Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

sussanah
4. lis 2010

@tanuki no ono to zacinani vcas ale neni vselek. Ja taky zacala u maleho kolem tech 3m, slo to rychle, ani moc nefnukal a do asi 5,5m mi usinal sam v postylce a spal celou noc. Potom se to jeden den zmenilo a tak do 9m to bylo peklo 😔 Ale uz jsme si zase nasli nejaky system a fungujeme. Kdyz se teda nerozhodne, ze se bude kojit od 5 rano do 9 asi tak co pul hodiny 🙄 😀

butt
4. lis 2010

@sussanah dobre, uz se ti se svou uchylkou sverovat nebudu 😀

eveluska
4. lis 2010

@sussanah vy uz jste uplne bez plenek?? ja v tom mam teda gulas, driv se rikalo, ze v roce na nocnik a dneska zas vsude pisou, jak do 2 let deti (hlavne na curani) v podstate jeste nemaj dostatecny nervovy spoje, aby to udrzeli, resp. poznali vcas, ze se jim chce..... uz se ti vubec nepocura?

tanuki
4. lis 2010

@sussanah no u nás se to totálně podělalo v 8. měsící, když začala stoupat a lézt a v postýlce prostě 1-2hodiny stoupala a popolejzala.. Ale mně společné spaní vyhovuje.. Jen mě štve odpolední uspávání ☹ sama od sebe by vůbec nespala i když an to ještě nemá. Ale dnes jsem koupila černou látku, že jí podšiju závěsy, aby udělaly pořádnou tmu a jsou zvědavá!
@eveluska to je princip BKM- nemají funkční svěrače, aby to zadrželi, ale cítí, že to na ně jde..a většinou to i signalizují..a pak záleží, jestli Ty jim chceš naslouchat 🙂

blka
4. lis 2010

@hankazamecnikova Hani, tak to jsi dobrá. Já su měkota měkká, takže bych ho z té postýlky vytáhla 😔
@butt Tak uvidíš, co se z toho vyvrbí 😉 .
Tož to jsi "blázen" libovat si v chytání na maso 😀 . Já, když jsem poprvé porcovala kuře, tak jsem myslela, že vrhnu 😝
@tanuki To máš pravdu, že lození a stoupání s usínáním hodně zacloumá. Jak se to ty děti naučí, tak to potom dělají furt a nemůžou jen tak v klidu ležet. Já taky uspávám tak, že s Marečkem ležím v posteli. Pak ho do půl hodiny přenesu do postýlky (půl hodina proto, že to má nejtvrdší spánek) a pak většinou buď do hodiny nebo chvilu po tom, co si lehnu do postele já, chce jít zpátky do postele 😅 . Ale co, musím si to užít, dokud je maličkej 🙂 . Jenom by se nemusel tak rozvalovat a kopat do mě 😀

eveluska
4. lis 2010

@tanuki aaha, diky 🙂 no jsem si rikala, ze driv jsme fakt my byli uz v roce na nocniku, tak to nejak proste jit musi..... pry pocit na kakani citi driv, ale to curani jde pozdejc - takze uz i na curani si v tom roce vzdycky rekne? to je dobry 🙂 vy jste teda byli uplne bez plenek?

hankazamecnikova
4. lis 2010

@blka Mě právě nejvíc deptá to, že všichni říkají, ať si užívám, jak je na mě teď závislej a že chce být pořád u mě. Protože samozřejmě, že to bych taky chtěla, mít ho na sobě přilepenýho pořád. Ale jak teď dvě noci spinkal sám v postýlce, tak jsme se oba báječně vyspali a mnohem víc jsme si potom užili, když jsem si ho ráno vzala do postele na kojení. Dneska jsme tak spali až do půl deváté 🙂 Přes den už ho nechávám zase chvíli hrát si samotnýho v postýlce. Říká se, že třetí měsíc je taková dětská první univerzita, kdy se toho nejvíc naučí. Tak chci, aby už byl trošku samostatnější, abych se mohla nasnídat nebo si uvařit v klidu oběd, protože když se nenajím, tak jsem nervozní a slabá, což pro něj taky není nic moc. Aby si pěkně spokojeně hrál, ne aby trpěl tím, že s ním zrovna nejsem, to mi prostě přijde správný 😔 Myslíš, že je na to moc brzo?

