Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

evicka333
20. srp 2011

@rozinkaaa ahoj, já studuju navazující magisterskou psychologii dálkově na UP, takže to co ty. Tutoriály jsou sice co 14 dní, ale většinou na ně člověk ani nemusí, pokud nestíhá. I když bych je doporučila, přece jenom se dozvíš nějaké info a někdy nějaký tutor zapíše zápočet či dokonce kolokvium jen za účast 😉. Hlavně se dostav na první tutoriál-ten je nejdůležitější, jsou tam ve zkratce představeny všechny předměty-povinnosti. Jedná se fakt o samostudium, takže se pak učíš z knih či skript.. Někdy pošle nějaký materiál tutor na Unifor-to jsou ty placené doplňkové činnosti-ale to se bude dát jistě domluvit s nějakým hodným spolužákem, zda by Ti to nepřeposlal na meil 😉. Já jsem si v tom bakalářském programu doplň. činnosti platila-teď už to kašlu. Jde to i bez nich, jen hlavně ať máš včas hotový předzápis předmětů (to se dělá přes Portál/stag), to Vám určitě vše řeknou na prvním tutoriálu. Drž se! Není to lehké studium, hlavně s děťátkem, ale fakt moc zajímavé, zvládnout se to dá! Kdyby ses chtěla na cokoliv zeptat, ozvi se😉

rozinkaaa
20. srp 2011

@evicka333 moc děkuji 😵 , už jsem poslala IP 😉

anetadr
20. srp 2011

@rozinkaaa tak to nevím - ani mi tedy to jméno nic neříká - já chodím na HTF UK

rozinkaaa
20. srp 2011

@anetadr tak to jo, nevím kde jsem k tomu přišla, ale měla jsem dojem že jsi na PU 😅

janeyzelvicka
21. srp 2011

@anysek85 Hehe, tak já si poctivě užívám prázdnin a občas si přečtu něco, co souvisí s mým oborem 😅

elajura
28. srp 2011

Holky, jak se motivujete, aby jste sedly třeba večer k učení? Já mám dělat seminárku a místo toho teď sedím s přítelem před TV a koukám na Soukromé pasti 😒 No a hryžou mě výčitky, ale co myslíte, stejně na to čučím...
Achjo 😖

janeyzelvicka
29. srp 2011

@elajura Já se motivovala tak, že si uvědomím, že když se to třeba jakž takž nenaučím/neodevzdám nějakou práci, tak neudělám zkoušku a stejně to budu muset dělat znova / v případě větších neúspěchů mě vyrazí ze školy...

catry
29. srp 2011

Ahoj holky, asi brzo rozšířím vaše řady a chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte některá zkušenost s individuálním studijním plánem? Co všechno k tomu potřebuju dodat, vyplnit atd., abych ho dostala, nevíte některá?

janeyzelvicka
29. srp 2011

@catry Ahojda zde 😉 Já se o individuál kdysi zajímala, ale u nás ani není... Co si ale pamatuju, jak ho tu někdo před pár lety měl, tak to má asi každá škola po svém, nevisí vám nějaké info na studijním, nějaké směrnice děkana a tak?

aemmi
29. srp 2011

@catry Ahoj, to bude mít každá univerzita jinak, u nás se dával, pak jeden čas ne, pak to zase šlo...mívaly ho bud holky na mateřský, nebo pracující. Dálkové studium se totiž otevíralo ob rok, tak aby měly šanci studovat.

catry
29. srp 2011

@janeyzelvicka @aemmi Holky, díky za odpověď. Na našich stránkách jsem právě nic nenašla, tak jsem se už odhodlala napsat na studijní (milé to ženy, asi jako všude 😅 ), tak doufám v kladnou, slušnou a vyčerpávající odpověď 😀 Jinak jsem na pdf upol, kdybyste měla některá zkušenost přímo u nás 😉

elajura
29. srp 2011

@janeyzelvicka Jo, tak to funguje, když mi hoří koudel u zadku, ale momentálně mám minimální počet kreditů na postup do dalšího semestru a malý věci, co mi teď zbývají dodělat mě umoří jako toho osla 😉

janeyzelvicka
31. srp 2011

@elajura Tak držím palce 😉 Mě to taky někdy chytne, že se hrozně flákám, ale většinou pak vše stihnu. Mně by asi pomohlo, kdybych si jednou naflákala na něčem hubu 😀

Dcera nastupuje zítra do školky.... Uff, to je doba, pamatuju si, jak jsem v tomhle tématu začínala a byla s ní těhule 😅

elajura
4. zář 2011

@janeyzelvicka Jj, když jsem hledala téma VŠ na mateřské, tak jsem si pročítla začáek, kde jsi vlastně byla ty ještě jedna holčina na medicíně a to jsi zrovna byla těsně před porodem a najednou takovej skok, mal ve školce a tyna magisterským(jestli se nepletu 🙂 Takto je alespoň důkaz, že to jde nějak sklubit... Jak malá ve školce?
Jinak ty malý věci jsem odeslal, takže snad jsem to ještě stihla, na jedno kolokvium jedu příští týden, čekám jestli mě pozvou i na to druhé, záleží na tom, jestůli se jim bude líbit, co jsem hodila na papr 🙂

fire85
4. zář 2011

ahoj
omlouvám se že vám lezu do diskuze, ale chtěla bych se zeptat na pár věcí:
Je možné studovat VŠ bez maturity? mám jen výuční list,a měla jsem za to že pokud udělám na Vš přijímačky,tak ji můžu studovat i bez maturity.
chtěla bych si samozřejmě maturitu dodělat ale dálkové obory nabízejí v drtivé většině jen obor Podnikání,který já nechci.nemůžu nikde najít žádný jiný obor který se dá studovat dálkově.
děkuji za odpověď

nikollita
4. zář 2011

@fire85 VŠ bez maturity studovat nelze. Takže je třeba si dodělat maturitu dálkově, případně nástavbu. I kdyby jste přijímačky zvládla, musí se (ve většině případů, spíše vždy) zaslat kopie maturitního vysvědčení...

