Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

butt
4. kvě 2010

tak zkusim koupit avent, vyzkousim a kdyztak vymenim 🙂

tanuki: prednasky jsou nepovinny a povinnych seminaru je malo..je to spis o tom, delat neco doma..tak se modlim, abych mela dite, co bude spat, abych stihala se ucit 🙂

kate:jj jsem postrehla, ze asi chcete koncit...clovek to uz asi bere fakt jinak, kdyz ma apson bc. ja tu skolu dodelat fakt musim, pze bych titul nemela zadnej...

janeyzelvicka: jee mezinarodni vztahy, skoro zavidim 😀 bavi te to? ja to mam na pomyslnym seznamu skol, kt chci jeste vystudovat 😀 😀

a ostatni jste se rozhodly prede mnou tajit, co studujete, jo? 😀

butt
4. kvě 2010

milinoj: taky jsem zvedava, jak to bude nakonec u nas..ale potrebuju byt na vsechno aspon teoreticky pripravena 🙂 a tehotensky hormony pracujou, ze mas depky ze skoly? ☹

milinoj
4. kvě 2010

butt - studuju pajdák - 1. stupen, depky mám jak kdy, teď se mi povedla udělat docela obstojná seminárka tak mě to na chvíli utěšilo 🙂

k.ate
4. kvě 2010

butt - my (zatím ještě) studujem VUT Biomedicinský a ekologický inženýrství...🙂

blka
4. kvě 2010

Milinoj, to odstříkané mléko ve škole by se podle mýho mělo vylít vždycky. Aspoň já jsem ho vylívala, protože si myslím by se nemělo přenášet v různých teplotách. Odstříkávala jsem v zimě, takže ve škole okolo 20 stpňů, venku okolo -20 😀 , pak zase teplotní šok v autě. Radši vylít. A v létě to bude zase venku vedro a to taky není dobrý.

Butt, já studuju logistiku na VŠ logistiky v Přerově. Poslední rok, na začátku července státnice 😝

hankazamecnikova
4. kvě 2010

Eveluska: Teď jsem ve čtvrťáku, u nás je to první ročník navazujícího studia. Takže už jsem taky Bc. a Mgr. si buď dodělám, nebo taky nééé, to se uvidí 😉 Zatím mám ze zimáku všechno a z letňáku mi ještě chybí 17 věcí (z původních 20). Bude to záhul, ale tenhle týden bych měla mít 3 věci z krku a ten další možná i dalších 7! Pokud teda nezdechnu...

butt
4. kvě 2010

milinoj: skola nestoji za to, abys z toho mela depky 😉 musis videt jen ty povedeny seminarky 😉

k.ate: haha tak to jste spoluzaci myho muze 😀 😀 😀 😀 (teda jestli jsem spravne pochopila, ze studujete prvnim rokem ten navazujici obor)

blka: tak se na statnice tesis? 😀

janeyzelvicka
4. kvě 2010

butt, jojo, baví mě to, ale asi se budu věnovat žurnalistice, mvz mám spíš jako koníček a rozšíření znalostí.

blka
4. kvě 2010

Butt, strašně moc 😀 😝 . Hlavně vidíš, co dělám místo učení 😠

eveluska
4. kvě 2010

hani - stejny jak u nas 🙂 teda to mas docela zahul, snad to das, drzim palce 🙂 a muzes pak treba na semestr prerusit, kdyby to nejak extra neslo, uz budes mit pulku za sebou🙂

tanuki
4. kvě 2010

butt, to mám radost, že tu jsou další studující oba rodičové 😉 Muž bude v červnu MUDr, já snad na podzim.
Říkám si, že až budu konečně na mateřské, měla bych něco udělat s nj a španělštinou 🙂 ale taky už jsme si říkala, jestli jsem si neměla dát někam přihlášku 😀 Na medicíně je teda krásné, že se musí člověk vzdělávat celý život..

