Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hankazamecnikova
11. čer 2010

@blka Tak to je fajn. A jaký jsi tam potkala sestřičky a doktory? Narazila jsi vyloženě na blba, nebo byli většinou všichni v pohodě? A nevadilo jim fakt, že chodily návštěvy na dýl než tu trapnou dobu, co je na dveřích? (15-16.30) A chodilo se na pokoj nebo jste museli být s mimčem na chodbě... Taky doufám, že nekecají a fakt mi malýho nechají pak hned celou dobu se mnou...

blka
11. čer 2010

@hankazamecnikova Debila doktora jsem potkala akorát, když jsem tam šla poprvé na monitor. To jsem myslela, že mě klepne. Jeho vyšetření bolelo jak sviňa a on mi řekl, ať si zvykám, že tak a ještě víc to bude bolet u porodu 🙄 . Jinak jsem potkala fajn doktory. Sestřičky jsou jak které, některé fajn a některé už tak moc ne. Jedna ze šestinedělí, mladá blondýnka, je strašně znuděná už od pohledu, je vidět, že ji ta práce "fakt moc baví". Ty dětské sestřičky jsou zase jak které. Maminka, co byla se mnou na pokoji, teda spíš její holčička, měla problém se přisát a prostě skoro pořád řvala (nejspíš hlady). Některé sestřičky jí dokrmily umělým a jiné řekly, že prostě nemůžou. Chápeš? Prostě nechají dítě řvát hlady celou noc 😔 . Až předposlední den jí 2 sestřičky ukázaly různé úchopy, zkoušely všechno možné, proč jí to nejde a tak. Ale ty ostatní moc nebyly ochotné ji pomoct a ani jí moc neporadily, co má dělat. Teda spíš, každá říkala něco jiného. Jedna, dávejte ji k prsu vždy, když zapláče, klidně každou půl hodinu, druhá ne, až po 3 hodinách, budete mít rozžuzlané bradavky.
Návštěvy vidí radši na chodbě, ale je to o domluvě s druhou maminkou. Já jsem byla s jednou návštěvou na chodbě, ona na pokoji a pak za mnou přišli další a za ní taky, tak jsme se vystřídaly 😉 . Když byli u nás manželé, tak byli oba na pokoji. A chodit můžou v podstatě kdykoliv. Její muž přišel jednou i dost brzo ráno, snad kolem 8. hodiny 😉. Můj muž první den odcházel kolem 20. hodiny 😉
Mareček byl celou dobu se mnou. Určitě je to dobře, ale z pohledu prvorodičky jsem si připadala, že mě hodili do vody a já neumím plavat. Prostě, maminko, tady máte miminko a starejte se 😔

hankazamecnikova
11. čer 2010

@blka Aha, tak to jsou fakt strašně "baby friendly", že? Hlavně, že se tím všude vychloubají, jak maminkám pomáhají kojit a mají tam laktační poradkyni a všechno ti ukážou. Já doufám v tom, že přijde moje máma a pomůže mi s tím trochu... Asi to bude pěkný šok a budu mít strach na to mimčo vůbec šáhnout, co? 😅

blka
11. čer 2010

@hankazamecnikova Laktační poradkyně tam je asi jen 1, ta co pomohla. Jako pro ně baby friendly asi znamená to, že je maminka po celou dobu s prckem a tím to hasne.
Bát se budeš, ale nic jiného ti nezbude, protože prostě budeš muset.

blka
11. čer 2010

Napsala jsem to blbě, ta laktační poradkyně je zároveň i sestra, takže na ni není moc jednoduché narazit.

crawler
11. čer 2010

Ahojky maminky a těhulky🙂

@hankazamecnikova jůůj, ty už to máš za pááár!!! Přeju moc a moc štěstí🙂 Já se taky malého Iška bála vzít do náručí - byl tak malinký a křehký a já po císaři bolavá a neohrabaná...Když jsem ho držela v náručí a chtěla ho dát do postýlky, tak jsem se bála, aby mnou při vstávání neprojela moc ostrá bolest, abych ho neupustila... 😝 ale za chvíli už ti to nepřijde - je to křehký zboží ale vydržej hodně 🙂 Jinak mě docela zarazilo že v Olmiku nemaj porodní sál, na kterém by měli i nějaká polohovací porodnická křesla - myslela jsem, že dnes už je to samozřejmost...Já rodila v Litomyšli, což je taky baby friendly hospital a musím říct, že ten titul nosí právem...

