Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

misicka85
9. únor 2010

JANEY - no my jsme původně plánovali že bychom se o druhé začli snažit až tak v březnu,ale prcek nás předběhl a vybral si sám svůj čas 😀 Já jsem HA po porodu nebrala,protože o Adélku jsme se snažili dlouho tak jsem spoléhala jen na kojení a moc to teda neúčinkovalo 😀 😀

kukuca
9. únor 2010

HOlky co říkáte na ty kurzy létání miminek?Mě to přijde strašný,u toho videa jsem skoro brečela..AKorá tmě šokovalo že několika mým známým to divný nepřijde.. 😲 Takovýhle šílenosti nepřeju žádnýmu miminku.Jasn,když m byly tři roky tak se mnou taky taťka dělal ,,letadlo,,ale co je moc to je moc.

misicka85
9. únor 2010

KUKUCA - já na to radši ani nekoukala, kdysi jsem to viděla na youtube a bylo mi z toho zle asi týden. Bych ti maminy nechala zavřít. Se mnou taky tatka dělal takové blbiny,ale to mi bylo 3-5let a ne několik týdnů 😲 ☹ ☹ ☹

janeyzelvicka
9. únor 2010

misicka 😀 😀 😀

kukuca, já na video radši nekoukala, je mi jasné, co by to asi bylo ☹ jestli myslíš tu diskusi na slepičárně, co se kolem toho strhla, tak mě to taky celkem zarazilo 😒

kukuca
9. únor 2010

Janey,jo jo,myslím..nechápu

janeyzelvicka
9. únor 2010

Já zatím neviděla nic, mám v plánu poslechnout si tu diskusi dr vs ta ženská, ale na slepičárně... někdo to tam vystihl, že ženské mají trauma z toho, když děti v porodce někdo natáhne, aby je změřil, a pak dělají tohle.. mě to přijde spíš teda non ap než ap...

hankazamecnikova
9. únor 2010

janey: to se prej ani nesmí, natahovat malé děti, aby je změřili, ne?

holky, já ještě mimčo nemám u sebe, ale když sem viděla v televizi to lítání, fakt jsem byla otřesená. chtělo se mi brečet. pořád tam ta baba vykládala, jak ta miminka se uvolní a mají pak důvěru a kdesi cosi, ale ta miminka tam přece všechna brečela, chudáčci 😢 jak jim to ty mámy můžou udělat, to nechápu...

janeyzelvicka
9. únor 2010

Tak já myslím, že aby je změřili, kolik měří, tak jim vždycky třeba narovnají nožku... ale asi nijak moc, soudě podle mír, které měla Kris v prvních týdnech, to tak ve skutečnosti být nemohlo 😀

hankazamecnikova
9. únor 2010

no možná tu nožičku jo, ale myslím, že sem četla, že by se to dělat nemělo... stejně to nějak vždycky zaokrouhlí 😉

za chvíli jedu k doktorce na kontrolu se štítnou žlázou, ach jo. jak sem těhotná, tak mě honí po všech doktorech, jestli sem zdravá. ale já asi spíš onemocním z těch doktorů. psychicky, normálně mi hrábne. ale je to už asi jedno, buď mi hrábne z profesorů, nebo z doktorů...

renat2
9. únor 2010

Ahooooj holky!!!!
Mám to, jupí, hurá!!!!!!! Sice komise hrozná, ale je to za náma, jsem šťastná jak blecha, ještě diplomová práce a finito 🙂

Děkuji všem za podporu!!!

Večer dočtu...teď jdu na ovocné knedlíky 😀 😀 😀

blka
9. únor 2010

Renat, super, jsi šikula. Moc gratuluju 🙂

salinka87
9. únor 2010

ahojky, ren gratuluji !!!!!!!!!

jinak hlásím, že dvě ze tří zkoušek tohoto týdne mám za sebou, zatím úspěšně, pěkné dvojky, ta posdlení pozítří bude ošklivá, ale udělám max .. a příští týden mi už začíná semestr.. a o víkendu bychom čekání malého oznámili mojí rodině, tak už se psychicky připravuji 🙂 .. jinak jsem stále a stále unavenější, včera jsem zase prospala 5 hodin odpoledne, naštěstí jsem to pak dohnala do večera, ale prostě v jednu jsem odpadla a spala a spala 😅

jinak na létání se radši dívat nebudu, jen o tom od vás tady čtu a už mi není dobře...

k.ate
9. únor 2010

Ahoj holky, tak po prvníc dnech ve škole jsem grogy, zítra jdem měnit trvalý bydliště a pak už jen budem čekat na stěhování, paráda 🙂

Na lítání jsem koukala a nechápu...

