Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hankazamecnikova
8. dub 2010

janey: jojo, ukrajinštinu, to je prímovej obor 😉

blka: díky 🙂 prosím tě, kdybysme se někdy potkaly tady u nás na vsi a já tě nějak nepoznala / nezdravila, tak je to tím, že sem slepá a nenosím většinou brýle ani čočky, jo?

blka
8. dub 2010

Hani, to jsme dvě. Já su taky slepá a nepoznávám 😀. Jen posle obrysů a chůze 😀 😝 . I když teď, když je hezky, tak brýle většinou nosím.

janeyzelvicka
9. dub 2010

Já jsem taky totálně slepá, z toho si nic nedělejte... bez brýlí spadnu do nejbližšího kanálu a na bazéně se ke mně doprovod musí chovat prakticky jako ke slepci 😀 🙄

hankazamecnikova
10. dub 2010

Jéé, to je fajn, toliko pochopení 😀 Jsme tady klub napůl slepých mamin / skoromamin? 😉

Strašila mě známá, že když mám víc než tři dioptrie, tak musím jít na císaře. A já mám tak čtyři už.... Tak se bojím, aby to nebyla pravda. Ale doktor mi nic takovýho neříkal. A já ne císaře nechcúúúú! Jednou se mi zdálo, že sem měla už rodit a oni mi ve špitále řekli, že to bude císař a měly ste slyšet ten jekot 🙂

Holky, je to normální, že teďka v tom třetím trimestru na mě jdou smutky? Takový divný pocity, že mi to bříško už dlouho nevydrží a že je to škoda... a na druhou stranu jsou dny, kdy bříško ani nevnímám a jsem smutná, že se vlastně ani necítím jako těhotná. Dřív sem se na malýho moc těšila a nejradši bych těhotenství přeskočila, teď mám ale i strach, jaký to bude, až ho poprvé uvidím, jak vypadá a jak bude brečet... a ty pocity, že mi dojde, že jsem vážně mamina už.... jestli to ustojím.

tanuki
10. dub 2010

Asi to každého někdy přepadne 😉 Já teda měla krizi hlavně po početí.. 😅 A celé těhu jsem se průběžně psychicky připravovala na to, že moje dítě bude po tatínkovi a bude vypadat jako malý krteček 😀 a jak mi všichni budou říkat, jak je krásné a já budu vědět, že není 😀 😀 😀 prostě labilní těhule 😉

hankazamecnikova
10. dub 2010

No tak po početí jsem měla krizi fyzickou, zvracení = můj denní program, prostě žůžo. Když to pak přešlo, byla jsem v sedmém nebi. Ale teď se zase blíží porod, no...

blka
10. dub 2010

Hani, s tím císařem, nevím. Kdyby to tak bylo, tak si myslím, že by se každý gynekolog ptal, jestli vidíš dobře nebo špatně a potom i při vypisování porodních papírů (nevím, jak se jim říká), by se tě na to ptali. Ptali se mě na všechny možné kraviny, ale na to, jestli dobře/špatně vidím, fakt ne.
Taky jsem císaře nechtěla ani za boha, těšila jsem se na tu euforickou fázi po porodu (která bohužel nepřišla), ale ke konci jsem měla vysoký tlak, prášků jsem brala jak důchodce, tak jsem se bála preeklampsie a na císaře jsem se v duchu pomalu a nerada připravovala. Nakonec to byl vyvolávaný porod, takže taky nepřipravená a jak mi dr. oznámila: "To dneska porodíme." , tak jsem se jí tam rozbrečela 😅

A s těma smutkama to je asi normální. Já jsem se celé těhu bála, jaké to bude, jaká budu maminka, jak budu zvládat nespat (potřebovala jsem min. 10 hodin spánku denně 😅 ), jak se budu přizpůsobovat režimu miminka (vždycky jsem měla svůj režim, kterej mi nesměl nikdo (ani manžel) narušit 😅 ) a tak různě. A ono to potom přijde všechno tak přirozeně, jak kdyby to nebylo nic nového, prostě jak kdyby se mnou Mareček byl odjakživa 😵 . Tak se neboj 😉
A toho, že mi bude chybět bříško, jsem se taky hrozně bála. Ze začátku mi nechybělo a teď se dívám na každou těhuli a strašně se mi to bříško líbí. Ale když vidím toho raubíře tady, tak mi ani nechybí. Ale zase se těším, až někdy budu bříško mít znovu. No prostě rozpolcená osobnost i teď 😀

