, ve které jsem hrála s kámošema, tak přijeli, spolu jsme si zahráli, ale že by tam hráli třeba hoďku k tanci nebo jako křoví, to ne... a jinou kapelu jsme nesehnali (koho to tenkrát napadlo, svatba 7.7.? 😖 ) a tak jsme postahovali mp3, donesli notebook, výkonné bedničky a bylo... jenže nakonec stejně nikdo moc netančil, místa moc nebylo a ti, co se k tancování hrnuli nejvíc a vyžadovali ho, už byli v takovém stavu, že by nějakou polku asi neuskákali... 😀
Ale jo, těš se... u takových akcí to snad ani nejde, říkat si že se radši těšit nebudu 😉

tanuki
27. dub 2008

Tak venku je krásně a já zalezlá s hnusnýma knížkama 🙂 Je to na mě nějaké hutné čtení a to mě ještě čeká jedna knížečka s příkladama. Nojo,ale tentokrát to prostě musím jít zkusit.. stipko byebye 😀 klid je důležitější 😉
Sportuješ? Martin šel na kolo, mně se nechtělo. Obecně nemám výdrž na šlapání do kopce...jeho zas neuspokojí procházky, tak nevím, asi se nebudeme potkávat 😠 Pořád se odhodlávám do bazénu, ale ještě jsem nebyla.
Kdy ti začíná zkouškové? A tys byla hned od začátku rozhodnutá studovat dálkově? na naší škole je super, že naberou odcela málo lidí, extra moc jich nevyhodí...část jich to vzdá sama na začátku. Takže nás je v kruhu okolo 15ti. Migrace -4 +3. Je to moc příjemné. Můj býválý přítel studoval ekonomku, kruhy žádné, zapisovali si předměty sami přes net a cítí se tam celkem vykořenění. Teda u nás už to taky není jak bývalo - část kariéristů, na výlet jsme žádný letos nejeli, ale i tak si pomáháme a bavíme se každý s každým, což v jiných kruzích není samozřejmostí.

janeyzelvicka
28. dub 2008

Jojo, tu je taky pěkně, tak jsme včera s našima vyjeli na menší výlet a prošli jsme se... Jinak moc nesportuju, v létě jsme jezdili na kolo, jenže tady v ově to moc nejde a kromě toho tu kola stejně nemáme kde mít, tak jinak provozujem občas turistiku a to je teď tak všecko...
Zkouškové nám začíná 26.5., zrovna jsem se přihlásila na první zkoušku (2.6.). Na to, že neumím ani slovo, je to docela schíza. Já studuju denně, pak když jsem zjistila že jsem těhotná, tak jsem uvažovala i o dálkovém, ale zatím to nechám na denním. U nás to teď bylo hlavně o samostudiu, žádné praktické věci nebo tak, takže studuju denně, ale v podstatě ve škole nejsem. Od třetího semestru už je na žurnalistice v něčem povinná účast (to jsem doteď neznala), takže to asi dávat nebudu, ale u nás je v podstatě jedno, kdy jaký předmět absolvuješ, máme jen doporučený studijní plán. Tzn. že když mám ve studijním plánu na 3. semestr to a to, v podstatě je stejně ale každému jedno, když to absolvuju třeba až v pátém semestru. Zatím to mám teda naplánované tak, že zůstanu na denním a zkusím dělat předměty, co nemají povinnou účast (samostudium doma) a jen občas se objevím ve škole. A až bude malá větší, zajistím nějaké hlídání, a zkusím dělat předměty s povinnou účastí. Kdyby to nešlo, tak přeruším, stejně to studium budu muset asi alespoň o rok natáhnout. Na dálkové nechci, žurnalistika dálkově je o ničem. U nás je to fakt hodně elektronické a dálkové, kruhy taky žádné, předměty si zapisujem přes net, zkoušky to samé, výsledky přes net, přihlašování do semestrů přes net... Dokonce nemáme ani index.

