Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

k.ate
22. únor 2010

stihla 😀

blka - je to zvláštní, my přemejšlíme, že změníme doktorku... uvidíme...

renat - já ani nevim, jak jsme dlouzí, ale malýmu už je 68 tak tak a některý 74 taky ☹

renat2
22. únor 2010

kate: pokud si s dr. nespokojené, určitě ji změňte, na to máš právo.

Každé dítko je individuální ve všem, i v jídle a přibírání 😉 to je jasně vidět
Blka: v 8mi měsících 62, .. teda o tom s enám může jen zdát 😀 😀 jsme zvědavá na jakou velikost se dostaneme my.
Já si ani netroufnu koupit teď něco třeba na léto a to jsem viděla krásnou soupravu, ale copak vím, jakou velikost? 😖 😖

renat2
22. únor 2010

Tak já se loučím, dokud K. spí, tak se zabalím (to je vždycky jak když jedeme na týden a je to jen na den 😀 😀 až budu u našich, nakouknu (i když jak jsme včera psali, spíš by mi to měl někdo zablokovat 😀 😀

tanuki
22. únor 2010

Rampepurdo, to mě mrzí, jestli nechceš k dr, tak si v laboratoři za těch 10dní zaplať změření hCG. Už jsem se jednou setkala s choriokarcinomem, což je fakt zbytečné, ( a né moc časté ) a hlvně to stačí to ohlídat, aby se tomu předešlo. mně pak dr řekla 3měsíce pauza, ale četla jsem tady o spoustě holek, co jí nedodržely a v pohodě, většina hned otěhotněla 😀 jde o to, že kdybys enměřila, nevíš to..a tudíž si žádnou pauzu nedáváš 🙂

ta váha, to je boj.. Já jsem spokojená, nosí se dobře 😀 budeme mít asi tolik jako želvičkovi. Jen se trochu bojím, aby jí to třeba nezbrzdilo v růstu..ale maso jí celkem chutná. Obecně mi přijde, že má dost vitamínů, minerálů a málo energie z jídla..

Blko a kolik měl při narození?

Dr. křivky nedělá, řekla mi, že si jí tam můžu zapisovat sama ( v té druhé části průkazky) a nás na to ve škole tolik honí..a pediatři na to pak prdí..jaksně, většina to má v oku, ale sam tam někdo něco prošvihne!

blka
22. únor 2010

Tanuki, měl 2200g a 46cm 🙂 . On je ale strašny šídlo, nevydrží chvilku v klidu. Furt máchá rukama, nohama, teď se do toho plazí, takže to všechno "vysportuje".

renat2
22. únor 2010

😀 Tak jsem u našich 3 hodiny a ani písmenko v DP, drbaly jsme s mamkou 😒 To se dalo čekat... 😀

tanuki
22. únor 2010

Blko, jojo, to mi známe, od té doby, co se začala kutálet to všechno vysportuje... A v kolikátém týdnu se teda narodil? Taky se dobře nosí, co? 😀
renat, to je taky potřeba 😀

blka
22. únor 2010

Renat 😀 😉

Tan, narodil se 37+4, takže relativně donošenej. Vzhledem k tomu, že je extra nosící, tak jo. Ale i tak se pronese 😅

tanuki
22. únor 2010

a jaký byl porod? zas i ty jsi drobek.. 🙂 ale má tak neuvěřitelně roztomilý kukuč, hodil by se do reklamy 🙂

k.ate
22. únor 2010

tanuki - no u nás doktorka nic sama od sebe nepsala ani do zdravotního průkazu a po prvním očkování nám ani nevyplnila očkovák, když jsme ji na to po druhým upozornili, řekla nám, že jsme ho s sebou určitě neměli a se sestrou nás o tom přesvědčovaly obě :-/ přitom očkovák mám se zdravotním průkazem a všechno jí to vždycky dávám. Takže zakreslování do toho grafu nehrozí už vůbec... 😀

Náš mrňous se teď začíná už docela slušně taky přemisťovat, tak třeba přestane tolik přibírat a budu mít normálně velký mímo 😀 protože nosit ho teď, to je hrozný... :-/ kolikrát ho už musím nacpat manžovi, pač mi odcházej záda...

blka
22. únor 2010

Tanuki, díky 😅 . Porod vyvolávaný kvůli mému vysokému tlaku (nechápu, kde jsem ho vzala 😀 ), jeho nižší hmotnosti a placenta už dosluhovala. A ten den měl špatné ozvy, tak nechtěli na nic čekat. Jinak to byla naštěstí rychlovka. Příjem okolo 12, kapačku mi napíchli cca o půl 1, mini kontrakce začali v 1, větší po propíchnutí plodové vody o půl 2 a tak od 2 si nic nepamatuju 😅 . TAkže ani ty velký kontrakce ne. Aspoň se nemusím bát dalšího porodu 😅 . Ve 4 byl na světě.

