Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hankazamecnikova
7. bře 2010

Rampepurda: To je škoda, ale tak teď si užij tu svatbu a potom vám to už snad vyjde! v CARu vám páni odborníci určitě pomůžou, držím palce! 😉

hankazamecnikova
7. bře 2010

jinak na neteřince to, jak má ráda baštění, zase tak vidět není. ona byla taková kulatá už od narození 🙂 je jí 15 měsíců a váží 11 kilo... tak to je normální, ne? já vím, že naši do nás se ségrou vždycky museli všechno tlačit a já konkrétně jsem si to dávala za tvář a pak sem to nakonci vyplula zpátky 😀

tanuki
7. bře 2010

hanko, záleží na výšce, rozhodně to není naprůměr, spíš možná trochu slabší průměr. No, jak má naše žížala ztloustnout, když ideální snídaně je 10černých oliv 😀 (dost možná by jich snědla i víc)

Rampepurdo, uvidíš, ono se to může taky trochu zlepšit..třeba nějaké líbánky u moře 😉 no a kdyby ne, tak jste mladí a ještě dětičky krásně stihnete i umělou cestou 🙂 a kdy bude svatba?

blka
8. bře 2010

Hani, to je podle mě váha tak akorát 😉

Tanuki, zajímavá snídaně 😕 😀

hankazamecnikova
8. bře 2010

Jojo, neteřinka je tedy vzorové dítko, zbaští všecko a skoro sní víc než já, pak lozí sem a tam celý den a vždycky když sme na návštěvě s naší Bárou (krysařík), tak se sem a tam pronásledují přes celý byt 😀 Už se těším, až zase přijedou z Německa...

Nemáte holky některá zkušenost s tím, jak reagují malí pejsci na malá miminka? Bára miluje batolata a takový ty už chodící ratolesti taky, ráda je ožebračuje o rohlíky (ale jako děti se s ní vždycky rády dělí). Ale rodina mě straší, že malýmu miminku bude určitě skákat do postýlky a že bude žárlit...

eveluska
8. bře 2010

hanka - taky to resime, mame ted 7mi mesicni stene (fenku) a deti ma moc rada - ale ty co uz chodej a tak, takze taky nevim, jak bude reagovat na uzlicek, jestli budu moct mimi nechavat na zemi a tak.... co mate za rasu? my maltezacka a ty jsou k detem supr, tak snad zarlit nebude....

hankazamecnikova
8. bře 2010

eveluska - my máme pražskou krysařici. je jí teď 8 měsíců...

blka
8. bře 2010

Holky, my pejska nemáme, takže zkušenost nemám. Ale holky, co chodím na diskusi psíky mají a v pohodě. Děti je fascinovaně pozorují, takže mají o zábavu postaráno 😀 a pejsi je taky vzali v pohodě 🙂 . Kdysi jsem četla, že nějaká paní hned po porodu vzala psy na procházku, aby se necítili odstrčení. Takže i tak to je možné vyřešit. Ale já bych po porodu procházku nedala 😀 😝

hankazamecnikova
8. bře 2010

doufám, že Bára s miminkem nebude mít problém. myslím spíš, že ho vezme za vlastní 😀 u nás má psa a miminko jen jedna kamarádka a ta mi říkala, že ta její fenečka miminko úplně milovala. ale miminko vyrostlo a vytrhlo jí chomáč chlupů a od té doby se mu fenečka klidí z cesty... asi je uražená 😉

rampepurda11
8. bře 2010

Ahojky holky,
dekuju moc🙂

tanuki: Tak libanky u more u nas moc nehrozi🙂 Ted setrime na svatbu a pak bychom si od strejdy chteli koupit baracek a prestavet si ho, takze dovca u more nas ceka mozna tak v padesati🙂
Svatbu ted resime, chceme tajnou, ale porad nevime kde... Chteli bychom nekde dal nez bydlime, aby byla opravdu tajna... Nevite nekdo o necem? Kde je v blizkosti nejaky hrad, zricenina, kde poradaji svatby a blizko toho maly penzionek, kde bychom mohli bydlet a popr. tam udelat obed/veceri? Zatim u nas vyhrava Hluboka, ale kdo vi...🙂
A mate nekdo zkusenosti se svatbou jen ve ctyrech? 🙂

