Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

k.ate
5. kvě 2010

butt - my jsme daně neměli zapsaný 😀 na IP jsem už odpověděla

Jinak dneska jsme byli na studijním a bavili jsme se o našich možnostech, pozitivní je, že můžem přejít na kombinovaný studium i na jinej obor, bylbý je, že tam budem začínat od 0... Jestli se náš obor otevře v kombinované formě se dozvíme až tejden před začátkem zimního semestru, což je na prd... Takže se asi vrátíme na ústav, kde jsme studovali Bc. studium a zkusíme to kombinovaně... Nebo aspoň manža, mně se do toho teĎ moc nechce...

blka
5. kvě 2010

Evelusko, jenom tě opravím, myslela jsem si, že to byl překlep, ale už jsi to napsala podruhé. Jsem BLKA. Blbej nick, já vím 😀 . Jinak termoska na mlíko by byla fajn.

Hest, ještě že se to vyřešilo 🙂

Kate, hm, tak to je pěkně blbý, že musíte začít od 0. To by se mi taky nechtělo ☹

hest
5. kvě 2010

blka fakt jsem taky kolikrát četla blbka-) svádí to k tomu to pořádně nečíst-))

butt
5. kvě 2010

janeyzelvicka : vyborny srovnani 😀

blko:to je dobre, ze nestresujes 😉 a s ucenim to hlavne neprehanej, jo? 😀

k.ate:takze jste na tech danich ani nikdy nebyli?jinak drzim palce, at se se skolou dobre rozhodnete 😉

hankazamecnikova
5. kvě 2010

blka: A proč sis dala takový nick? Je to z tvýho jména, že jo? 😉 Fakt to strašně svádí to číst jako, no víš jak 😀

A co nějaké úspěchy, co? Pochlubte se, ať si nepřipadám jako blbka 😀 Protože já jsem dneska udělala kolokvium z čínského malířství 20. století. (Ale byla to pakárna teda. Jsem strašně zklamaná, mám ty obrazy všechny nabušený v hlavě a ona po nás nakonec skoro nic nechtěla. Poznat jeden - dva obrazy a říct, který obrazy bysme vybrali, kdybysme dělali vlastní výstavu...) Zítra mám zápočet a zkoušku z tlumočení. Jupí 😅 😕

blka
5. kvě 2010

No jo, já vím, že to svádí, teda spíš jsem se tady přesvědčila 😀 . Ale nevadí, já se vždycky zasměju a buď upozorním (pokud si píšeme víckrát), a nebo si většinou pisatel všimne sám.

Hani, jo, z mého jména. Taťka kdysi četl, že jakejsi národ nepoužívá samohlásky a že moje jméno by bylo Blk, tak mi od té doby sem tam říkal Blka. Tak jsem si to dala jako nick. Blbej nápad 😀

Butt. já a přehánět? Hm, to asi ne 😀 . Ale měla bych, protože mi to do té hlavy moc jednoduše neskáče 😝

Hani, ty tu školu tak bravurně zvládáš. Chtěla bych mít tvé mozkové závity 😉

hankazamecnikova
5. kvě 2010

Chacha, bravurně = tímhle tempem leda tak přijdu o nervy nebo o zdraví 😒 😉 Teda já nějak extra nestresuju, spíš sotva stíhám, pak jsem unavená a to se taky projeví...

blka
5. kvě 2010

To máš pravdu,že to máš všechno nasáčkované u sebe, ale ze všeho máš 1. A asi se to zvládáš krásně učit. To já bych teda rozhodně nedala.

tanuki
5. kvě 2010

Kate, jako od nuli ohledně Mgr nebo byste potřebovali i jiné Bc??? 😕

Butt, no spíš obdivuju maminy, co zvládly medinu se 2ma dětma 😅 Jinak si nemyslím, že by to byla extra těžká škola, učíme se sice na zkoušky většinou dýl než ostatní, ale jinak to psíš záleží na tom, co komu sedne..mě tohle baví 🙂

Hanko, tak já mám v indexu nový zápočet..za to, že jsem celkem chodila do školy, je to úspěch? 😀 😀 😀

Blko, tak já přemýšlím, jak se jmenuješ 😀 chybí mi tam "n" nic jiného jsem zatím nevymyslela 😀

tanuki
5. kvě 2010

ehm, nula bez nuly 😀

hankazamecnikova
5. kvě 2010

tanuki: Samozřejmě, že je to úspěch! Gratuluju! 😉 A myslím, že s tím jménem jsi na správné stopě...

