Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

kocicinka
23. čer 2010

Můžu se zeptat, jak zvládáte učení se na zkoušky a péči o dítě a domácnost? Já mám v sobotu 2 zápočty, ale čas na učení nulovej. Když malej spí, tak se na mě navalí domácnost, vaření......sice to mám už poslední 2 zápočty, ale stihnu tak max. jeden a budu muset moc prosit a omlouvat se, aby mi dal pan docent ještě jeden zářijovej.... 😝
Mě pomáhala máma, přijela a pohlídala, ale teď má chřipec, tak nemůže. Manžel nepomůže absolutně s ničím, ani nepohlídá, jen když přijde domů tak vyžere vše, co jsem navařila i pro sebe na další den...
Pardon za vylití 😅

blka
23. čer 2010

@kocicinka Zvládám špatně, učím se, když malej spí přes den a večer. Ale musím zase říct, že domácnost jde hodně stranou. Popř. když uklízím, tak se nestihnu naučit, takže teď se domácnosti moc nevěnuju. Mám výhodu v tom, že nemusím vařit každý den 😉 . Já si někdy něco slupnu, výjimečně uvařím. Nejčastěji mi tchán nosí jídlo z fabriky. Manžel má teplé obědy, tak se bez teplé večeře snad obejde.
Ale až skončí škola, tak plánuju, že přestanu obědy brát, protože maluch už strašně škemrá moje jídlo a svoje skoro nechce, takže bych už vařila nějaká modifikovaná jídla.

hankazamecnikova
23. čer 2010

@kocicka Manželovi nabacat na zadek! 😕

blka
23. čer 2010

@hankazamecnikova Kde máš fotku?
Zrovna jsem zkoukla fotky z 9. měsíce. Hezké 🙂

hankazamecnikova
23. čer 2010

@blka No já nevím, záhadně zmizela! 😲 Jdu to napravit 😀

blka
23. čer 2010

Aha 😕

hankazamecnikova
23. čer 2010

@blka Tak už mám novou... Tu starou nějak nevím, kde je. V tom našem počítači taky něco najít, to je věda 😅

Hej, já tu piju už druhou cocacolu, ten můj žaludek nějak moc protestuje proti čemukoli, co mu nabízím. Nejsou nevolnosti či zkažený žaludek příznakem porodu? Mohlo by bejt, aspoň něco. V porodce mi slibovali, jak už ze mě poteče ta hlenová zátka a furt nic...

blka
23. čer 2010

@hankazamecnikova Hezká fotka 😉
No, nevím, asi jak u koho. Já jsem jeden den, resp. podvečer blila jak amina, snad 6x za hodinu 😝 , ale to bylo tak týden před porodem. Každopádně, já jsem neměla přirozeně začatý porod, takže mnou se moc řídit nemůžeš. Ale mám pocit, že stejně den před vyvolávačkou mi začala odtékat zátka.

butt
24. čer 2010

@hankazamecnikova jestli te zehleni bavi, tak mi prijed vyzehlit 😀
@kocicinka to je hrozny, ze nekteri chlapi delaji, ze se jich jejich deti netykaji a nepomahaji 😒 snad ten muj bude vzornej 😅

hankazamecnikova
24. čer 2010

@butt Baví, ale přijet, to asi nepřijedu 😀 Teď už bych asi měla zůstávat poblíž naší porodnice 😀
@blka Tak to já mám taky týden před porodem vlastně... a žaludek teda dělá psí kusy. Ještě jsem ale neblila. Příští úterý jdeme na ten ultrazvuk a znova na ozvy. Takže na tom ultrazvuku ti tenkrát řekli, že ti to vyvolají?

butt
24. čer 2010

@hankazamecnikova hele my tady mame taky podornice 😀 😀 ja jdu na kontrolu zitra, tak jsem zvedava 🙂 minule byla mala napric a dle doktora vazila3,6 kila 😀 nevim, proc musim mit tak zlobivy dite, uz kdyz je v brichu 😀

butt
24. čer 2010

myslela jsem samozrejme porodnice ne podornice 😀

hankazamecnikova
24. čer 2010

@butt Tak toho překlepu jsem si ani nevšimla 😉 Ale dobrý - podornice 😀 Nám ty váhový odhady ani nedělali, jen jednou v tom 35 tt měl malej prý 2,4 kg... Ale v úterý nám prý zase udělají. Hm, den před termínem 🙂

butt
24. čer 2010

@hankazamecnikova vzhledem k tomu, jak me to minule vydesilo, tak myslim, ze je lepsi ty odhady nedelat 😀

hankazamecnikova
24. čer 2010

@butt Ale prý je to stejně plus mínus půl kila 😀

butt
24. čer 2010

@hankazamecnikova no prave, co kdyz ma jeste o pul kila vic 😀 😀 😀 😀

hankazamecnikova
24. čer 2010

Holky, jak je to v tím rodičovským příspěvkem? Jedna holka na netu psala, že potřebuju jít na sociálku s jakýmsi papírem se zamítnutou mateřskou, co mi dali na gyndě... ale jako já teda žádnej papír na gyndě se zamítnutím nedostala 😕

butt
24. čer 2010

@hankazamecnikova ja teda samozrejme jeste nemam svou vlastni zkusenost, ale podle me to je blbost, proste rovnou jen zazadame na uradu prace...

hankazamecnikova
24. čer 2010

@butt Že jo, já si to tak taky myslím a taky to tak uděláme... no jen aby nás pak všechny ale z úřadu práce nevyprovodili s prázdnou 🙂 Taky jsi tak unavená? Já šíleně. A nevím teda, co dělat. Dokonce jsem i umyla nádobí (a to nesnáším). Jenže válet se... to se mi taky nechce. Ach jo.

