Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

k.ate
3. říj 2010

@katschka my jsme malýmu vzali ten uplně mini vozík v intersparu 😀 ale on nějak nespolupracoval 😀 jezdil kam chtěl a když "potreboval" něco "koupit", byl mu vozík ukradenej. Nejlepší bylo, že dělal scény a pak šla kolem nás cca6 letá holčička, tak se mě hned pustil, šel ji pohladit a smál se na ni 😕 😀

katschka
4. říj 2010

@k.ate 😀 Tak to už nevím..🙂 Tak jedině že byste si s sebou na nákup půjčovali malé holčičky.. 😀 Ale asi by to bylo divný.. 😅

sussanah
5. říj 2010

@blka ahoj, prosim te, mam na tebe zkoumavy dotaz, ty mas tez takoveho akciho hrdinu jak ja. No a jak mi maly zacina pobirat rozum, tak zacina na me vychovne snachy docela kaslat. Driv obcas i na nejake "ne" poslechl, ted se jen koukne, zasmeje a vesele pokracuje dal. Nebo zacne po me kricet a pak stejne pokracuje dal. A kdyz jsem opravdu dusledna a zakazu mu to a odnesu ho pryc (napr draty fakt zkoumat nemusi), tak me ve vzteku zacne kousat. Chjo.. Potes me, ze je to jen obdobi. Ja myslim, ze jsme vcelku dusledna a nenechavam ho mi skakat po hlave, ale trochu se bojim, ze s takovou mi za par mesicu sebou bude praskat o zem v supermarketu 😔 😖

blka
5. říj 2010

@sussanah Asi tě moc nepotěším, ale já mám taky pocit, že ten náš bude sebou v obchodech mlátit po zemi 😒 . Když řeknu ne, tak se na mě podívá, zasměje se a veseleji, resp. ještě veseleji a nadčeněji pokračuje ve své činnosti 🙄 . Kousat mě naštěstí ještě nekouše.
Já myslím, že to je jen období, kdy oni zkoumají hranice a mantinely. otázka je, jak dlouho to trvá...

tanuki
5. říj 2010

@blka četla jsem 18-42měs, což mě fakt děsí 😉 hlavěn ten přerod z naprosto pohodového, rozumného a chápavého dítěte 😉

tanuki
5. říj 2010

@blka četla jsem 18-42měs, což mě fakt děsí 😉 hlavěn ten přerod z naprosto pohodového, rozumného a chápavého dítěte 😉

sussanah
5. říj 2010

@tanuki no tak prerod je u nas nekonal, on nikdy super pohodove dite nebyl. Spis jak zacina chapat a mit vice moznosti pohybu, tak je drsnejsi a drsnejsi.. 😉
@blka no takze nezbyva porad drzet mantinely a doufat, ze to za rok ci 2 pochopi .. 😔

blka
5. říj 2010

@tanuki Ten smutný úsměv sis udělala sama?
Nemá tam být 24 měsíců? A ten přerod u nás taky nebude nijak extrémní, jak píše Sussanah 😅

hankazamecnikova
5. říj 2010

Ahoj holky, prosím vás, jak má jít malej na tu operaci a budeme týden v nemocnici, tak pořád přemýšlím, jestli bych ho neměla dát naočkovat i proti těm pneumokokům... rotaviry, ty už asi nestihneme. Někteří mi tvrdí, že radši jo, někteří, že neee.... Je fakt, že ani dětská, ani ten neurochirurg se nezmínili, že by bylo nějaký nebezpečí, že by to tam v té nemocnici chytnul. Ale tak on to může chytit i později, že. Já fakt už nevím ☹

Jinak chodím do školy, mám vždycky tak 2-3 hodiny za týden, mamka mi tu chvilku povozí kočárek po parku, co je u školy, a jedeme zas domů. Akorát ty přípravy na hodiny, do těch se mi moc nechce a není ani moc čas... Ale myslím, že to zvládneme. Aspoň teda ve většině předmětů.