Kate, tak to fakt běžte k jiné doktorce. Ale do očkováku se lepí známka z té vakcíny, ne? Teda aspoň my ji tam máme.
Mě z nošení bolí žaludek 😕

renat2
22. únor 2010

Tak jsem opravdu neudělala nic 😀 😀 ach ta moje ukecaná pusa 😖

blka: teda porod koukám rychlovka, všechny ty komplikace jste zvládli 🙂
Já si teda na svůj rozhodně taky nestěžuji, ani trochu 😀

tanuki honem rychle pryč od takové dr., s tím očkováním to máme jako blka, nalepí se známka z vakcíny...

hankazamecnikova
22. únor 2010

Ahoj holky,

byli sme dnes s manželem na velkém ultrazvuku a miminko je zdravé 🙂

a čekáme chlapečka! 😀

rampepurda11
22. únor 2010

Hani, gratuluju! To ma manzel asi radost, ze je to chlapecek, vid? Ale na tom nezalezi, hlavne je jste zdravi (otrepana veta, ale pravdiva🙂) 😉

blka
22. únor 2010

Renat, jo jo, byla to rychlovka 😎 . Ale po něm jsem si připadala děsně unavená. Nevím, jak bych si připadala, kdybych rodila třeba 20 hodin 😅 . Já jsem byla tááááááááááák vyčerpaná.

Hani, tak to je super. Máte vybrané pěkné jméno 🙂

tanuki
22. únor 2010

Gartulace ke klučíkovi.
No, znám pár takových, co si vyvolávaný porod pochvalovaly- že byl rychlejší než spontánní, ale taky dost takových, který ho měly hnusný 😔 velké kontra mnoho hodin..
Mně dnes začalo 5týdnů gynekologie 😀 to zas bude.. je to divný koukat na porod když člověk ví, jak to bolí 😅

kate, to je fakt divný, taky bych jí vyměnila. Je důležité kdyby něco tam to označení vakcíny dát.

renat2
23. únor 2010

Tak já měla spontánní bez problémů a trval 2:45 (v jednu v noci praskla voda, od půl2 kontrakce po 3 minutách, ve čtvrt na 3 příjezd do porodnice a ve 3:45 byl malý na světě😀 😀 nestěžuji si 😝 😀 a nevím, jak jsem si to zasloužila 😉

Hani: gratulace ke zdravému kloučkovi 🙂

blka
23. únor 2010

Renat, koukám, taky super porod 😉

Tanuki, ale musí to být zajímavé, to vidět i z té druhé strany 😉 . Já jsem měla u porodu strašně příjemnou a šikovnou medičku. Při tlačení jsem si musela držet nohy sama, na což jsem neměla sílu a ona mi řekla, ať si ji zapřu do ní. I placentu mi chtěla vytáhnout pomalu, ale přišel doktor, zmáčkl mi břicho 😠 a bylo to.

renat2
23. únor 2010

blka: nestěžuji si 😀

Jak píšeš, je to vždy o lidech, doktor od doktora má různé techniky. Ale je super, že ti medička tak pomohla, protože držet si nohy..to si nedovedu představit, přestože právě tak jsme to trénovaly na cvičení. I když, kdyby nebyla jiná možnost, nedalo by se nic dělat (předpokládám, že chytré duše by teď řekli, že s tím moc naděláme, že dřív rodily na poli a tam žádná křesla apod. neměli 😀 😀 )
Já třeba vše (tu hodinu 😀 strávila jen s PA, dr. přišel opravdu skoro až na samotné vyklouznutí prďoly 😀 ale je pravda, že to porbíhalo opravdu bez komplikací, někdy to třeba nejde.

Tak přemýšlím, co dneska, už je tu krásné sluníčko a nad nulou, asi začneme chodit ven i dopoledne, n to neudělám už vůbec nic, ale aspoň budeme na čerstvém vzduchu 🙂

janeyzelvicka
23. únor 2010

Ahoj, tak jsem včera byla poprvé ve škole 🙂 no ten žurnalistický předmět bude fakt záhul. Kate, díky za nabídku pomoci, holky z Brna, kdybyste měly cokoli, co vám připadá zajímavé, dejte mi prosím vědět... at už to je nějaké spešl divadelní představení, zajímavý sport, nějaká akce...