janeyzelvicka
5. kvě 2010

Kdo má rád focení, tak si tu udělám reklamu, můžu? 😀

http://stisk.blog.idnes.cz/c/136733/Fotoreporte...

tanuki
5. kvě 2010

Janey, hezký 😵 a s těma digifotkama mám stejný názor, fakt nechápu, že si to ti lidi nepromažou, koukat na 50a víc fotek je za trest 🙂

hankazamecnikova
5. kvě 2010

jojo a někteří se třeba ani neobtěžují fotky "naležato" převrátit 😀 😀

k.ate
5. kvě 2010

butt - nene, tam jsme nebyli ani jednou 🙂

tanuki - bc. nám zůstane, vraceli bychom se na náš "domovskej" ústav...

Janey - pěkný 🙂 Já fotím ráda, když jsem byla mladší, dělala jsem si iluze, že bych to mohla dělat profesionálně... No, asi to nehrozí 😀 Mě pobaví vždycky babička, když chce vyvolat fotky malýho, nechápe, že těch fotek prostě máme stovky a prokousat se tím, aby se z toho vybralo třeba 20 rozumnejch je nadlouho... Nejlepší bylo (babička má fotografku v baráku, co jí řekla, že jí fotky vyvolá), že mi jednou řekla, že mám té fotografce poslat všechny fotky a ona z toho nějaký fotky vybere a vyvolá, no nepřála bych jí se prohrabávat 2000 fotek 😀 Nakonec jich šlo na vyvolání asi 10 😀

tanuki
5. kvě 2010

kate, jj, já si říkám, že až konečně budu mít někdy čas, udělám album ze svatby a Verunky 🙂 Zatím to vypadá tak, že akorát občas vyvolá tchán fotky..JENŽE "fotky mají zachytit okamžik, ne dokonalost" Já bych raději vyvolávala fotky, kde nemám rozpláclou ruku, dvojitou bradu atd 😀

janeyzelvicka
5. kvě 2010

No a já právě čekala, co na to ten fotoreportér, a on se strašně smál, že už mu fakt nikdo fotky neukazuje. 😀 Ono to fakt odrazuje, třeba i když kouknu na facebook a tam mají lidi 200 fotek z dovolené... fakt se mi ani nechce to otvírat.
a čím jich je víc, tím je třídění horší, my jsme ted nevyvolávali asi rok a vůbec se mi v tom nechce hrabat 😖 😖

janeyzelvicka
5. kvě 2010

svatbu naštěstí máme, kiku asi do necelého roku 😠 a navíc to ani nemáme v albech, protože je to přeházené a já si říkala, že to tam nacpu chronologicky 😅 v důchodu možná 😅 😅

tanuki
5. kvě 2010

jj a s popisky 😉 no já kdybych si aspoň ybla jistá kde to vyvolat.. Jak je to od počtu kusů levnější, tak si říkám, jestli to teda risknout a vyvolat jich rovnou třeba 100 nebo si to nejdřív zkusit malounko, jak se mi to bude zamlouvat..

janeyzelvicka
5. kvě 2010

tan, my to dáváme do fotolabu, čím víc, tím levnější (no, myslím, že to bylo od 300 kusů za 1.99 fotka nebo takňák), nedáváme to v té premium kvalitě, ale standard a vždycky jsme byli spokojení. Je na to prográmek, kde fotky nahraješ, odešleš, a pak se to dá vyzvednou na nejbližší prodejně nebo nějak jinak doručit.

k.ate
5. kvě 2010

tan - svatbu jsme dostali jako svatební dar od faráře, co nám fotil 😀 takže to jsme nemuseli řešit a malýho do 3 mšsíců 😀

eveluska
5. kvě 2010

blka - jeezis promin 🙂 ja si na to predtim davala pozor, ale ctu to vzdycky automaticky takhle a ted mi to ujelo....

