Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

blka
21. dub 2010

Tak jsem to rychle zhodnotila, pro mě neobvyklé 😀 ,a do školy nejedu 😔

eveluska
21. dub 2010

dneska to stoji pekne za prd... furt valcim s nachcipanim a blbe se mi pise, ale tak neco lopotim, s nejvetsim vypetim 😀 sem neco sesmolila a vezla to vedouci na KH (a to jsem ji psala vcera, ze prijdu) a ona tam nebyla! 😠 ach jo, takze asi 3h v haji, kdy jsem mohla psat a navic dalsi ma az pristi tejden, takze zpetna vazba zadna..... a pak mi to treba naraz vsecko hodi na hlavu 😝

k.ate
21. dub 2010

Holky, tak to já výčitky, když nejdu do školy teda nemám 😀 Jsem teď nachlazená, tak manža vzal malýho ven, abych mohla něco programovat do diplomky a ještě nejsou doma, to by mě zajímalo, kam až šli 🙂

Jinak mi to připomnělo větu mýho spolužáka z gymplu v prváku na vejšce "Já mám vždycky takový výčitky svědomí, když na tu přednášku nejdu, ale už jsem se s tím naučil žít" 😀 řekl to po té, co jsme se rozhodli, že kašlem na přednášku z fyziky a půjdem domů 😀

janeyzelvicka
21. dub 2010

Holky z Brna nebo co v Brně přebýváte:
chtěla bych znát váš názor na brněnské mhd, konkrétně co se týče kvality vozového parku. Jste spokojené, proč, nejste, proč, vaše výtky nebo chválu, měly by se vozy modernizovat, nebo ne, a taky čím nejčastěji jezdíte (tramvaj, bus, trolejbus). Vyjádřete se prosím v pár větách, budu moc ráda a vás čeká nehynoucí sláva v médiích (píšu zprávu o modernizaci mhd). 😅 🙂 🙂

blka
21. dub 2010

Eveluska, tak to nase.e 😠

Kate, super hláška, tase mi líbí 😀 😉

eveluska
21. dub 2010

blka - presne 😠 , jj a ta hlaska kate je super! 😀

tanuki
21. dub 2010

No já dnes měla hlídání od rána- děda vzal Veru do zoo a zrovna byla přednáška úúúúúplně naprd a ještě se nedělala prezence 😠

Hláška krásná, mám taky jednu z gymplu "slabě začal a v konci ještě polevil" 🙂

eveluska
22. dub 2010

tanuki - jé to říkal náš zeměpisář 🙂 kam si chodila na gympl?

tanuki
22. dub 2010

Tahle je od bývalého z Arabské 😉

rampepurda11
24. dub 2010

Ahojky holky,
tak vas po dlouhe dobe procitam🙂 A "zavidim" vam ty vase radosti - starosti🙂
Copak crawler? Nema uz miminko???

blka
24. dub 2010

Rampe, neboj, taky se jednou dočkáš 😉
O Crawler nic nevím.

hankazamecnikova
26. dub 2010

Ahoj holky!
Venku je nádherně, čeká mě dnes spousta práce do školy a doma nic k snídani, to je super začátek týdne, co? Kdybych tak už měla kočárek, od školy pokoj a pěkně hurá na procházku, nakoupit samé dobroty a pak bych zajela k našim na zahradu koukat do zelených stromů a nééé tady do obrazovky... aaaach jo 🙂

eveluska
26. dub 2010

crawler jeste mimi nema - je v diskuzi o epinu, prenasi chuderka...
pocasi je fakt nadherny! ja uz bych taky nejradsi jenom vozila kocar a nuchala si maly mimisatko v naruci! 🙂
bohuzel se mi konecne ozvala ta moje vedouci prace a ze jeste nemela cas a nic jeste z toho myho neprecetla a tak... ze proste ted obhajobu nestiham, az v zari 😒 takze odevzdani se mi protahlo do cervna (jsem rada, ze ne dyl, ze budu mit v lete pokoj!) a snad driv neporodim nez bude ta obhajoba 😕

crawler
26. dub 2010

ahoj holky🙂

jojo, zatím bez miminka ☹ ...dneska jsem byla už byla v rizikovce,ale vše je ok, tak znovu až ve čtvrtek...:-/ to víte..každý den navíc je hrozný...člověk se těší na mimi a na to až budou pryč ty těhu obtíže a ono se to protahuje a protahuje...ale ve čtvrtek už rozhodnou co se mnou...Jinak škola jde teď totálně mimo mě...měla bych číst knihu Mánavadharmašástra (do antropologie starověké Indie) a napsat na to práci...ale nemám myšlenky 😝 ...ale budu muset máknout...do konce června odevzdat BP a udělat 4 zkoušky...jsem zvědavá, jaké bude šestinedělí :-///