Jinak ja mam s pejsky dobrou i spatnou zkusenost... Na ty malinke, co jsou doma, nez se narodi miminko, jsem jeste zadnou stiznost neslysela🙂 My osobne jsme meli velkyho psa na dvore a ten nas "hlidal" v kocarku. Kdyz jsme zacali brecet, stekal u dveri... No ted mi tak napada, ze nevim, jestli bych mela odvahu nechat venku samotny dite se psem... Asi ne, ale kazdopadne mi to prezili🙂 Spatnou zkusenost mam s vlcakem... Ikdyz s nim to dite vyrustalo, nebyt pohotovych pribuznych... Nechci domyslet 😢

blka
8. bře 2010

Hani 😀

Rampe, bydlíš na druhém konci republiky, takže se svatbou neporadím. My jsme měli klasickou a neměnila bych. Já bych tajnou nechtěla, ale každý to má jinak 😉
S těma většíma psama to je asi složité. Myslím, že oni určitou dobu snáší, že jim děti tahají za uši, chlupy a všude je dloubou, ale pak stačí jeden dloubanec navíc a už se oženou, protože toho už bylo moc.

eveluska
8. bře 2010

jj, velkyho psa - pokud by to nebyl bernskej, labrador nebo boxer (ty jsou k detem extremne hodny a tolerantni) - bych se taky bala.... myslim, ze z mimi bude nase psice spis vyjukana a pak az mimi vyroste, tak se bude taky spis klidit, aby nejakou nechytla 🙂 no uvidime.... bala jsem se spis toho olizovani a tak, ale kdyz clvk pravidelne odcervuje, tak snad nic nehrozi, ne? co myslite?

janeyzelvicka
8. bře 2010

Ahoj 🙂
Já se psama zkušenost nemám, měli jsme jich v rodině dost, ale nestihli se dožít kristýnky ☹
se svatbou ve čtyřech taky nemám zkušenost - já byla ráda, že si to můžu užít hlavně s blízkýma lidma a dost jsem zapojila i přátele, žádný profi dj, žádný řidič limuzíny, žádná vazačka květin a tak 😀 😀 ale dovedu si představit i svatbu ve čtyřech, kdybychom k ní měli pádný důvod.

blka
9. bře 2010

Evelu, boxeři jsou extrémně tolerantní? To jsem moc ráda 🙂 . Naši si budou jednoho pořizovat.
Já myslím, že nic asi nehrozí. Navíc ty děti z toho olizování musí být unešení 😅 . Myslím, že úplně malé miminko pejsci olizovat nebudou. Až takové to, co se o něho bude trošku zajímat. A jak se začne plazit a lozit, tak to stejně už neuhlídáš 😀 😉

hankazamecnikova
9. bře 2010

blka, to víš, že jsou - můžu potvrdit. Sousedi našich v Třebčíně měli mladou boxerku a taky zrovna tenkrát malou holčičku, která nedělala nic jinýho, než že se po boxerce válela, tahala ju za uši - oči - nohy a boxerka byla vždycky absolutně v klidu. To spíš jak viděla našeho králíka za plotem nebo našu kočku, tak to teda štěkla 😉 😀

blka
9. bře 2010

Hani, tak to je super 🙂

eveluska
9. bře 2010

jj, boxeri nevypadaj, ale jsou to supr rodinny psi, hodne ochranitelsky, takze muzou vyjet po cizim, ale po detech nebo po rodine nikdy (teda pokud ho majitele nezparchantej 🙂 )
svatba ve 4 zni romanticky, ale my teda taky meli velkou svatbu s rodinama a kamaradama, me by to pak urcite mrzelo...

k.ate
10. bře 2010

ahoj holky, tak jsem tu dlouho nebyla, protože manža byl (a je) nemocnej, minulej tejden měl skoro 40°C, do toho jsme se stěhovali... :-/ No, ale už je to lepší, jen furt nevíme, co vlastně manžovi bylo a je... To se snad dozvíme zejtra 😀

rampepurda - nevím, jak moooc špatný jste ty výsledky spermiogramu měli, ale nám říkali, že šance na přirozený otěhotnění je naprosto minimální... I proto jsme to prostě neřešili a nechali jsme tomu volnej průběh a podívej, jak to dopadlo 😀 Takže pokdu tam aspoň "něco" je, rozhodně bych nevěšela hlavu 🙂

k.ate
10. bře 2010

a k mimču a psovi, já měla psisko u mamky (teď se přestěhovalo k babičce, protože jim pejsan umřel), s malým se viděli zatím jen o vánocích, ale bylo to tak, že když byl malej v korbičce od kočáru u mě na posteli, psice se na něj chodila koukat, dala tlapky na tu korbičku a čučela dovnitř, ale jakmile jsem tam přišla já, hned se klidila,jak kdyby dělala něco špatnýho... 😕 tak jsem se jí snažila ukázat, že mi nevadí, že za ním takhle chodí... No uvidíme, co bude, až se uvidí příště 🙂

janeyzelvicka
10. bře 2010

Kate, jak proběhlo stěhování? Už nebydlíte na kolejích?