A k tomu narovnávání nožičky kvuli měření... NEvim no, náš malej se podle měření u dětské doktorky za měsíc doktorky o pul centimetru srazil, ale měl o skoro 800 gramů víc... 😀

Včera byli s manžou na tom očkování a zvládli to v pohodě, dokonce malej má menší reakci než minule, včera měl zvýšenou teplotku, ale nebyl vůbec protivnej a dneska už je úplně v pohodě... uf... 🙂

hankazamecnikova
9. únor 2010

Holky čau! Tak mi na té štítné žláze fakt něco našli, na každým laloku něco. Hm, zářím štěstím a vrhám se do dalšího psaní té mé úžasné seminárky, kterou mi paní docentka určitě bleskově pošle nazpět se vzkazem, že na zkoušku ani nemusím zkoušet chodit. Bájo, co? 😉

janeyzelvicka
9. únor 2010

renat gratuluju, šikula 🙂 🙂 🙂

salinka, kate, no vida, jak to jde 🙂

hanka, snad to nebude nic vážného...

my byli dnes na karnevalu, pro zájemce foto v albu 😀

hankazamecnikova
9. únor 2010

Renat, taky gratuluju! 😉 🙂
I Salince, k těm dvěma zkouškám taky gratulace a držím palce k další 😉

renat2
10. únor 2010

Holky, moc děkuji 🙂 jsem opravdu ráda, že je to za mnou. Ještě ta DP...ale to už není takové zlo...i když čas to taky zabírá, chtěla bych to stihnout do konce března (Odevzdání), v dubnu by byla obhajoba a pokud by se zadařilo, tak v červnu promoce ...

Všem gratuluji k úspěšným zkouškám 🙂

Janey: krásné květinové dítko i maminka 🙂 kostýmy pěkné...

renat2
10. únor 2010

Tak jsem něco ještě dočetla, koukám, že jste řešili oblečení na malé🙂 no tak já taky nakupovala, ale docela v rozumné míře, a naštěstí se to vypaltilo, dlouho nám sice vydržela 56, resp. 0-3M, ale 62 úplně přeskočil a a68 jsme teď měli chvilku a najíždíme na 74 😲 😲 nám nějak roste do délky.
Asi taky souhlasím s tím, že nemá cenu toho kupovat moc, protože pak se to nevyužije, a navíc, v dnešní době se dá vždy vše dokoupit...až se třeba zjistí, co malým vyhovuje.
Já jsem třeba divná, ale nervu malýho vůbec do nějakých rifliček apod. mě to přijde nepřirozené ... no prostě to nemám ráda...ale je jasné, že co člověk to názor. 😉

merci.b
10. únor 2010

Ahoj, také studuju dálkově, školu mám několik hodin cesty od odmova, a vzhledem k tomu, že jsem úplně na začátku těh. a jsem z toho tak nějak vykulená a nějak to teď úplně nedávám, tak jsem si ještě dnes přehazovala nějakou zítřejší zkoušku až na příští týden... tak se mi skoro všechny ty zkoušky nahromadily na příští týden na poslední nebo opravný termíny☹ no snad se to dá zvládnout. Před dvěma týdny na zkoušce (kterou jsem neudělala🙂) jsem taky viděla maminu s pěkným už větším bříškem, byla veselá a vysmátá a s učivem neměla jakýkoliv problém... ať nám je tedy inspirací🙂

hankazamecnikova
10. únor 2010

Renat, to teda nejsi divná, rvát malé děti do riflí je blbost, mají tam stlačená bříška. Když sem kupovala polodupačky, měly pásek širokánský a z úpletu a i tak sem se bála, jestli nebudou tlačit a ptala sem se na to na diskuzi pro miminka radši... takže souhlas.
Ale jako těším se, co budeme mít my za "míry" a jak budeme přeskakovat zrovna ty velikosti, které budou na skladě, do těch, pro které bude muset teprve manžel zajet do obchoďáku 😀

janeyzelvicka
10. únor 2010

merci, vítej 🙂

my taky rifle a spol. neměli, až když byla starší, pak už v zahradníkách vypadala fajně 🙂 celkově takové to moc vyšňořené oblečení a la malý dospělý nemusím, ne že by doteď chodila jen v dupačkách, ale prostě body nebo tričko a nějaké tepláčky nebo štrample a je to... na ven větší vrstva a nějaké sportovní kalhoty.

