Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
16. zář 2010

@hankazamecnikova a o kolik víc? Mně se tohle motání v hlavě stává ve fázi před zkouškou. Nejhorší byla ta z farmakologie, to mi při usínání lítaly ty názvy léků.. 😝

blka
16. zář 2010

@hankazamecnikova 😀 😉
Tak s kreditama to naštve. Takže si musíš vzít ještě nějaké další předměty?

hankazamecnikova
16. zář 2010

@tanuki @blka Už teď mám zapsané o 3 předměty navíc a údajně mi chybí ještě 5 nebo 6 kreditů. Ale je to tam chaos, možná, že je nebudu muset mít, protože dohromady už mám zapsaných 127 kreditů a za magistra chtějí jen 120. Ale nechápu teda, proč mi ve stagu pořád bliká červená šestka za předměty typu B a hned pod ní červená pětka za Céčka...

blka
16. zář 2010

@hankazamecnikova Tý jo, to je pěknej bordel 😠

hankazamecnikova
16. zář 2010

@blka A je to ještě horší, vedení vymyslelo skvělý systém, jak skoro ze všech studentů vytáhnout 30 tisíc 😠 Prostě - u nás jen málokdo dokáže dostudovat vždycky v termínu. A kdo prodlouží nad rámec, byť jen kvůli státnicím, musí platit. Dřív se dalo přerušit, ale to teď nejde. Semestr, ve kterým státnicuješ, musíš studovat 😒

blka
16. zář 2010

@hankazamecnikova 😠 . Ale to je všechno kvůli těm idiotům nahoře 😒

hankazamecnikova
16. zář 2010

@blka Idioti nahoře (jako ve vládě, že) chtějí za semestr navrhnout 10 tisíc. Těch 30 tisíc chce normálně UPOL, prostě chtějí ždímat studenty ještě rychle rychle než to školný zavedou 😀

blka
16. zář 2010

@hankazamecnikova Jo, ti. Já jsem tím i myslela, že oni zkrouhnou peníze všude, jen ne u sebe, takže chápu, že ta škola ty peníze někde potřebuje a toto je pro ně nejsnazší cesta. Jenže na to doplácíme my, obyčejní lidi 😒

tanuki
16. zář 2010

@hankazamecnikova ale doposud 1rok zdarma by měli mít všichni, nebo to platí jen na UK? 😕

hankazamecnikova
16. zář 2010

@tanuki No jo, jenže ten jeden rok jsem byla v Číně. Sice jsem tam byla na studijním pobytu, neflákala jsem se, ale to nikoho nezajímá. Teď zase nikoho nebude zajímat, že jsem matka a nestihnu dalších padesát předmětů navíc, co si namysleli zase změny. Člověk se snaží jako debil, aby mu to vyšlo, ale marně, protože to, že oni opět zvednou limity a změní kódy předmětů a výši školného, to prostě nečekáš...

hankazamecnikova
16. zář 2010

@blka Hm, to je fakt. Mamce jako státní zaměstnankyni asi vezmou pět tisíc z platu. A Jardově mamce taky. Idioti největší tam. Státní zaměstnanci nikdy neměli moc a člověk se divil, že nejsou příjemní. Teď budou ještě míň a ani se jim nebudu divit ☹

blka
16. zář 2010

@hankazamecnikova 5 tisíc 😕 ? To je síla 🤐 . I to, jak chcou šetřit ve zdravotnictví a rušit nějaká oddělení. To je hnus.

tanuki
16. zář 2010

jj, na platech doktorů v nemocnicích je to minimálně 4000, ale těm primářům 15000. Nevím jaká oddělení rušit, když je všude dost narváno..
To je unfair, u nás co mění, tak to mění pro nastupující prváky, abys ty dostudovala tak, jaké byly původní podmínky..