butt
6. kvě 2010

blka: 😀 to se podda a treba to do te hlavy fakt naskace samo 😀 ja u sebe jistila, ze cim min se ucim, tim lepsi mam znamky 😀

tanuki:rikej si, co chces, stejne te obdivovat budu 😀 a vy sjte treba nemeli zadny treba laboratore, kam by nesmely tehotny a kojici?jestli se ptam blbe, tak mi odpust, nikoho studujiciho medinu neznam 😀 a teda aky jsem mela dojem, ze do skoly musite chodit casto...to jsem blbe predpokladala, nebo zvladas i kdyz potrebujes porad hlidani?

k.ate:aha tak to si vas spletl s nejakym jinym parem 😉

jo holky fotky ze svtaby vyvolany taky nemame a tusim, ze dlouho jeste nebudem.strasne ale strasne se mid o toho nechce 😀 ale mam predsevzeti, ze male budu vyvolavat fotky poctive, tak uvidime, jak to dopadne 😀

blka
6. kvě 2010

Tan, jsi na správné cestě. Ale teď, když jsi to napsala, tak mi došlo, že taťkovi z té jeho teorie vypadlo N. Tak já nevím, jak to četl 😀

Janey, hezký 🙂

Evelusko, v pohodě 😉

Hm, fotky. Nemáme vyvolané od svatební cesty, tudíž skoro 3 roky zpátky 🤐 . Ale říkám si, že se tím prokoušu, až budu mít po škole. Snad 😅 . Jenom to bude potom pěkná pálka za vyvolání.

Butt 😀 . Tak to u mě tak moc nefunguje. Já totiž neumím okecávat a když se mě zeptají a já nevím, tak zarytě mlčím 😅 . Už několik profesorů mi řeklo, že neumím prodat své znalosti 😔

eveluska
6. kvě 2010

bLKa 🙂 - a neni to bl jako blanka a ka zacatek prijmeni?

blka
6. kvě 2010

Je to jenom Blanka 😉 . Příjmení tam nefiguruje.

tanuki
6. kvě 2010

Záhada vyřešena 😀

Butt, chodím tak 3spíš4krát na dopoledne do školy. Loni to bylo lepší - měli jsme třeba 2nebo tři týdny školu a týden volna a v něm nebo poněm zkoušku, takže jsme se s M. krásně střídali.. Bez něj by to rozhodně v pohodě nebylo🙂 Jojo, na pitvy se nesmí těhotná- takže prvák, třeťák celý a pak je pár předmětů později, kde jsou hlavně semináře a těhule nejde na pár konkrétních věcí -na nukleární medicíně (pacienti mají v sobě radioaktivní jód) infekční lékařství, soudní patologie. Plus krom sálů a rentgenu...doktorky normálně taky pracují až do mateřské. Nejvíc mě stejně pořád dostávají těhotné gynekoložky a PA na porodních sálech 🙂

Mně jdou teda mnohem víc testy než ústní zkoušení 😔 Navíc jsem hrozný smolař ..např teď na té minulé státnici, jsem si nezopakovala asi 4otázky ze 70áti a z toho jsem si dvě vytáhla !?! No, dostala jsem 2ku, takže naprostá pohoda, ale bylo mi to trochu líto, neb jsem to tentokrát celkově uměla 🙂

blka
6. kvě 2010

Tan, já taky radši písemky. Můžu si to promyslet, zformulovat a kdyžtak se k tomu vrátit.
To jsi dobrá, žes to dala za 2. To já bych snad vůbec nedala, Já jsem si taky ještě nikdy nevytáhla otázku, co bych chtěla. Ale mně ty státnice přijdou strašně nespravedlivý. Celé studium můžeš být sebelepší student, ale pak máš třeba okno nebo si vytáhneš otázku, co ti fakt nesedí a je to v háji 😖

hankazamecnikova
6. kvě 2010

Blka: No jo, ale když profesoři ví, jak dobře jsi studovala během těch let, tak tě nepotopí a hodně se snaží, abys prolezla. Člověk hlavně nesmí zamrznout a neříct vůbec nic... Taky sem si u státnic vytáhla dvě otázky (z celkových šesti), co jsem vůbec neviděla, a nakonec jsme to dali docela dobře dohromady. Takže je to sice trapas největší, ale v háji, to snad ne...

blka
6. kvě 2010

Hani, tak zrovna u nás mám pocit, že nás profesoři absolutně neznají. Z nás všech, co tam jsme znají tak akorát 2 a to proto, že obě tam jednu dobu pracovaly a jedna z nich je pěkná vlezdop.delka.