Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

jana06
9. led 2010

Ahoj holky...
Rozebíráte alergii na mlíko?
Já jsem kojila rok a asi v deseti měsícíh malýho, jsem zjistila, že je alergik na mlíko. Ale to jsem mu zkoušela dát jogurt. Když jsem jedla jogurty a pila mlíko já, tak mu to nic nedělalo. I když se přiznám, že jsem je moc nejedla. Ale u nás to byla pravděpodobně genetická pravděpodobnost. Moje babička nemohla mlíko ani vidět, netož ho vypít. Jinak by proseděla na WC týdny. Ale jogurty mohla. Takže se to asi přehouplo přes koleno, geneticky upravilo a Adam je alergik na mléčnou bílkovinu. Ale žít se s tím dá. Možná jsem dokonce ráda, protože mlíko obecně dost zahleňuje. Vápník dostává v kapičkách. Na alergologii jsem dostala seznam potravin, které obsahují více vápníku a tak baštíme špenát atd.

janeyzelvicka
9. led 2010

hest, tak snad ti vše vyjde podle plánu 😉 já jela poprvé pryč na celý den, když bylo malé necelých 6 týdnů... hlídal manžel, byli oba v pohodě a skvěle to zvládli 😵

kate, já mléčné výrobky taky ráda, taky bych byla zklamaná... Ale tak hlavně že malému bude líp.

tanuki
9. led 2010

Kate, to je teda blbé (mimochodem, mě spalo dítě dvakrát v životě 6hodin v kuse 😔 ) snad máš aspoň ráda mák, ten má velký obsah vápníku, který je teď dost potřeba- dědičky ho z nás vycucaly a cucají 😅
Hest, já rodila u Apo a spokojenost, je tam dost mladých progresivních doktorů 😵 😵 😵 pokoje nic moc... a taky sestry na kojení ochotné..
Janey, veeliká gratulace k důležité zkoušce! Takže tu budu letos asi první, kdo něco neudělá 😀 ale dítěti a sněhu se nedá odolat!

blka
9. led 2010

Kate, to je jasný, pro naše mimuška všechno 😵

k.ate
9. led 2010

tanuki - mák mám ráda 😀, jen škoda, že všechny koláče maj v sobě beztak mlíko, tak si budu muset udělat vlastný makovou buchtu 😀 bez mlíka 😀 ale to neva 🙂 Dáváme mák i do chleba 😀

tanuki
9. led 2010

do slaného? já teď zkusila chleba nasladko s mákem, ale teda nic moc 😅

k.ate
9. led 2010

tanuki - no normálně do slanýho jsme dali zrníčka máku a bylo t dobrý 😀 jinak ted zouším pohankovej nápoj místo mlíka a dá se to 😀 tak to asi přežiju i bez mlíka 😀

hest
9. led 2010

kate, zamestnas pekarnu na stodvacet procent-)

díky, pokusím se s tou školou něco vymyslet...uvidíme uvidíme co s tím půjde udělat..

janeyzelvicka
9. led 2010

tak koukám že kdybych nemohla mléčné výrobky, tak bych byla v kelu, já teda mák dost nerada - jako třeba housku posypanou mákem v pohodě, ale nudle s mákem teda nic moc 😀 😀

tanuki, díky, a ty budeš pokračovat tady v naší letošní úspěšné tradici 😉 😉

hest
10. led 2010

hm já si ted dávám jeden litr mlíka denně...mlíko miluju, to by byl můj konec, mák přesně nemusím-)))

tak jsem měla po Facebooku rozhovor se spolužákem co byl včera na písemkách, mě potěšil, tak mě nabudil, že jsem se teď vrhla do psaní eseje-) asi potřebuju pozitivní lidi kolem sebe-) který jsou ochotný člověku říct jak toprobíhalo a že mi drží palce-) to se moc už nevidí-)

