Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hankazamecnikova
1. črc 2010

@butt Nene, to já jsem jen večer šla se ségrou (narovnáváme vztahy) a manželem na pivo / v mém případě nealkoholické samozřejmě. A dneska ráno jsem se snažila co nejdýl ležet, abych si jako zkrátila to čekání. Přijde mi, jako by mi častěji tvrdlo břicho, ale taky je možný, že už mám halucinace z té nudy 😀

janeyzelvicka
1. črc 2010

Celkem sranda je, že si pamatuju, jak jsem už byla naštvaná z toho, že furt nic a jen sedím doma. Zpětně si říkám, jak jsem si vlastně mohla v pohodě užívat, mohla jsem sedět u knížky, filmů, dělat něco zajímavého (protože mi jinak fakt nic nebylo, akorát málo železa, kvůli kterému jsem jezdila do toho špitálu, ale jinak pohoda, nic mi nenatékalo a bylo mi fajn), no a já místo toho nadávala 😀

hankazamecnikova
1. črc 2010

@janeyzelvicka No já tě teda úplně chápu, můžu ti tady odpřísáhnout, že v tomhle stavu čekání na porod si jen horko těžko dokážu představit, že bych si otevřela knížku nebo pustila film a užívala si tu pohodičku 😀 😀 😀 Protože jaká je to pohodička? Já chci rodiiiiit! 😀

k.ate
1. črc 2010

Holky, tak my jsme to měli jednoduchý, říkali jsme si, že do 14. se nesmí narodit ,protože se stěhujem 😀, ale zase ne v termínu (18.), protože bych nestihla školu 😀 Takže jsme se zapsali na ty nový koleje a v noci malej vykouk 15., takže to vyšlo tak akorát i když jsme se zasekli v porodnici se žloutenkou... 😀 Mamka mě naháněla už od prvního určenýho termínu (10, září), ale já počítala spíš s tím 18., takže jsem to nějak nehrotila 😕

hankazamecnikova
1. črc 2010

@k.ate Takže jsi měla termíny 10. září a 18. září? To je docela prostor v manévrování 🙂 U nás je to 30.6 a 2.7. Takže bych řekla, že by na tom opravdu mohlo něco být a mohla bych porodit už už už už už!!! třéba i dneska 😀

k.ate
1. črc 2010

@hankazamecnikova já podle ms měla termín 5. září, podle ultrazvuku v prvním trimestru 18. září a pak se to posouvalo napřed na 10. a poslední tip byl 14. 🙂

butt
1. črc 2010

@janeyzelvicka stejne to je prdly, ze nektery deti porste na svet nechcou 🙂

@hankazamecnikova tak se vztah se segrou lepsi?

@k.ate teda malej vas poslechl ukazkove 🙂

ja mam termin podle ultrazvuku 7.7. podle pm 8.7. 😀 muj doktor z toho byl strasne nadsenej, ze to tak sedi 😀 😀

k.ate
1. črc 2010

@butt no jo, poslechl 😀 Poprvé a naposledy 😀

hankazamecnikova
1. črc 2010

@butt To mně už potom nikdo nic netipoval. Prostě to všechno vyšlo tady takhle na tyhle dny a bylo. Takže s tím tak nějak počítám...

Ach jo, už aby byl manžel doma z práce a donesl třeba něco dobrýho s sebou 🙂 Máme sice hned u baráku večerku, ale mně stačí slízt ty tři schody a už mě bolí kříže. A navíc se chci vyhnout těm řečem a otázkám týkající se mýho břicha 😒

hankazamecnikova
1. črc 2010

@butt Jejda, tamta reakce měla být na k.ate, ale tak snad to jde pochopit 🙂 Jo, náš vztah se pomalu lepší, tak snad ta tendence vydrží aspoň natolik, že prostě občas s náma někam zajde ven posedět a vyměníme si pár vět 😵

butt
1. črc 2010

@k.ate 😀 😀 😀 si to vybral na celej zivot, jo? 😀 😀

@hankazamecnikova chapu, ze nejdes ani do ty vecerky...a mate zvedavy sousedy, jo? 😀

butt
1. črc 2010

@hankazamecnikova jj, ja to pcohopila, ze to nebylo na me 😀 to je super, ze se vztah lepsi 😉 drzim palce, aby to bylo uz jenom lepsi 😉

