Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
1. pro 2008

Já jsem dneska školu vypustila a jen tak brouzdala po netu a věnovala se malé, když nespala 🙂 zítra jedem do té prahy a pak už asi začne zas nářez 😒

eeefffaaa
1. pro 2008

ahoj holky...no jako ja vas obdivuju,ze mate mimco a jeste takhle studujete...ze to dalkove nemate...ja tam musim chodit porad,musim mit dochazku 80% a nevim jak bych to zvladla s mimcem...takhle to s mimcem taky musim zvladnout,ale to bude jeste schovany v brisku 🙂 tak at to vsechno vydrzite a neskoncite u Chocholouska 😉

tanuki
1. pro 2008

a nepůjdeš s mimčem na magistra? 🙂 nebo tam není?
Jani,škoda, že tu nebudete nadýl 😒

eeefffaaa
2. pro 2008

no ja delam vosku,takze budu "jen" Dis. ale chci jit dalkove pak na Bc. aspon jeste,ale to uz u nas neni

tanuki
2. pro 2008

a kdy jdeš k dr? Já jdu zítra na kontrolu po šestinedělí a vůbec se netěším... 🙄

Jani, kdy ti chodí rodičák? Já jsem naposledy koukala 30.11. a ještě nic nepřišlo...a to jsem žádala na konci října 😕

janeyzelvicka
3. pro 2008

ahoj, tak jsme zpátky 🙂
já jsem neskutečně ráda, že máme tak hodné mimčo, v pendolinu byla moc hodná, lidi se usmívali, v karolinu se jedna ženská, co sice zajišťuje asi chod promocí, docela blbě dívala a že jsme měli jít dozadu, že bude brečet... ale nebrečela a když to jednu chvíli vypadalo, že by jo, tak jsem vystřelila dozadu ke dveřím, tam jsem stála a ona mi usla v náručí. a sranda byla, že těma dveřma odcházeli ti promotoři, děkan a další v hábitech, co se celou dobu promoce tvářili kamenně, ale jak nás míjeli a uviděli malou, tak se skoro bez výjimky smáli 😀 cizí babky se divily, že tak malé mimčo 😀
škoda, že jsme tam fakt nebyli dýl, ještě jsme museli i brzo z oslavy, protože taťka se spletl a říkal že restaurace je hned vedle karolina, takže jsme si říkali, že 3 a půl hoďky stačí a jedem, ale bylo to až někde pod vyšehradem a než jsme se dokodrcali tam, a pak cesta zas na holešovice... úplně se mi po praze zastesklo a chtěla jsem tam zůstat fakt dýl...

Dneska jsme byly s malou na další dávku hexy, teď to vypadá že usla (zas se tam v čekárně smála na nějakou babičku, co tam byla s vnučkou, ona se prostě směje na každého 😀 )
Jak dopadla kontrola?
Rodičák mi chodí vždy kolem 20. ale jestli ti přišel papír, že ti ho přiznávaj, tak se neboj, oni si dávaj načas, ale vyplatí ti to zpětně až ke dni, kdy se malá narodila. u mě je to tak, že např. 20. listopadu mi přijdou dávky za říjen.

evi tak já mám výhodu, že si můžu ten rozvrh poskládat a na některé předměty vůbec není povinná účast, takže to je v pohodě, kdybych musela mít 80%docházku, tak to s brnem asi rovnou zabalím...

eeefffaaa
3. pro 2008

Ahoj holky!!!

k mudrovi jdu v pondeli a uz se nemuzu dockat 🙂 fakt se tesim az dostanu obrazek a uvidim prcka a hlavne az mi doktor rekne ze je to vsechno v pohode,to mi spadne kamen ze srdce!!

tanuki: a jak kontrola??