blka
10. dub 2010

Ježiš, to je román 😅

janeyzelvicka
10. dub 2010

Hani, tak tě můžu uklidnit, pač já mám přes 4 dioptrie a rodila jsem normálně. Prý to závisí ne na dioptriích, ale něčem jiném. Bylo tu o tom jedno téma, zkus ho pročíst, maminy tam psaly své zkušenosti. Moje obvoďačka mě pro jistotu poslala na oční, tam mi akorát zrak změřila a říkala, že v pohodě můžu normálně rodit.

Ty smutky jsou fakt normální 🙂 já si sebe nedovedla představit jako maminu - hehe, devatenáctiletá těhule 😀 a někdy si furt připadám jak puboš 😀 😀 bála jsem se, že se budu muset vzdát všeho, školy, přátel, výletů, nikdo po mě ani neštěkne, a nakonec to bylo v pohodě. bála jsem se porodu, no prostě málem všeho 😀 a někdy jsem zas byla nechutně optimistická 😀

tanuki
10. dub 2010

já bych potřebovala ještě tak dva dny na učení 😖

tanuki
10. dub 2010

Já teda jakousi euforickou fázi po porodu měla, ale moc se netýkala Verunky, prostě jsem byla celá pryč z toho vlastního porodu a ne z příchodu miminka na svět, tak jsem pak z toho měla taky výčitky 😉 A úplně první myšlenka byla rozhodně "jé, já jsem ráda, že už to mám za sebou 😀"

brumdinka
10. dub 2010

ahote, tak sem tu dlouho nebyla a jen jsem se tak začetla do pár posledních příspěvků 🙂

hanka - hani s těma dioptriema sem fakt větší kravinu neslyšela 😀 jako to jak rodíš nemá nic spollečnýho s očima - ty jsou to poslední co k tomu vážně potřebuješ 😀

já před tim než sem šla na laserovku odstranění dioptrií což bylo až loni, kdy malýmu bylo 5 let měla přes 4 dioptrie na obou očích a rodila sem uplně normálně klasicky,jediný co bylo, že sem ty brejle před porodem položila na sále nastolek - asi měli strach abych je po nich nehodila 😀 😀

tanuki
10. dub 2010

Tohle teda kravina úplně není 😝 nejde o to na to vidět, ale že neskutečně hodně tlačíš (lecketrá žena navíc tlačí úplně blbě-než dospod tlačí do hlavy, mají pak očíčka jak angorák.. )mohla by se odchlípnout sítnice.. Spíš než o dioptrie jde o nitrooční tlak (případně až glaukom) a s přibývajícíma dioptriema se automaticky tlak zvyšuje.

blka
10. dub 2010

Tanuki, přesně, takovou myšlenku jsem taky měla. Byla jsem ráda, že už nic nemusím dělat 😝 . Pamatuju si, že když jsem vytlačila snad po půl hodině (ne-li dýl 😝 ) hlavičku, tak PA říkala: "A už je to." Tak jsem si tak s úlevou lehla a ona řekla, že ještě ramínka, tak jsem jí oponovala, že teda už ne 😀

Janey, teď, jaks to napsala, tak jsem si vzpomněla, závisí to na nitroočním tlaku - myslím 😅 .
Jo, tak než to dočtu do konce, tak vidím, že Tanuki to napsala 😉

Tan, ale oči jak angorák jsou, když se u tlačení nezavřou, ne? Teda si myslím.

blka
10. dub 2010

Tan, a kdy máš tu státnici? Hned v pondělí?

k.ate
11. dub 2010

Holky, tak to já si po porodu nepamatuju skoro nic... 😀 Nejvíc si pamatuju, jak mě šili a teda to jak malej řval. Mně ho dali jen na chvilinku a pak ho dali manžovi do zavinovačky 😀 A malej furt řval a řval a řval a pak zjistili, že se pokadil 😀 A potom šití, ale jinak si nic moc nepatuju ani z porodu, ani z toho, co bylo po tom... 😀 Když jsem popisovala porod, tak jsem si až dost zpětně uvědomila, že mi museli dávat masku s kyslíkem... 😕 No prostě okno jako sviňa 😀