kukuca
10. led 2010

Ahojky,tak já jsem to asi neudělala..Dovím se to zítra nebo pozítří z netu.Pohnojila jsem to, popletla a přehodila jsem co jsem mohla.Navíc pořád půlka dobře znamená ještě F.Takže buď E nebo F.Tak se modlím.Můj otec hlídal malýho a to bylo taky fiasko,protože jsme bli už na cestě zpátky a taťka volal že malej řve,nechce pít z flašky.Myslel si že je to dudlík a vyplivoval to.I když mu už steklo trochu mlíka,ignoroval to.SIce to vyšlo tak že už jsme byli skoro doma,ale tak 20 minut hlady řval.Ach jo.Být tam dýl tak nevím.Stříkačku jsem tam taky měla,ale na to prej taťka neměl odvahu.Kde se dá koupit ta cévka na stříkačku?A proč malej odmítá flašku?V sobotu je totiž dalčí zkouška tak nevím jak bude jíst ☹

tanuki
10. led 2010

kuku, tak třeba to vyšlo, uvidíš. My měli s flaškou zezačátku taky problémy, ale pak jsem zjistila, že jí to dávali prostě ne dost teplé..a i hladové dítě šlo jakš takš při intenzivní péči uspat- drncáním v kočárku/košíku..později v manduce. Tak to musíš zkoušt ty doma, co mu vyhovuje. hanylu asi ve zdravotních potřebách

blka
10. led 2010

Kukuco, uvidíš, i E je dobrý 😉 . Já jsem Marečka musela na flašku naučit. On to teda neuměl ani s dudlíkem. Od tebe si Filípek vezme flašku, zkoušeli jste to? Já jsem to prve zkoušela sama - několikrát bezúspěšně a pak najednou si vzal. Až si bral ode mě, tak jsem dala manžovi, ať ho zkusí nakrmit a to odmítal. Párkrát jsem mu dala ještě já a pak si vzal i od manži.

janeyzelvicka
10. led 2010

hest, já to mám podobně, jsem ráda, když mě někdo povzbudí, tenhle týden ještě v pondělí jsem uvažovala, že na tu zkoušku v pátek vůbec nepůjdu, a holky tady z jiné diskuse + jeden dobrý kamarád mě hecli, a šla jsem, a vyplatilo se... a dneska, když jsem kamarádovi řekla, že to mám, tak mě radostně objal - to přesně potřebuju 😵 😵 😵

kukuc, třeba to bude dobré... my jsme taky flašku předtím vyzoušeli... já mám stříkačku ještě z porodnice, jakou cévku myslíš? já mám na asi 10 ml, natáhla jsem, dala jí to do koutku a z toho pila...

k.ate
10. led 2010

kukuc - uvidíš, třeba to dobře dopadne 🙂 Jinak s tou flaškou, ne všechny mimča flašku chtějí, malej ze začátku z flašky pil v pohodě, ale teď ji začíná plivat, tak nevim, jak to bude další semestr... :-/ Pořád ale doufám, že to nějak zvládne... U nás je problém v tom, že jsme mu z ní dávali léky na bříško na průjem a já mám pocit, že si tu flašku tím prostě zhnusil a teď ji nechce... Manža, ten si s mrnětem poradí a v nejhorším mu tam to mlíko prostě stříkne, blbý je, když hlídá někdo jinej... Chce to trpělivost...
Jinak nám se nedorazem (prostě jsem myslela, že malej vydrží celou přednášku bez mlíka) taky stalo, že malej měl hlad a já nebyla "po ruce" a ani jsem nemohla přijít... U nás fungovalo (a funguje) vytáhnout mrňouse ven ještě dřív, než začne řvát, v kočáru usne a vydrží chrnět mnohem dýl, ale nesmí už bejt rozeřvanej, to nepomůže nic ☹ Takže pokud by to nešlo, zkusit to třeba i takhle... Já takhle byla pryč cca 3 nebo 4 hodiny a malej to vydržel bez nakrmení právě díky tomu (ale mlíko tu pro jistotu manža stejně měl)... Každopádně u nás je vždycky základ v tom, že kojím úplně těsně před tím než odcházím, i když se malej tváří, že hlad nemá... Prostě u dám prso a on si vždycky aspoň trošku cucne... 🙂 Každopádně přeju u zkoušky hodně štěstí a tvýmu tátovi kdyžtak pevný nervy 🙂

