Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

crawler
27. črc 2010

@blka ufff, tak mi přeci rozumíte - někdy mám pocit, že mluvím, jak z marsu 😅 až od 7.měsíce? když se mi koukneš do alba z těhulčení, tak už normoš uvidíš větší bříško v 7.tt !!!já už ke konci prvního trimu nespala na břiše - ze strachu, ale ve druhým trimu už jsem měla fakt mega břicho, tak už by mě nadzvedávalo 🤐

blka
27. črc 2010

@crawler Tak když se podíváš na moje album a mé bříšenko, tak pochopíš 😉 . Já jsem vždy spávala jen na břiše a dlouho jsem se neuměla přeorientovat na jinej spánek. Pak do konce to stejně byl spánek na tom břicho-boku 😅 . Akorát jsem se někdy probudila překulená na záda 😀

sussanah
27. črc 2010

@blka jo tak takove tehotne ja vylozene milovala 😀 Me uz se v patem mesici ptali, kdy ze to rodim a jestli uz mame nachystany pokojicek 😅 Bricho jsem mela vsude kolem, skoro 18kg nahore 😖 Ale nastesti uz jsem na svoji vaze 😎

sussanah
27. črc 2010

@crawler jj moje oblibena "stabilizovana" poloha 😀

blka
27. črc 2010

@sussanah Však jsem si taky v porodnici na kontrolách připadala dost nepatřičně 😀 . jela jsem poprvé do porodnice na kontrolu a byla zima, tak jsem měla teplý svetr a kámoška na mě čučela (do té doby nevěděla, že su těhotná). Ale v tom svestru jsem vypadala tak na 4 měsíc, tak se pak divila, když jsem už porodila 😀 . I lidi v baráku se divili, že jsem už porodila a sousedka to okomentovala tak, že jsem prcka někdy nosila pod pažou 😀

crawler
28. črc 2010

@blka ehm...no co říct na to bříško?...je to krása! já byla rozlezlá do všech stran 😠 +20kilo, v porodce zůstalo 12kg a se zbytkem ještě válčím...3měsíce po porodu a zhozeno mám teprve další 2kg - čili 6 ještě přebývá ☹((

blka
28. črc 2010

@crawler To půjde dolů, neboj 😉

sussanah
28. črc 2010

@crawler ja se ridila heslem, 9 mesicu to narustalo, 9 mesicu to pujde dolu a skoro presne to tak bylo 😉

butt
28. črc 2010

@crawler takovy kalhotky nemam..takze kdyztak spis shrnuju dolu...hele a intimni dotaz, kdy jste po porodu zacli se sexem?rika se, ze po cisari se muze driv...jinak me se chce brecet, vzdycky projdu kolem zrcadla ☹ na kila dobry, to mam nahore 4..ale to bricho je hnus, navic sama strie..zadek obrovskej, prsa uz ted povisly... nechapu, jak mi manzel muze davat porad najevo, ze se mu libim 😀 ja vim, ze mam chvilku po porodu, ale nejsem jen matka, ale i zenska, tak chcu byt krasna 😀

@blka maly brisko ti uprimne zavidim!ja byla jak becka 😀

blka
28. črc 2010

@butt Každá těhule je krásná 🙂 , takže i ty jsi byla 😉
Se sexem jsme začali tak 2 měsíce po porodu a na dlouho přestali 😅 . Mě šíleně bolela jizva, jak vevnitř, tak venku (což se tebe netýká, když jsi měla císaře) a jako vůbec se mi to nelíbilo. A ani jsem neměla na sex chuť. Takže to se sexem bylo na štíru, tak max. 1 za měsíc 😔 . V 9 měsících malého jsem dostala MS a od té doby je to o hodně lepší. Mám chuť a i ten sex si konečně užívám. Takže, jestli máš chuť, tak klidně můžeš 😉

butt
28. črc 2010

@blka jsi mila 😉 prave, ze po cisari je to asi hodne jiny, nez po normal porodu...tak jsem zvedava, jakou zkusenost ma crawler 🙂 ja prave mam chut, co jsem prisla z porodky domu 😅 (prece jen , v tehotenstvi u nas skoro nic... ☹ )ale rikam si, ze pockam, az se me fakt nic nepotece, kvuli infekci...

tanuki
28. črc 2010

Já jsem taky měla chuť, když jsem přišla z porodky domů, tipla bych to na hormony 😀
Butt, břicho bude lepší 100%, prsa budou ještě horší 😅 a strie, s tím se asi člověk smiřuej nejhůř 😔 já mám zatím celkem malé, ale bojím se, že až zas někdy budu mít břicho, tak se to rozjede na ty krátery.. Každopádně za ěnkolik měsíců tak či tak zesvětlají a bude líp 😉

blka
28. črc 2010

@tanuki Ad prsa, celkem se děsím, co mi z nich zůstane. Před rokem jsem sháněla větší podprdy a teď budu shánět menší 😔

hankazamecnikova
28. črc 2010

Jééé, malej na chvíli usnul, tak rychle baštím oběd a spěchám sem... Jsme dnes první den teda sami doma a zatím žiju. Ale tak tak. Šli jsme ven na procházku a málem mě kleplo, jak tam šíleně fouká. Báru mi to málem odfouklo a kočárek taky. Takže jsme tak za 15 minut jeli zase domů ☹ Vašíček stále bojuje s prdíky a já jsem mu v tom naprd pomocník ☹ Je mi to moc líto, když tak pláče a neumím mu pomoct. A to zkouším kde co... Ani snaha celou noc ho chovat nepomohla, to vydrželo jen do jedné do rána. Ale nechápu to, že ho to chytne vždycky až večer a v noci hlavně??? Nemá spíš ještě k tomu převrácený režim?