hankazamecnikova
1. črc 2010

@butt Když u mojí ségry člověk nikdy neví, kdy se zase naštve a práskne dveřma nebo co zase provede 😕 Ale prý už je poučená a všechno je v pořádku a žádné blbosti už provádět nehodlá. Tak co nám zbývá, než jí věřit 😉
Sousedy máme zvědavé tak normálně, ale ti už mě prostě ani nenechají pozdravit a hned: "Tak co, ještě se koulíš? 😀" nebo "Panebože, to je břicho!" a tak... A ve večerce minule paní vzpomínala, že to není možný, vždyť si ještě pamatuje moji mámu jako malou a mě s culíčkama na tříkolce 😀

blka
1. črc 2010

Tady je to samé čekání na porod 😀

@hankazamecnikova To je fajn, že se vztah lepší 😉

hankazamecnikova
1. črc 2010

@blka To víš, začaly prázdniny, jde se rodit 😀

blka
1. črc 2010
butt
1. črc 2010

@hankazamecnikova jj ja vi, ze jsi psala, ze ty vztahy mezi vama jsou takovy slozitejsi...ale tak snad to uz bude jenom dobry 😉 ty jo a jsem rada, ze jsme tady nastehovani kratce na to, aby si nekdo dovoloval me zastavovat a resit moje bricho 😀 nemam tady ty vtiravy sousedy rada 😅

hankazamecnikova
1. črc 2010

@butt Já jsem spíš překvapená, jak se ke mě najednou mají a jací jsou přátelští. Normálně se jen tak pozdravíme a jde se dál... Ale teď s tím břichem se na mě všichni culí hned jak mě vidí a mají vtípky 🙂 Mně to nevadilo, až teď, když fakt sotva chodím...

Dneska teda se mi zdá, že mi úplně dochází dech. Asi je to tím počasím... Jenže se mi taky zdá, že mi už docela pravidelně začíná tvrdnout břicho. Ale zatím úplně bezbolestně, teda občas mě to někde zabolí, ale ne moc. Tak nevím, co si o tom myslet. Nechávám to být, až přijde manžel, tak si dám teplou sprchu, třeba už je to tady a rozjede se to pořádně 😉

janeyzelvicka
1. črc 2010

hani ,no já jsem napjatá jak trenky, kdy teda porodíš 🙂 😅

blka
1. črc 2010

Hani, tý jo, tak pak napiš, jestli to je jen tvrdnutí nebo Vašík už chce ven 🙂

hankazamecnikova
1. črc 2010

No, kéž by to bylo ono. Ale beztak ne a budu ještě jako naschvál přenášet... fakt už mě nic nebaví. Leda tak jíst možná, ale mám prázdnou ledničku 😕

blka
1. črc 2010

Tak to naštve 😠 . Něco by tě bavilo a nejsou k tomu prostředky 😀

hankazamecnikova
1. črc 2010

Přesně tak, proto se nemůžu dočkat, až se Jarda za chvíli vrátí z práce a donese něco nákupu 😀

Hele, jak se mi tam na mojí stránce zobrazuje odpočet dní do porodu, tak co se stane, až ta jednička, co tam mám dnes, zmizí? Začne mi to hlásit, že už jsem porodila? I když ještě nic? 🙂

butt
1. črc 2010

@hankazamecnikova na to jsem alergicka jeste vic, kdyz me ted lidi vsimaji vic nez driv, jen kvuli tomu, ze mam bricho 😀 no jsem asi strasne nesnasenliva 😀 a co, nevypada to uz vic jak porod? 🙂 podle me se tam pak nebude zobrazovat nic a dal se ti bud epocitat tehotenstvi, jako 41. tt

hankazamecnikova
1. črc 2010

@butt Jejda a jak to zruším, až se malej narodí? Někde v nastavení si asi nastavím dítě, co? 😀 😀 😀

butt
1. črc 2010

@hankazamecnikova ty jsi ale chytra holka 😀 😀 😀

butt
1. črc 2010

@hankazamecnikova a co tvoje bricho, rodis? 🙂

hankazamecnikova
1. črc 2010

@butt 😀 Ještě nerodím. Břicho občas ztvrdne, občas zabolí, tak jsem vždycky chvíli natěšená... a pak zase nic... tak to asi může klidně trvat i týden 😖

butt
1. črc 2010

@hankazamecnikova no ja tohle porad dokola mam od 20. 😠 uz me to fakt nebavi 😀

hankazamecnikova
1. črc 2010

@butt Tak u mě to přišlo až dneska k ránu... Jenže co to je? Občas mě zabolí břicho, občas ztvrdne. Hm. Možná je už jen tak těžký, že mě z toho bolí svaly, co tam ještě někde zbyly 😀