Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hankazamecnikova
25. čer 2010

Nebo takhle, manželova maminka to tam u nich na úřadě prý zjistí a případně mi ty papíry vezme a pošle, nebo prostě... hlavně vědět, co teda fakt je třeba k tomu mít, že... 🙄

janeyzelvicka
25. čer 2010

Někdy mi připadá, že ty úřednice (respektive vedení kdovíčeho kdo to nařizuje) taky neví, coby... vždyť přece nemůžeš pobírat mateřskou od dvou zdrojů současně, jak by to asi šlo? vždyt ta sociálka to stejně všecko ověřuje, jesi je člověk zaměstnaný, nebo ne...
Kdybych chtěla udělat podvod a byla zaměstnaná a zároveň odešla na sociálku s prohlášením, že nemám nárok (klidně i s prohlášením od doktorky, ta to taky nemusí zjsitit, že jí lžu 😝 ), tak ta sociálka v systému zjistí, že jsem zaměstnanec a stopne mi to...

hankazamecnikova
25. čer 2010

@janey Pravdu máš, ale nic s tím nenaděláme, musíme běhat s papírama sem a tam jak blázni. Právě jsem zjistila, že opravdu... v úterý na ozvách v porodnici si mám vyžádat ten formulář o PPM, prý ho tam mají a i mi ho tam prý předvyplní. A pak už to bude po porodu na manželovi. Si říkám, že to budu radši rodit, než to vyřizovat, fakt...

janeyzelvicka
25. čer 2010

Uf, si na to vzpomínám, jak jsme maturovali u těch štosů papíru... nejlepší bylo, jak nám jednou úřednice něco trochu blbě vysvětlila, a manžel zaškrtl, že si podává daňové přiznání (přitom to nedělal on sám, není osvč, dělá to jejich úřednice ve firmě, on je jen zaměstnanec), no a pak čekáme, až prachy přijdou, ony nikde.... no a pak až jsme zjistili, že to stopli kvůli tomu, že to měl blbě zaškrtnuté, asi si mysleli, že je chcem podvést 😝 😀 tak jsme to museli vyběhávat znova, ne že by poslali papír, že ho třeba nenašli v databázi, tak co jako je... hlavně že jiné papíry od nich chodí, ani je člověk nepotřebuje.
A ještě lepší byly papíry, když se manžel šel hlásit na pracák 😀 😀 😀

blka
25. čer 2010

@eho Marečka bych taky ráda dávala do školky od 2 let, protože má děti hrozně rád, ale tady prý berou až od 3 😒

@hankazamecnikova Hani, takové období měl kolem 8. měsíce. To jsem ještě chodila do školy, mamča vozila před školou a do půl hodiny museli jít za mnou, protože ječel. Jak mě uviděl, tak hned do ruk a bylo ticho.A taky po škole 😀 . Teď je na mě taky dost závislej, ale on byl už od narození. On je strašnej maman. Cizí osoba se ho nesmí ani dotknout, jinak začne řvát 😅
Pokud nám to bude vycházet, tak se s tebou ráda projdu 😉
S manželem to je na bednu. Volno si neudělá a když jo, tak to proto, že je nějaká oslava, takže vlastně spolu taky jako rodina nejsme. Jednou si udělal volné odpoledne a to proto, že jsem udělala hysterickou brečavou scénu. Třeba zítra má volno, ale to proto, že jde hrát tenisovej turnaj 😒

Jak tu píšete ten papír. Ano, na gyndě se dává jakejsi papír, na kterém dr. napíše nástup na mateřskou a já jsem ho odevzdala u zaměstnavatele. Co se s ním dělo dál, to nevím.
A jak tu psala Janey, žádá se na soc. odboru úřadu práce. Já jsem šla pro porodný na okresní úřad a na vrátnici jsem se ptala, kam mám jít, tak mi řekl, že na pracák, že tam se to vždycky vyřizuje. Jak kdybych si chodila pro porodný každej měsíc 😀 . Teda, já bych chodila, ale nikdo by mi ho asi nedával 😀

butt
25. čer 2010

@k.ate ach jo to je fakt otrava s tema papirama, takze chapu to dobre, ze musim mit i nejakej papir od gyndare a pak uz jen s tim jdu na urad prace nebo jeste pred tim na ssz?a tam od nich dostanu, ze nemam narok na materskou...nebo? 😀 😀 jsem zmatena 😀 😀 no mozna to nebudu resit, zajdu rovnou na ten UP a kdyz budou chit neco navic, tak si proste reknou a ja budu mit max o jednu vychazku na urad vic...

jinak si vam jdu taky postezovat, dnes jsem byla na monitoru a mala ma moc vysokej tep, tak jdu dneska jeste jednou a uvidi se ☹

butt
25. čer 2010

@hankazamecnikova az budes mit nejakej zaver od tchyne, tak dej vedet 😉

butt
25. čer 2010

@hankazamecnikova aha tak ty jsi uz stihla napsat co a jak 😀

butt
25. čer 2010

@blka jenze ono je fakt jiny, kdyz na materskou narok mas a kdyz nemas..ze kdyz na ni mas, tak to je jasny, ze ti doktro da papir k tomu...

butt
25. čer 2010

omlouvam se za miliony zmatenych prispevku, jsem je nejak psala driv, nez jsem vas docetla 😅

blka
25. čer 2010

@butt Jo, já vím, ale myslela jsem tím (já se neumím vyjadřovat), že možná ten papír od gyndaře taky musíte mít, napíše vám tam nástup na mateřskou a odevzdáte to rovnou na tom soc. odboru úřadu práce.

