Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

butt
1. črc 2010

@hankazamecnikova a kdyz te zaboli, tak ti v tu samou chvili netvrdne? ja mivam bude nebolestivy tvrdnuti, nebo bolestivy tvrdnuti a nebo me bricho boli i bez tvrdnuti 😀 ale tak tim, ze ti uz pred nejakou dobou odesla zatka, tak to urcite brzo prijde 😉

hankazamecnikova
1. črc 2010

@butt Jojo, na netu píšou, že za několik dní, ale je možné, že i za několik týdnů 😀 zátka jedna... v tu sobotu to byl fakt kusanec a dneska mi odešel zase ale jen maličký kousek... nechci si dělat marné naděje. Když já občas ani nepoznám, jestli je to břicho fakt tvrdý, když bolí. Ale myslím, že jo.

butt
1. črc 2010

@hankazamecnikova o je to veda..nejhrosi je, ze fakt kazda zenska je jina, ze se vubec neda podle tady tech priznaku rict neco blizsiho...

hankazamecnikova
1. črc 2010

@butt Jo no, pak aby mě třikrát vrátili z porodnice domů, že o nic nejde... jsem zvědavá, jestli to odhadnu nechaj si nás tam hned napoprvé 😀

butt
1. črc 2010

@hankazamecnikova taky jsem nad tim premyslela, co je lepsi, jestli malem porodit v aute, nebo jet do porodnice nekolikrat zbytecne 😀

hankazamecnikova
1. črc 2010

@butt Někdy si říkám, aby mi radši praskla voda, protože to tě pak vzít musí... akorát zase ležet v porodnici kolik hodin s prasklou vodou a jinak nic? To bysme se tam asi s Jardou dost nudili... fakt, to bude ještě zajímavý 😵

No nic, konečně to tu dneska vypnu... a uvidíte, jestli se zítra ráno zase ozvu 😉

tanuki
1. črc 2010

Brý den, koukám, že tu ještě strašíte 🙂 😉 Tak mě začalo nebolestivé pravidelné tvrdnutí ve středu a rodila jsem v noci z pátka na sobotu. Snad to budete mít nejpozději taky tak!

Na dovolené byla mamina se stejěn starým dítkem, akorát jí bylo 36 a další plánuje za 2-3roky. Měla mě za blázna, ale to já jí taky 😀

dellinka.pv
1. črc 2010

Ahoj holčinky, děkuji za podporu. 🙂 Jsem v pohodě, nebojte.
Haňuli, tak dneska vážně zkuste to tulení, ať už to máš za sebou. Držíme pěsti. 😉

tanuki
1. črc 2010

holky, zrovna řešíme promoci, je to přeci jen 1hod obřad..a kdosi si myslí, že by tam Veru neměla jít, já jsem z toho taková šptaná. S M. jsme to ještě pořádně neprobírala.. ale je to 15-16, což by mohla spát..nebo i tak, přijde mi líto jí vzít jen na focení a oběd 🙄

Nejdrsnější je tohle 😉 http://forum.nosenideti.cz/foto.php?volba=zobra...

No, kdybych měla za rok na promoci tak 3měsíční mimi, možná bych 😀

sussanah
1. črc 2010

@tanuki ja bych ji vzala s sebou. treba nekoho extra na hlidani, at se s ni muze projit, kdyby to nezvladala a at manza muze zustat 😉 Teda promoce s satkem jsou zu fakt docela extrem 😀 😀

blka
2. črc 2010

Tanuki, já bych jí vzala. Jestli příští týden budu úspěšná,tak beru Marečka jednoznačně na promoci. Přece ho nenechám někým hlídat 🤐 . Mně naopak přijde super, že tam bude se mnou. A ta promoce s dítkem v šátku je teda fakt už trošku extrém. To bych nešla, to by mi bylo blbý.