k.ate
10. bře 2010

janey- stěhování proběhlo hekticky, manža měl horečky, tak to bylo hektický, ale jeho bratránek a ségra pomohli, tak se o celkem dalo. ve středu jsme to přestěhovali a v pondělí jsme zrušili na kolejích smlouvu. Nakonec jsme plaili odstupný jen 4 tisíce dohromady a ne každej, takže paráda 🙂

hest
10. bře 2010

Ahojky-) po dlohé dlouhatánské době-)
Já mám pejsky dva a holky prcka vzali úplně v pohodě, ta starší to vzala jako další štěně, hlídá kdž pláče a hlídá ho před tou druhou, ta druhá je mladší, ta víc byla mimo co to vydává za divný zvuky, a že jí to bere u pánečka flek na klíně, ale už to rozchodila-)

K.ate kamapak jste se stěhovali? a co že mimo koleje? jsjem něco prošivhla?-)

k.ate
11. bře 2010

hest - nakolejích to bylo prtavy, byla tam plisen, blbá provozní.... a známí nám nabídli na nějakou dobu byteček kousek od těch kolejí, kdes u nás bla na návštěvě 😀 Do školy ji to tak cca 10 minut cesty, takže pohoda 🙂 a je to 2 + 1 🙂
jak to vlastně všechno zvládáš? 🙂

janeyzelvicka
11. bře 2010

kate, mám čistě profesionální dotaz: mohla bych s tebou někdy udělat rozhovor, story nebo tak? Je to docela zajímavé - rodina na kolejích. Zvláš´t když píšeš, že to tam bylo nic moc...

jinak kdo chcete, koukněte sem, je to blog nás studentů žurnalistiky, mám tam článek o nohavicovi. 😀
http://stisk.blog.idnes.cz/c/127779/Jarek-Nohav...

k.ate
11. bře 2010

janey - no já bych proti tomu nic neměla, ale máme s manžou docela strach, aby nás pak koleje nepopotahovaly, když bych řekla něco úplně blbýho 😖 Oni byli schopní se soudit i s klučinou, co udělal kampaň skrz to, že maj drahý jídla 😕

janeyzelvicka
11. bře 2010

Kate, no tak to je ještě lepší - to je skoro jako investigativní žurnalistika 😅 můžu tě klidně nechat v anonymitě.

k.ate
12. bře 2010

janey - no ono nás tam zas tolik nebylo rodin z dětma, takže dopátrat se... 😀 Já nevim, já bych do toho klidně šla, ale manža z toho má strach asi větší, než já 😀 Musím to s ním ještě probrat 😀

renat2
13. bře 2010

Ahoj holky, nestíhám, přiznám se, 🙂bez mučení. KUba už naštěstí dobrý.
Já pomalu chystím věci na hory. je toho nějak moc, protože 🙂 😀
Našla jsem si i přivýdělek, tak se po večerech věnuji tomu, aby byly nějaké prašule.

Koukám, že tady vbyla akce "kulový bleskL, stěhování do svého. To je super.
Kate: vůbec jsem nevěděla, že jste byli na koleji...ve vlastním bue na 100% lépe. 🙂
A ci pčíkrmy? Pořád dáváte pár lžiček? My zatím stále jen k obědu, klasiku...a je spokojenější, nesní toho nějak moc, tak 1/3 malé skleničky🙂

janey: Tý jo, to by byl dobrý článek.

rampe: v dnešní době je hodně možností, když to nejde přirozenou cestou, určitě se potomka dočkáte 🙂
Užívejte si teď, asi plánuješ tu svatbu, co? Už jste na něco přišli? Stále ta Hluboká?? Nebo jste našli něco jiného.

renat2
13. bře 2010

Holky, nevíte jak se dá dát automatická odpověď na mailu? Mám seznam..

blka
13. bře 2010

Renat, s odpovědí netuším.
To je fajn, že sis našla dobrý přivýdělek. Sehnat něco dobrého asi není jednoduché 😉