Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

blka
18. čer 2010

@hankazamecnikova Tu chvilku to vydržíš a pak na relax nebude čas 😉 . I když, první 2-3 měsíce mi Mareček výhradně prospinkal, takže byl čas i tak.
Akorát má být zítra škaredě ☹

hankazamecnikova
18. čer 2010

@blka Jo, slyšela jsem, ale doufám, že zase tak hrozný to snad nebude... a i kdyby, tak snad něco vymyslíme i na doma... Hm, to už mi dneska Jarda říkal: "Už aby bylo to miminko a měla jsi co dělat, co?" 🙂

blka
18. čer 2010

@hankazamecnikova Mělo pršet už dneska a nakonec sprchlo jenom jednou. Zrovna, když jsme byli venku 😠 a bez pláštěnky.

tanuki
20. čer 2010

ahoj, tak kontroluju, balím.. Hani, moooc držím palečky, ať to proběhne v poklidu a pokud možno rychle, vracíme se 1., to už třeba bude na světě 😵
Já už jsem teď taky nervózní (z letu) 🙂

hankazamecnikova
20. čer 2010

@tanuki Děkuji, no moc tomu nevěřím, že už bych to měla za sebou, ale bylo by to fajn 🙂 Přeju šťastnou cestu!!! 😉

blka
20. čer 2010

@tanuki Šťastnou cestu a užijte si dovolenou 😉

hankazamecnikova
22. čer 2010

Holky, jak se máte? Už máte všechny prázdniny a školu neřešíte? Dovolenkujete? 😉 Já jsem se na to už taky vy... no, vykvajzla a doma si válím břicho 😅 a pořád teda čekám na ten slavnej porod. Ale do termínu ještě 10 dní a beztak budu přenášet. Jo a dneska jdeme na ozvy, podruhé. Tak to zase doufám, že si mě tam nenechají s nějakou komplikací 😕

blka
22. čer 2010

@hankazamecnikova Už jsem si říkala, jestli nerodíš, když jsi tu dlouho nebyla 😉

Já se snažím učit, ale moc mi to nejde ☹ .
Včera mi přišly posudky k DP a su nadšená. Otvírala jsem je se srdcem v kalhotech 😀 , ale su ráda. Od vedoucího mám B a od oponenta A 😎 (nejhorší je E, F - neprošel). Ale jako ty otázky, co jsou u toho, no boha jeho, to si na mě něco vymysleli 🤐

hankazamecnikova
22. čer 2010

@blka To se ti rozleží v hlavě a nějak na to odpovíš... a určitě dobře! 🙂 Posudky, teda ty známky - super, super! Předběžná gratulace 😉

Nene, ještě nerodím... Chodila jsem tu koukat, ale nic se nedělo, tak se právě ptám po ostatních, co dělají 😎

Vyšpehovala jsem z nudy Tvoje fotky na beremese.cz, nevadí? 😅 Moc pěkný!!! A byli jste na svatební cestě, ách jo, jste se měli príma. Já jsem šla hned po tom víkendu do školy... a to už jsem byla asi den nebo dva těhotná! A Jarda do práce... No, svatební cesta možná tak k ročnímu výročí? Ale to bude Vašíkovi teprve pár měsíců.

blka
22. čer 2010

@hankazamecnikova No, pevně doufám 😔 . Moc děkuji za předběžnou gratulaci 🙂
Ne, nevadí 😉 . Děkuji za chválu.
Jo, jo, na Kypru bylo nádherně. Ráda bych se tam vrátila, ale na to příštích x let mít nebudeme, takže možná až tak v důchodu 🤐
My jsme taky nejeli hned po svatbě, ale v rozmezí tak týdnu až dvou - už si to nepamatuju. To já jsem právě chtěla někam vyrazit a hledala jsem, kde jsme ještě nebyli. Původně jsem chtěla do Řecka, ale pak jsem náhodou narazila na Kypr a bylo rozhodnuto 😎 .
Uvidíš, jestli se vám bude chtít s miminečkem cestovat.
My chceme jet letost aspoň na prodlouženej víkend, ale mám hrůzu z toho, jak bude Mareček v cizím prostředí spát a tak všechno. Ale ještě nic vybraného nemáme, takže je možné, že ani nikam nepojedeme, protože nikde nebude volno.