tanuki
28. črc 2010

@hankazamecnikova to vážně upřímnou soustrast, my jsme to taky měli- večer a přešlo to přesně až ve 3měsících. Zkusila bych ty probiotika, hned jak to půjde- Bio gaia.
@blka no já jsem, když mám vykojeno na A místo B+širší hrudník, no nekup to 😀 Ale beru to sportovně, zas je nemůžu mít u pasu 😀

blka
28. črc 2010

Ty bio gaia jsem viděla i tady na netu levněji.Ty se myslím můžou hnedka, ne?

@tanuki To byl teda kauf 😀 .Já jsem taky měla větší B. Při kojo jsem se dostala na větší C a teď nevím, co to je. Snad B,menší určitě nejsou 😀 . Ale taky ještě kojím, že.

adelka89
28. črc 2010

@blka bio gaia se muzou taky az od ukonceneho 1 mesice 🙂

blka
28. črc 2010

@adelka89 Aha, tak se omlouvám. Já jsem se kvůli ceně okamžitě zavrhla. Ale my jsme neměli nějaké extra koliky. Kdyby to byla hrůza, tak bych zkoušela vše možné a taky je koupila.

tanuki
28. črc 2010

jojo, tak yjsem měla C. na posvatební party jsem si koupila svou (stále ještě) jedinou podprsenku bez ramínek..a teď mi poněkud nesedí 😉
Bio gaia jsme kupovali přes kamaráda kamaráda na Slovensku, protože tam je prodávali za tu půllku než tady. Ale i 2000by byly málo, kdyby to znamenalo zaplatit si neproplakané večery.. ale to zas člověk neví, zda to zabere, že 🙂

adelka89
28. črc 2010

@blka my je mame uz treti mesic a fakt poamhaji 🙂

hankazamecnikova
28. črc 2010

Holky, poraďte, jak se v šestinedělí uklidnit? Jak si zvyknout na miminko, v tom smyslu, že já cítím, jak jsem nervozní, když ho beru, bojím se, že mi bude plakat, úplně se mi svírá srdce při té představě... no a on to cítí a samozřejmě pláče ještě víc. Když ho bere manžel, který si ještě není moc jistý, jak ho brát a je ještě víc nervozní, tak malej plače ještě víc. Tak si myslím, že ty krušné noce nemáme jen z prdíků ale i z těch nervů...

butt
28. črc 2010

@tanuki jsem rada, ze nejsem jedinej magor nadrzenej 😀 😀 ke striim, ja mam takovy tenky, ale za to hodne, na tehotenskym bricho to nebylo tak zly, ale ted jsou vlastne vsude na brise ☹ nevim, jestli nekdy jeste oblecu dvojdilny plavky...bricho se snad fakt spravi..zatim nemuzu ven bez male, by si lidi mysleli, ze jsem tehotna 😀 a prsa..jsem mela maly pevny acka, v tehotenstvi se mi zvetsily na c 😀 a samozrejme povisly 😢 a uz se nemuzu dockat, az splasknou a povisnou az po pupik po ukonceni kojeni 😀 😀 ale co bychom pro ty nase milacky nevydrzely, ze? 🙂

@hankazamecnikova jsi sikula, ze to hezky doma sama zvladas 😉

hankazamecnikova
28. črc 2010

@butt Zvládám to jen proto, že mi malej usnul na balkoně. V noci jsem spala jen 2 hodiny, ale já přes den prostě spát nemůžu, je mi pak šíleně zle. Takže tady sedím u netu, peru, umývám nádobí... a přemýšlím, jak se zbavit stresu. Já vím, že šestinedělí je síla, že si v té době právě maminka zvyká na miminko a miminko si zvyká na celý svět, takže jde o nervy. Ale člověka to mrzí, když se na miminko celou dobu tak těšil a najednou si připadá takový bezmocný (u těch prdíků hlavně).

