Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hankazamecnikova
25. čer 2010

@blka Já tě nechci plašit, ale fakt bych s tím být tebou něco dělala... Stavění nestavění, společnou hodinku týdně si v zájmu zachování vztahu "obětovat" musíte, jinak dostavíte barák a rozvedete se ☹ Ne jako fakt, u nás doma se říká: "Prodává se barák tam a tam, úplně krásnej, novej,...", odpověď: "Jo? Někdo zase dostavěl a rozvedl se?" 😔

hankazamecnikova
25. čer 2010

My sme s Jardou spolu každý den a i tak, když mi to přijde, že jen tak vedle sebe si děláme každý svoje, se snažím nás někam vytáhnout, kde nás to donutí víc komunikovat. Třeba jen sednout na blbý pivo ven na zahrádku, nebo vyvenčit společně psa, nebo na koncert Donských Kozáků, cokoli... Vždycky, než se tam dopravíme, probereme cestou spoustu věcí a oběma se nám vždycky uleví 😉

blka
25. čer 2010

@hankazamecnikova My jsme taky chodívali na pivko nebo jezdívali na zahrádku krmit králíka, ale teďka to jaksi nejde. Já vím, že to budu muset začít řešit, už jsem si taky říkala, že je to blbý. Ale třeba ani teď ještě není doma. Tak co potom chceš dělat společně, když přijde v 9 večer, já su zralá do postele a on na odpočinek a ne nějaký klevetění 😔 .
Ale po státnicích s tím něco udělám. Teda, pokusím se. Ale už slyším jeho odpověď na to, když mu řeknu, že spolu musíme trávit víc času nebo se rozvedeme. Tak mi řekne, proč bysme se rozváděli. Nejhorší je, že já neumím argumentovat hnedka, ale až se mi vždy vše rozleží v hlavě, tak si řeknu, že jsem měla říct to a to 😔

blka
25. čer 2010

Ale dneska říkal, že zítra a v neděli odpoledne by měl být doma. Tomu zítřku moc nevěřím, řekla bych, že ten tenis budou hrát do večera, ale aspoň ta neděle.

butt
25. čer 2010

@sussanah ja si prave rikam, ze to vypada, ze sledujou nejnovejsi trendy, ze stav cipku o nicem nevypovida...
@blka to mas pravdu, staci, z eme stresujou, ze je mala obrik 😀 😀

@hankazamecnikova jj vim, si z tebe utahuju 😀 a neboj se niceho, prcek bude zdravej jako rybicka 😉

blka
25. čer 2010

@butt Bude veliká? Jaký máte váhový odhad?

sussanah
25. čer 2010

@blka jj je to proste tak, ze se to vsechno toci kolem mimca. Maly je navic opravdu zivel, takze nas dokaze zamestnat oba na plny uvazek naprosto bez problemu. Takze jsme nedavno s manzou zjistili, ze vlastne jak prijde dom, tak se venuje malemu, ja vetsinou chystam veceri, potom koupat, uspavat (coz ted trva i hodinu), no a pak je pul 10 a to oba zasednem k pocitaci, protoze chceme taky mit svuj klid a k sobe se dostaneme tak v 11 a to uz jsme zrali tak akorat na spani... Ale rikam si, ze vlastne bychom asi nemeli zapomenout na to, proc hlavne jsme maleho chteli a udelat neco pro to, aby nas mel maly oba dva i v budoucnu. Ale je to boj, obzvlaste s barakem.. My se nastehovali pred 2 mesici a samo ze je spousta veci nedodelanych, tak s tim ted bojujeme 😔 Ale jednou bude lip 😉

maudn
25. čer 2010

Ahoj Holky můžu se přidat?

blka
26. čer 2010

@sussanah Já taky věřím, že bude líp. Až prcek povyroste, vydrží chvilku sám a tak, tak bude určitě líp. Nebo ho zabavím třeba kreslením nebo vařením, pečením. Hračky ho prostě nebaví a pak se doma nudí. Když někam jedeme a pak přijedeme domů, tak je úplně nadšenej, že je doma a řádí, jak černá ruka 😀 , ale když jsme pořád doma, tak ho to neba.
@maudn Jasně, že můžeš, vítej 😉 . Už studuješ nebo se chystáš?

hankazamecnikova
26. čer 2010

@blka Tak třeba ani neargumentuj, prostě něco vymysli, nějaký maličký kratičký společný program a zatáhni ho do něj rovnou 😉 Chlapi neradi filosofují, to je fakt. Je fakt, že Jarda taky koukal, když zjistil, že jdeme na ten koncert, že jsem to myslela vážně a máme už i lístky 😀

Joooo a dneska mi odtekla ta slavná hlenová zátka, mám velikou radost! 🙂

@maudn Ahoj, vítej mezi náma 😉

blka
26. čer 2010

@hankazamecnikova Jo jo, to je nejlepší řešení, někdy to tak dělám. Jen bych musela o něčem vědět, kam se dá i s prckem.
Odtekla? Super 😉 ! Jaká byla? Bílá?

hankazamecnikova
26. čer 2010

@blka Kdyby mě něco napadlo, co se dá podniknout i s malým, dám hned vědět 😉

Zátka byla taková jakoby světlounce žlutá, hustá jako hlen, když mám rýmu 😀

butt
26. čer 2010

@blka tri tydny pred terminem 3,6 kg 😀 😀 vcera mi ho nedelali...