hankazamecnikova
17. zář 2010

@tanuki Tak to u nás na to prdí, mění si to jak chtějí a nutí tě se přizpůsobovat, takže spousta lidí nasraných, jednou už jsme na to tak nadávali, že i jednu z těch novinek radši zrušili. Vymysleli totiž, že nemůžeš státnicovat na jednom oboru, když nemáš uzavřený i ten druhý (jako hotové všechny zkoušky). Takže polovina lidí zjistila, že najednou musí kompletně změnit plány a nebo to rovnou zabalit. Nebo platit školný. Prostě UPOL 😀 😖

hankazamecnikova
17. zář 2010

@blka Nedivila bych se, kdyby se nám tady všichni dobří doktoři sbalili a odstěhovali do ciziny. A stejně tak všichni učitelé. Je to hnus, jak si jich společnost neváží. Nejlepší jsou takoví idioti, co říkají, jak by učitelům strhli klidně i víc, vždyť nic nedělají a mají dva měsíce prázdnin! Ty bych poslala fakt na týden... učit! Já učila jen individuálně a mohla jsem se posrat! Natož celou třídu celej týden 🙄 Jarda učil, může potvrdit, to je fakt o nervy.

tanuki
17. zář 2010

jj, já učila 2týdny biologii na druhým stupni 😖 Nástupní 11tis, to je hrůza..a pak přijdou chytráci se slovy jako že se ve škole NIC nenaučili, že to, co umí je naučil život..a nebo rodiče, co mají problémy se svým raubířem, když ho mají sami doma..pak je ve třídě 30dalších dětí..a oni se diví, že ěnco enumí a že za všechno může učitelka...

M. probíral se sestřenicí, jak je hrůza, že ona jen chodí kolem přístrojů, nemůže si nic vyzkoušet a to studuje techniku..

k.ate
17. zář 2010

Holky školství je na prd... 🙂 My jsme se učili o všech možnejch lékařskejch přístrojích, ale protože udělali ještě jeden obor nám podobnej bylo nás "moc" a nevzali nás se na to ani podívat 🙂 Protože tolika lidma přece v nemocnici nemůžou otravovat, takže fakt prima.

My máme od pondělka přerušený studium na rok a pak uvidíme, ale nejspíš půjdem na nějakej lehčí obor, než na kterým jsme byli my a doděláme ho dálkově 😀 Stejně je všem jedno, co má člověk za obor, když má Ing. elektro, tak to stačí a zaměření je jenom výhodou... Tak proč se trápit na něčem, co je těžký, když se toho dá dosáhnout lehčí cestou 😀

tanuki
17. zář 2010

@k.ate tak snad to příští rok půjde lépe! U nás to zas možná skončí firmou místo nem... 😕 M. je teda v práci hodně..a je dost unavený 😒 To jsme zvědavá jak to bude. Dnes jsme potkala 2maminy s takovýma "Verunkama" a měly k tomu pupek..pak sjem potkala v obchodě mimi v šátku a tak se mi zastesklo..po pevné budoucnosti a dalším přírustku 😔

sussanah
20. zář 2010

Ahoj holky, tak se opet hlasim po 14denni dovolene. Tyden jsme byli na Krete, byla to naaaadhera, maly let zvladnul bez problemu a odpocali jsme si uzasne. Dokonce zacal na dovolene maly stat a doma u rodicu mm to dovedl k takove dokonalosti, ze mi zacal delat prvni krucky 😵