tanuki
29. dub 2008

Haha, tak jsem dnes neudělala zk- teda nevzal mi termin, ale dobrý pocit z toho nemám 😖 Na začátku mi o mé otázce řekl, že jsem si teda blbě vytáhla. super... a další pokus asi až v červnu ☹

tanuki
29. dub 2008

tak už mám dobrou náladu- poslouchala jsem mp3 té kapely, co jí snad budeme mít an svatbě
http://www.funktomass.cz/?page_id=13
teda ale ta 1. první mě zrovna moc nezaujala 🙂
Úplně jsem ignorovala, že jsou zítra čarodějnice- nedošlo mi to..ale pár zastávek od nás bude večer jeden fajn koncert, tak tam asi vyrazím 🙂 škoda, na kolejích bývavaly Rockové čarodejnice, ty jsme si hrozně užívaly s kamarádkou, jednou jsme dokonce vylezly na střechu kolejí! Jsou docela vysoké, snadné to nebylo, ještě nám pár dobrých duší a zároveň silných mužů pomohlo překonat strašidelný skok a bylo to. A úplně největší sranda byla, že ze střechy vedl jeden poklop! No, bylo to to nejlepší, co to mohlo být - poklop nebyl zablokovaný, dal se otevřít a vedl na WC 😀 takže úžasné, všechyn koncerty jsme si užily na střeše a ani jsme u toho s plným močákem. Holt některé věci nají ty chlapi o dost jednoduší. Ti by si stoupli na hranu budovy a čččččččččččč 😀

janeyzelvicka
30. dub 2008

Jéé tak to si poslechnu 🙂
Objednávka kočárku postoupila, včera jsem odeslala prachy, samotná jejich cena i s dopravou přepočtená z eur na české nakonec vyšla na necelých 14000 a samozřejmě si spořka vzala ještě 220 za převedení měny do zahraničí...
Hih to já se zas těším na první máj, bude třeba najít nějakou fajnou třešeň... ale nevím, jestli se nám to podaří, zítra totiž odjíždíme na 4 dny do Maďarska se švagrama, tak snad po cestě u benzinek nějaké porostou, abych neseschla 😀

janeyzelvicka
4. kvě 2008

Tak jsem zpět... bylo to super, všechno jsme zvládli, dost šílenou noční jízdu Budapeští i po dálnici, bazén, dlouhý výšlap... chudák malá, ta mě nebude mít ráda 😀 akorát jsem tam zapomněla mobil 😠

tanuki
5. kvě 2008

Ahooooj 😉 tak to jsem ráda, že jste si to užili, všichni 🙂
Já byla v pátek na kontrole, moje trochu divná doktorka mi sice dělala UZ, ale koukala na něj jen ona- měla k sobě přivrácený monitor...ani ho neměřila a jen řekla, že akce srdeční je 😠 No já tím, že jsem ho týden předtím viděla ve škole, tak jsem neprotestovala, ale z principu je teda... tydýt.. Ptala jsem se na pohlaví a na to prý není jejich UZ dost dobrý ☹ ale za 3týdny jdem do Pronatalu na ten velký, se těšíííím. Taky mi nabrali spououououstu kreve, to jsem zvědavá, co najdou.
příští pátek, mě čeká blbá zkouška, už musím začít šprtat. Ale nejradši bych se válela a na všechno se vyprdla 😉

janeyzelvicka
5. kvě 2008

Já teď zas dělám nějakou pošahanou seminárku, kterou profesoři doporučovali začít tvořit už já nevím kdy (to jsem ignorovala), teď už na tom makaj i všici spolužáci, tak jsem si říkala, že by bylo dobré taky začít no 😠 a zkouškové se taky kvapem blíží ☹
To je divné, ani ti neukáže UZ... tsss... já jdu za 3 týdny taky na další velký... a budete chtít ten 3D ultrazvuk? nám to nabízeli, dělá to přímo ta ordinace, do které chodím... ale my na to nějak kašlali, je to dost prachů, které jsme chtěli investovat jinde, a stejně doktor říkal, že pokud by byla obrácená a ochotná tak, jako poslední dobou, že by z toho stejně nic nebylo... a podle mě ty ultrazvuky nahrané na dvd nakonec dopadnou stejně jako videa ze svatby nebo z turisťáku na střední (koukneš jednou a máš dost 😀 ) ale jasně, že to musí být super zážitek... ale tak my vydržíme ještě nějaký ten měsíc a pak ji tu máme online pořád 🙂

