Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

zarzuela
31. kvě 2011

@janeyzelvicka
@anysek85 holky dík za podporu, já studovala při práci VOŠ a to šlo jakž takž, byl to záhul protože mi nedávali volno v práci, ale zvládla jsem to. Tak jsem si říkala, že zkusím ještě aspoň Bc. Právo v podnikání. Ale mám problém s malým, v noci mi moc nespí, budí se třeba 6x za noc tak chodím někdy jak zombie, proto se toho studia trochu bojím, ale když to zvládáte vy tak snad to půjde ...

nikollita
10. čer 2011

Ahoj holky,
chci se zeptat, jestli nevíte jak je to s přídavkem na nezaopatřené dítě ? 🙂 Někde jsem četla, že jako studentka denního studia na VŠ mám na něj nárok, ačkoli to zní fakt vtipně...a nevíte jaký je maximální příjem? Díky

janeyzelvicka
13. čer 2011

Nikollita, jj, je to pravda, i jako studentka denního studia na VŠ máš nárok - i když jsi třeba vdaná. Je to docela vtipné, jednu dobu jsme pobírali přídavek na mě a zároveň na naši dceru 🙂 Nárok mají rodiny s příjmem do 2,4násobku životního minima, takže si spočítej příjmy, na netu určitě bude i kalkulačka, do které ty příjmy zadáš a ono t to vyhodí, jesi máš nárok.

janeyzelvicka
17. čer 2011

@anysek85
@zarzuela
@orchidie
@aemmi
@crawler
Holky, jsem totálně happy - je ze mě bakalář, dneska jsem obhájila 🙂 🙂 🙂 🙂

crawler
17. čer 2011

@nikollita taktak jak říká @janeyzelvicka - my ještě stále bereme 700kč na mě a 500 na syna, takže si to sčítni a zažádejte😉

@janeyzelvicka holka jedna šikovná!!!super gratuluju! jinak abych řekla, jak je to aktuálně u mě - jak víš, podala jsem přihlášku na Mgr. a týden na to mi napsali dopis - upomínka, že obratem mám poslat projekt k diplomové práci - haha - my v půlce stěhování, já bez internetu a obratem 😀 takže má Mgr.kariéra skončila stejně rychle jako začala...jediné, co mě štve je, že jsem vyhodila 500kč za přihlášku 😝 ale spadl mi kámen ze srdce - jen jsem se do toho studia nutila...

anysek85
17. čer 2011

@janeyzelvicka Gratulace veliká! 😵 Tak to bude určitě pořádná oslava! 🙂

@crawler Tak příští rok, ne? 😉

Holky, já teď zrovna rozpracovávám koncepty, náměty, načítám literaturu 😝 a do toho domácnost, porod každou chvilku a otravný šéf, který trvá na tom, abych se do práce vrátila už po roce mateřské - aspoň na dva dny v týdnu a částečně z domu. No tak uvidíme, jak to s tím mým doktorátem nakonec bude 😀. Vidím to docela bledě...

crawler
17. čer 2011

@anysek85 hihi🙂 čím je dítě starší, jde víc a víc z tuha, takže příští rok? to bych byla blázen🙂 ....během šestinedělí jsem vcelku s přehledem udělala zkouškový - malej byl tichej - řval jen, když měl hlad a dost spal...státnice už byli horší - to už skoro chodil a já za ním jen celý den lítala a v noci k němu i 20x vstávala, protože byl otřesný spáč...a ted? chce si hrát, být venku, atd atd.+ domácnost no, chci aspon jedno dělat kloudně a né to na všechny strany jen šolíchat, takže máma na 100% 😀

aemmi
18. čer 2011

@janeyzelvicka Tak moc gratuluju!!! 🙂 a jdeš na navazující?
@crawler Tak uvidíš, třeba za pár let, když se ti bude chtít 😉

anysek85
18. čer 2011

@crawler Tak to jo, hlavně ať jste spokojení - vzdělání není všechno 🙂.

Holky jinak se musím pochlubit, sehnala jsem paní na úklid, doporučila mi ji kámoška a je prý fakt dobrá a přitom levná 😵, tak jsem zvědavá, začne k nám chodit až na podzim, ale už se těším.