butt
24. čer 2010

@hankazamecnikova mozna budeme prekvapeni..ale v nejhorsim si na ten UP zajdem dvakrat no 😀 ale fakt si myslim, ze my na socialce nemame co delat...no a nebo nam tu holky poradi 🙂
a unavena jsem priserne ☹ navic jsem zas rozhozena z toho, ze se uz nemusim ucit a najednou nevim, co mam delat 😀 tak jsem utirala prach, desne zabava 😀 ale ted se jdu po obede natahnout...no uz abychom porodily 😀

hankazamecnikova
24. čer 2010

@butt Natáhnout... no, to jsi odvážná, já se bojím, že už bych se z té postele nezvedla. A co pak celý den v posteli, že? 😀 Vytáhla jsem si teď právě překlad, co mám termín odevzdání sice až v září... no ale co když pak s malým nebude vůbec čas, si řikám. Teď se tady nudím, tak se jdu dokopat makat.

blka
24. čer 2010

@hankazamecnikova Ne ne, oni mě poslali na ultrazvuk hned při první kontrole, co jsem tam byla na ozvách. Jak jsem pak šla dovnitř na kontrolu, tak dr.říkal, že mám malé břicho a radši mě poslal na ultrazvuk. Tam mi Marečka "zvážili", zkontrolovali průtoky pupečníkem (OK) a pak placentu (ta už dosluhovala). Na základě toho jsem měla jít za 3 dny na ozvy, které už byly špatné a na základě nich a té předchozí kontroly mi to vyvolali.
Ale pokud nebudeš mít žádné problémy, tak si myslím, že si tě pozvou zase na další kontrolu 😉

Nevím, jestli je to u vás jiné, když jste na denním studiu (jako že musíte dokládat jiné papíry nebo tak), ale já jsem si byla žádat normálně na pracáku a žádný papír jsem neměla. Jen potvrzení o výši mateřské a to dává sociálka.

hankazamecnikova
24. čer 2010

@blka Jo vlastně, já vždycky zapomenu, že ty jsi to měla úplně takhle komplikovanější, promiň 😅 Mně vždycky ty ozvy chválí, že pěkné pěkné, tak doufám, že placenta ještě slouží, vody je dost a je čistá... Doktor mi na gyndě říkal, že mám bříško velké, ale miminko je akorát, že není nijak veliké, tak snad má dost vody. Když je jí málo, tak jsou prý pak hodně bolestivé kontrakce? No nevím, ale na ten ultrazvuk v úterý se už docela těším. To si i říkám, ať tam Vašík ještě vydrží, i když jinak bych ho už radši viděla venku 😀

blka
24. čer 2010

@hankazamecnikova V poho 😉
Jestli je voda zkažená nebo ne podle mě na ultrazvuku nepoznají, až když vyteče. Já jsem se na ultrazvuky taky vždycky hrozně těšila. V porodnici mě strašně překvapil, taková škaredá smutná čekárna, ale ten ultrazvuk špičkovej 😉 . Akorát, když jsem šla po porodu na ultrazvuk, tak jsem zase hleděla na monitor, až tam uvidím miminko 😅 a ono nic 😀 , prázdný břicho 😔 . Bodejť by tam bylo, když bylo u sestřiček, že 😀 . Ale byl to takovej zvláštní pocit, ho tam najednou nevidět.

hankazamecnikova
24. čer 2010

Achjo, no bude to změna.... ty jo, to bude.... bude ze mě mamina! 😀

blka
24. čer 2010

No jo, mamina 😉 . Kdysi jsem četla nebo slyšela (už nevím) větu, že porodem to nekončí, ale teprve začíná. A to je teda pravda.

hankazamecnikova
24. čer 2010

@blka To určitě je svatá pravda! Ale znáš to, když je tady ten velký mezník teprve před tebou, soustředíš se na něj, jakoby po něm už nemělo nic být... No, když si samu sebe představím na pokoji šestinedělí, s miminkem v náručí už.... to je ti slza v oku a "už aby to bylo!" pocit 🙂 Trochu se ale bojím, jak to zvládnu. Přecejen tohle nás teda ve škole neučili 😀

blka
24. čer 2010

No jo, tohle učí škola jménem Život 😉 . Já jsem Marečka v porodnici téměř vůbec nechovala, jen jsem koukala do postýlky. Ale ono taky jsem byla ráda, že můžu ležet a v leže se dost blbě chová 😀 . Ale na mě ty pravé mateřské pudy přišly až po šestinedělí (nebo kdy to vlastně bylo 😅 ). Hned to rozhodně nebylo, byla jsem sobecky zahleděná do své bolesti a miminko mi bylo fuk 😔 . Ještě že jsem si ale tady ty pocity uvědomila až zpětně a ne v té době, kdy to probíhalo. To bych byla psychicky asi na dně.

hankazamecnikova
24. čer 2010

@blka Tak to mě nestraš, bojim bojim... Já doufám, že uvidím miminko a na všechny bolesti zapomenu a hnedka budu do něho celá zamilovaná a samej optimismus. To se mi asi nesplní, co? 🙂

blka
24. čer 2010

Tak jako porodní bolesti si nepamatuju. Něco mi píchli a já prostě z porodu nevím téměř vůbec nic. Ale hlavně ani nevím, jak bolel, to je co 😀 . Mě strašně bolelo šití. Dokud mi nevypadly stehy. Takže 14 dní jsem nemohla sedět, stát jsem mohla max. 10 minut a pak jsem si musela lehnout. Ale to má každý jinak. Druhá maminka, co byla se mnou na pokoji, mohla druhý den už krásně sedět. Takže to má každej jinak 😉
I ten vztah k tomu prckovi cítí každej jinak, takže to dopředu nijak neřeš, stejně to neovlivníš 😉