janey tak to mas dobry,kdyz mas tak hodny dite..to se kazdymu nepostesti 🙂 a oni holcicky pry byvaji hodnejsi jak kluci...a s tou skolou je to prave blby,prave jsme to pocitali aby se kdyztak mimco narodilo az po absolutoriu 🙂 a kdyz to dobre dopadne,tak se narodi zacatkem sprna,coz je idealni

janeyzelvicka
3. pro 2008

evi na obrázku zas tak moc neuvidíš 😉 já si ho tehdy nevzala, a možná jsem měla, ale fakt tam byla jen taková skvrna... o to víc mi přijde neuvěřitelné, že se z ní za rok stalo tohle 🙂
to jo, ten srpen jde, byla jsem ráda, že jsem plynule přešla ze semestru do semestru, kdyby se měla narodit v březnu, nebo třeba v únoru, bylo by to horší - jeden semestr bych díky zkouškovému beztak nedodělala a další zas nezačala...

janeyzelvicka
3. pro 2008

jdu dělat jídelníček 😀 ne, jen si musím rozmyslet, co chcem následující týden asi tak vařit, protože pak něco vyberem a půlka věcí tu není, tak plánuju dopředu, a pak jdem nakupovat, ale připadám si jak donutil v pelíškách 😀

eeefffaaa
3. pro 2008

ja chci ten obrazek hlavne proto,ze ho budem davat jako darek k vanocum 🙂 tak proto ho tak chci 😀

no janey ja myslim,ze kdyz takhle planujes ze dne na den nemusis vymyslet jidla,to je jeste podle me horsi,ale ja bych s k planovani obedu takhle dopredu nedonutila,protoze bych stejne nevedela co varit 😀

tanuki
3. pro 2008

já už o tom plánování jídleníčku taky přemýšlela 😀
Tak holky, kontrola nic moc příjemného 😝 ale naštěstí je vše OK (měla jsem podezření, že vše OK nebude) taky mi nabízela antiko, tak jsem řekla, že samotné progesterony se mi nelíbí..tak zmínila tělísko, to se mi z principu taky nelíbí 😝 ojoj...
To je bezva, že je Kikuš tak hodná 🙂 verča začíná být nějaká kňouravá 😠
Včera jsme nakonec spaly (jen já a malá) u báby, tak jsme jely na jendorázovkách..od rána do rána 12ks!
Já tomu taky nemohu uvěřit, že to překrásné stvoření ve mně vyrostlo.

janeyzelvicka
3. pro 2008

evi tak to já najdu vždycky něco v kuchařce, co je pro nás třeba nového - totiž večer vždycky vaříme a nějak mě nebavilo, když jsme nakoupili náhodně věci a pak přemýšleli, jak zpracovat osychající eidam, nebo jsme vařili pouze špagety a špagety...
jo, kontrola nebyla moc příjemná, ale oproti porodu... a viděla jsem mého oblíbeného mudra, takže co víc jsem si mohla přát... pak mi poslali smsku o cytologickém stěru 😀
mudr tenkrát rovnou říkal, že tělísko není pro mě, a pilule jsem odmítla a řekla, že "teď na to stejně neni čas", tak se smál, ať se stavím, kdy chci...

tanuki
4. pro 2008

a nějký konkrétní důvod, proč není pro tebe? kamarádka mi říkala, že u Holandsku k tomu přistupují úplně jinak než tady- dávají to i nerodičkám. jinak právě tato kamarádka jí dnes hlídala a Verunka byla veeeeeeeeelmi hodná - chovala jí, pak ležela v lehátku, pak za mnou vyrazili na kójo, od té doby spinkala 🙂
Tak která z těch dvou plenek je na noc lepší? Kde je prdelína víc v suchu? 🙂 Vcera mi prisel mail, že paní už dopletla 😵 a že až dorazí, tak jí mám poslat na účet... ty jo, nechce to předem!?

janeyzelvicka
4. pro 2008

tak lepší je podle mě bamboo, hamburger se musí ještě vycpat, je na to nějaká spešl vložka, ale tu nemám, a tak vycpávám čč nebo vv a pak se chudák málem nevleze do svrchňáků... bamboo je fajn, štíhlá, savá, vydrží dlouho a malá je neopruzená... jarek se o ní vyjádřil jako o zatím nejlepší plínce, co měla...

konkrétní důvod neříkal...
mail mi taky přišel, divila jsem se ze stejného důvodu 🙂 a to jsem nechávala uplést dvoje...

