Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
6. kvě 2010

Hm, u nás jsou státnice písemné, i kdyby mě profesoři sebekrásně znali, je mi to prd platné 😖 a na mezinárodních vztazích mě samozřejmě neznají, ani jedna zkouška nebyla ústní..

butt
7. kvě 2010

blka: to je skoda ☹ ja zjistila, ze mi to lip keca, kdyz vim prd 😀

tanuki: tak moje predstavy o medine nebyly uplne lichy 🙂 takze te budu obdivovat 😀 jj to vim, ze tehotny normalne doktorujou, ale rikala jsem si, ze na skole pricichnete k "hnusnym" vecem, kt pak stejne vetsinou v praxi nedelate 🙂

hankazamecnikova
7. kvě 2010

blka: To máte vlastně dálkově, že? Asi se tam s nima moc nevídáte... Tak to bude tím. To je fakt, že v tomhle bude denní studium asi lepší, protože jim můžem denodenně ukazovat, jaký sme šrotky. A naštěstí já jim to ukázala během bakalářského a teď se vezu na doznívající slávě a nechávají mě v klidu i s břichem 🙂 Zatím!!!

k.ate
7. kvě 2010

Holky, tak u nás jsou na tomhle oboru ustní a písemny tak půl napůl, ale je to ted na prd... V uterý máme dělat zkoušku, kterou musíme udělat, aby nás nevyhodili a vybouchlo nám hlídání ☹ Achjo ☹ Asi budu muset zapojit babičku, ale na tu malej není moc zvykle a když ho chce vzít nebo tak, tak řve... :-/ To je pech :-/

tanuki
7. kvě 2010

No my jsme na denním, ale předměty se v průběhu let střídají, takže taky celkem anonymní..jen třeba před státnicí si Tě můžou pamatovat, že jsi bezprostředně předtím chodila na přednášky, semináře..nebo jsi to flákala. U nás se dost často stává, že na přednášce řeknou svůj názor, který není totožný s názorem autora knížky ze které se učíme 😠 takže se pak člověk prozradí sám, že tam nechodil 😒 Ale zas už to berou tak, že jsme si vším prošli..a teď má už většina lidí domluvené místo..

tanuki
7. kvě 2010

kate, tak držím mco palce, ať malej spolupracuje

hankazamecnikova
7. kvě 2010

tanuki: Aha, tak to jsem v tom pripade vdecna za maly obor, kde jsou sotva čtyři vyučující, kteří pak chudáci nic nestíhají, když se jim podaří přijmout víc studentů... máte to teda těžký, holky.

blka
7. kvě 2010

Jo jo, jsem na dálkovým.

crawler
8. kvě 2010

Ahoj holky🙂 tak to máme za sebou😉 František se narodil v neděli, ale pustili nás až včera odpoledne, protože porod skončil akutní sekcí (po 16 hodinách stále jen na 3cm) ...

jsme tady na 4 fotce: http://svitavsky.denik.cz/miminka/miminka-z-lit...

😀

a teď se mám učit? 😅 ...no budu muset 😀

rampepurda11
8. kvě 2010

Ahojky crawler🙂
moc gratuluju k malemu princovi a preji at se vam dari, pekne rostete a at ti malej dela jen samou radost! 🙂 Divala jsem se na fotecku, je naaadhernej🙂
Jsem rada, ze uz to mate za sebou. Porad jsem koukala, jestli nenapises radku🙂 To te nechali trapit dlouho, stejne jako moji kamaradku v Plzni, ale hlavne ze je vse v poradku!

kukuca
8. kvě 2010

Crawler, gratuluju!
Teď sem nemám moc čas chodit,ale dneska jsem nakoukla a co nevidím 🙂 další miminko studijní mamce 🙂
A musím říct že František je slaďoučkej a vypadá u tebe moc spokojeně 🙂

janeyzelvicka
8. kvě 2010

crawler, moc gratuluju 😵 😵 😵

eveluska
8. kvě 2010

crawler - moc gratuluju!

k.ate
8. kvě 2010

crawler - gratulujeme moooooc 🙂 třeba se ti naši lumpové někdy poznaj, až pojedem k dědovi s babičkou 🙂 malej je krásnej 🙂

hankazamecnikova
8. kvě 2010

crawler: Gratuluju! 🙂

blka
8. kvě 2010

Crawler, František je nádhernej, takovej malinkej bobíšek 😵 . Gratuluju 🙂 . Jen ten popis, měřil půl metru 😀 . Zní mi to jako by nebyl bůhví jak velikej. Přijde mi to větší míra, než kdyby napsali 50cm 😅 . A nakonec se rozhodl přijít na svět sám 😉

hankazamecnikova
9. kvě 2010

František se tam tváří, jakoby se mu zdálo něco extra dobrýho 🙂

tanuki
9. kvě 2010

je kouzelný, mooc gratuluju, hlavně, že jste oba v pořádku. Takže to začalo spontánně? To zvládneš, budeš střídavě koukat do knížky a na svůj uzlíček štěstí 😉

hankazamecnikova
10. kvě 2010

No já nevím, ale mám chuť se na učení vykašlat už teďka. Natož až se mi narodí malej, to nechcu ani vidět tu chuť do studia... myslím, že knížky půjdou stranou 🙂

eveluska
10. kvě 2010

musim si postezovat,vcera jsem mela desny infarktovy stavy 😝 , hodne jsem toho na ty DP za posledni tejden udelala a jak uz je to velkej soubor, zacal pocitat trochu stavkovat a sekat se, tak jsem to rychle zacla ukladat jeste do jinejch slozek a pod jinejma nazvama a uplne se to seklo 😖 a nesel otevrit zadnej ten soubor, proste vubec zadnej 😠 .... nastesti jsem to jeste pod jinym jmenem kdyz se to zaclo sekat ulozila na flashku, ale to vypadalo, ze se nepovedlo..... a nastesti jo!!! 😀 hura, to by mel uz asi omylo, mam uz 55 stranek, grafy, tabulky, no jeblo by me.