Právě jak píše Crawler, nechci dělat milion věcí napůl, ale hlavně se věnovat miminku a neztratit práci - no a když půjde nějak udržovat ten doktorát, tak to budu šolichat 🙂. Když ne, tak ne. KIidně to budu dělat 8 let, jen jako koníček 😀. A země ať vytírá někdo jinej 😀, to není moje priorita.

zarzuela
18. čer 2011

@janeyzelvicka moooc gratuluju, jsi šikulka, žes to takhle krásně zvládla, klobouk dolu.
@crawler tak za rok to zkusíš znovu, a třeba to už klapne, je blbé, že ty projekty chtěj takhle narychlo, to aby to člověk měl promyšlené už s podáním přihlášky že 😖
@anysek85 tak doktorát už je taková třešnička na dortu, jako koníček dobrý 🙂 😀 Koukám, že mimi už máš za pár, tak držím pěsti ať jde vše hladce.

janeyzelvicka
19. čer 2011

díky za gratulace 😵 😵 ještě mi to úplně nedošlo, že už jsem otitulovaná 😀

@crawler chápu, já se teď taky těším, až si to přes prázdniny s malou vynahradíme - když jsem se učila, tak ji víc hlídali tchánovci, byla sice nadšená, ale taky se těším na naše společné chvíle, výlety a tak 🙂
@anysek85
@aemmi
@zarzuela

na navazující dělám přijímačky za týden a kousek, ale už to není takový stres... učení je sice hodně, ale kdybych neudělala, zkusím to prostě později.

orchidie
22. čer 2011

@janeyzelvicka gratuluju k dokonceni 😀 😀

Ja jsem 9.6. obhajila a je ze me teda konecne Mgr. 😀 Tak mam taky radost, ze je to za mnou. Byla to uleva neskutecna 😵 ted si uz jen uzivam malou, rostouci brisko a planovani rekonstrukce 😀

orchidie
22. čer 2011

@anysek85 juu, pani na uklid bych taky potreboval, az se nam narodi prcek na podzim. Nejsi z Brna? 😀

aemmi
23. čer 2011

@orchidie I tobě moc gratuluju 😵 a teda koukám, že mezi dětmi budeš mít dost malý věkový rozdíl 😕 😉

hest
24. čer 2011

Tak mám dneska za sebou úspěšný výlet do Brna-) poslední zkouška bc studia..hurá hurá..ještě teda musím dopsat nějaké eseje..ale to už nějak přes víkend sesmolím-) Můžu se konečně přes léto věnovat dětem a přípravám na svatbu..a pak teda bakalářce..a státnicím)) Úleva..s jedním se studovat dá..ale s dvouma malejma..už je to blbý-(

hest
24. čer 2011

a všem úspěšným otitulovaným moc gratuluju!!!

orchidie
25. čer 2011

@aemmi dekuju🙂 Ano, budou od sebe 13mesicu, jsme za to moc radi 😉 Baru je od mala hodna, brzy zacala spat celou noc, dokaze si pohrat sama a materstvi s ni je fakt za odmenu (kdyby takova nebyla, nikdy bych nebyla schopna dopsat DP a dodelat skolu), takze mam(e) dostatecne rezervy ve vsech ohledech na druhe ditko brzy po prvnim 😉

janeyzelvicka
28. čer 2011

@orchidie gratuluju k mgr. 🙂 🙂

hest, tak příprava svatby, to bude pěkné léto 🙂 gratuluju k poslední zkoušce 🙂

já měla včera přijímačky do navazujícího magisterského (mezinárodní vztahy), přijali mě, tak jsem nadšená, moc jsem si nevěřila 🙂 🙂

anysek85
29. čer 2011

@hest Moc Ti gratuluju a taky tě obdivuju - studovat se dvěma dětma - to musí být záhul, ale zase se aspoň nenudíš.

@janeyzelvicka Taky gratulace 😵. To buseš mít krásné léto.

@orchidie
@aemmi

Holky, já jsem pořád 2v1. Ti doktoři jsou fakt na prd 😀, ale aspoň si rozpracovávám projekt, načítám literaturu a tak. No už aby to bylo 😵.

janeyzelvicka
29. čer 2011

@hest a jak to zvládáš? 🙂 🙂 Mě to celkem zajímá, taky jsme s manželem přemýšleli nad druhým... Jenže mě na tom odrazuje především ježdění v těhotenství na trase Ostrava - Brno (v dopravních prostředcích mi bývalo v prvním těhu dost divně)... a taky co vím od lidí, co už na tom mgr. jsou, tak toho maj dost a to nemaj ani jedno dítě, a já přemýšlím už nad druhým.. 😒

hest
29. čer 2011

@anysek85 díky-) to ano, nenudím se rozhodně-)))) stále držíš 2v1? Přeju ti ať už to dlouho entrvá, vím, jak se ty poslední dva týdny táhly..a to jsem obě děti rodila až v 41.-)
@janeyzelvicka gratuluju k přijetí. Já jsem řešila, jestli jít někam pak na navazující..no bylo by to ideální po dobu mateřské..pochybuju, že pak při práci a dětech na to budu mít čas..nicméně dojíždění do Brna už podstupovat nechci, stojí to hodně času a hlavně peněz navíc..takže uvidíme jak zvládnu ty státnice a bakalářku..ale chtěla bych něco najít dálkového v Praze..ale změním obor..ale nevím ještě na co-)))) no nebudu předbíhat..budu ráda, když odstátnicuju-))))