sussanah
5. říj 2010

@hankazamecnikova Ahoj, no rotaviry bych asi nedavala vubec, Vasik je donoseny a prospiva jinak dobre ne? To se pry doporucuje spise nedonosenym, slabsim detem. S tim pneumokokem, tam taky urco zalezi, kdy by to bylo ockovane, urcite bych to dala alespon mesic pred operaci. Ale spis se porad s vasi Dr, jestli to treba nebude kontraindikace. Taky treba nevim, po jake dobe od ockovani to ockovani vubec zacina byt ucinne, abys ho zbytecne netrapila. Zeptala bych se konkretne jak pediatricky, tak v Porube, jaky na to maji nazor. Kdy vas ceka ta operace? Myslim, ze jsi psala, ze jeste pred Vanoci, ze?

blka
6. říj 2010

@hankazamecnikova Hani a vy ty pneumokoky nemáte povinné? Vždyť to zaváděli cca 2 měsíce po Marečkově narození.

butt
6. říj 2010

@blka pneumokok neni povinnej, jen je plne hrazenej, kdyz se rozhodnes ho dat...

@hankazamecnikova ja byla pro rotaviry rozhodnuta v podstate odjakziva, v mym okoli toho je strasne moc, tak bych toho rada malou usetrila, kdyz to jde..no a pneumokoka jsme se taky rozhodli nakonec dat...a do nejsem zastance moc ockovani, i kdyz to tak teda podle toho nevypada 😀 ale asi bych si neodpustila, kdyby to mala dostala a pritom se tomu da zabranit...ale rozhodnuti je na tobe, zadny univerzalni dobry reseni neexistuje...ale jak rika suss, prober to s doktorkou, zalezi, kdy to zacne ucinkovat, pokdu bys to chetal davat kvuli te nemocnici..

blka
6. říj 2010

@butt Aha, já jsem myslela, že povinnej. Tak dík za informaci 🙂

butt
6. říj 2010

@blka za malo 🙂

knobloska
11. říj 2010

Ahoj studující maminky, měla byh dotaz....kdy se učíte? Já to prostě nezvládám časově, malá usne kolem 21, tak do 23 to jde, ale je to teda otročina.

blka
12. říj 2010

@knobloska Ahoj, já jsem se učila, když Mareček spinkal. Ale usíná kolem půl 8 a taky mi spí přes den. V té době to bylo ještě 2x denně. Když ti už Kristýnka nespí, tak to musí být fakt mazec 😖 . A otročina to je, nepřeji ti vidět, jak to u nás vypadalo měsíc před státnicema. Bordel, jak v tanku. Akorát jsem prala, jinak nedělala nic jiného 😅

butt
12. říj 2010

@knobloska ja mam dite zatim maly, takze zkusenosti se skolou a deckem minimalni oproti nekterym tady 🙂 ale mam stesti, ze mala mi chodi spat v sest a prospi celou noc, takze od tech sesti do noci je muj cas na uceni..pres den se k tomu nedostanu, kdyz spi max hodinu, to se do toho sotva zaberu...

damy a jak se vam vsem dari? 🙂

blka
12. říj 2010

@butt Sašenka ti přes den spí tak málo 😕 ? A co jinak dělá? Hraje si nebo jen tak kouká?

butt
12. říj 2010

@blka jsem se blbe vyjadrila, spi vetsinou max hodinu V KUSE 😀 a takovych spanku si da pres den nekolik.takze myslim, ze standartni mimino 🙂 myslenka byla takova, ze potrebuju delsi cas nez hodinu, abych se do te skoly zabrala...

blka
12. říj 2010

@butt Aha, já to pochopila, že ti spí hodinu za celý den 😅 . To jo, za tu hoďku se stihneš tak akorát rozkoukat a můžeš končit.