blka
26. dub 2010

Eveluska, tak to je drsný, že kvůli vedoucí práce nestíháš obhajobu 😖

Crawler, tak se drž. Snad se to rozjede samo 😉
Teda, ten název knihy je docela drsnej, jsem musela číst písmenko po písmenku, abych to přečetla 😅

janeyzelvicka
26. dub 2010

eveluska, vedoucí je teda drsná...

crawler, drž se, vím jak ti je..

tanuki
26. dub 2010

crawler já bych si ten název knihy asi ani nezapamatovala 😅 Jinak, tohle přenášení máme taky za sebou :-/ Jak na tom vypadá prcek s velikostí?

hankazamecnikova
27. dub 2010

crawler: držím palce, ať "to už brzo je" 😉 jinak na školu se teďka můžeš z vysoka, přece máš důležitější úkol před sebou, tak se tímhle nemusíš stresovat. já mám do porodu dva měsíce a už teďka mi může většina těch lidí ve škole líbat pozadí. ne že bych na ně byla hnusná! ale prostě nejsem dokonalá, neumím všechno jako dřív, za eseje a seminárky asi odevzdám pěkné kraviny a zkoušky budu dělat s padesátiprocentní úspěšností 🙂

lidiab
27. dub 2010

Evelusko - mam podobny problem jako ty 😒 Pozadala jsem o prodlozeni temirnu pro odevzdani prace a vyhovely mi. Cely leden a unor jsem prolezela na gauci a prozvracela na zachode 😖 Vedouci vsak rekl ze na to prodlouzeni prdi, protoze ma na kontrolu kazde kapitoly dle skolnich pravidel 1 tyden a pak tyden navic na celou praci. Odevzdala jsem mu vsechno 2 tydny pred konecnym terminem a ted strasi ze to nestihne. A pritom mu to vse odevzdavam uz v prubehu 2 mesicu, obcas na me zapomene, ztrati papiry co jsme mu davala atd. Resim to ted dodatecne se studijnim oddelenim, ale pan vedouci mi odmitl napsat jakykoli potvrzeni ze mam vsechno odevzdane. Pry je to muj problem. Souhlasim ze je to moje vina, ale kantorum by neuskodilo mit obcas trochu pochopeni. Obzvlast kdyz vidi ze se snazis. Ja bud stihnu zkousky ted v cervnu nebo budu muset na konci srpna...coz se shoduje s terminem porodu. To jsem zvedava jak se to vyresi, ale snad to bude dobry.

crawler
27. dub 2010

Ahoj holčiny🙂

jo ta knížka má šílenej název - ale kdybystě věděli její obsah, tak byste ji tuplem hodily do kouta...čte se to strašně špatně - půl stránky je text a druhá půlka stránky jsou poznámky pod čarou...jsou to doporučení hinduistům, jak správně žít...profesor nám nedal nijak na výběr a ještě je ta kniha nesehnatelná, tak jsme si ji všichni museli koupit :-/

janey, tanuki: taky jste holky přenášely a jak to dopadlo? teda je mi jasný, že dobře - drobky máte zdravé u sebe😉 je to protivný - dnes je to 6.den...navíc, miminko je strašně vysoko a čípek mám stále CS 0 - s tím, že je už aspoň trochu změklý (to asi díky poslíčkům)...Co se týče váhy mimča, tak vůbec nevím - nikdo mi žádné odhady nedělá - jenom v 30tt jsme měli 1610g a odpovídali jsme 32tt, což mi nepřidává - kvůli tomu jsem doufala, že spíš budeme rodit dřív...:-/ Taky se bojím zkažené plodovky...8.den jdu na ko a nejdřív se mnou něco začnou dělat 9.den...když vezmu, že čípek o ničem moc neví, tak pochybuju, že by nějaká tableta zabrala hned 1.den...na druhou stranu - oni jsou odborníci a já jenom laik a vystrašená prvorodička, tak to asi vydím hůř než jaká je realita...