hankazamecnikova
2. črc 2010

Ahoj holky, tak furt nic ☹ Jako ještě dneska máme ten druhý termín, takže o nic ještě nejde, že jo... ale když mi včera bylo pořád nějak divně a tvrdlo mi to břicho... a dnes ráno? Nic, ani břicho netvrdne, akorát sem ještě víc zpocená než včera. A tulit jsme zkusili, ale aby to tak nějak shrnula eufemisticky, jsem za ty měsíce už nějaká neprůchodná 😔 Tak teď se ještě bojím, že se malej ani nebude moct dostat ven bez toho, aniž bych měla natrženou prdel až ke kostrči snad 😢

hankazamecnikova
2. črc 2010

Jo a další věc, která mě tak po ránu dostala: Vzbudila mě SMS od známé od nás ze školy, že dnes ráno porodila. O 3 týdny dřív, ale všechno je v pořádku, porod byl ok... Hm, já jsem jí to říkala, že určitě porodí i dřív než já. A je to tu. Všechny mé známé už porodily, dokonce i ta, co měla termín až na konci července 😅

butt
2. črc 2010

@tanuki a jaka jinak dovolena byla?odpocati?a co se tyce ucasti male na promoci, taky jsem pro, aby tam sla 😉

@blka a kdy presne to mas?abych vedela, kdy drzet palce 😉 a jak s ucenim valcis?

@hankazamecnikova to je uplna provokace od te zname 😀 ale jestli te potesi ciz nestesti, tak moje kamoska mle termin v pondeli a stale nic 😉

hankazamecnikova
2. črc 2010

@butt Ono se říká, že člověka nejvíc potěší cizí neštěstí, co? 🙂 Ale u mě asi ne... ale jako jo, řeknu si: Uf, tak ještě jsou na tom lidi i hůř, tak na co si stěžuju. To jo, tak dík 😉

@blka Přidávám se k dotazu Butt, jak jsi na tom v učením a kdy je vlastně ten Den?

butt
2. črc 2010

@hankazamecnikova tak aspon to vedomi, ze netrpis sama ti muze pomoct 😉 ja jdu dneska na kontrolu, tak drzte palce, jsem zvedava 🙂

hankazamecnikova
2. črc 2010

@butt Držím, držím, aspoň něco mě bude dnes zaměstnávat, kromě toho čekání, tak budu držet svědomitě 🙂 A budou ti dělat ultrazvuk, jo?

butt
2. črc 2010

@hankazamecnikova to je prave prekvapeni, co mi budou delat 😀 a dekuji za drzeni palcu 😉

hankazamecnikova
2. črc 2010

@butt Tak potom napiš, jsem zvědavá 🙂

blka
2. črc 2010

Holky, příští týden ve čtvrtek, 8. od 10 do půl 12 je moje hodinka 😔 . A s učením válčím. Strašně špatně semi to pamatuje. Teď se šrotím obhajobu a taky nicmoc. Jsem si snad vykojila mozkový buňky nebo co 🙄

Hani, neboj, do konce života těhotná nebudeš 😉

Butt, pak dej vědět 😉

hankazamecnikova
2. črc 2010

@blka Jej, no to máš za pár. Týden čas, ale s malým, takže vlastně časově asi nic moc... A jak jsi na tom? Už sis prošla většinu otázek? Obhajoby bývají v pohodě 😉

janeyzelvicka
2. črc 2010

Nedočetla jsem, jen k dotazu tanuki... Kika už v Karolinu byla, a trochu se dívali blbě, co když jako začne vřískat, naruší celý obřad... ale byla v pohodě a když se trochu ozvala, běžela jsem dozadu ke dveřím... (ale to byla ještě malá, i když ted by to bylo podobné)
takže bych ji vzala, pověřila někoho, aby jí kdyžtak vzal ven, kdyby něco, a ověřil si předem, kterýma dveřma půjde vyběhnout (myslím, že to byly spíš ty vzadu).