blka
4. lis 2010

@hankazamecnikova Hani, jestli cítíš, že je to pro vás oba dobrý, tak to tak dělej 😉 . Určitě máš pravdu v tom, že se můžeš aspoň v klidu najíst, odejít na záchod. A vařit? To nehrozilo. To já prostě nemůžu a nikdy jsem nemohla 😅 . Ale jak říkám, Mareček, jak nebyl u mě, tak ječel jak tur. Kdyby nebyl takovej uplakánek, tak by určitě taky spával sám v postýlce a k sobě bych ho nebrávala. Myslím, že taková období přijdou, bude nemocný, porostou zoubky, separační úzkost...
To s tou univerzitou jsem neslyšela. Zajímavé 😉

hankazamecnikova
4. lis 2010

@blka Prý jsou to takový mezníky ve vývoji, kdy mimča potřebují vytyčit najednou nový hranice. On fakt s tím třetím měsícem se naučil ječet a vztekat se. Byla jsem vždycky v šoku, co mu je, ale slzy žádný, tak jsem mu vždycky jenom řekla: Vašíku, to ti nepomůže, musíš být trpělivější a jednou ti ta hračka padat nebude, uvidíš 😀 Nechtěla jsem ho naučit takový to "zaječím - pochová mě". Ale prostě to je vždycky takový hrozný pocit, jestli ho netýrám, chudáčka, protože jsem z něj prostě připosraná, že 😖 😵 Teď už se většinou nevzteká, tak kdo ví, jestli to zabralo nebo co...

hankazamecnikova
4. lis 2010

ale jinak on přes den pláče maximálně tak v kočárku, když nemůže usnout. a večer, jak ho dám spát. jinak teda si vystačí i s hračkou, bez maminy. což jsem sice ráda, že si udělám pár svých věcí, třeba oběd, ale zase na druhou stranu pofňukávám, že už mě nechceee 😀 😀

blka
4. lis 2010

@hankazamecnikova Hm, tak to já jsem byla ta zafňuká-pochovám 😅
Ale chce tě, jen je holt samostatnější 😉 . Co já bych za nějakou samostatnost dala.

blka
4. lis 2010

@hankazamecnikova Hm, tak to já jsem byla ta zafňuká-pochovám 😅
Ale chce tě, jen je holt samostatnější 😉 . Co já bych za nějakou samostatnost dala. Samostatný je, jen když může kramovat, ale hračky ho vůbec neberou.

blka
4. lis 2010

Tak jsem stopla první odpověď a něco tam dopsala a ono se to taky poslalo 😅

hankazamecnikova
4. lis 2010

@blka Když se zapomene u kramování, tak se můžeš pomalu odplížit? 🙂 Jarda když byl malej, tak byl taky na mamce závislák. Úplně se tomu teďka směje, když vzpomíná, jak jednou ho mamka nechala s babičkou v pokoju, že jde jen na záchod, pak najednou cvakly dveře a mamka pryč, musela jít cosi zařídit. A on z toho měl úplně záchvat prý, no chudák babi 😀

blka
4. lis 2010

@hankazamecnikova Většinou ne. On si pro mě přijde a musím si k němu sednout a dívat se na něj 😀 . Jenže teď už ho nebaví dolní skříňky, ale chce jít do horních 😒
To se mu nedivím, takový šoky 😅 . Mareček, když mě nevidí, tak je v pohodě, ale jak mě vidí, tak neexistuje nikdo jinej.