tanuki
4. pro 2008

pani asi pletla ve dne v noci 😀
Chjo, tak jsem si koupila přes ten MMB fusak..a pani mi tam napsala špatné křestní jméno a na poště mi to odmítli vydat!! A zrovna takový roztomilý pošťák 😀 Má dlouhé tmavé vlasy, čouhají mu přední zuby a pořád se usmívá. Muselo to být taky děcko k sežrání 😵 Mimochodem, krásné fotečky 🙂
Tak zítra velký den- beru Verunku na přednášku. Už byla na drogovém školení 😀 (s bábou) tam byla velmi spokojená, tak jsem zvědavá, jak zítra. Na příští týden mám taky hlídání, tak mě čeká předmět s mým kruhem, ale ZK prý až po Vánécích, tak musím zajít aspoň na tu ortopedii, zda bych jí nemohla dělat před Vánoci!!!! Alespoň 1zk bych chtěla ☹

astraia7
4. pro 2008

Ahojte 🙂 Nějaká těhotná či o miminku uvažující medička? 🙂 Já studuju LF UPOL, 2.roč. Zatím miminko není nijak aktuální, ale až do konce to asi nevydržím, tak se chci zeptat, zdali se to dá zvládnout 🙂

astraia7
4. pro 2008

Myslím do konce školy...ječtě 4 roky bez zbytku tohodle... 😒

janeyzelvicka
5. pro 2008

hehe, o české poště mi ani nemluv... mě teď přijdou 3 balíky, tak jsem zvědavá... jeden minule nemohli najít 😒 ale největší gól bylo, když mojí babičce chodil důchod, a pak byla dlouhodobě (asi 3 měsíce) u tety, takže nebyla vůbec doma a ten důchod se jí nějak přeposílal nebo co. no a pak se vrátila, zařídilo se, aby zas chodil tam, jenže nic. taťka naběhl na poštu a tam mu sdělili: "Aha, no my sme mysleli, že ta paní je už mrtvá..." 😠 😀
Tak ať se Veru na přednášce líbí 😉
Já mám jednu zkoušku v pondělí a další dvě pak 17. ale jednu z toho 17. asi ruším, nestíhám se na to naučit. Hlídá mamka, naštěstí ji zbylo nějaké volno.

astaria: tady Peťa (tanuki) je studující medička, a zvládá to na jedničku 😉

tanuki
5. pro 2008

no nevím, jestli na jedničku - v těhu to bylo super, ale letos jsem zatím žádnou zkoušku nedělala 😉 snad 19.12. se vecpu na termín. Já jsem na 2.LF v 5. U nás v ročníku jsem jediná, o rok výš jich je prý šest. U nás to bylo podobné, za cíl jsem si dala patolu a kdyby pak náhodou, tak by mi to nevadilo (resp. vzhlem k tomu, co následuje po škole..tak si myslím, že teď je to lepší) Jinak je tady na koníkovi ještě Aniska LF HK Matýska porodila po třeťáku, pak na ro přerušila (ne úplně dobrovolně) a teď už je zas ve škole, ve 4. ..

Tak přednáška měla začít v 8:15, v 8:40 přišel přednášející, že ještě 5minut potřebuje 😎 Verunka celou dobu spala v babyvaku, akorát jednou ze spaní pípla, tak si jí teprve přednášející všimnul a zasmál se. Ke konce se lehce budila, tak jsem jí dala dudlíka a spala dál. Poprvé byla v pampers. byla jsem v šoku jak jsou tenké. Řekla jsem si, že když už je máme doma, tak je holt vypotřebujeme (jedna návštěva je donesla). Jaksi pak enbyla příležitost přebalit, ještě jsem se zakecala, tak v ní chudák byla celkem dlouho..ale byla jen počůraná, tak jí to tolik nevadilo.