butt
12. říj 2010

@blka jsem to blbe napsala 😀 prave..takze mam system, ze pres den, kdyz spi, se venuju domacnosti 🙂

blka
12. říj 2010

@butt 😉 . A to celou dobu uklízíš? Já buď neumím uklízet nebo nevím, ale já bych prostě neměla celý den každý den co uklízet 😕 . Hodně čtu, že když dítko mamince spí, tak uklízí. Ale denně? to jako denně utírá prach, vysává, atd. nebo uklízí skříňky nebo jak?

butt
12. říj 2010

@blka 😀 😀 😀 😀 😀 ja jsem naopak strasnej bordelar, takze se mi nestalo, ze bych doma nemela, co ulizet 😀 a taky me uklizeni dost nebavim takze uklizim dost pomalu a neefektivne 😀 takze utreni prachu, vysavani, umyvani podla, uklizeni kuchyne, vareni, umyvani koupelen, cisteni terarka, prani, zehleni...furrt neco, k oknum jsem se nedostala rok a pul 😅 a zdaleka neuklizim kazdej den...zaprve ani moc nebyvam doma a za druhe musim stihat i odpocivat 😀

k.ate
12. říj 2010

Holky, u nás je to jak po boji pořád, já nevim, my to uklidíme a za chvíli je tu zase bordel jak v tanku. Na zemi se snažíme vysávat často, aby malej něco nezbaštil, ale jinak to je fakt hrozný 😀 Já jsem šílenej bordelář a nebví mě malý uklízení, hrozně mě baví, když je někde fakt už šílenej binec a pak se to uklidí a je to hned vidět 😀 A to není, když člověk uklízí postupně 😀 😀 😀

blka
12. říj 2010

@butt 😀 Právě mě přijde, že ty maminky snad neodpočívají 😅

@k.ate Jo, to je nejlepší, že je to hned vidět. Tak to vidím po manželovi, ten je děsnej bordelář a oblečení, co dává na židli po něm fakt neuklízím. I když to tady vypadá šíleně 😝 . Ale jak to uklidí, hned to tady prokoukne 😉

butt
12. říj 2010

@blka tak to neni muj pripad, ze bych neodpocivala 😀

@k.ate 😀

hankazamecnikova
12. říj 2010

@blka Taky uklízím každý den. Vypadá to asi takhle: Jednu hodinu sbírám po bytě sklinky, plínky a kdo ví co ještě a nosím to do dřezu, koše nebo pračky... Druhou hodinu porovnávám věci, co nebylo kam zanýst nebo vyhodit. Pak zjistím, že ani porovnaný to nevypadá uklizeně a že jsem se měla radši najíst a ne dělat kraviny, když to stejně není vůbec poznat, že jsem něco uklízela 😀 Malej si ale takhle na dvě hodinky schrupne několikrát za den, takže napotřetí už jsem moudřejší a taky unavenější, takže už jen ležím a čtu 😎

tanuki
12. říj 2010

@butt řekal bych, že máš zcela nadstandartní dítě 😉

@blka bordelíře, co dává oblečení na židli bych brala spíš než toho svého, jehož oblečení se válí okolo koupelny a v ložnici..an zemi 😉
My teda pomalu stěhujeme, takže je tu ještě větší binec než obvykle 😠 😠 😠 Jinak průměrně mám čas uklidit kuchyňa uvařit a to ostatní je mazec, ještě si dítě rádo vytahuje luštěniny ze skříně, nosí si všemožně po bytě hračky.. 🙂

blka
13. říj 2010

@hankazamecnikova 😀
@tanuki 😀 😉
To stěhování musí být mazec. Taky se netěším, až nás to bude za čas čekat 😒

tanuki
13. říj 2010

Hlavně je pozitivní stěhovat se do lepšího 😉 a zdá se, že první noc v novém bytě nebyla bez následků 😉 Ale u mě // nutně neznamenají miminko, tak uvidíme, jak to dopadne tentokrát 😉

k.ate
13. říj 2010

@tanuki jeee 🙂 gratulujem a hlavně teda držíme pěsti 🙂