fire85
4. zář 2011

@nikollita aha,tak už mám jasno,děkuji za rychlou odpověď

janeyzelvicka
7. zář 2011

@elajura Jojo, už je to dlouho... 😉 malé se ve školce moc líbí, je to fajn, že mám půl dne volno a odpo zas můžem být spolu 🙂

janeyzelvicka
20. zář 2011

Ahoj holky, tak kde to vázne? chcíp tu pes 😀
Dneska mi začal další akademický rok, ani se mi nechce věřit, že už jsem tady dýl než na gymplu 😕 😅

anysek85
20. zář 2011

@janeyzelvicka Ahojky, u nás to vypadá víc než zajímavě 😀. Jestli chceš, mrkni sem a přidej se 😉.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/mlade-ma...
Mimi a studium, to sem spadá 😉.

janeyzelvicka
20. zář 2011

@anysek85 ahoj, abych se přiznala, tak vás tak lehce šmíruju 🙂 tak jo, přidám se 🙂
a gratuluju 🙂 děsíš mě, na pharmatexu jedem taky, ale zatím v pohodě 😅

anysek85
20. zář 2011

@janeyzelvicka U nás už Pharmatex skončil, po tomhle miminu jdu do tělíska 🙄. Nedá se nic dělat, asi jsme prostě extrémně chytlaví 😕. A to jsme vše dodrželi - 2h mýdlo, atd...

A hlavně mě děsí ta oooooooooostuda, že bude jasný, že jsem otěhotněla už v šestinedělí 😝 😀. Ledaže bychom říkali, že je to další nedonošený 😅 😀 a narodilo se dřív, což je ale vzhledem k tomu, že vyrábíme mimina nad 4 kila, docela nereálný 😀.

janeyzelvicka
21. zář 2011

😀 😀 😀 😀

elajura
29. zář 2011

@anysek85 Gratuluju, anic si z lidí nedělej, však je to vaše věc... a kdyžtak jim vždycky můžeš říct, že jste to chtěli vzít jedním vrzem... skoro doslova 😀 Jednou ti budou ženský plácat po rameni (to je teda typicky mužské gesto, ale nevadí) a říkat, jak jsi byla dobrá, že jsi to zvládla.

elajura
29. zář 2011

@janeyzelvicka A tak jsem tedy nepochopila, jestli se přidáš k tý skupině mladých studujících maminek s více dětma nebo jsem vedle jak ta jedle?
Do kolikátýho ročníku nastupuješ?

elajura
29. zář 2011

Jak sháníte paní na hlídání, když jezdíte do školy a kolik jí platíte?

janeyzelvicka
29. zář 2011

@elajura Co se týče diskuse, tam jsem se přidala, a abych splnila všecka kritéria v názvu, tak nad tím dost přemýšlíme.... 🙂 🙂 Teď jsem v prváku na navazujícím mgr.

Paní na hlídání jsem zatím nemusela využít, ale pokud jo, mám takovou představu, že se poptám známých, jestli nemají nějaké prověřené známé, pokud ne, omrknu agenturu na hlídání, pokud to nebude až tak mimo naše finanční možnosti, tak půjdu do toho, no a jestli ani to ne, zkusila bych se mrknout třeba po studentkách pajdáku nebo zdrávky, co by k dětem měly nějaký vztah...

hest
1. říj 2011

@anysek85 já jsem otěhotněla když bylo malému šest měsíců, taky nic moc-) jako jsou oba ještě teď malí, ale už teď k sobě začínají mít hezký vztah...až Karol příští rok doroste do človíčka a nebude už jen ležící mimi, to bude teprve veselo, ale zase si třeba vyhrajou, já zase blbým řečím argumentuju tím že v dnešní době si nemůžu dovolit být doma 6 let, tak proto je máme takhle za sebou-ů-) a jinak hodným lidem klidně říkám pravdu...a z hodných lidí pak lezou řeči jako jé já mám taky sourozence o rok a je to bezva-) upřémně druhé už není takový šok jako z žádného prcka do prvního..)

anysek85
1. říj 2011

@elajura Děkuji 🙂. Nechce se mi dočítat a hledat, jestli máš, nebo nemáš děti, nebo zda plánuješ, ale založily jsme soukromou skupinu Mladé maminky s více miminky+studium, práce, kariéra - aneb jak to zvládnout s přehledem. Jestli do toho spadáš a chceš, přidám Tě.

To samé @hest. Kdyžtak holky napište. Ono je pak blbé někoho přidávat, když už je diskuze zajetá 😉.

jezulicka
13. říj 2011

Ahoj holky, chci se zeptat je tu některá z Ostravy co studuje pedagogickou fakultu v OV?
samozřejmě při mateřské...chtěla bych se zeptat na pár věcí..díky.. 😉