hankazamecnikova
4. lis 2010

@blka Tak ale to je pěkný, že jsi pro něj jediná na světě! 🙂 Počkej jednou, přijde nějaká taková fuchtle mladá a odvede si ho, to budeme ještě vzpomínat na miláčky naše 😀 A on tě nutí sledovat, jak ti kramaří kuchyň, jo? Loupežník 😀 😀

blka
5. lis 2010

@hankazamecnikova Jo, je to hrozně hezký, ale taky strašně únavný 😔 . Na tu fuchtli nějakou se netěším už teď 😅 . Jo jo, musím ho sledovat 😀

alexsandra
5. lis 2010

ahoj, jsem na denním studiu v LIBERCI. studuji Pedagogiku Volného Času. prcka čekáme někdy v červnu a vůůůbec netuším, jak to udělám dál... jsem z toho na nervy☹ ráda bych to dokončila, už jsem ve druháku... ale nemám ani představu, jak to asi udělám...

blka
5. lis 2010

@alexsandra Ahojky, gratulace k miminu 🙂 . Já jsem studovala dálkově, takže s denním nevím, jak to je. Ale třeba by byla možnost přestoupit na dálkové nebo individuální studijní plán 😉

butt
5. lis 2010

@alexsandra ahoj, ja studuju denne 🙂 ale mam oporu ve svym okoli, takze pokracuju normalne ve skole dal a kdyz jsem ve skole, tak nekdo hlida..ale skolu mam jen jedno dopoledne a dva vecery v tydnu. jinak u nas na skole davaji matkam, kdyz chteji, individualni studijni plan 😉 koukam se, ze mas termin na zacatku cervence, ja taky mela, v cervnu jsme udelala vsechyn zkousky a pak si sla v polovine cervence rodit, diky brichu na me byli vsichni hodnejsi 😀 tak se nenevuj, myslim, ze tady je dost dukazu, ze se da skola i s prckem dodelat 😀

hankazamecnikova
5. lis 2010

@alexsandra Taky studuju denně, zbývá mi pátý ročník. A šlo to všude domluvit tak, abych tam nemusela moc chodit, jsem tam tak jednou týdně, pohodička. Jo a prodlužuju, tak to mám pěkně rozložený. Rozhodně máš spoustu možností. Určitě to zvládneš 😉

k.ate
5. lis 2010

@alexsandra máš to na tři roky nebo na 5? pokud na tři, tak ten rok se podle mě dá s mrnětem nějak doklepat. My jsme teď s manželem přerušili studium (s tím, že se už na denní na 90% nevrátíme), ale udělat by se to myslím si dalo... Jen pro nás to byl šílenej stres. V tomhle jsou (aspoň podle mě 😀 ) humanitní obory na tom líp. My jsme dělali VUTčko v Brně elektrotechniku, takže jsme museli odsedět laboratoře ve škole, pak dělat protokoly o měření, programovat a tak, takže jak malej začal lézt (což "bohužel" začal hodně brzo :-/ ), přestali jsme to tak nějak stíhat. Chodit do školy bylo v pohodě, ale pak makat ještě doma tak, jak to bylo potřeba, to bylo na nás moc. Ale bylo to i tím, že jsme oba s manželem byli zvyklí dělat všechno na poslední chvíli a nezvládli jsme se "přeorientovat" na dělání věcí průběžně a pak se to na nás všechno v tom letním semestru sesypalo 😀 Zimní, dokud malej jen baštil a spal byl brnkačka (prcek je narozenej v září).

alexsandra
6. lis 2010

tak to je bezvadný, že to jde 🙂 já jsem ve druháhu, ale nemůžu prodlužovat, už jsem na jedné vejšce byla. a taky se bojim toho, že s takhle malinkým prckem těžko udělám praxi... snad mi to nějak ve škole vysvětlej, nebo umožněj.
oporu mám taky, hlavně v rodičích. přítel je taky zlato, ale trochu nechápe, že by měl taky něco dělat a ne se jen usmívat a těšit. aspon ted, protože mívam fakt děsný nevolnosti a některý dny nemůžu nic sníst. muj obor má taky hodně sportů, momentálně mám hry volného času, takže basket, volejbal, florba, ..., pak posilovnu a plavání... v lednu jsem měla jet na lyžák, ale to mi asi neprojde, co? uf... jsem zvědavá, jak to všechno dopadne...