janeyzelvicka
27. dub 2010

crawler, já byla ztracený případ 😀 když jsem se doktora jednou ptala, jestli porodím před termínem, tak se smál a říkal, že s největší pravděpodobností ne, že to by se hooodně divil. Já už 14 před termínem nikam nejezdila, vyjukaná, co kdyby... pak byl termín, furt nic, po termínu, nic - tvrdla jsem doma a braly mě mory. Nakonec se rozhodli, že budou vyvolávat, a tak jsem 10. den po termínu naklusala do porodky. Ráno mi dali tabletku, furt nic, CS 0, doktorka nevrle prohlásila, že ta tu bude rodit do pátku (byla středa) a já byla ještě vyděšenější. No, nicméně, tabletku mi dali cca v půl osmé ráno, tak za hodku dvě se začlo něco dít, o půl jedné jsem volala manželovi a šla na přípravu, měla jsem klystýr, nějaký monitor, sprchu, no a 15.01 byla malá na světě 😵 😵
Takže mě tableta zabrala první den, kdy ještě ráno vypadalo, že neporodím asi nikdy.

crawler
27. dub 2010

janey:tak to se s tebou ztotožňuju...já taky už 14 dní před TP napnutá jako kšanda, pozoruju se, kdy se co začne dít a nic...CS 0 mám taky a je možné, že se mnou začnou něco dělat taky až 10.den...kéž by mi tedy taky hned zabrala a nebo ještě lépe, aby se mimi rozhoupalo samo...a neříkali ti, čím to může být, že se miminku nechce na svět? já mám totiž TP vypočítaný dobře - MS jsem měla přesnou jako hodinky, vím, kdy jsem měla ovulaci a i dle milování prostě přenáším, tak si říkám, proč se asi miminku líbí rochňat ve staré plodovce...? 😅 😕 ...no co nadělám...budu doufat v to, že je mu v bříšku pořád ještě dobře...

janeyzelvicka
27. dub 2010

Já taky věděla, kdy jsem otěhotněla a termín jsem měla taky dobře. No a vidíš, nic..
Nevím, čím to je. Ale ptala jsem se malé, jestli se jí chtělo ven z bříška, a ona: ne ne ne, ne ne ne... Tak se jí asi nechtělo 😀

crawler
27. dub 2010

janey: je to fakt zajímavý 🙂 no hlavně, že vše dobře dopadlo a malinká je v pořádku...😀 My to taky nějak zvládnem...už se těším až tohle psychický napětí pomine a budu mít mimi v postýlce...přenášení je fakt na bednu ☹

janeyzelvicka
27. dub 2010

Určitě to zachvíli bude 😉 a pak už si na to ani nevzpomeneš 🙂 vím, že to jsou rady, které mě štvaly, ale dej si pohov, koukej na oblíbená videa, čti knížky... Zpětně lituju, že jsem to neudělala. Protože já jen seděla u netu a četla různé story, které mi nepřidaly, měla jsem dělat něco jiného.

blka
27. dub 2010

Crawler, prý holčičky se v bříšku fintí, a proto nechce se jim nechce ven 😉 .
Neboj, ono to jednou přijde 😉
Já jsem měla taky vyvolávaný porod, ale dřív a už jsem byla otevřená na 2 prsty, Mareček byl dost nízko (ale to delší dobu) a byla to rychlovka. Tak třeba budeš mít taky rychlý porod 🙂

crawler
27. dub 2010

blka: tak že by to byla holčičanda? třeba jo🙂 ale už je určo krásná dost (pro nás rodiče určitě) a tak by s tím fintěním mohla přestat 😀

blka
27. dub 2010

Craw, to je jasný, že pro vás bude ta/ten nejhezčí 🙂

eveluska
28. dub 2010

lidiab - presne, mne bylo ze zacatku dost blbe, byla jsem strasne unavena a mela jsem uplne jiny myslenky. Je to moje chyba, mela jsem to proste cely napsat driv, ale stihlo by se to a vedouci to tim, ze se asi za 3 nedele na to ani nekoukla a nebyla tam na konzultacky, proste uplne zazdila.... 😒 ona je vedouci katedry, tak toho ma asi hodne, ale je to skoda no.... hlavne jsem rada, ze zkousky uz mam hotovy a i kdybych v zari zacla rodit driv, tak me snad uz kvuli obhajobe nebudou delat nejaky extra potize....doufam aspon, ze ty zariovy terminy budou nekde ze zacatku zari.....

eveluska
28. dub 2010

crawler - a ten napoj si zkousela?