Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

blka
1. únor 2010

Eximko, já myslím, že jsi hodně motivovaná, takže to určitě zvládneš 😉 . Já jsem ještě na gymplu taky mluvila o tom, že půjdu na PA a pak ani nevím proč, jsem na ni nešla. Ale když jsem o tom už hodněkrát přemýšlela, mně by dělaly velký problém ty směny zejména noční. Ale člověk si na to asi zvykne.

Crawler, aha, tak to jo 😉 . Jsem myslela, že studuješ folozofii. Stejně ani pod pojmem sociální antropologie si nic moc nevybavím. Už jsem to slyšela, ale co to je, nevím. Co s takovým zaměřením můžeš dělat?

janeyzelvicka
1. únor 2010

crawler, renat to říká správně, doba studia už se nezapočítává. Mateřskou bys dostala, ledaže bys šla po škole do práce, pracovala, a pak do 270 dnů po skončení školy porodila. Otázka je, kdo by tě jako těhuli zaměstnal, že, ale prostě to tak je.

crawler
1. únor 2010

blka: sociální antropologie je studium etnických skupin - já se zaměřovala na Romy - to je myslím dost aktuální. Co bych mohla dělat? poradce kocábovi 😀 né, že bych po tom toužila 😝 Uplatnění je nejčastěji v různých neziskovkách jako jsou azylové domy, apod. městské úřady a magistráty na odboru kultury, apod. Teď je bohužel blbá doba, že neziskovky a tak mají čím dál méně peněz a proto mzdy jsou minimální a ještě lépe, aby tam člověk pracoval jako dobrovolník 😅 bylo by to sice šlechetné, ale člověk potřebuje taky z něčeho žít, že? 🙄 a proto se zajímám taky o nějaký to studium, kde by bylo uplatnění v lepší sféře 😔

blka
1. únor 2010

Crawler, to máš pravdu, Romové jsou aktuální a myslím vždycky budou 😅 . A na to, abys mohla někde pracovat jako dobrovolník jsi nemusela studovat VŠ, že. Na tom úřadě by to nebylo až tak špatné 😉 . Však uvidíš, jak se rozhodneš 😉

janeyzelvicka
1. únor 2010

crawler, u nás na fakultě se tvůj obor právě taky studuje. Kamarádka ho dělá a říkala, že moc neví, jak se s tím uplatnit, leda fakt nějaké ty neziskovky.

crawler
1. únor 2010

blka, janey: no na úřadě by to sice nebylo špatný, ale víte, jak si tam ty svý místečka zahřívají a hlídají si korýtka - absolutně si nedělám iluze, že by vzali absolventku 😒 a s těma neziskovkama to je holt problematický - je jich hodně, všechny mají minimální rozpočty a žijí ze sponzorských darů...je to sice práce, která by mě taktéž bavila, ale stejně by mi na ni stačila nějaká voška (a ani v tom případě by plat neodpovídal)...šla jsem prostě studovat to, co mě zajímalo - vždy jsem ráda cestovala a mám toho sjetého dost, ale teď si občas říkám, proč jen jsem nešla na tu medinu 😅 uvidíme no.... 😉 teď je priorita mimi a dál se uvidí... 😀

janeyzelvicka
1. únor 2010

crawler, však tě něco napadne 😉
s těma úřadama je to zvláštní - mám nezaměstnané kamarády a kámoš se hlásí na úřady všude možně, a prd, to místo je obsazené už předem, jen prostě musí vypsat výběrovku... zvlášť když je ted krize. Na druhou stranu, jiný kamarád se dostal na ministerstvo jen díky svým schopnostem, bez známostí...

kukuca
1. únor 2010

Zdravím další příchozí a jdu si pro podporu 🙂 Zítra v jednu mě čeká nejhnusnější zkouška, která je v celým Mgr.studiu,tak se klepu už teď.Je už hodně vyhozených tak by to nebylo nic tak zvlátního kdyby to potkalo i mě,ale ráda bych to měla za sebou.HJe to právo ,který já tak nemám ráda a blbě se mi učí ☹
No nějak to dopadne 🙂

renat2
1. únor 2010

kukuca: tak to držím palce, určitě to dobře dopadne 😉

blka
1. únor 2010

Janey, to máš pravdu, že oni vyhlašují výběrová řízení jen pro forma. Já jsem se kdysi hlásila na magistrát a v dotazníku byla otázka: Máte někoho z rodiny, kdo pracuje na magistrátu? Už si nepamatuju, jestli chtěli i upřesnění nebo ne. Ale i kdyby ne, stačilo to 😠 . Na to ministerstvo to bude možná jinak, místa možná dopředu obsazená nebudou - nevím. Strejda říkal, že na vyšší místa, např. asistentka hejtmana výběrová řízení vypisuje agentura, právě proto, aby si tam nemohli dosadit někoho z rodiny, ale proběhlo regulérní výběrové řízení.