tanuki
5. kvě 2008

U nás je nejlevnější za 890 i s DVD, ale mě to moc neláká, když vidím jak některá mimi vypadají jako malé zrůdičky 😅 Prostě se mi to 3D zobrazení moc nezamlouvá- jsem zvyklá koukat na 3D tepny 😠 Ale jestli nebude vidět na tom našem velkém pohlaví, tak se tam asi objednáme.. Peněz se mi zdá zbytečně moc.. Nicméně prý je to super zážitek.
A kdy sem hodíš fotku bříška? Neříkej, že ani teď z výletu nějaká nebude 😉 Já sjem se o víkendu polepšila, začínám se tím fakt bavit, že to na mě nikdo nepozná, že vypadám spíš jak obtloustlice 😉
Tady jsou nejnovější 3fotky https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

Už aby začalo kopat 🙂

janeyzelvicka
5. kvě 2008

Tak házím dvě fotky, jedna je týden stará z výletu do arboreta, druhá je teď z Maďarska - maskovací 😀 ale musím uznat, že se teď nějak v posledním týdnu přece jen malá zvětšila a bříško mi fakt už leze... a pupík taky 😀 hihi taky jsem se těšila na kopání, teď bych ho někdy nejradši vypustila - třeba ve 3 ráno 😀

janeyzelvicka
5. kvě 2008

Jo a zítra jdu k zubařce... brrrrr 😖 😒 Tak doufám, že mi nevyvrtá půlku pusy, jsem tam byla naposled tak ve třeťáku na gymplu... no nic... na druhou stranu - mamka tam chodila pravidelně a stejně teď má paradontózu, kterou ta zubařka dlouho nebyla schopna rozeznat... takže jí teďka řežou a kdovíco ještě...fuuj... ☹

tanuki
6. kvě 2008

Tak co zoubky, jak to odpadlo? Já jsem objednaná někdy na konec května ☹ Těhu preventivní zubní prohlídky by se platit neměly, že? no já tam byla minule asi po roce a půl a stejěn po mě poplatek chtěli. Nehádala jsem se, ale přeci jen po roce a půl by to sakra mohli považovat za preventivku 😠
Teda mikča je opravdu dobře maskující 😀 Jeden by si řekl, ta slečna má asi ráda pivo 😀 Tak to na tom asi budu stejně 😉

janeyzelvicka
6. kvě 2008

No vlezu do ordinace, málem už stála s vrtačkou v ruce a povídá: "No už jsi tady dlouho nebyla..." tak jsem se tam uvelebila a ona musela po prohlídce smutně konstatovat, že všecko v pořádku. tak mi dala štempl do těhuprůkazky a valila jsem... už jsem zavírala dveře, když se mi zdálo, že ještě něco říká, tak jsem zas nakoukla, a ona že ještě 30 korun... Já blbá ze sebe měla udělat nedoslýchavou a jít... asi by se platit neměly, já ale platila a blbec jí nic neřekla... 😠

tanuki
6. kvě 2008

Tak já nevím a jsi si tím jistá? Tím neplacením? Já myslím, že jo...že poradny a tyhle štemply by měly být bezpaltné.
Tak jsem našla článek z lidovek:
Dochází ke zmatkům, co je to vlastně preventivní prohlídka u dospělých. Zákon totiž hovoří o jedné preventivní prohlídce ročně,“ konstatoval prezident České stomatologické komory Jiří Pekárek. Klíčová je registrace Stomatologové však po domluvě se zdravotními pojišťovnami dělají u každého dvě velké prohlídky ročně a obě jsou plně hrazeny.