hankazamecnikova
6. lis 2010

Holkýýýýýýýýýýýý, mě jebne! Malej tu postýlku už asi začal nenávidět nebo co. Už to vypadalo tak nadějně, že v ní bude sám spinkávat, dvě noci už usínal celkem rychle (do hodiny), ale dneska teda to bylo takový ródeo, že usnul až víc jak za dvě hodiny zabalenej v zavinovačce a v naší posteli nakojenej ☹ 😅 Nic na něj nezabíralo, co minulý dny, dokonce ani když jsem ho položila na bříško, prostě děs. Jak plače tak dlouho, tak to silně otřásá mým odhodláním a začínám tu postýlku nenávidět taky 😖

blka
7. lis 2010

@hankazamecnikova Hani, a to je přesně důvod, proč jsem to nedělala. Takhle Mareček ječel, sotva jsem ho dala do postýlky a pak mi trvalo ještě dýl než obvykle, aby mi vůbec usl.
Asi ho něco trápí ☹

hankazamecnikova
7. lis 2010

@blka Asi ho trápilo, že si to rozmyslel a chtěl zpátky do zavinovačky a jeho hloupí rodiče to nepoznali 😀 Protože jak sme ho tam dali, hned byl tuhej a spal až do 4 ráno a pak až do 7. Hm, bych řekla, že si až moc věřil, že už zavinku nepotřebuje, a pak jsem mu ju úplně sebrala a mu došlo, že to ještě není pořád ono 😀 No, teď mi to přijde už vtipný, ale včera teda jsem byla celá nešťastná, že pláče...

blka
7. lis 2010

@hankazamecnikova To ti věřím. Tak třeba se zavinovačkou se mu bude líp spinkat. Uvidíte dneska. Ale znám to u nás, vždycky nějakej fígl fungoval pár dní a pak přestal a musela jsem hledat novej a tak furt dokola.

butt
7. lis 2010

@hankazamecnikova s vasickem se nenudis, co? 😀 u nas nastetsi usinani relativne v klidu, vetsinou usne sama a kdyz je pretazena, tak se u ni teda musi sedet, ale to je vetsinou otazka max puk hodky,vidim, ze si toho musim vazit 😀

hankazamecnikova
7. lis 2010

@butt Jako já jsem silně v šoku. V zavinovačce spinkával hnedka a najednou jak ji nechce, tak je to šílené. Hodina uspávání? Někdy i dvě? To jdu pak vždycky spat hned s ním, jak jsem už unavená 😀 😀 😀 Doufám, že má jen nějaký mezidobí, kdy zavinku potřebuje/nepotřebuje a nemůže se rozhodnout, dělá mu problém jen to hlavní večerní usínání, jinak je v pohodě 😉 V kolik ti tak malá chodí spát?

hankazamecnikova
7. lis 2010

@blka On teď když usne venku v kočáru, tak spí klidně 4 hodiny, což je super. Ale večerní usínání je děs. V noci se pak vzbudí a v klidu po nakojení zase usne. Tak já nevím, v čem je problém zrovna u toho jednoho usínání... Ale jestli to bude pokračovat takhle dál, tak než zkoušet každý den novou metodu dvě hodiny než usne, to budu muset sáhnout k brutální metodě "nech ho vyřvat" 😒 Co jsem tak četla, tak děti, které mají tyhle problémy s usínáním a málo spí, jsou pak prý hyperaktivní atd. Tak to potěš koště, že by to tak souviselo??? 😲