Jinak holky jsem vzdala už i naději státnícovat v září - jeden předmět mi to dost komplikuje a já si nebudu lámat hlavu a ničit nervy. Půjdu ke státnicím v lednu 😀
Včera jsem udělala zkoušku z ekonomie - měla jsem z testu 70%, takže jsem dostala 3, což je nejhorší možná známka, ale mě je to celkem jedno, hlavně, že je to v kapse...a ještě mě čekají další 3 zkoušky :-/ František je hodnej, v noci spí krásně a budí se jen na jídlo, ale přes den toho moc nenaspí a vyžaduje pozornost, tak mám problém si najít čas na učení....ááále co 😀

blka
11. čer 2010

@crawler Ono je to postel, ale je polohovací. Já jsem měla hodně zdvihlá záda, takový polesed, pololeh. Nevypadají nijak moderně, ale myslím, že svůj účel splní dost a dost. Jsou polohovací i výškově a pak po porodu ho ještě napolohovali tak, že nožní část zůstala dole a zbytek vyjel nahoru. Byla jsem těma funkcema tak starýho křesla překvapená.

Super, že jsi zkoušku dala 😉 . S učením přes den to bude horší a horší.

hankazamecnikova
12. čer 2010

@blka Tak to jsem ráda, že tu postel aspoň někdo chválí, nemám z toho tak černý myšlenky a představy, jak to nedám... Stejně to bude asi to poslední už, na co bych si tam vzpomněla. Mám už fakt takovej strach, aby to všechno proběhlo v pořádku a přežili sme to s malým i s manželem (ten psychicky, že...)

@crawler Státnice už jsou to poslední, že jo, na ty plánuju už teď jít až někdy strašně za dlouho 🙂 Hlavně si užívej malýho, koukám, že už je mu měsíc, to strašně letí! My teď za chvilku jedeme do města koupit foťák, protože ten starý se nám pokazil a já mám hrůzu z toho, že bych jela rodit a nemohli bysme hned jak malej vyleze si ho celýho vyfotit... miminka rostou tak rychle... já budu asi mít potřebu fotit úplně všechno a furt budu na malýho čučet a čučet a čučet.... můj taťka říká, že je to normální, ale že tak v 15 letech věku dítěte to přejde a naopak ho nebudu chtít vidět vůbec 😀

blka
12. čer 2010

@hankazamecnikova Hani vůbec nemysli na to, že by mohlo něco dopadnout špatně. Všechno bude dobrý 😉
S tím foťákem ti to věřím, taky bych hnedka chtěla novej. Nikdy nevíš, že 😉

milinoj
12. čer 2010

Ahoj holky, teda tady se probírá porod 🙂 , hani moc gratuluji k zápočtům a zkouškám.
Já byla včera na jednom, ten teda mám, ale ta cesta autobusem už sotjí v těch vedrech fakt za to. budu asi muset jezdit brzo ráno a odjíždět pozdě večer 🙂 mám dodělávat ještě 5 předmětů, uff 🙄

crawler
12. čer 2010

@hankazamecnikova jojo, letí to - zítra máme 6 neděl a to jsem dva týdny přenášela - je síla, že už by měl malý 2 měsíce...No však vám to letí - blíží se to a cobydup budeš maminka😉 my jsme fotili všechno - kdyby se ty fotky pustili rychle za sebou, tak je to snad filmeček 🙂
@milinoj teda taky se ti to krátí - člověk sem chvíli nejde a najednou jste všechny už na rozsypání🙂 já mám před sebou ještě 3 předměty...jo a dojíždění nezávidím😉 já jak jsem jezdila busem při přenášení, tak už jsem se málem nevešla mezi sedadla :-/ 😝 a teď jízda vlakem s kočárkem taky stojí zato :-/