Kukuco, držím pěsti, určitě to zvládneš 😉 . Já jsem právo mívala ráda.

janeyzelvicka
1. únor 2010

kukuca, držíme palce!!!! 🙂 🙂

blka - no tak to je teda fajn otázka v tom dotazníku 😖 právě kamarád dělá na tom ministerstvu a když se tam později hlásil další kamarád, tak ho ani nepozvali k výběrovému řízení, přitom splňoval naprosto všecky požadavky.

blka
1. únor 2010

Janey, aha, hm, tak nevím, jak to je. Každopádně je v tom pěknej bordel.

k.ate
1. únor 2010

ahoj holky... crawler - bohužel s tou mateřskou maj holky pravdu, mně to nevyšlo o tři měsíce (do června 2009 běžela ta "ochraná" půlroční lhůta,malej se narodil až v září, takže jsem měla smůlu... No co už... Plánuju ale jít do práce dřív než po těch 4 letech, ale uvidíme, podle finanční situace...

janeyzelvicka
1. únor 2010

Já myslím, že to nemá moc logiku, tak radši v tom nepátrat 😀

salinka87
1. únor 2010

Ahojky 🙂

janey: psala jsem v létě do diskuze miminko na škole ve snažilkách, v době, kdy jsme se rozhodovali, jestli se do toho vrhneme .. a výsledek vidíš 🙂

crawler: na mateřskou nárok už bohužel není, studium se do toho nezapočítává, přesně, jak psala renat. Já sice pracovala, ale jen na DPP, takže na nemocenské se mi to neposílalo. Chtěla jsem se přihlásit, abych 270 dní splnila, ale pak jsem řekla, že to nebudu lámat přes koleno, bůh ví, kdy se nám zadaří, že ? 🙂 a když jsme zjistili, že čekáme malé, chtěli jsme mě původně zpětně přihlásit, sice by se zaplatilo malé penále, ale šlo by to, ale pak jsme se rozhodli, že to necháme tak jak je. Na PPM sice nnárok nemám, ale po šestinedělí půjde na RD manžel, jen na ppár dní, pak to přehodí na mě, takže budu mít 3letou variantu RD. zároveň jsem si udělala živnostenskký list, akorát dneska jsem to obíhala, přihlásím se na nemocenské a budu mít nárok na nemocenské v souvislosti s těhotenstvím a porodem, takže místo PPM budu mít do šestinedělí neschopenku .. ale je to vše takové strašně zamotané

jinak dneska jsem byla na kontrole, manžel šel se mnou, ale jen do čekárny, že na utz se mrkne až bude prcek větší. No, vydržel to dlouho, neež se naplnila polovina čekárny, pak šel čekat radši do auta🙂 jinak zatím vše v pořádku, maličký byl krásně natočený, jakoby ležel na zádech, hezky hlavička, ručičky, nožičky, takže jsme dostali první fotečku. Jenže tu jsme chtěli odpoledne zalaminátovat, abychom si ji neušpinili a neumatlali, jenže nám celá zčernala ☹ tak manža honem vzal klíče od auta a hurá za doktorem znova, jestli by byl tak hodný a vzal mě na utz ještě jednou. No, zasmáli jsme se, ale máme dvě fotečky, teď už na ně budeme dávat pozor ..

salinka87
1. únor 2010

teda zasmáli jsme se pak s doktorem při utz, protože malé bylo natočené bokem, tak se ho doktor snažil probudit, aby se natočil jinak a byla to sranda, jak malé kopalo nožkama🙂 jinak manža byl chudák z té zničené fotečky úplně zničený, málem se mi rozbrečel .. honem vzal lahvinku vína, do ruky mi vtisknul tisícovku a povídal, že ať to stojí co to stojí, tak že tu fotečku chce 🙂 mysleli jsmne, že nám nechá normálně zpalatit vyšetření, ale nechtěl🙂

janeyzelvicka
1. únor 2010

salinka, jojo, už si vzpomínám 🙂 výsledek pěkný 😅 😅 😵

s tou kontrolou je to fajn 🙂 máte ty fotky taky na takovém tom hladkém papíře, co je nic moc? já je doma všecky skenovala, protože jsem si taky říkala, že asi moc dlouho nevydrží.

k.ate
1. únor 2010

janey - mně doktorka říkala, že to nesmí přijít na světlo, jinak to vybledne, hned jak viděla, že mám fotku hozenou jen tak v průkajdě, tak říkala, ať si to radši dám do nějaké obálky... jinak jsem skenovala spíš sem do albíčka (ale poslední z toho cca 30tt stejně nemám naskenovanou... 😀 Oni to dávaj na takovej ten "faxovej" papír a ten časem když k němu může světlo vybledne no...

salinka87
1. únor 2010

teda a skenování teda neublíží ? jj, je to takový ten slabý papír .. tak děkujii za rady, naskenujeme a vytiskneme na klasický foto papír asi .-)

blka
1. únor 2010

Salinko, to je od manžela hezké 🙂 . Zčernala? To jsou věci, to jsem nevěděla, že může.