blka - u nás malej jakmile vidí mě, flaška neexistuje, prostě kouká a "mami, kde je prso? já tohle už nechci" 😀

kukuca
11. led 2010

Janey,myslela jsem tu hadičku co se napojí na stříkačku..A co krmit bez ní,jen ze stříkačky,pomalu?
A dá se zamrazit MM ve sklince (menší zavařovačka), to sklo nepraskne?Nechtějí se mi kupovat ty sáčky na jedno použití..
Výsledky zk zatím nevím.
Všem co se daří gratuluju.Já na sobotu beru tahák,asi sem mezi vás nepatřím 😀

janeyzelvicka
11. led 2010

Kukuca, já měla jen stříkačku - učili mě to v porodnici, dala se malé do koutku a ona si z toho tahala. vím že MM někdo mrazil mm ve skle, mě to bylo divné, ale prý to tak ženské normálně dělaj.

ejkah
11. led 2010

Ahoj, já jsem vlastně tuto stránku objevila před chvíli,kdy jsem hledala nějaké jiné lidičky, kteří jsou nebo na tom byli podobně.A ejhle, našla jsem.Na začátku akad.roku jsem si naivně přidala ke studiu jedné školy jěště jiný obor. Možná kdybych měla školu v místě bydliště,měla bych to ulehčené, ale já ji mám hodně daleko od domova.Ve zkouškovým jsem s hrůzou v očích zjistila, že jsem už několik týdnů těhotná a pořád si na to nemohu zvyknout. Za týden mám zkkoušku z anči,ale já jen sedím a nejsem schopná se soustředit.No, děs.Jsem ráda, že se mohu alespoň vypsat, protože doma o tom nemají ani tušení.Zatím pouze můj přítel.Neumím si představit, jak dodělám alespoň tenhle rok.Asi budu muset jednu přerušit.dejme tomu, že mám štestí, že mě přítel hodlá podpořit a to nejen psychicky,ale i finančně.Ale stejně si to neumím představit.Není mezi vámi nějaká těhulka z Brna?

k.ate
11. led 2010

ejakah - já jsem přišla loni na začátku zkouškovýho na to, že jsem těhu 😉 aby toho nebylo málo, vypadalo to ze začátku, že o mimi přijdu, ale všechno jsme to nakonec zvládli a teď mám doma skoro 4měsíčního rošťáka... 😉 V tu dobu, kdy jsem řešila, jestli mimi "vydrží" to nebylo nic moc, nemohla jsem se taky pořádně soustředit, ale zvládnout se to dalo. Nakonec jsem s břichem odstátnicovala a teď se pokoušíme zvládnout magisterský studium 🙂 Dokud budeš těhu, nevidím se studiem sebemenší problém, takže bych určitě aspoň tenhle rok dodělala a pak po porodu (měl by ti vycházet na cca září ?) uvidíš, co a jak 🙂 Já jsem se jeden den vrátila z porodnice (byli jsme tam skoro tejden...) a druhej jsem už letěla na cvika 😀

k.ate
11. led 2010

ejkah - jinak my jsme z Brna 🙂

adellaide03
11. led 2010

Ahoj Holky chci se zeptat. Kdy po porodu jste dostaly MS? Já podle všeho zrovna teď. A jak je to s kojením neovlivní ho to nějak?

k.ate
11. led 2010

adel - já ještě nic... ale slyšela jsem, že rpckům po dobu ms míň chutná mlíčko, co je na tom pravdy netuším... 😕

adellaide03
11. led 2010

K.ata taky jsem to právě četla, tak uvidíme jak to dopadne. No kdyby mu na chvíli chutnalo míň tak nevadí hlavně když se bude tvořit dál a když ho bude pít.