janeyzelvicka
5. pro 2008

Tak jste šikuly 🙂 u nás by se asi na mimi na přednáškách dívali divně, když máme ten dětský koutek... ale vlastně jsem potkala mamču, co s mimi na přednášku šla... ale já bych stejně asi nedávala pozor, když někde jsme, kde by mělo být ticho, a malá spí v kočárku, stejně ji furt sleduju, jesi se náhodou neprobudí a nespustí řev... takže výsledek by byl = jako bych tam ani nešla 🙂

jdu se učit, ať to mám z krku 🙂

tanuki
5. pro 2008

to vy jste šikuly.. já na konci týdne padám na hubu..teď se mi chce děsně spát, ale jí ne 😠

janeyzelvicka
5. pro 2008

Já ji dneska udržuju co nejvíc vzhůru... protože včera skoro celý den prospala, ale v noci se několikrát vzbudila... a já myslím, že to není hladem, ale prostě je už vyspaná, a tak ji štve, že my ležíme a nijak nereagujem... tak ji dám nachvíli pást, tím se zabaví a trošku unaví 🙂

tanuki
5. pro 2008

U nás dnes po dlouhé době prospala dopo- tím, že byla v tom babyvaku. Jsem taky zvědavá na noc..

astraia7
6. pro 2008

Tanuki: Tak to tě teda neskonale obdivuju, že to všechnoi zvládáš. Já jsem teprve ve druháku a už mám pocit, že nestíhám vůbec nic, jen se učit...

tanuki
6. pro 2008

astria, to je předčasné 😉 zatím jsem neměla předmět, kde bych teď dělala zk 🙂 A bez muže a babičky bych to určitě nezvládla. A státnic se děsím 😉 A úplně nemáme zatím vyřešené hlídání na dpoledne, ale bydlíme 5min busem od školy, takže odběhnout si nakojit, nebo když hlídá někdo, aby malou přivezl na kojení..není vůbec tak hrozné. Nicméně teď mě čeká blbý předmět s blbým přenostou a úplně si nedovedu představit, jak mu sděluji, že jdu kojit a že přijdu po přestávce později! Ale zas prezence se dělá obvykle ráno a když se člověk vypaří o přestávce, tak se to taky snese 😉 A co tvůj partner?

astraia7
6. pro 2008

Mno můj partner je o pár let starší, již pracující a miminko by si přál... Teda, oba bychom si jej přáli, ale asi budeme muset ještě počkat... (Já bych školu chtěla dokončit, ale pro něj není problém říct: Tak odejdi ze školy a budeme mít mimi. Trošku to pořád nechápe, takže mám dilema)

tanuki
7. pro 2008

no uvidíme, já zastávám teorii, že jakmile o tom člověk trochu víc uvažuje, těžko se to na mnoho let odkládá 😉

janeyzelvicka
7. pro 2008

Ještěže jsem o tom neuvažovala vůbec, si říkám, že to je tak pro mě lepší... protože já když začnu o něčem uvažovat...

tanuki
7. pro 2008

Tak jsem si po dlouhé době sedla k učení. Ojojoj, zrovna takové věci, v ketrých jsem vždycky trochu lítala 😉
Jinak, akmarádka, co ěmla hlídat je nemocná, takže to budememuset ěnjak koulet. Ale mám pár dobrých okolností - M. může chodit až na 10, když vynechá ranní přednášku, já mohu teoreticky po přednášce zdrhnout + nechodí se na oodělení, takže bych mohla mít snad Veru u sebe, navíc je tam jedna absence 😉

janeyzelvicka
7. pro 2008

Já pomalu začínám přemýšlet, co s dalším semestrem - tak asi zkusím jezdit jeden den v týdnu do brna a jarek bude mít volno, dovolené má našetřeno dost...
A nevím, jestli jsem to tu už psala, ale určitě mě v bc. studiu nemine praxe v redakci, což je 3 měsíce v kuse v podstatě normálního zaměstnání, to už jsem fakt netušila, jak to uděláme. A včera mě napadlo, že by šel eventuálně rodičovský převést na jarka a on by byl ty 3 měsíce doma... Jarek nadšený, protože jeho současné místo ho nějak žere, ale musím to víc vyzkoumat... Jestli mu to místo jakoby musí držet nebo co...