Kate, já jsem ji taky nosila v průkazce a přišla mi furt stejná. Musím je vyštrachat a omrknout 😀

salinka87
1. únor 2010

janey: nakonec to bylo tak, že jsme tomu nechali úplně volná průběh a v prosinci jsme si řekli, že ještě počkáme, že neva, že se nezadařilo - a hups, na těhu // .. uvidíme, snad to zvládneme .. musíme 🙂 !!

janeyzelvicka
1. únor 2010

salinko, je to super 🙂 fajn, že se zadařilo.

kate, jj, to bude ono. Podobný princip mají třeba i paragony, a docela by mě zajímal paragon z ikea, jak je na kuchyně třeba záruka pětadvacet let, ale ten paragon po třech letech nejde přečíst...

salinka87
1. únor 2010

blka: zčernala, úplně celá, i ty bílé okraje .. no, chudák manža byl fakt vážně zničenej, vyděšenej, takhle jsem ho snad ještě neviděla ... a v té čekárně byl taky strašně roztomilej, to jsem se musela smát .. s každou další ženskou, co přišla co čekárny se mu to čelo potilo víc a víc .-)

renat2
1. únor 2010

salinko: moc gratuluji 🙂
Super, že vyšly ty fotečky, jsou to krásné vzpomínky.

Já mám za dnešek jeden okruh zopakovaný...ještě 6 😨

salinka87
1. únor 2010

teda holky, jste stejně úžasné že to zvládáte .. já jsem v prvním trimestru a ve škole nějak stávkuju 😅 zkouškové končí a ještě mi zbývají 3 zkoušky .. bylo toho nějak moc v práci a navíc, jsem teď nějaká línější (taky unavenější, ale to jen málo, i když pár dní jsem už prospala od rána až do nooci..), nějak mi chybí motivace . . musím se nějak probrat 😅
ren: dík 😉

blka
1. únor 2010

Salinko 😉 . Já jsem ze začátku taky mohla furt spát. Jsem přišla z práce, najedla se, lehla si k TV a spala jsem. Pak jsem se jenom přešoupla do ložnice a spala do rána. Kdyby mě nevzbudil budík, tak bych spala snad celej den. Manža ze mě nechápal 😀

renat2
2. únor 2010

Ahoj...tak nakukuji, co kukuca, zkoušku už má asi za sebou...ale koukám, zatím nic, ale určitě to zvládla.

barcaldine
2. únor 2010

Ahoj holky,
vidim že ste tu taka dobra partia, tak vam sem na chvilku skočim a skusim sa vas opytat na radu.
Študujem teraz prvy ročnik VŠ a zimny semester mam skoro za sebou. Ale o chvilu čakam aj miminko a letny semester začne bezomna, kedže budem rodiť na SK a vratim sa az o mesiac a pol. Ale to nie je problem. Skor sa chcem opytat, ako ste zvladali skusky a ucenie pri čerstvo narodenom babätku? Teda zkouškove by začalo až niekedy v květnu-červnu, pokial sa nemylim, to by už mal maly 4 mesiace. Rozmyšlam nad prerušenim, ale velmi sa mi nechce stratit kontakt so školou, lebo sa bojim že potom by som sa nedonutila už zas učit.
Da sa to zvladnut? Ako ste to zvladali vy? Ďakujem vam za rady a nazory.
🙂

renat2
2. únor 2010

barca: nedříve gratulace, už to máš za chvíli 🙂
Co se týče tvého dotazu, tak to je těžké. Záleží na tom, jaké miminko bude, některé vyžadují opradu hodně pozornosti, některé jsou plačlivé...my jsme případ naštěstí toh, že náš prcek je pohodář a brečí hodně málo, takže mě nechá v pohodě učit na státnice (to že já jsem někdy líná, a nechce se mi, za to nemůže 😀
Obece se taky říká, že nejhorší jsou první 3 měsíce, že pak už je jakž takž režim a miminka se uklidňují...
Asi to bude záležet na tobě.

hankazamecnikova
2. únor 2010

Ahoj, taky bych se přidala. Nastoupila jsem do navazujícího magisterského studia (takže jsem Bc. a teď v podstatě ve čtvrťáku) a otěhotněla. Rozhodla jsem se to nějak zkusit zvládnout, ale z 19 zápočtů teď v zimním semestru mi jich ještě 7 zbývá udělat. Asi budu nakonec čtvrťák prodlužovat a co teď nestihnu si budu muset zapsat znovu ten příští rok. A teď ještě odchodit a odzkouškovat něco v letním semestru, abych měla aspoň nějaké kredity. Teď to moc nezvládám, protože jsem stále unavená z rostoucího bříška... ale chtěla bych vidět, co bude, až se malé narodí (naštěstí zrovna o prázdninách) a jak budu zkoušky zvládat s ním...