Ať je kontrolní ultrazvuk v pořádku 😉 . A kdyby ne, tak už uvidíte svou holčičku třeba dnes 🙂 (nezní to teď moc tvrdě 😕?) . Jaké máte vybrané jméno?

hankazamecnikova
25. čer 2010

@butt Když je to tak zmatený, tak je na místě i milion zmatených příspěvků, v pohodě 😀 Víš jak, ono se to nakonec nějak vyřídí, obchodíme úřady, třeba třikrát dokola a ty prachy z nich nakonec vytřískáme, ne? 😀 😀
Holt nemáme v tomhle tahání peněz od státu ještě praxi, že... (Ne, že bych na něco nebo někoho narážela, ehm.) 😎

butt
25. čer 2010

@blka jo a ja se taky asi vyjadruju jak blba 😀 me proste nedava smysl, aby mi daval nekdo papir, kt funguje jako potvrzeni o tom, ze jsem tehotna, z kt se pak usuzuje narok na materskou, kdyz ja na ni vubec nemam narok... no ale uz se v tomhle asi nebudu snazit hledat logiku 😀
no abych rekla pravdu, tak me to strasne zaskocilo, ze mozna budu rodit brzo...takze jsem prilitla domu a zacla rychle dobalovat tasku a zehlit posledni veci pro malou, moje mamka mi i prisla pomoct 😅 nejak jsem pocitala, ze mam jeste cas a ono mozna ne 😅 jmeno mame vybrany - Alexandra 🙂

@hankazamecnikova a presne, ke svym penezum se nejak dostaneme 😀 😀 😀 😀 😀

hankazamecnikova
25. čer 2010

@butt Vysokej tep? Tak to ať je zítra všechno v pořádku, držíme palce! No, jak píše blka, třeba budete mít malou aspoň dřív u sebe, ne jak já tady čekatelka největší... nebo crawler, jak nám tu přenášela, co?

@blka A nechceš si o tom nějak líp promluvit s manželem? Požádat ho o "černou hodinku"? Jestli to znáš, u nás doma se to vždycky dělalo večer, všechno se vypnulo, zapálila se jen svíčka a každý mohl mluvit o svých problémech nebo přáních, všechno se rozebralo a vyřešilo. Udělat si čas na svou manželku a dítě, to by měla být přece samozřejmost.... aspoň jednou za čas, ale třeba nějak pravidelně, ať máte aspoň nějakou hodinku týdně jistou. Nebo bych se na něj nalepila a šla bych s Marečkem na tenisový turnaj s ním 😉

butt
25. čer 2010

@hankazamecnikova jn, mela 160 - 200 a ja trochu tepltou, tak to resili..a na kontrolu jdu uz dneska..no ale nebudu vas uz zatezovat 😀

hankazamecnikova
25. čer 2010

@butt Ahá, tak to držím palce už teď!!! 😉

butt
25. čer 2010

@blka ta cerna hodinka, co rika hanka se mi hodne libi, po necem takovym taky obcas touzim, ale muj chlap na to neni ☹

@hankazamecnikova dekuji moc 🙂

hankazamecnikova
25. čer 2010

No vidíte, holky, a u nás černou hodinku zavedl právě náš táta. Asi časem přišel na to, že se třema ženskýma v domácnosti se to jinak asi vyřídit nedá 😉 Zavedl ještě jeden termín "citová nádržka". A když měl někdo (nebo spíš některá z jeho babince) prázdnou citovou nádržku, tak byl utěšen, nádržka tak byla naplněna a mohlo se spokojeně fungovat dál 🙂 Ale stejně sme se nakonec všechny ženské často pobily 😀

blka
25. čer 2010

@butt Aha, už to chápu 😀 . Ale tak zase podle toho papíru aspoň ví, od kdy dát rodičák 😉
Krásné jméno 😉
@hankazamecnikova Černá hodinka - to neznám, zní to zajímavě 😉 . To Marečka bavit nebude, sedět v kočáře, popř.já ho budu mít na rukách a dívat se, jak chlapi lítají po hřišti 😝 .Jako chvilku tam půjdem, ale ne na celej den.