blka
11. led 2010

Kate 😀 😉

Kukuco, můžeš ve sklince (nedávej ji plnou) nebo v sáčkách na led 😉

Ejkah, pokud nebudeš mít rizikové těhu, tak to bude v pohodě. Určitě se ti v těhu bude studovat líp, jak s mimčem 😀

Adell, může jim míň chutnat mlíko, jinak by ho to ovlivnit nemělo. Ale pokud ti pije v pohodě, tak mu to asi nevadí 😉

crawler
11. led 2010

ahoj holky🙂 po dlouhé době píšu🙂

konečně se sem tam dokopu napsat pár stránek bakalářky, ale nějak mi to neodsejpá ☹(( Taky jste psaly v době těhu nebo tak něco? Termín porodu mám 21.4. ,státnicuju v květnu a v červnu budu dělat přijímačky na magistra. Uklidníte mě, že to zvládnu? 😅 😀 Mám z toho docela bobky, páč se soustředím na příchod mimiho, nejradši bych jen koníkala a četla knížky o mateřství a přitom musím dělat jiný věci, ale jak se donutit? 😝 Poradíte? 😀

adellaide03
11. led 2010

craw já jsem zjistila, že jsem těhu minulý rok na konci února. Balakářka trochu rozepsaná, do toho pak zkoušky a státnice. Byla to makačka, taky se mi do toho nechtělo, ale zvládla jsem to a teď studuju další školu takže neboj zvládneš to taky, určitě si šikovná holka. Ovšem jak se donutit to Ti neporadím. Zkus si třeba za to, že se do toho dáš dát něco za odměnu. 🙂
Bllka děkuju

blka
11. led 2010

Adell, není zač 😉

Crawler, zvládnout to zvládneš 😉 , ale asi to bude záhul 😔 . Hlavně bude záležet, jaké budeš mít mimčo. Kdyby spavé a budilo by se jen na jídlo, tak by ty státnice byly určitě v pohodě 😉

tanuki
11. led 2010

ahoj holky 🙂
ejko, gratuluju k těhu, neboj, zvládneš to..u nás je jedna, co otěhotněla v prváku, takže nemohla na pitvy a tak ani anču dělat nemohla, ty jsi teda ve druháku? profesoři vyjhdou vstříc a kdyžtak si zaplatíš nějakou míň vytíženou studující maminku, aby pomohla s hlídáním.

janeyzelvicka
11. led 2010

ejkah, ahoj 🙂 já sice z Brna nejsem, ale studuju tam, taky mám školu jinde, než v místě bydliště. Na to, že jsem těhu, jsem přišla třetí měsíc prvního semestru. Teďka dodělávám pátý semestr a "těhu", kterému bude zachvíli rok a půl, se tu batolí 😀 Souhlas s holkama, zatím studuj dál, a uvidíš, jak to budeš všecko zvládat, pak můžeš třeba přerušit, přejít na dálkové, nebo i zůstat na denním jako my někteří zoufalci tady 😀 😀 😀
Pokud chceš, prozraď o sobě něco víc 😉

addělaide, já když bylo malé 5 měsíců. Jinak se nic nezměnilo, na kojení to nemělo sebemenší vliv.

crawler, já se taky moc nedonutila k ničemu... No a když se zpětně dívám na výsledky studia z prvního semestru, tak je to i vidět, a přitom to bylo o dost lehčí než teďka 😀 Já myslím, že to zvládneš 😉 teďka si dávej odměny, jak říká adellaide, a pak budeš mít určo hodné spavé mimčo
Btw možná jsem blbá, ale já se docela těším, až budu mít případnou promoci a na ní už bude sedět má dcera 🙂 asi na sebe budu hrdá 😀 😀

tanuki
11. led 2010

já teda jsem pro nepřerušení, pokud je to jen trochu možné..ale nevím, jak to je na jiných školách, u nás se dá v pohodě rozkládat..udělat si půlku předmětů, další rok zas půlku.. pokud je mimi malé lépe se studuje a taky si nedovedu představit ten náraz, vrátit se po přerušení..