@maudn ahoj 😉

@hankazamecnikova tolik radosti kvuli kousku hlenu, co? 😀 kazdopadne mam radost s tebou! 😉

blka
26. čer 2010

@hankazamecnikova Díky 😉
No,tak to možná může ještě trvat, než se porod rozjede. Ale důležité je, že se něco děje 😉 . A třeba to taky trvat nebude a v úterý už na kontrolu ani nepojedeš 🙂

@butt Tý jo, to nebude žádnej drobek, co 😉 . No co, aspoň to bude kus baby, ne 🙂

blka
26. čer 2010

Jinak na mě vlezl zase nějakej chcip. Bolí mě v krku a z toho hlava. Mareček má strašně škaredej dávivej kašel ☹ . Že se ty nemoce ale umí vybírat dobré období 😒

blka
26. čer 2010

Ještě já 😀 , naposledy a pak jdu makat.
Na nově je film Baby boom, moc se mi líbí. A ten pán teďka uspával dítko (zdědili ho 😅 ) tak, že napočítal do 3 a až do nich napočítá, tak má malá spát 😀

hankazamecnikova
26. čer 2010

@butt No teda... 3,6 tři týdny před termínem... ty jo 😀 Ale tak to už bude maximálně trošku něco přes 4 kg, to se ještě dá, já jsem měla 4,2 kg a mamka to přežila líp než ségru s 3,5 😉 A kamarádce taky říkali, že už má 4 kila a měla malá jen 3,6 právě. Jsem zvědavá, co řeknou za váhu mě v úterý.

Máš pravdu, trocha hlenu a měla jsem radost jako malá na Vánoce! 😀 Ale ta vidina, že třeba do týdne fakt porodím, to je neuvěřitelný, málem se mi tady chce srdce zastavit 😵

hankazamecnikova
26. čer 2010

@blka A jeje, nemoce, to by mě teda naštvalo (zvlášť teď teda před porodem, ale i s miminkem samozřejmě). Rychle čaje a vitamíny, šup šup 😉 Jináč, Baby Boom doporučuješ, jo? Tak to si jdu stáhnout 🙂

dellinka.pv
26. čer 2010

Ahoj holky, jsem tu nová. 🙂 Ve středu jsem byla 35tý den cyklu a na testu se mi objevily 2 čárečky, hcg 292 v laboratoři. Pobolívalo mě stále břicho jako na MS, ale od dnešního dne nebo včerejšího večera mě nebolí a zdá se mi, že mě přestala i ta nafouklost. Poradily byste mi, jestli Vám některým ty příznaky taky vymizely a všechno bylo pak v pořádku? Děkuji za odpovědi, mám strach, prodělala jsem zamlklé těhu.

hankazamecnikova
26. čer 2010

@dellinka.pv Ahoj, vítej u nás 😉 Tak to nevím, mně jak se příznaky objevily, tak už pak byly jen horší a horší až do konce třetího měsíce. Buď jsem zvracela, nebo bezvládně ležela, prsa mě bolela... Takže asi tuhle zkušenost nemám... Určitě se poraď s doktorem. Ty taky studuješ?

dellinka.pv
26. čer 2010

Ahoj Hani, k doktorovi se mi právě nějak moc nechce zatím, je to moc brzy, může se ještě stát cokoliv.
Ty jsi šla k doktorovi po jak dlouhém meškání?
Včera jsem uzavřela první ročník pedagogického asistenství. Tobě ten porod krásně vyjde, krásně přejdeš do dalšího ročníku už s vypiplaným miminkem. 🙂))

hankazamecnikova
26. čer 2010

My jsme šli k doktorovi až v 7. týdnu. Ze začátku se mi akorát nedostavila ms, s manželem jsme si tak týden počkali, jestli ještě nepřijde, pak udělali testy, všude dvě čárky, tak jsem se objednala tak, abych už viděla na ultrazvuku srdíčko 😉
Ale pokud jsi měla s předchozím otěhotněním problémy, radši bych doktorovi volala hned... on už ti řekne sám, jestli hned přijít a něco nezanedbat, nebo stačí až později.
No, mně už zbývá "jen" pátý ročník a miminko nám vyšlo pěkně zrovna na začátek prázdnin, nestěžuju si 🙂

butt
26. čer 2010

@blka
@hankazamecnikova no holky vy jste me teda povzbudily, reakce "tyy jooo" 😀 😀 😀 kdyz mi to rekli, tak jsem myslela, ze me omejou...jsem celkem mala 160 cm, tak doufam, ze na to budu mit dost velkej spodek...no ale z tchyne vylezlo, ze manzel se narodil tri tydne pred terminem s vahou 3,5, tak je jasny, po kom to dite je 😀 no ale uz jsme se s tim nejak smirila a uklidnila se, nejak to holt dopadne 🙂 jen mi je lito tech malych plinek a obleceni, co uz mam nachytsna a asi nevyuziju 😀 Hani a tys mela jakej posledni odhad? Blko a funguje to pocitani? 😀 😀 a preju, at se nemoci brzo zbavis!