blka
2. črc 2010

@hankazamecnikova No, je to za rohem 😝 . Víš co, já mám totiž asi dost debilní systém učení, ale teď na konci studia už je to jedno 🤐 . Otázky už jsem si prošla všechny a opakuju je po několikáté dokola. Ale jak píšu, mám debilní systém učení, takže z toho moc nevím. Vždycky si to celé přečtu a pak se to snažím opakovat a to tak, že tam furt nakukuju 😝

butt
2. črc 2010

tak na kontrole nic zajimavyho, monitor v poradku a jinak se mnou nic nedelali, doktor me videl na dva metry 😀 (jsem zas mela stesti na jednoho, co se odmita s pacientkama otravovat..) no ale aspon, ze ten monitor je dobrej 🙂 a jsem objednana zas za tyden...no doufam, ze to uz tam nepujdu 😅

@blka to zvladnes, neboj.a ten tvuj system asi tak blbej nebude, kdyz ses dostala az ke statnicim 😉

hankazamecnikova
2. črc 2010

@blka Asi tak jak píše butt, tvůj systém je určitě v pohodě, když už jsi těsně před koncem! 😉 Je jasný, že jsi z toho nervozní, ale určitě to dobře dopadne a budeš mít školu hotovou! 😎 Jééé a budeš sem potom ještě chodit???

@butt Tak to je dobrý, všechno v pořádku, super 🙂 Taky doufám, že už na další prohlídku nepůjdu, ale to jsem doufala už i minule... možná bysme měly přestat řešit, kdy to na nás přijde a třeba to potom konečně přijde samo 😀

hankazamecnikova
2. črc 2010

Holky, já jdu... manžel se za hodinku vrátí z práce a pak už prý budeme jen spolu (víkend, svátky, pak má dovolenou) a můžeme rodit, tak to se těším teda 🙂 Každopádně se budu snažit ozvat, ať už to bude jakýkoli 😉 Zatím pa!

blka
2. črc 2010

@butt Super, že je monitor v pořádku.

No, asi jo, ale třeba absolutně nejsu schopná se naučit definice a taky moc neumím sama mluvit a hlavně nevím, co si pod danou otázkou představit 😝 .
Když se mě zeptají, tak vědět snad budu, ale samotné mi to prostě nejde. A co je moje obrovský mínus, neumím propojovat předměty. Co se naučím v jednom, neumím použít v druhým 🙄

blka
2. črc 2010

@hankazamecnikova Užijte si to 😉
Já budu naložená u našich u učení 😝 . Doufám, že Mareček bude hodnej. Ale pro mamku to myslím budou galeje 😅 . Teď jsme k nim chodili od úterý a po hodině z něho byla KO 😅

butt
2. črc 2010

@hankazamecnikova by m ezajimalo, jak se to da prestat resit 😀 😀 ale ja se ted taky tesim, ze si uzijeme s manzelem posledni cely dny jenom spolu 😀 tak at si tyhle posledni dny spolu taky hezky uzijete 😉

@blka neboj se, urcite to zvladnes levou zadni!a to je marecek takovy zlobidlo, ze trapi babicku?

tanuki
2. črc 2010

@butt, to je normální, že se ne vždy vyšetřuje 😉 stejnak je info 1prst, 3prsty úplně k ničemu, nic to neříká o tom, kdy začne porod 😉 a obecně čím míň vyšetření, tím menší riziko zavlečení infekce... Na monitoru teda žádné kontrakce? Na dovolené jsme is moc neodpočinula, hlavně ještě mám za týden jednu důležitou zkoušku ☹ na kterou se extrémně špatně učí ☹ (pupínkologie) Hodlám být naložená u tety- hlídací babička je za oceánem ☹

@janeyzelvicka Takže tam jsou dveře na zdrhnutí? 😀 Já mám mít právě čestné místo vepředu vedle M., ale osobně bych arději byla vzadu s ní 😉 vyzpovídala jsme teda Martina, nejdřív říkal, že by tam být nemusela 😀 Pak když viděl, že bych jí tam asi chtěla, tak obrátil. Nakonec jsme teď nejela na chalupu, nemám na tchánovce náladu 😀