Tan - držím pěsti, ať ti ta státnice dobře dopadne 🙂

k.ate
11. dub 2010

No a když o tom teď přemýšlím, tak to byl vlastně takovej pocit, jako když vás uprostřed noci někdo vzbudí, vy pak usnete, spíte dál a ráno nevíte, co vám ten dotyčnej říkal 😀

hankazamecnikova
11. dub 2010

Díky za odpovědi, holky 🙂 Myslím, že až půjdu teďka po letech na kontrolu k zubařovi, tak to vezmu rovnou přes dětskou doktorku (prý můžu nahlásit miminko už před porodem) a možná i přes tu mou obvodní, která by mě poslala případně na oční a kdo ví kam ještě...jééé ale nevím, no nechce se mi 😀 Můj gynekolog mi řekl, že nemusím chodit nikam a že je to všechno v pohodě. Prostě on mi vždycky řekne že všechno je super super, ani na těhu cukrovku mě neposílal, protože prostě je se mnou všechno super 😀

Svou psychickou krizi jsem se včera snažila vyřešit celodenním flákáním se, ale moc to nezabralo. Dneska jsem se teda naopak rozhodla žehlit - má oblíbená činnost, tak třeba zabere to. Jako bych byla v nějakým vakuu a nemohla se ani těšit na mimčo, ani bát porodu, prostě tu chodím jako bez duše a manžel se co chvíli ptá, jestli v pohodě... no a já jako zfetovaná: Já nevím... 😵

k.ate
11. dub 2010

hani - to chce klid... já takový krize taky mívala, chvilkama jsem si říkala, že porod v pohodě, o co jde, přijdu, odrodím, i jsem se na to těšila 😀 ... Pak zas psycho, že to nezvládnu, že jsem neschopná... no prostě taky mazec 😀 Uvidíš, že to bude v pohodě... a ty budeš skvělá máma 🙂

blka
11. dub 2010

Kate, já si z porodu skoro nic taky nepamatuju. Musela jsem se vyptávat na všechno manžela. A měla jsem u porodu i známou z novorozenecké JIPky a ta taky říkala, že jsem ji vůbec nevnímala. Prostě vůbec nevím, co se dělo, ale na druhou stranu si vůbec nepamatuju ani ty bolesti. Jen si pamatuju útržky a to šílené vyčerpání po porodu.

Hani, k obvodní stejně musíš a dětské stačí zavolat, jestli bere nové děti. V porodnici se vyplňuje papír, kam napíšeš jméno dětské dr.
Aha, tak čtu, že nemusíš. Jé, ani na těhu cukrovku ne, tak to závidím. Mně to přišlo strašně hnusný a pila jsem to 10 minut 😅

crawler
12. dub 2010

Hezký den holky🙂

nám zbývá 9 dní do TP...nějak to letí 😕 ...Miminko mám ale ještě hodně vysoko a skóre čípku stále 0...je to možný???:-/ Navíc mě mudra minule krapet vyděsila, že řekla, že jestli mimi nesestoupí, tak to bude císař a teď nevím, zda si z toho hlavu dělat nebo ne...To nemůže sestoupit až při kontrakcích? No nevím...

hanka: já jak to mám teď blízko, tak jsem paradoxně ok...nejhorší stavy mě chytaly na konci druhýho a začátku třetího trimu...kdy toho má člověk hodně za sebou, ale ještě i před sebou...Z toho, jaká budu máma si nic nedělám...věřím, že všechno přijde tak nějak intuitivně...jediný, čeho se obávám jsou nějaké ty poporodní splíny a depky, ale třeba na ně ani nebudu mít čas díky miminku😀D

co se týče školy holky, tak jsem úplně mimo - čas sice mám, ale neučím se....chystám věci pro mimi, užívám si těhulčení a na skripta nemám ani podech... 🤐 🙄

crawler
12. dub 2010

jinak na těhu cukrovku jsem taky nemusela...je to povinné tuším až od 24 let...nebo tak nějak...tak jsem si říkala, zda se něco nezanedbá, páč já nezvracela ani v prvním trimu- naopak od začátku požírám sladké ve velkým - výsledkem je váha skoro o 20kg vyšší než před těhu 😅 říkám si, jestli v sobě nemám takovýho obtloustlýho melounka😀DD