blka
22. čer 2010

@hankazamecnikova Určitě si tě tam nenechají. Pak dej vědět, jestli neměl Vašík zase škytavku 😀 😉

hankazamecnikova
22. čer 2010

@blka Vy chcete vlastně stavět, že? Někde blízko tady? Jestli to není tajný? 🙂 My jsme to původně taky chtěli... ale potom jsme si to rozmysleli, že si radši koupíme auto a budeme s děckama jezdit hodně na výlety. Jako já v životě u moře byla jen jednou a to bylo v jižní Itálii, docela zklamání, jen šílené vedro a nic tam nebylo... jen z cukrárny řvala česká hudba typu těžkej pokondr, fakt na hlavu. Tak teď mám strach někam na jih jezdit. Spíš vždycky na "dovolenou" jezdíme do Polska nebo plánujeme nějaké hory. Ale co Jarda pracuje, tak ještě taková ta pravá dovolená nebyla... a po svatbě jsem byla hned těhotná, tak asi taky hned tak nebude, leda ta údajná mateřská 😉

Jo, kdybys chtěla, taky můžu poslat odkaz na naši svatbu, máme fotky na picasa, brali jsme se ve Slatinicích 😀

blka
22. čer 2010

Stavět budeme v Lutíně (směrem na Třebčín). Manžel tam už asi 2 měsíce dělá plot a mě už to pěkně leze na bednu, protože su věčně sama doma. To nevím, jak to vydržím 5 let 😝 . Pořád mě uklidňuje, že jak dodělají plot, tak bude chvilku klid, ale já vím, že nebude.

Vedro tam bylo, to jo 😀 , ale krásně teploučký moře, příjemní lidi, všude uklizeno. Fakt fajn. A dost jsme se nasmáli, když kolem poledne přišli k moři Japončíci a začali všechno fotit 😀 . Tak jsme se sbalili a šli k hotelovému bazénu.
My jsme dovolené střídali, jeden rok u moře, druhej na horách. Byli jsme vždycky v Chorvatsku, ale tam je na mě studené moře 😅

Jo jo, pošli odkaz 😉 .Ve Slatinicích 😕 ? Kde tam?

hankazamecnikova
22. čer 2010

@blka No v kostele přecé! V tom, co tam polozbořený (nebo poloopravený?) stojí na kopci, no romantika 😀 Ale nééé, Jarda to z těch stránek smazal!!! Budu to muset nahrát znova... a ne že bych věděla, jak se to tím programem dělá. Tak tím asi večer pověřím jeho, když to tak chytře "archivoval delete" 😀
Tak to vím asi, kde to stavíte, to je super! Kdybych si mohla vybrat, tak taky chci stavět tam 😉 Ale právě, aby Jarda nebyl celý dny doma, to radši budem stavět na klíč - a na to budeme mít až tak v důchodu 😀

blka
22. čer 2010

@hankazamecnikova Jé, aha, to mě vůbec nenapadlo 😅
Jsem se tě chtěla zeptat, jak se to do toho programu dává. Já jsem si ho stáhla, ale vůbec nevím, co s tím 😅
Manžel nebýval moc doma ani předtím, ale teď je to ještě horší.

hankazamecnikova
22. čer 2010

@blka Já jsem to právě uměla, když jsem byla v Číně, tak jsem běžně nahrávala fotky z cest, pro případ, kdyby se mi pokazila karta... Jenže potom tam byla jakási aktualizace a celý se mi to rozhodilo a od té doby to neumím 🙂 Kdyžtak tady jsou fotky, co zbyly na mém účtě. Ze svatby byly na Jardově a tam už to teda smazal a jsou tam jen dvě alba:

http://picasaweb.google.cz/hanna.nowakowa

hankazamecnikova
22. čer 2010

Letím na ty ozvy! Dám vědět 😉 Zatím učení zdar! (Beru si s sebou slovíčka, chacha)

blka
22. čer 2010

@hankazamecnikova Hezké fotky 😉 .
Hodně štěstí. A ať dlouho nečekáš.