na horách jsme byli tu kousek od nás, v Beskydech - paráda 😵

Jinak ad dětská mudra, já Kiku vážila vždycky nahou, akorát na bavlněné plínce (aby to v případě nehody z váhy nekapalo na zem 😀 😀 ). Ale vážila ji vždycky jen na prohlídce, když jsme šli na očkování, tak ji kolikrát mudra ani neviděla, sestřička píchla a šly jsme.
O nějakých křivkách se nám taky může jen zdát, ona to má v oku, řekne, že je drobnější a je v pohodě. O jakém zakreslování vlastně mluvíte? My máme takový bílý průkaz, na každé stránce je místo pro jednu preventivku... a pak jsme k tomu dostali i nějaký růžový pokec, ale ten je kdovíkde a tam by nějaké grafy mohly být 😀 😀
Ale tak kdyby se jí něco nezdálo, určitě by řekla, ona je jinak perfektní 😵
Kate, pokud se vám mudra nezdá, tak jděte jinam, nám teda taky rozhodně nikdo do očkováku nelepí nic z vakcíny, a myslím, že jednou to tam taky napsala později, ale záleží spíš, jaký z ní máte pocit, jestli je pečlivá a tak.

hanka, moc gratuluju 😵 😵

blka
23. únor 2010

Renat, my chodíme ven dopoledne a začali jsme i odpoledne, protože ho doma nemůžu uspat. Tak než abych se s ním 2 hodiny dohadovala, aby spal, tak ho radši nabalím a jdeme. Takže já můžu dělat, až večer, kdy usne.

renat2
23. únor 2010

blka: 😀 někdy to je tak i u nás, když doma nezabere, venku s jistotou 🙂 dnes byl dohromady asi 5 hodin..tak je vyvětraný, ale bylo fakt krásně. Zítra půjdeme jen odpoledne, na dopoledne nám přijde paní na lekci plavání ve vaně, jsem zvědavá na toho našeho čvachtu 🙂

janey: tak doufám, že si do nového semestru skočila sprácnou nohou 😀
Jé v Besckydech jsme byli na letn dovče :.) jsme si s panděrem dala ještě turistiku 😀 aj Lysou horu🙂 i když to na mě lidi koukali jak na blázna (a to jsme byla "jen" v 7M 😀 😀
Ten bílý průkaz máme taky (když jsem ho viděla poprvé, přišlo mi to jak oposlanecký průkaz 😀 😀 a dr. to tam fakt poctivě zapisuje a lepí...

janeyzelvicka
23. únor 2010

Renat, jj, kór jak je tam státní znak na obalu 😀 😀

My jsme v beskydech velmi často, pač je máme za humny 🙂 taky jsem občas vlekla panděro do kopce, problém byl hlavně dýchání, nějak se mi ho nedostávalo

blka
23. únor 2010

Renat, tak si vanu užijte. My jsme dneska byli na 2. lekci plavání a malej se už trošku rozkoukal. Snad se mu to bude líbit 🙂

Janey, mně se dýchání nedostávalo i při normální chůzi, natož tak do kopce 😅 . Když jsem šla do porodky na kontrolu do kopce, tak jsem myslela, že vyplivnu duši 😅 😝

renat2
23. únor 2010

janey: přesně 😀 😀 já si v duchu řekla, hochu ty máš o kariéru postaráno 😀 😀

Nám se tam mooc líbilo, byli jsme u známého na chatičce v lese, nikde nikdo, klid, večer ohýnek, do stráně borůvčí....no prostě paráda. Na Lysý jsem byla ve své kůži, nadšená, drze jsem si zazvonila i na tu meteo stanici, pán nás tam provedl (řekla jsem, že dodělávám geografii apod.).
Jinak se mi dýchalo hůř, když byl hic, jinak celkem dobrý (ale jsme "tůristi", takže zvyklí 😉

renat2
24. únor 2010

Ahoj...teda vy asi poctivě studujete 🙂

blka
24. únor 2010

Renat, já teprve budu 😝

tanuki
24. únor 2010

já se snažím uklízet. Učit bych se teda taky trochu mohla 😒
Jinak k tomu koukání z druhé strany, já mám třeba z porodnictví hrůzu, že bych to fakt nechtěla dělat, mít na triku takhle 2životy 😅 ale jinak mě ty ultrazvuky hrozně baví😉 a umělé oplodnění, ale to tak minimálně 50% na medině 😉 V neděli jdu do porodnice, doufám, že tam bude někdo rodit, že tam nebudu několik hodin čekat..a že to budou hezké porody, které mě nadchnou a neodradí od dalšího těhu. Sem tam se najde PA/Dr těhotná, to mi přijde dost masakr 😀

blka
24. únor 2010

Si připadám jak totální blbec 🙄 . Když si ty papíry čtu, tak mi to je úplně jasný, přijde mi, že to 100% umím. Jak je zavřu, tak nic, prostě bída 😒

Tanuki, tak pak poreferuj, jestli nějaký ten porod byl 😉

janeyzelvicka
24. únor 2010

Zdar, tak mám za sebou první editorský den a je mi na chcípnutí, fakt je to strašně vyčerpávající a nejhorší je, že ta práce nejde vidět, naopak když se kouknu na výsledek na netu, tak vidím spousty chyb, ať už vinou mou, šéfredaktorky nebo špatné domluvy. ach jo ☹ ☹