@dellinka.pv ahoj 🙂 ja na tom byla podobne jak hanka, bylo mi furt jen hrozne az do patyho mesice 😀 takze neporadim...ja volala k doktorovi 32. DC a objednal si me pak za dva dny..

dellinka.pv
26. čer 2010

Holčinky, děkuji moc za odpovědi 😉 😉. V pondělí se objednám. Vám to oběma teda krásně vyšlo s těma prázdninama, držte se. 🙂) Těším se na miminka. 😉

hankazamecnikova
26. čer 2010

No jo, Butt je další prázdninový šťastlivec, vidíš to 😉
@butt My měli z genetiky ve zprávě z 35 tt váhový odhad 2,4 kg, takže kdo ví, kolik od té doby náš miláček nabral 😵 Ale ještě stále doufám, že ty nejmenší velikosti využijeme. Třeba ty plenky papírový, na nich je napsaný do 5 kg přece, tak něco určitě ještě využije 😉

butt
26. čer 2010

my meli to stesti, ze nam vysel plan a mala se povedla napoprve 😀

@dellinka.pv objednej a pak dej urco vedet 😉

@hankazamecnikova aha, to je fakt tezko rict..a slibili ti, ze v utery budou delat odhad, jo? 🙂 tak se pak podel, at ti pak muzu zavidet maly mimiko 😀 no ja myslela hlavne latkovy plinky, kt mam i nejaky ty uplne nejmensi a nevyuziju je tak dlouho, jak bych je vyuzila, kdyby byla mala normalne mala 😀

hankazamecnikova
26. čer 2010

@butt A jaký typ těch látkovek máš? Já mám normálně 70x70 čtvrcovky, ani nevím kolik a pak 80x80 taky nevím kolik, ale moc ne, spíš tak zkušební vzorky různých značek, říkám si, že po netu doobjednám kdykoli cokoli 😀
Jasně, říkali mi na ozvách, že mám jít na ultrazvuk, kde mi ho zváží, ať víme, co pak budu tlačit. Docela jsem se na těch ozvách minule nasmála, já jsem totiž strašně veselá, když jsem nervozní 😀

blka
26. čer 2010

@dellinka.pv Ahoj 😉 . Já jsem byla u dr. až v 10. týdnu 😅 , ale prcek byl už velikej 4,2cm a krásně sebou mrskal 😵 . Málem mi vyhrkly slzy do očí a moje první reakce byla - ježíš, ono se to hýbe 😀 . Na MS předtím jsem čekala strašně dlouho, měla jsem 3 týdny zpoždění, tak jsem čekala i pak a čekala a čekala. To bych se načekala 😀
@butt To víš, že to NEFUNGUJE 😀 .
@hankazamecnikova Hani, doufám, že nebudeš filmem zklamaná. Je to taková oddechovka. Já mám ráda takové filmy. Ty chceš taky látkovat? To su ráda, že nejsu jedinej "šílenec". Myslím, že u nás na dědině su celkem rarita. A nikomu se tím teda nechlubím. kdyby se zeptali, povím, ale sama jsem neříkala, jak su z těch plín nadšená a kdesi cosi 😉

Vaše odhady jsou krásné 😉 . My jsme měli ve 30. týdnu 1100g a ve 34. týdnu (museli jsme na genetiku, dr. se nezdály játra 😔 ) 2120g. 2 dny před porodem 2300g a Mareček měl 2200g.

dellinka.pv
26. čer 2010

Ahoj Blka, takže jsi na sobě nic nepozorovala kromě vynechání menstruace?
Už si to asi nejspíš nepamatuješ, viď? 🙂
Vy se máte holky, že jste už tak daleko. ☹

hankazamecnikova
26. čer 2010

@blka Jasně, mně se ty papíráky plněný gelem moc nepozdávají zdravotně ani ekologicky 😉 Mám je nakoupený jen jako newborn, protože hned po porodu se mi asi nebude chtít prát a žehlit, ale jakmile budu trochu mrštnější, pustím se do látkových, takový je plán 🙂 Myslím, že spousta mamin a lidí vůbec ani netuší, že látkovky ještě existují. Části naší rodiny byly docela v šoku a byla jsem podrobena jejich zkoumavému oku, zda jsem vůbec normální, a mé rozumné argumenty je překvapily asi ještě víc 😀
Jo a jsem zjistila, že Baby Boom už jsem viděla! To je hrůza, fakt už není moc na co koukat, mám pocit, že už jsem všechno viděla...