k.ate
12. dub 2010

crawler - tak s tím sestoupením ti moc neporadím... Mně se CS zvyšovalo postupně tejden před prodem jsem měla už 3 - 4 a to vydrželo až do příjezdu do porodnice... Zato pak to valilo 😀 A z cukrovky já jsem si těžkou hlavu nedělala, přece jen při každé poradně dělají test na cukr v moči, takže pokud by něco bylo, podle mě by na to přišli i z toho 🙂 Já byla ráda, že se mi to vyhnulo 😀

crawler
12. dub 2010

kate: tak budu doufat, že to u mě taky bude valit a rychle se dostanu z té 0 na 10 🙂 Já si taky říkám, že když mám moč ok, tak se nemusím strachovat...snad by nic nezanedbali... 😕 🙂

janeyzelvicka
12. dub 2010

hani, tak to je super doktor, když je všecko super 😀 😀 já bych k té obvodní zašla, měla jsem na to kolonky i v průkazce a myslím, že by v porodce mohla dělat šodó, kdyby to tam viděla nevyplněné - teda aspoň u nás. Cukrovku závidím, u mě má navždy místo jako jeden z nejúžasnějších zážitků vůbec, poprvé v životě jsem omdlela 😀 😀 U nás na ni posílaj každého, i když mi bylo sotva dvacet.

Crawler, tak koukám, že už už to bude 🙂 já měla CS v osm dopoledne nula, slovy nula 😀 😀 Kris se narodila o šest hodin později. Ale nevím, jestli to není něco jiného, já byla na vyvolání.

hankazamecnikova
12. dub 2010

No jo, když ten můj doktor razí teorii, že těhotenství není nemoc a rizikové těhotenství by se mělo řešit "po-japonsku" čili procházkama v lese a takový věci 🙂 Já vždycky jen přijdu, řeknu, že mi nic není a malej kope, tak mě pohmatem zkontroluje, řekne, že nález je krásný, a jdu zase domů. Tak doufám, že nic nezanedbá. Ale na screeningu v prvním trimestru jsme byli, v druhým trimestru jsme si ve špitále zaplatili ten mega-ultrazvuk a všude všechno vypadá, že je to v pořádku. Tak ještě, aby neměl malej nějakou tu duševní poruchu, co?

Když jsem 29 tt, to už bych mohla začít prát výbavičku, nemyslíte? A sehnat si nějakou šílenou tašku do porodnice... Prostě se na to začít nějak připravovat. A vidíte to, připravuju se do školy na zkoušky, který v mým stavu beru jako výzvu a užívám si každý úspěch, místo toho, abych řešila to, že ještě nemáme koupenou postýlku, a těšila čím dál víc se na miminko... Asi jsem se těšila strašně moc ze začátku a teď už mi to nepřijde. A pak na mě padne depka, jestli budu dobrá máma? Myslím, že začínám chápat, proč je mi tak, jak mi je 😀

brumdinka
12. dub 2010

Jé ahoj craw - tebe sem dlouho neviděla - tak jak dobrý. valíš se 😀 s tim sestoupenim ti neporadim, ale hlavně se zbytečně nestresuj, oni doktoři ví co dělaj (aspon většinou 😀) a jak píše kate ten poslední tejden by mělo postupně sestupovat

tak držim palec a už se nemůžu dočkat fotek 😉

hankazamecnikova
12. dub 2010

blka: Jo a ty jsi malýho přihlásila tady u nás k dětstké? Volala jsi tam před porodem nebo jsi tam zašla? Já kdyžtak nemám číslo nenapsala bys mi ho prosím do vzkazů? Už ani nevím, jak se ta paní doktorka jmenuje a jestli je tam vůbec pořád ta samá. Přece jen jsem tam byla naposled v devatenácti... 🙂

renat2
12. dub 2010

Ahoj holky, po dlouhé době a jdu víceméně jen pozdravit - bohužel...veřejné diskuse bojkotuji, vzhledem k jisté zakomplexované paní tady od nás, která si tady četla má slova a pak pomlouvala na FB...
Ono stejně toho času moc není. K. je živější a živější, našla jsme si přivýdělek, takže ve volných chvílích pracuji..no a samozřemě píšu tu DP...

Doufám, že vám všem se daří, zkoušky jsou v pořádku, těhulky užívají a maminkám studentkám dělají jejich děti jen a jen radost.