k.ate
25. čer 2010

@butt stačil jen ten papír od gyndařky, kterej se dal na úřad práce 😀 Asi aby věděli, že není na SSZ... 😕 😀

sussanah
25. čer 2010

@blka tyjo, tak to ja bych na toho tvojeho manzela fakt naskocila. Prece si musi udelat cas na rodinu ne? Vim, ze je to nekdy tezke, taky ted mame s manzou mensi krizi (coz je po narozeni prvniho ditete zcela necekane 😅 No a rikali jsem si, ze je orave treba se venovat jak sobe navzajem, tak i kazdy zvlast alespon jednou tydne cas. No a vcera jsem byla s kamoskou na veceri a nakupovat, manza vyfasoval maleho a mliko a bylo. Sice kdyz jsem prijela vecer, tak maly nespal, protoze odmital jak moje mm z flasky, tak i sunar a pekne si pockal az na prso 😀 Ale co, zvladli to, takze zas nekdy nekam vyrazim 😎
@butt klidne nas zatezuj 🙂 Drzime moc palce, at je vse ok a jak psaly holky, treba malou budes drzet v naruci driv nez se nadejes 😵

butt
25. čer 2010

tak holky bylo videt, ze jste palce drzely poradne! monitor byl dobrej a kontrola normal za tyden 🙂 spadl mi velkej sutrak ze srdce 😅

@hankazamecnikova vas tata je teda nejakej neobyvklej chlap 😀 takovy dobry napady 😉

@k.ate diky, tak ja pak o ten papir poprosim...

@sussanah diky za pochopeni 🙂

eho
25. čer 2010

@blka No je pravda, že u nás je velká výhoda v tom, že máme ve městě jesle a jsou tam fakt super tety.
@sussanah Podle mě si nevybereš. Já jsme doufala, že malému vydrží spaní po obědě (2-3 hodiny), to bylo fajn, udělala jsem toho víc než večer, to už jsem byla unavená. Ale třeba spolužačka má holčičku stejně starou a ta jí od 15 měsíců po obědě nespala.

hankazamecnikova
25. čer 2010

@butt Tak to je super! 🙂 My máme kontrolu v úterý... Už teď se klepu, ať je zase všechno v pořádku, ale zároveň by mi taky mohli říct třeba, že už jsem aspoň trochu otevřená nebo tak něco nadějnýho 😅

butt
25. čer 2010

@hankazamecnikova copak, uz te tehuleni nebavi? 😀 budu drzet palce, abys mela kontrolu dobrou 😉 me osobne by pekne zajimalo, jak dole vypadam, ale zatim se zda, ze v porodnici, kam chodim, takto vubec nevysetrujou 😀

sussanah
25. čer 2010

ja nevim, ale stejne ono to otevreni-neotevreni podle me nic moc neznamena. Ja byla otevrena mesic predem na 2cm, vsichni ze pry asi brzo porodim (rikali mi to od 36tt) no a chodila jsem na prochazky (az 10km), do schodu a vubec a byl 1 den po terminu 😎 A kamaradka zas nebyla otevrena vubec, jen proste pripravene porodni cesty a porodila presne na termin a pomerne rychle, cca 8h se vsim vsudy 🙂

blka
25. čer 2010

@butt Super, že kontrola dopadla dobře 😉 . Na druhou stranu je i dobře, že tě neprohlíží, aspoň tě nestresuje, že ještě třeba vůbec nejsi otevřená 😀 😉

@sussanah Já su v tomto hrozný pako, já dlouho trpím, trpím, pak to ze mě vypadne a je chvililinku klid. Ale odpovědí mi většinou je, že jsme se dali na stavění, tak to musíme vydržet 😔 . Má pravdu, ale ty taky, měli bysme mít čas i na rodinu. Takhle se totiž vzájemně strašně odcizíme. Já to cítím už teď, že pro mě není na prvním místě - to je možná u všech maminek, že je na prvním místě pak dítko. Ale, ač to zní krutě, tak mně je jedno, kdy přijde domů, už mi pomalu přestává vadit, že není doma (zvykám si) a když je doma, tak mi až vadí, že nemám ten svůj klid 😔

blka
25. čer 2010

@sussanah To je fakt, já jsem byla taky celkem dlouho (no, u mě to až tak dlouho nebylo 😀 , od 35. týdne otevřená na 2 prsty). Marečka jsem měla nízko od 30. týdne (pokud si to dobře pamatuju). Otázka je, kdy bych porodila přirozeně. Jestli dřív nebo na termín nebo později. Ale to už se nedozvím 😎

hankazamecnikova
25. čer 2010

@butt No, už mě to moc nebaví, přiznávám 😕 Každý zvednutí se, ať už z postele nebo ze židle, je námaha... a už jsem taky po tom devítiměsíčním čekání pěkně zvědavá. Však asi víš sama 🙂
@sussanah To je fakt, moje mamka byla taky otevřená a strašili ju jak bude rodit dřív a nakonec rodila den po termínu a to musela taky skákat po schodech a tak. Já bych hlavně strašně moc si přála, aby byl malej v pořádku. Fyzicky i psychicky, aby to bylo zdravý miminko... Tak už se nemůžu dočkat, až bude venku a řeknou mi, že je zdravej.

blka
25. čer 2010

@hankazamecnikova Hani, určitě bude zdravej, neboj 😉 . Hlavně si nepřipouštěj žádnou jinou myšlenku než to, že bude Vašík zdravej a silnej kluk 🙂 . A že bude 😉