k.ate
4. kvě 2010

butt - jo jo... 😲 tvůj muž studuje uplně to stejný? 😲 a jak se jmenuje? 😲 (kdyžtak do IP 😀 )

k.ate
4. kvě 2010

To Brno je fakt horzná vesnice ... 😀

maudn
4. kvě 2010

Ahoj holky, přemýšlíme s manželem o miminku. Studuji denně v Olomouci a jsem z Brna, mám pětiletý obor. Je to pro mne velké dilema,mám hodně obav, že to nedokončím, aspon moje máti mě vždycky strašila. Je to fakt hrozný, už půl roku řeším, jestli jo nebo až za 3 roky. Raději bych teď, jenže ty obavy... aji se mi o tom zdá... jsem šílená...asi 🙂 poradíte? Plánovali jste nebo to přišlo samo?

k.ate
4. kvě 2010

maudn - u nás to přišlo samo, ale ta situace byla taková zvláštní, doktoři nám tvrdili, že to nepůjde... Tak jsme si řekli, že to buď vyjde nebo nevyjde 😀 Takže já bych řešila, jestli jste oba po zdravotní stránce OK a i podle toho bych se rozhodovala... Taky bych popřemýšlela, jestli u vás jde studovat dálkově (u nás třeba náš obor v dálkové formě neotevíraj moc často...) a tak...

blka
5. kvě 2010

Maudn, my jsme chtěli plánovaně, ale nečekali jsme, že to vyjde tak brzo 😅 . Mysleli jsme, že to vyjde tak za rok 😀 , takže prvák navazující v pohodě dodělám a ke státnicím půjdu s bříškem. A ono je to trošku jinak 😀
Ono záleží na hodně okolnostech. Jak píše Kate, zjisti,jestli můžeš studovat dálkově 😉 . Musíte si to promyslet sami dva.

milinoj
5. kvě 2010

blka - a myslíš, že na přenášení mléka na to nejsou vhodné ani ty termo láhve? Asi záleží na tom, jestli mlíčka bude dost a nebob budu ráda, za každou kapku. Uvidíme

hankazamecnikova
5. kvě 2010

tanuki: Jojo, tohle je krásné i na čínštině. Můžeš se učit každý den nové a nové znaky, ale bude ti osmdesát a pořád je nebudeš všechny umět... nehledě na to, že slova jsou až kombinace dvou nebo tří znaků 😀

eveluska: Máš pravdu, když to nepůjde, tak na nějakou dobu přeruším (nebo třeba jen prodloužím) a dodělám to později. Zase se tím nechci tak strašně stresovat. Už takhle lítám jak blázen od jednoho k druhýmu a to jsem z programu už hodně z těch předmětů vypustila a prostě na ně nechodila (a teď doufám, že mě k těm zkouškám vůbec pustí 🙂)

Holky, když to čtu s tím mlíkem, tak radši asi to mimčo budu nosit s sebou a kojit po kabinetech 😀

blka
5. kvě 2010

Mili, no, nevím. Ale třeba teplý čaj tam vydrží tak 3 hodiny a pak už teplý není (slyšela jsem, termoobal nemám). Takže bych to tam dýl, jak 3 hodiny nenechala.
Kdyby bylo málo mlíka, tak bych to asi řešila UM. Párkrát se snad nic nestane 😉

blka
5. kvě 2010

Hani, to je nejlepší řešení, nosit mimčo sebou 😉

eveluska
5. kvě 2010

blbka - nee, to si slysela o nejaky hodne stary termosce 🙂 v normalni dnesni kdyz uvaris vecer caj, tak teprv druhej den dopoledne se a pit a teplej je jeste i dalsi rano 🙂

milinoj
5. kvě 2010

uvidíme jak to všechno u nás bude probíhat, nějak to pořešíme, zatím ještě máme čas 🙂

milinoj
5. kvě 2010

já se na ty termošky poptám. Nejlepší řešení by bylo mít mléko odstříkané v zásobě doma.