hankazamecnikova
12. čer 2010

@crawler Na rozsypání, to je přesný 🙂 Mně ještě zbývají 4 předměty letos. Dva jsou odevzdat práce mailem, takže to se klidně může z domu a čas je do září. Ale dva jsou písemky pěkně obě příští týden. Tak abych už se zítra zase učila. Do toho už pojedu na ozvy, takže minimálně 3 dny z příštího týdne se budu muset potýkat s autobusy a tramvajemi v tom super šíleným vedru. Jsou to ale fakt šílený teplotní skoky, co? Otekly mi z toho nohy a to se mi za celý těhotenství stalo zatím jen jednou...
@blka Jojo, taky jsem tu asi tak dva dny o tom pořád mlela, až jsme dneska fakt jeli koupit novej. Pěkně v jednu v tom největším vedru autobusem do města... a mám ho! Hned jsem se nechala vyfotit s břichem, protože z 9. měsíce normálně ještě nemám fotky! To jsem taky mohla porodit bez řádné dokumentace! 🙂

blka
13. čer 2010

@hankazamecnikova To je super, že jste koupili 😉 . Jsem vás viděla z okna, ale myslela jsem si, že jdete do auta. Ale až teď, jak jsi to napsala, mi došlo, že auto nemáte. Tak to ti teda nezávidím. Včera v autobuse, fuj 😝

blka
13. čer 2010

@hankazamecnikova Zapomněla jsem napsat, že ti to moc slušelo 🙂 . Já vždycky na něco myslím, pak to nenapíšu 😝 . Bříško máš teda veliké, ale aspoň bude Vašík kus chlapa 🙂

hankazamecnikova
13. čer 2010

@blka Jéé, viděla z okna? Teďka budu furt přemýšlet, ve kterým baráku bydlíš 😉 Díky za kompliment, byly to poslední relativně čistý šatky, do kterých se ještě vlezu 😀 Doktor mi říkal, že břicho mám velký, ale miminko zase tak velký není. Ale já mu moc nevěřím, protože to, jak se mi tam teď Vašík kroutí a protahuje, to bych řekla, že je velkej neuvěřitelně! Ale řekla bych, že mi to břicho už dost spadlo dolů... ty nožičky jeho teď taky šmejdí pěkně kolem pupku a ne jako dřív pod žebrama...

blka
13. čer 2010

@hankazamecnikova Chceš nápovědu 😀 ? Pak to ale hnedka uhádneš 😉
Jo? Tak to už by mohl být Vašík brzo na světě 😉 . Já jsem měla Marečka nahoře vůbec neměla, takže nějaké rejdění nožiček pod žebrama se nekonalo.

hankazamecnikova
13. čer 2010

@blka Počítám s tím, že už to dlouho nebude trvat a bude tu mezi námi 🙂 Ale tak trochu doufám, že ještě tenhle týden mě nechá pokusit se dodělat ty dva zápočty. Ale stejně, zítra mám zrovna tu stylistiku a moc to neumím... tak nevím, možná kdybych rodila, tak bych se tomu vyhnula docela originálně 😀
Tak mi dej nápovědu, neboj, nepůjdu na tebe zvonit 😉

blka
13. čer 2010

@hankazamecnikova Tož to mě ani nenapadlo, že bys na mě přišla zvonit 😀 . Viděla jsem vás, jak vyhazuješ něco do koše před sestřiným domem 😉
Jo, to by ses tomu vyhla originálně, ale věř mi, radši si ty zápočty ještě v klidu dodělej teď, protože pak to bude horší. Tak zkus kdyžtak přemluvit Vašíka, ať ty 2 zápočty ještě počká 😉

Máte pro něj už všechno nachystané?

hankazamecnikova
13. čer 2010

@blka Ahá, tak to už tuším, tuším 🙂 Tak to asi vidíš moji drahou sestru častěji než já, hm... A není to tím, že bych se jen a jen učila. Ona má tak trochu asi radši svoje kamarádky...