adelka89
28. črc 2010

@hankazamecnikova uplne te chapu a vim o cem mluvis, mam to jeste v zive pameti ☹ kdyz jsem byla sestinedelka, manzel jel na pohotovost a uz si ho tam nechali s akutni apendicitidou, mne jen vnoci prisla sms jdu na operaci pak se ozvu. Brecela jsem jak zelva slzy mi kapaly doslova do perinky a Lukasek brecel taky, protoze jsem byla v prcicich ja.
ty prdiky jsou fakt zradne, ale neboj prejde to. Zkus koupit ty kapicky bio gaia a zeptej se mudry jestli je nemuzes davat treba trosku driv. Pokud ne zacni je brat ty. Ja jsem taky musela brat probiotika, kdyz jsem je malemu jeste dat nemohla. Zkus se tesit na to az si Vasika vezmes a pomazlis se s nim misto toho,aby ses bala,ze bude plakat 🙂 bude lip, ted hrajou velkou roli hormony, Vasicek je v pohode, kazde miminko obcas place, ale tobe jako sestinedelce to drasa srdce mnohem vic nez treba maminkam ktere uz maji hormony v pohode.
@butt k tem prsum 🙂 ja mela Becka a ted kupuju kojici Dcka 😀 nechci videt me prsa az dokojim 😝

sussanah
28. črc 2010

@hankazamecnikova vydrz, ono to fakt bude jen a jen lepsi. S plakanim a prdikama, je to opravdu na houby, ale jednou to prejde, nez se nadejes, zacne se maly otacet a to ty prdiky budou potom litat samy ven, az se budes divit 😀 Mas doma rektalni rourku? Pokud ne, tak supajdi do lekarny, kup rovnou i vazelinu.Ja ji zavadela malemu tak 3x denne v tom nejhorsim obdobi a pomahalo to. Mela jsem z toho poprve strach, ale dr mi ukazala jak a slo to fakt lehce a malemu se vzdy ulevilo. Urcite je to stokrat setrnejsi a ucinejsi, nez teplomer 😉

jo holky, o prsach mi radeji ani nemluvte, ja mivala docela pevne C, ted mam tak D, ale zato splaskle. A k tomu jeste objem hrudniku 90. No a zkuste najit podprsenku 90D ktera je alepson trochu sexy 😀 😀 😝

hankazamecnikova
28. črc 2010

@adelka89 Díky moc, zkusím to... obojí 🙂 Mně právě přišlo, že porod na mně následky nezanechal, hormony že mi neblbly, spíš právě naopak to s nima ani nehnulo a ani to mlíko se mi nechtělo udělat. To byl můj problém číslo jedna. Teď už plně kojím a bác - prdíky. Tak už to prostě chodí. Jenže asi jak jsem se rozkojila, tak se mi v hlavě i rozběhl ten proces uvědomění si, jaká je to zodpovědnost a tak, prostě možná se konečně dostavily i ty hormony a celá se nad malým klepu? Fakt v tom mám zmatek.

Jinak k těm prsům, já nikdy žádný neměla, ani podprsenku jsem nemusela nosit... a teď mám najednou takový dudy, na moje poměry teda, čučím. A je mi úplně jasný, co za placky mi zbude, až dokojím. To vidím na mamce. S pupíkem mi těhotenství udělalo přesně to samé, co jí 😉

hankazamecnikova
28. črc 2010

@sussanah No já jsem právě jednou už v zoufalství teploměr použila, ale jen tak jako bych měřila teplotu normálně. A fakt se trochu vyprděl. Ale prý je to nějaký škodlivý ta rourka? Je to kontroverzní, co? Myslím ale, že si ji brzo zajdu koupit. Takových nocí už moc nevydržíme...

sussanah
28. črc 2010

@hankazamecnikova no co jsem slysela ja, tak ze pry kdyz se pouziva casto a dlouho, tak ze si na to mimco zvykne a ze se nenauci s prdikama bojovat samo nebo ze se nenauci se poradne vykakat. Taky jsem z toho mela obavy, pouzivala jsem proste, kdyz uz to bylo hrozne. Ale fakt jendou asi 4x denne max 😒 Kdyz mel asi 8 tydnu, tak to zaclao byt lepsi, takze jsem mu ji davala jen jednou vecer pred spanim, pak obden, no a pak uplne vynechala, od jeho 3 mesicu uz jsem ji nepouzila 🙂 A rozhodne to na nem nezanechalo nasledky, v podstate mi od 3mesicu kaka jen do nocniku, tlacit umi krasne 😀 , takze za me davam trubicce 1* 😉 Teplomer je pevny, ma vetsi prumer a hlavne neni duty, ze. Taky trubicku zazunes treba i 5cm, takze mu jakoby vice pomuzes. Fakt se toho neboj, nebo si skoc za dr, at ti ukaze, jak na to 😉

hankazamecnikova
28. črc 2010

@sussanah Hm, tak mamka nás prý normálně vždycky prošťouchla dlouhým teploměrem a taky nám nic není 🙂 Teď se půjdu asi celá naložit do levandule, třeba mi to sklidní nerva a malej ze mě pak taky nebude tak nervní 😅

adelka89
28. črc 2010

@hankazamecnikova rika se, ze deti se potom neumi vyprazdnit samy bez pomoci,ale to az pokud rourku pouzivas nejak po 3 mesici pokud se nepletu, ze zacatku to nevadi, my ji teda doma mame,ale nepouzila jsem ji ani jednou, vzdcyky jsme to tak nejak ustali no...