Nově bude první označena za komplexní a zubař za ni vybere 30 korun, teprve druhá bude uznána za bezplatnou prevenci. Kdo půjde k zubaři jen jednou za rok, zaplatí tak jako tak.
Děti a těhotné ženy mají dál nárok na dvě zcela bezplatné prohlídky ročně, resp. během těhotenství.

janeyzelvicka
7. kvě 2008

Já se v tom totiž taky pořádně nevyznám, no teď už je to jedno... řekla ať se objednám zas v listopadu... takže to vidím tak na... duben za 2 roky? 😀 Dělám si srandu, ale v listopadu to těžko budu dávat, je to totiž moje stará doktorka z dob mého mládí 😀, takže od ostravy nějaký ten kilometřík a to se mi v listopadu asi nebude chtít...
No dneska zírám - ještě jsem si lebedila v posteli a dočítala jednu knížku potřebnou k seminárce, když tu zvonek jak na lesy... tak jsem makala, abych se oblíkla, seběhla ty 4 patra... a tam dodávka PPL... Už nám přivezli kočárek!!! 🙂 Chlap vytáhl obrovský balík, už od pohledu těžký jak kráva, tak jsem ho prosila, jestli by mi ho nevynesl... tak že jo, ale že to normálně nedělaj. no ještěže souhlasil, jinak bych teď seděla někdy před domem a čekala na jarka, až se vrátí z práce 😀 Ale fakt čumím, číslo účtu a potřebné náležitosti mi poslali minulé pondělí, v úterý jsem platila převodem do Itálie (ještě ve středu byly peníze na mém účtu), pak jim poslala mail, že už jsem zaplatila. A ona že to předali doručovací službě. Já teda čekala, že pošlou kočárek, až když dojdou prachy, ale evidentně ne 🙂 No a když uvážím, že ve čtvrtek byl svátek, tak to docela jde, já čekala, že to dorazí tak koncem příštího týdne 🙂 Návod je v češtině, obrázky k nepochopení, tak snad to s manžou nějak složíme 🙂

tanuki
7. kvě 2008

Fakt? To se divím, že je návod v češtině! No, snad pomůže... A co PPLák, viděl pupíka nebo byla Kristýnka maskovaná???
Já musím vyrazit do knihovny- mám napsat 2str referát a obávám se, že jsem si vybrala téma, ke kterému toho nikde moc není. Jsem blbá , co se dá dělat, takhle si přidělávat satrosti.
Večer jdu ke kamarádce, bude tam taková naše stařičká parta, včetně mého bývalého, tak se těším, až jim řeknu o mimi. Taky se včera spolužačky dohodly, že dnes večer udělají dámskou jízdu, vážně super...když zrovna nemůžu. Tak jsem si ve škole říkala, hmmmm, tak když jsou na 1večer 2skvělé akce, to se musí určitě objevit ještě třetí. Za pár minut sms od Martina, že dnes mají koncert ti jeho kamarádi, co by nám mohli zahrát na svatbě- ne ti Funktomass, ale jiní, jeho bývalá kapela. Takže bojový plán je 8-9ke kamarádce a od 9.30na koncert. Nic moc, co se dá dělat. je to fakt pech ☹ Dámskou jízdu bych potřebovala. sousedka mi "vyčetla" že se málo usmívám, že jsme teď dva a že semusím víc snažit být šťastná...ale já jsem spíš znavená, nešťastná z povinností a tak ☹ ale začnu se teda snažit 😉