eveluska
5. kvě 2010

chtela jsem napsat, ze teprv dalsi dopoledne se DA pit 🙂

butt
5. kvě 2010

janeyzelvicka: ono asi taky profesne se venovat mezinarodnim vztahum neni uplne lehky, ne?jakoze sehnat misto..ale zabava to musi byt vyborna 😉

blka: aspon se nestresujes, ne? 😀 me stacilo, kdyz mi ted mm nadhodil, ze jestli uz vim, o cem budu psat diplomku, ze si urcite budu muset vybrat brzo uz tema 😀 vydesilo me to na nekolik dni 😀 😀 😀 😀

tanuki: ty studujes medinu, jo?te myslim budu obdivovat do konce zivota 😀 jsme vzdycky mela dojem, ze medina, veterina a podobny skoly by se s detma asi nedaly..jinak je super, ze vis, ze se musis vzdelavat celej zivot, bohuzel mam dojem, ze si to vetsina doktrou neuvedomuje 😠 ja pokud zustanu v oboru, tak me ceka taky celozivotni vzdelavani 😀

k.ate :dobra nahoda, ze?ukazovala jsem mu vase fotky a rikal, ze s vama mozna chodil na dane..jmeno poslu 😉

maudn: holky myslim dobre uz poradily 🙂 ja teda asi osobne bych bych do mimina pri skole nesla, kdybych mela skolu v jinym meste...ze to je jako dalsi komplikace, cesta ti zabere nejakej cas o kt vic bude muset nekdo hlidat a tak...nase mala byla 100% planovana a vypocitana, aby co nejlpi zapadla do skolniho roku 😀

janeyzelvicka
5. kvě 2010

maudn, já do školy taky dojíždím, z ostravy do brna... je to blbé v tom, že si nemůžu říct, tak jo, vezmu malou sebou do školy, případně ji nechám kamarádce a za hodku a půl po přednášce jsem doma... já i když jsem jela do školy na jednu zkoušku nebo přednášku, tak to byla akce minimálně na třičtvrtě dne. Do školy se mi ji brát moc nechce, tři hodky ve vlaku by byl záhul... Ale dá se to, když máš hlídání.

butt, máš pravdu, navíc když vidím, kolik lidí to studuju, nejen vztahy, ale i evropská studia, bezpečností a strategická studia, nebo kombinaci tohoto, tak si říkám, co budou dělat... dá se upíchnout v nějakých organizacích, případně přímo v unii, co to je, jeden úředník navíc nebo ne 😀 😀 ale stejně by mě asi nebavilo být úředník někde, tvářit se věrohodně a úředně, chodit v kostýmcích... když jsem byla na jednom školení, chodili do jídelny úředníci z banky a novináři z redakce... úředníci distinguovaně jedli, kravatu přehozenou přes rameno, aby si ji nepolili polívkou, a v klidu konverzovali, zatímco novináři v orvaných džínách jedli, přitom volali a na tácku jim ležely další tři mobily 😀 no a já radši teda ten novinář 😀 (ted jsem to asi moc zobecnila, ale to jen tak pro srandu)

blka
5. kvě 2010

Eveluska, v termosce ano, ale ne termoobale. Do termosky bych mlíko rozhodně nedala.

Butt, zatím nestresuju, ale jako fakt bych se tomu učení měla věnovat.

eveluska
5. kvě 2010

blbka - aha 🙂 blbe ctu, promin .... to jsou taky jelita, ze nevymyslej nejakou bezpecnou termosku i na mliko, ze by mela nejakej jinej nez kovovej povrch, to by pak bylo idealni 🙂

hest
5. kvě 2010

tak se zase po delší době hlásím, mpje vloučení bylo odvoláno, uff, ještě že pochopili, že jsem měsíc po porodu štrádovala do Brna dělat zkoušky..a jeden milej profesor mi jaxi zapomněl odpovědět na moi práci...tak se mi to minulo s deadlinem v informačním systému..uff ufff...to jsou nervy..-) tak teď honem přerušit, bo za pár týdnů končí letní semestr, tak abych ho přerušila-) abych nebyla ve stejném průšvihu jako teď-)
Nevíte, pro to přerušení, to se píše taky nějaký důvod?

janeyzelvicka
5. kvě 2010

hest, ještěže tak... u nás se myslím píše i pro přerušení...