Dneska je to na prd, malá furt blije, snědla něco špatného... jinak je celkem v pohodě, akorát to tu páchne jak v restauraci čtvrté cenové... 😅 😅

salinka87
10. únor 2010

Ahojky, děkuju, micméně pondělní a úterní kzkouškou úspěch skončil .. včera jsem byla utahaná a dneska jsem brzo ráno vyrazila na odběry na NT do PRahy .. vrátila jsem se a .. usnula 😅 manža má noční, takže jsem doma sama, nemám dohled a na učení nemám absolutně sílu .. zkusím to, ale i tak by to byl zázrak .. ale jsem nějak klidná .. to to vedu to to vedu 😅
je já se táák těším na nakupování .. už bych nejradši něco koupila, alespoň malinko 😀 jinak s džínečkama souhlasím, jen když si uvědomím, jak tlačí do bříška mě, tak mrňouskovi malému určitě něco pohodlnějšího..
janey: fotečky z karnevalu jsou moc pěkné 🙂
tak držím palečky na zkoušky, seminárky, učení a vůbec, na všechny povinnosti .-)

renat2
10. únor 2010

hani, janey: uff to mi spadl kámen ze srdce...já právě znám holčinu, co rve do riflí od narození...nechápu! sice jsem také asi dvoje dostala jako dárek, ale neměli jsme je ani jednou. Až bude starší, dám mu je, ale když už tak laclové..

merci: vítej!

sali: Tak uvidíš, třeba to dáš bez problémů. budeme držet palce.

kukuca
10. únor 2010

Holky tak s těma riflema jsem jednou zhřešila 😅 Dostali jsme jedny o mamky,ale je to jemná riflovina,jakoby látka a na šňůrku, měli jsme je na vítání občánků. Ale jinak sama od sebe bych to taky nekoupila.Jsem ujetá na tepláčky se širokou manžetou a velkým zadečkem na látkový plenky. 🙂

blka
10. únor 2010

Merci, ahoj 🙂 . Já jako těhule jsem byla taky naprosto klidná, vše mě nechávalo chladnou 😀 . Na zkoušky jsem chodila úplně bez stresu - no prostě bájo 🙂

Rifle taky nemáme. Jen jsem od jedné paní koupila laclové rifle (což mi přijde lepší, protože ty obyč rifle musí strašně tlačit kolem pasu). Ale velikost je myslím 6-9 měsíců, takže si na ně ještě tak 1/4 roku počkáme.

merci.b
10. únor 2010

Děkuju pěkně za přivítání a povzbuzení🙂) Též přeju hodně úspěchů u zkoušek a s mrňousama😉

janeyzelvicka
10. únor 2010

kukuca, přesně tak. velký zadek a la brouk na látkovky 😵 😵

hankazamecnikova
11. únor 2010

Holky, poraďte, prosím. Máme ve škole takový problém. Náš vyučující dostal grant na vytvoření elektronického slovníku. Za ten grant si najal několik studentů (jeho oblíbenci, co jsou na škole už 5 let, ale ještě nejsou ani Bc., mimochodem). Těm přidělil práci a nás jako studenty už magisterského programu. Takže nám v rámci našeho jednoho předmětu ze zimního semestru zadali práci, kterou máme v tom jejich slovníku vypracovat, deadline je 16.2., čili konec semestru. Jenže! Nejde mi o to, že takhle děláme jejich práci, za kterou oni dostávají peníze a vlastně nic nedělají (my dostanem kredity, že). Jde mi o to, že ty kredity ani zápis do indexu toho 16.2. nedostaneme. Dostaneme prý místo toho další várku práce a tak to půjde přes celý letní semestr a až pak nám prý ten zápočet zapíše. Může tohle dělat???

janeyzelvicka
11. únor 2010

hanka, podle mě je to nějaké divné. Pokud se vám to nelíbí, co takhle se obrátit na vedení katedry s dotazem, třeba jen poslat mail, nebo radši osobně?

hankazamecnikova
11. únor 2010

Vedení katedry nám moc nepomůže, jsou to dva velcí kamarádi s tím, co nás právě takhle využívá. Spíš se asi obrátíme rovnou na proděkanku... To bude zase průser, holky, fakt... Ale nehodlám i po porodu v létě zpracovávat něco, co mi měli uznat už v ZS, ne?