hest
29. čer 2011

@janeyzelvicka hele, já mylsím, že když se chce a je, kdo by děti pohlídal, tak se to zvládnout dá..spíš je člověk teda po celém dni vyplivnutej, protože se střídaj ve svých požadavcích..občas usnou oba nastejno. Jako malá mi v noci spí krásně..takže pracuju přes noc..ale přes den, to chce potvora furt mít společnost..a Vojta jí zase zkoumá jako hračku, tak je musím pořád hlídat. Já tím, že zas tak moc učitelkou být nechci (i když to studujua teď trochuměním názor kvůli dětem, že prázdniny by se mi do budoucna hodily..) tak zvažuju jinej obor..ale otázkou, zda v oboru kde jsem teď pracovala seženu práci tak, abych nešla domů z práce v pět...no nevím no..

janeyzelvicka
29. čer 2011

@hest No, s hlídáním to je právě blbé... Jak byla Kris menší, tak na den, kdy jsem jezdila do Brna, k nám přijela tchýně, když je teď Kris starší, tak si ji brali k sobě domů i na víc dnů. V Ově nikoho moc neznám, jsme tu takové naplaveniny, kamarádky, co tu jsou, samy studujou, a další, se kterou jsme si děti navzájem hlídaly, se teď zrovna odstěhovala ☹ Tak je mi blbé pořídit si druhé dítě a zase prosit tchýni... a zase najímat někoho na hlídání je drahota... a úplně cizí mamince nevím, jestli bych novoše svěřila. No, tak mi z toho vychází, že asi nic 😀

to věřím, že jsi vyplivnutá... mě to dojíždění do brna taky moc nebere, ale na druhou stranu si nedokážu představit studovat jinde než u nás na fakultě. Tady v ostravě ani to, co studuju není a kdyby by bylo, stejně bych šla asi do brna 😅

aemmi
29. čer 2011

@janeyzelvicka gratuluju k přijetí na navazující 🙂
@orchidie závidím takovýhle ideální dítko 😵 kéž by naše malá zůstala tak hodná jako je vevnitř, až vyleze ven 😅
@anysek85 jé a přitom to vypadalo, že to bude dřív, že...koukám, že máš termín zítra, tak jsem zvědavá 🙂

Já ačkoliv nemám ještě hotovo tohle a budu končit v ZS, tak mám pořád cuky, že bych šla studovat ještě něco, jen zatím nevím co a hlavně kam, dojíždět odsud kamkoliv by byl pěknej mrsk, ale cítím, že jsem ještě plně nevyužila svůj potenciál 😀 😅

hest
29. čer 2011

@janeyzelvicka zapoměla jsem to (co jsem poslední dobou nezapoměla..) co že to studuješ?

hest
29. čer 2011

@aemmi tak to jsme na tom podobně-)) taky nevím coby..ale v obi to opravdu nenajdu-)

orchidie
29. čer 2011

@janeyzelvicka gratuluju k prijeti na navazujici 🙂 to je super 🙂
No, me ceka uz jen 14.cervence promoce a pak uz dam skole definitivne adieu 😀 😀 uz nechci dal nic studovat, mozna nekdy nejake dovzdelavaci kurzy kvuli kvalifikaci, kdyby bylo potreba, ale dal uz me teda akademicky svet nelaka 😀
@anysek85 jee, ja ti tak zavidim, ze uz budes mit porod za sebou a prcka na leto u sebe... 😝 mne to prijde, ze se to ted nejak tahne a hlavne, ze to snad ani nemuze byt pravda, ze zas dalsi leto budu chodit s pupikem 😀
@aemmi jojo, fakt nase mala je za odmenu... Ted ji treba lezou zoubky a jedinym projevem je, ze malicko min jí a měla trochu prujem +je trochu vic mazlivejsi, ale zadne hysteraky nebo prorvane noci se u nas nekonaji... tuk, tuk 🤐 🙂

janeyzelvicka
29. čer 2011

@hest Na bakalářském jsem studovala žurnalistiku a mezinárodní vztahy, na magisterském budu pokračovat na mezinárodních vztazích.
@aemmi jojo, taky mám ještě jeden obor v záloze, který bych ráda studovala. No, mám pocit, že chci spoustu věcí, ale nezvládnu nic 😀

aemmi
29. čer 2011

@hest
@janeyzelvicka jako já mám ted silný řeči, ale po porodu se nejspíš budu divit 😅 a budu ráda, když dodělám tohohle Mgr. po pár cestách s děckem do školy (270 km) třeba názor změním 😀
@orchidie Tak ještě kdyby to tak vyšlo i u druhýho mimi, že 😉

orchidie
29. čer 2011

@aemmi no, to si prave nedelam iluze, ze budeme mit takove stesti 2x, tak proto jsem chtela uz mit skolu hotovou, protoze tusim, ze to bude tentokrat jinak 😀 😀 😀