@hankazamecnikova akorat jsem docetla posledni stranky a jenom koukam.. Je mi to lito, co u Vasika zjistili, ale zjistili to brzo a kdyz rikaji, ze s operaci nebudou problemy, tak tomu musis verit! A na nejakou prastenou znamou nedej, at si povida co chce, Vasik bude urcite v poradku a Vanoce si doma vsichni uzijete

tanuki
20. zář 2010

Susan, to je bezva, že jste si to užili 😵 snažíte se? 😉 my jsme si řekli, že se zas snažit přestanem, ale zatím to tak nevypadá, tak uvidíme 😉

sussanah
20. zář 2010

@tanuki no na snazeni nedoslo, presne v den priletu na celych 7dni prisla MS 😠 Ale nastesti mam kalisek, takze i presto vsechno jsem si dovolenou uzila 😀 No uvidime, tenhle mesic by se to zrovna nehodilo, protoze kamaradka mi oznamila ze maji svatbu na zacatku srpna pristi rok, tak abych ji tam nerodila 😀

tanuki
20. zář 2010

No já měla v plánu otěhotnět v červenci, ale nějak se to nezadřilo 😝 Ideálně limit mám do ledna= 3roky rozdíl, ale raději bych co nejdřív!!! 😔 Jenže s tím kójo nám to nejde. Ale za měsíc má V. 2roky, tak asi finito. Ale muž teď zas kvůli nejisté práci nechce vůbec, tak opravdu nevím, jak to dopadne.

sussanah
20. zář 2010

@tanuki ja myslim, ze nejlepsi je to proste neplanpovat. I kdyz je prace nejista a neco se hodi a neco mene, tak proste kdyz to prijde, tak se to vzdycky nejak udela 😉

tanuki
20. zář 2010

@sussanah Verča byla kvůli škole zcela naplánovaná, abych jí třeba neohrozila v bříšku rtg zářením.. Teď už to ale asi řešit nebudu, když navíc vidím, že to není tak snadné 😉 To jsem si vlastně kdysi přála, užívat si v tomhle ohledu bez zábran a těšit se, že to třeba vyjde a ne hned bum 🙂 7dní, to je teda zábava! Moje MS mě opravdu děsí, tentokrát trvala 1,5dne, tak nevím, co se to tam dole děje. Těhotenství ale vylučuju, neb ten den stál za to..

k.ate
20. zář 2010

@tanuki s prací to je na prd :-/ hlavně že o absolventech technickejch oborů říkaj, že mají hledání práce v pohodě, by mě zajímalo kde 😀

No a malej se pomalu začíná rozcházet. Na youtube jsem dala video, tak kdo chcete, koukněte.

https://www.youtube.com/watch?v=IHjw-VHLccE

Já bych druhýho mrňouska docela brala, ale kvuli financím mám strach ☹ každopádně tomu necháváme volnej průběh, ale s tím naším kojením to nevidím moc nadějně 😀 A mám pocit, že budu kojit mrně snad od puberty 😀 😀 😀 (i když to snad neee, doufám, že ho to přejde 😀 )

janeyzelvicka
20. zář 2010

Ahoj, tak se hlásím po dlouhé době... jaké tu jsou novinky? Nemám sílu dočítat ty desítky stran...

Já dokončila praxi v redakci, no a dneska začal nový semestr. Do školy už ale budu jezdit málo, budu mít asi jen konzultace nebo předměty s blokovou výukou.

lumpajda
20. zář 2010

b nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 fgbggfgchvnv bmb,g hcv bngggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggfffffffffffhg

lumpajda
20. zář 2010

omlouvám se to byl můj syn.

sussanah
20. zář 2010

@k.ate super video 🙂 Nas uz taky prave zacina, jsme na tom tak zhruba podobne, jen teda neni tak rozvazny. On se proste vrhne dobredu a bud to ustoji nebo ne 😀

hankazamecnikova
20. zář 2010

@sussanah Díky 🙂 Jo a ta známá nakonec pěkně kecala, drbna jedna, jen chtěla být zajímavá, že o všem všechno ví. Nakonec se ukázalo, že ta její známá měla něco úplně jinýho - ale mnohem horšího: malou jí při porodu zmáčkli na hlavičce, když jí tahali kleštěma, takže proto to postižení. Se srůstáním švů to nemělo nic společného. Prostě ta holka mě musela za každou cenu děsit, aby vypadala, že všechno zná 🙄