janeyzelvicka
7. kvě 2008

Abych upřesnila, je ve všech možných jazycích, takže i v češtině. Naštěstí. Už jsem párkrát pořídila výrobek ze zahraničí a pak křížila svou anglinu a fráninu 🙂 Pochybuju že si ten PPlák něčeho všiml, měla jsem volné tričko - víš jak chlapi... na druhou stranu - z jakého důvodu se asi objednává kočárek? 😀
Tak to máš večer nabité 🙂
To je dobrý - víc se snažit být šťastná... Tak to já jsem v jádru optimista a všecko se snažím vidět z té dobré stránky (třeba včera mamka nadávala, že jim opravujou barák a furt se nemají k dokončení - jsou to ale už jen kosmetické úpravy, jinak je můj "rodný" panelák už pěkný. a já přitom četla Tři kamarády od Remarqua, zrovna jak tam popisuje tu krizi třicátých let, ztracená generace, žádná práce, žádné penize, všude nezaměstnaní, nepokoje, sebevraždy, ztráta iluzí i nadějí... tak jsem na ni volala, že se má vlastně strašně dobře, má opravený barák i byt, je zdravá, má práci atd). Tak se to prostě snažím brát, i když teď v těhu mě taky přepadaj různé nálady. ale když to na mě přijde, tak se můžu snažit sebevíc a stejně nebudu vypadat šťastně...
Kurnik, teď se Kristýnka posunula někam úplně dolů, já ji zachvíli asi ztratím cestou 😀

tanuki
8. kvě 2008

haha, no tak s tím kočárkem máš pravdu 🙂)))) Tak jsem včera řekla kamarádům o mimču- teda jednomu jsem to naznačila, ten pochopil velmi rychle...a ostatním jsem ukázala fotečku. První otázka byla "čí to je?" 😀 ale měli radost, můj bývalý se moc těší, že bude strejda 😀
nevíš, jestli je nějaké pravidlo, že musí být svědek a světkyně? Včera jsem rotebírali mojí svatbu a kamarád říkal, že by mi chtěl jít za svědka, tak jsem nejdřív řekla, že to nejde, ale vzápětí jsem si řekla, že by to byla sranda mít 2chlapáky, obadva vlasatí a poměrně extravagantní 🙂)))

janeyzelvicka
9. kvě 2008

Tak,kočárek nás nadchnul tak, že jsme ho včera skládali kolem půlnoci, když jsme se vrátili... super, nic mu nechybí, jednoduché ovládání, když něco připevníš, lehce to zacvakne, takže hned poznáš že to máš dobře a není třeba ani moc síly. tak snad budeme spokojení.
s tím svědkem - já myslím že žádná pravidla nejsou... Je to podle mě úplně jedno... Někde to je možná zvykem, ale já bych to vůbec neřešila.
U nás je zas trochu jiný zvyk - podle mě dost divný - že pokud je svědek / svědkyně už sám ženatý / vdaná, tak pak tam s ním před oltářem (nebo prostě před starostou a tak) stojí i manžel/ka. Normálně je nevěsta a ženich a u každého svědek, ale takhle se to zvrhne, že tam může být i 6 lidí - což je v malých síních nebo kostelech docela problém, vypadá to jak fronta na banány a podle mě pak ani pořádně ty novomanžele nejde vidět. No a nebo ještě lepší - když je jeden svědek ženatý a druhý ne - tak pak tam stojí pět lidí - což zas vypadá poněkud nevyváženě. Tak jsme to měli my - mě byl za svědka nezadaný kamarád, manžovi vdaná ségra, která tam stála i s manželem. Podle mě to vypadalo trochu divně, a ještě mi bylo líto toho mého svědka, který je z toho, že zatím nemá holku, docela smutný a hodně to prožívá, a tím se mu to ještě zdůraznilo. ale manžova rodina s tím počítala, takže jsem do toho nechtěla rýpat no...