blka
10. kvě 2010

Evelu, ještě že se to uložilo 😉 . Já si to taky nezálohuju 😔 . Ale naštěstí už mám odevzdáno, tak teď už je to jedno 😀

eveluska
10. kvě 2010

blka - no to teda! a to mi jeste manzel predtim furt kybicoval, jak si mam zalohovat na ruzny jiny mista a do velkyho pocitace a psat to po kapitolach a bla bla bla, jsem ho odpalkovala, ze to zalohovany mam no a ..... 😠 prd prask se to zrovna cely pos.... ale dost me prekvapilo, ze nesly otevrit ty soubory ani z jinejch slozek a pod jinym jmenem, jak se to jednou seklo, tak pocitac uz vedel, ze to je TEN soubor a ze ho proste neotevre a basta.... tak ve mne byla dusicka fakt malinkata, ale po restartu vsecky ty soubory v PC byly KO, ale ten na flashce byl dobrej 🙂 mne se jeste nikdy nic takovyho nestalo, ale to jsou ty zakony schvalnosti, to jsi mela stesti, ze si to nezalohovala a bylo to ok 🙂

blka
10. kvě 2010

Tý jo, ja nevím, co bych dělala, kdybych měla diplomku v háji...
Manža mi taky říkal, ať si to zazálohuju, nemysli si 😅

eveluska
10. kvě 2010

blka - no ja si to fakt nechci ani predstavovat, fuj 😝 pro jistotu jsem vsecko vytiskla, papir je preci jenom papir, ten vydrzi vic nez tyhle novy technologie 😀 a v nejhorsim to vsecko prepisu 🙂

blka
10. kvě 2010

Eveli,to mi je jasný, že po takové zkušenosti to nenecháš jen tak 😅

hankazamecnikova
10. kvě 2010

Holky, to je zajímavý, mě se taky začal PC parádně sekat zrovna před dokončením BP 😀 Měla jsem to sice zálohovaný, ale prostě mi bylo líto každýho slova, protože prostě nesnáším psaní těch blábolů! Prostě ten počítač to vycítí a jak je to nejmíň vhodný, tak se pojebe 🙄

Tak a dneska jsem udělala kolokvium a zkoušku, zítra mám další zkoušku a zápočet. Drže palce, ať můžu dál odškrtávat ze seznamu. Už jsem dneska myslela, že to neudělám jen z toho důvodu, že jsem totálně unavená a jen bych spala, takže mozek je provozu neschopný. Ale zrovna jak jsem přišla na zkoušku, tak začalo pršet a děsně se mi ulevilo, tak jsem to možná měla z toho tlaku... Na zkoušce mě pochválila 🙂 Ale to kolokvium, tam muselo prostě zapůsobit to moje břicho, protože jsem věděla jen tak polovinu věcí 😒

blka
10. kvě 2010

Hani, ať zapůsobilo co zapůsobilo, důležité je, že to máš 🙂
Tak zítra hodně štěstí 😉

Mě to čeká ve středu a v pátek 😒 . Na středu si to od soboty čtu poprvé (je to asi 10 zákonů 😝 ) a na pátek jsem to ještě neviděla 😔

hankazamecnikova
10. kvě 2010

Tak to pracuješ stejným tempem jako já... nebo vlastně i rychleji? Já si to na dnešek četla obojí až dneska ráno. I když jsem si to zpracovávala před tím vždycky na jednotlivý hodiny. Ale učit se to všechno najednou, no to nešlo. V sobotu jsem si psala výpisky, tak jsem něco vstřebala, ale včera jsme jeli do Ikey a pak k babičce na hody, takže se mi děsně nechtělo. Jo a pak ještě včera večer přišel pán přes kuchyně, co nám dělá návrh. Jako nějak se mi zdá, že nestíhám...

crawler
10. kvě 2010

Holky moc děkujeme za gratulace!🙂))

S manžou jsme si užili poslední víkend - já počítala s vyvoláváním...V sobotu jsme jeli na chalupu, zahráli badmintom, trochu jsem si zajela na koloběžce...Opékali jsme buřty...večer jsem měla průjem a v 00:15 mi prdla voda a kontra po 5min...Myslela jsem, že si to krásně dopoledne odbydu, ale po klistýru se mi kontra zpomalily a až kapačky je zase rozehnaly a to hned po 2 min. - nicméne v 16.00 jsem byla stále na 3cm a malý se při kontrakcích přidušoval a tak akutní sekce...:-/ Nedá se nic dělat, ale jsme v pořádku a to je hlavní 🙂

hani: tobě se to taky krátí...😀

milinoj
11. kvě 2010

crawler - velikánská gratulace, františek je moc krásný, pěkně si to užívejte 🙂
eveluska - manžel takhle o diplomku přišel a prodloužil si studium ("vybouchl" nám počítač, takže kromě dokumentů všechny fotky v pr...) takže doporučuji vše zálohovat.
všem přeji úspěchy u zkoušek, zápočtů a kolokvií. Já to nějak nestíhám, radši vybírám postýlku a kočárek a učení odsouvám, jsem zvědavá jak to tento semestr dopadne 😒