janeyzelvicka
22. čer 2010

Ahoj 🙂
blka, super posudky, gratuluju 🙂 koukám, že tady začíná převládat lehce prázdninová nálada 🙂 to já mám dnes poslední den prázdnin ☹

blka
22. čer 2010

@janeyzelvicka Děkuju 🙂 , ale ještě není vyhráno 😉
Jé, tak prázdniny já mít nebudu a prázdninovou náladu už vůbec nemám 😀 . Ty si ten poslední den hezky užij 😉

hankazamecnikova
22. čer 2010

Uf, tak všecko dobré, ale od minule žádná změna, tak kdo ví, kdy budeme rodit 🙂

blka
22. čer 2010

Tak to je fajn, že jste v pořádku 😉 . Ono se to může změnit ze dne na den. Kolikrát jsem četla, že maminka ráno u dr. na porod nevypadala a druhej den bylo mimuško na světě 🙂

hankazamecnikova
23. čer 2010

@blka Tak to by byla paráda, kdyby najednou šups a mimčo bylo venku! 😀 Ale zatím mi to moc nepřipadá, že by to tak bylo...

Psal nám konečně ten náš zkoušející, co se tenkrát ani nedostavil, aby nám zadal test, že jsem tu Klasickou čínštinu napsala, supeeeeeer! Teď jen si to ohlídat, aby mi to zapsali do stagu i bez indexu tak, jak jsme se domluvili s vedoucím katedry. Protože já teď jako už do školy nebudu jezdit. Zvlášť, když ten zkoušející je z Brna a přijede kdo ví kdy, že. A po minulé zkušenosti - kdo ví jestli vůbec by přijel!!!

blka
23. čer 2010

@hankazamecnikova No, tak takový šups to nebude, chce to trošku námahy 😀 , ale ten výsledek stojí za to 😵

Super, že jsi to napsala, vidíš, jsem ti věřila. Ty jsi totiž strašně chytrá 😉

butt
23. čer 2010

ahojte holky po delsi dobe, jsem vas tu chodila jen spehovat 😀 dnes jsem konecne udelala posledni zkousku a posledni povinnost tohodle semestru je poslat potvrzenio o praxi na fakultu, takze trikrat hura 😀 ted se muzu vrhnout konecne na zehleni veci pro malou 😒

hankazamecnikova
23. čer 2010

@blka Dobře, beru i námahu 🙂 Ale už bych ho fakt uvítala venku, červíka jednoho. Zaprvý už se samozřejmě nemůžu dočkat, jakej to bude človíček... a zadruhý už mě tenhle týden začalo všecko bolet, v noci jsem začala chodit na záchod, prostě přišly ty těhotenský slasti, co se mi docela dobře vyhýbaly celou tu dobu (když nepočítám tu hrůzu zvracení první tři měsíce). Nedokážu si představit, že by mi takhle bylo třeba půlku těhotenství, jak některý ty baby musí ležet doma v klidovým režimu... Aspoň teda ty nohy mi teď už splaskly 🙂

hankazamecnikova
23. čer 2010

@butt Tak to gratuluju!!! To máš skvělý! To já ještě mám odevzdat do září 2 práce 🙂 Hele, já jsem žehlila předevčírem trička manželovi do zásoby... no žehlila jsem asi dvě hodiny a skřípla jsem si nějak záda nebo co, tak ti přeju, ať to zvládneš líp a nemusíš se tady plazit po bytě jako mrzáček, jako jááá teď 😀

butt
23. čer 2010

@hankazamecnikova to je uplne jako by to tvoje telo vedelo, ze kvuli skole ma na tebe byt hodny a ted uz o nic nejde, tak ti muze byt blbe 😀 😀 teda samozrejme ti to nepreju 😉 taky mi ted uz neni moc dobre a tesim se, az bude prcek venku...ty dve prace zvladnes urcite levou zadni 😉 no vidis, musim vyprat a vyzehlit i manzelovi, jak rikas, do zasoby 😀 ach jo, ja tak zehleni nesnasim 😢 a s tim skripnutym nervem se teda drz!at ti to co nejdriv povoli!

hankazamecnikova
23. čer 2010

@butt Tak nějak to je, jojo. Dokud jsem byla v jednom kole ve škole, tak to šlo. Ale všichni se koukali, co furt blázním, že mám už ležet. No a člověk si jednou lehne a už pak nevstane 😀 Mě žehlení baví, ale teda ta záda si to mohla odpustit. Jenže s tím břichem to tak nejde se dobře nahnout nad to prkno a máš hned záda v háji, tak bacha na to 😉

blka
23. čer 2010

@butt Šikovná, gratuluju 🙂

@hankazamecnikova 😉