tanuki
12. kvě 2008

ahoj, tak jsme byli na chalupě- snažila jsem se tam učit..no, docela to šlo, ale v pátek jsem byla unavená, v sobotu jsem vařila velký oběd, v neděli večer grilovačka a dnes jsme byli ve městě ještě azřizovat obřad. Teda obřadní místnost je prťavější, než jsem čekala, budu muset naznačit kamarádům, že jestli o to nějak extra nestojí, tak ať tam nechodí a přijdou až na party- sice se tam dají nechat otevřené dveře a můžou koukat z té předmístnosti..ale na sezení je tam jen 22míst 😠 Jinak, dnes se mimčo poprvé docela ozývá, ještě bych to nenazvala kopáním, ale už se asi blížíme. Taky mi nějak začalo růst břicho, ty brďo, já se do těch šatů fakt nevlezu, co já jen budu dělat 😉
V pátek jdu na těžkouzkoušku, tak nevím, zda zkusit vystrčit břicho, jestli to teda zabírá nebo ne 😀

janeyzelvicka
13. kvě 2008

Páni, 22 míst? Tak to je fakt docela malé...
Tak to už bude ono - zachvíli čekej pořádné kopance a pocit jak by se ti přeskupovaly všecky orgány 😀 (to má v oblibě - celá se tam nějak otáčet a přesouvat nebo co, někdy si připadám, jak bych měla vyhodit večeři 😀 )
Včera jsem byla ve škole - normálně tričko a kraťasy a kámoška se mi smála, že stejně vůbec nejde poznat, že jsem těhotná 😲 Na jedné přednášce se mi udělalo fakt fajně, sotva sem dolezla ke dveřím, a na chodbě jsem se na záchod už málem plazila... byl tam příšerně vydýchaný vzduch...

tanuki
13. kvě 2008

Ten vzduch taky nesnáším- v pátek se mi udělalo šoufl v Kauflandu, ale nějak jsem to doklepala, Martin čekal s plným autem a číčou na parkovišti...
už mám té školy tak ěnjak akorát dost 😠 Na tuhle zkoušku je 72otázek 😢 a vytáhnu si z toho 4. Ať žije statistika, neboli štěstí VS smůla.
No ty orgány, to je teda něco, já kolikrát slyšim jak mi kručí v břiše na neuvěřitelných místech- třeba zepředu na žebrech a dnes i zezadu na žebrech 😀
Ten červen bude hrozný, jestli tohle neudělám ☹ a já bych už se chtěla soustředit na přípravy svatby a mimi 🙄

janeyzelvicka
14. kvě 2008

No Kauflandy, tesco a podobné - tam už radši preventivně ani nechodím, protože tam mi bývá špatně prakticky vždycky. My to děláme s manžou tak, že vždycky když už je třeba (tak většinou jednou za týden), zajedem na větší nákup. a to ke konci už fakt nedávám, kolikrát chudák manža vykládá na pás všecky věci a pak zas nakládá a já už tam sedím za pokladnama na lavičce...v obchoďácích přímo by taky měli nainstalovat pár laviček nebo co, jednou jsem dokonce musela dělat, že si prohlížím nějaké mražené ryby, abych zakamuflovala to, že chvíli potřebuju mít hlavu v mrazáku 😀 Kolikrát člověk vidí, jak tam chlap nasupeně stojí s vozíkem a manželka pobíhá a vybírá a chlap se nudí, a u nás jsem to já, kdo se opírá o vozík a hecuje manžu, aby si pohnul...
S tou zkouškou ti to nezávidím, tak hodně zdaru 😉 já mám stejný problém jako minulé zkouškové - příšerná únava. Přečtu si pár stránek a usínám... no tímhle tempem nevím kam se dohrabu 😠

tanuki
14. kvě 2008

to s tím usínáním u učení já znám a ne jenom z těhotenství 😀
Tak už mám za sebou 1. jízdu. No, to bude teda něco - zkoušku asi 20.6., přičemž den poté mám svatbu 😖 Takže to už jsem chtěla být v klidu na chaloupce a připravovat vše..
kamarádka mi vyprávěla že v Londýně mají docela pravidelně koutek pro opuštěné muže - pár sedaček a ti nebožáci si tam mohou sednout, zatímco jejich polovičky prohlížejí úplně každý kousek oblečení v obchodě (jak rád říká Martin - což zrovna v mém případě fakt není pravda!!!!)