Však já se tak snažím to mít už hotové ty zkoušky a zápočty... ale síly už docházejí a taky asi nějaké síly budu ještě potřebovat k porodu... tak já už to asi moc neřeším, uvidím, jak to vyjde, jak to nakonec bude 🙂

Pro Vašíka už máme všechno přichystaný. Postýlka teda ještě není povlečená, aby se nezaprášilo prostěradýlko. Ale jinak kočárek stojí na chodbě ve svém vlastním extra výklenku, postýlka nám stojí v ložnici, u ní dvě komodičky, jedna nacpaná plenama, druhá oblečky, všechno vypraný, vyžehlený... ve vedlejším pokoji máme ještě spací koš, přebalovací pult, vaničku... Akorát nevím, jak se Vášovi bude líbit naše kuchyň v demoličním stavu, čekající na rekonstrukci 😀

blka
14. čer 2010

@hankazamecnikova Jo jo, vídám ji celkem často 😉 . Ale furt se určitě vídáte častěji, než já se svoji sestrou 😔

To věřím, že síly dochází. Ale u porodu se v tobě najdou, ani nebudeš vědět, kde 😉

Já myslím, že mu bude kuchyň putna 😀 , mu půjde o mlíkárnu 😀 😉 . To máte fajn s tím výklenkem pro kočárek 😉

hankazamecnikova
14. čer 2010

@blka Máš ségru někde daleko? Nebo máte taky komplikovanější vztah? 😕

Dneska jsem dala tu stylistiku... ale teda stylem "nejvíc odřený uši" + "trapas jak sviňa" + "kdybych neměla to břicho a nebylo jasné že příště už bych nedošla tak mi to určitě nedá" 😖 Je neuvěřitelný, co s člověkem ta únava udělá. Některý věci jsem i věděla a nebyla schopná to tam napsat! Normálně jsem nad tím papírem usínala a pak už jsem to nevydržela a radši to už odevzdala...

Na dnešek jsem totiž moc nespala. Malej kopal jak blázen, potom jsem se v tom dusnu potila, že to bylo nepříjemný jako nikdy... no a ty nohy už mě teda bolely a křupalo mi v nich, jak jsem se pořád otáčela sem a tam 😒

sussanah
14. čer 2010

koukam, ze tady se to zvrhlo na pripravu k porodu a materstvi 😀

@blka @buttja jsem byla v podstate v pulcer studia, mela jsem to roztahnute, ale tak pulku predmetu jsem mela, ale co, vsak jeste neumiram, treba jednou dostuduju ;) A delala jsem si uz magistra, Bc mam z matematiky a k tomu docela slusnou praxi, nez jsem sla na materskou, takze snad zas nejakou praci najdu, az budu chtit nastoupit zpatky. I kdyz kdo vi, vcera jsme s manzou o tom mluvili a lkdyz uz teda nestuduju, tak jsme uvazovali, ze bychom tu nasi rodinu jeste rozsirili 🙂

@hankazamecnikova ty ses teda fakt dobra, mas muj hluboky obdiv, jak to zvladas 😲 😵 Jo dneska bylo pekelne dusno v noci, me maly taky dneska kopal, ale zvenku 😀 meli jsme ho v posteli a mlel sebou silene a rozvaloval se, no asi mu to budu muset zatrhnout a bude dneska spat zase v postylce!

hankazamecnikova
14. čer 2010

@sussanah Jojo, tak trochu se to zvrhlo... ale vlastně porod je taky zkouška, ne? 😉 Pro mě to bude určitě velká zkouška, fakt se bojím, abych jim tam nehysterčila nebo třeba nezačala nadávat manželovi... Prostě to pro mě bude zkouška charakteru 🙂

sussanah
14. čer 2010

@hankazamecnikova myslim, ze na nadavani jsou oni zvykli 😉 Ja taky myslela, ze budu sproste nadavat (jsem precejen z ostravy, tak se to u me obcas projevi..) a nic. Jen jsem porad opakovala "do prd.., do prd.. to boli" a sestricka mi potom rikala, ze jsem byla jedna z nejslusnejsich 😀 😀

tanuki
14. čer 2010

zdravím po slavícím víkendu 🙂

Hani, ty jo, do měsíce ho máš doma 😀
Sussan, jako už teď přírůstek? 🙂 No já vždycky zírám, když vidím batole jako Veru a k tomu pupek 😉 ale je fakt, že ho už má opravdu většina z okolí 😅

Já jsem u porodu měla jediný hlučný a sprostý projev (který všechny rozesmál 😀) a to "ježiši mě bolí prdéééél"

sussanah
14. čer 2010

@tanuki si rikam, ze proc ne. My bychom chteli ve finale asi 3 kousky, tak na co cekat 😎 Ale hlavne, my jsme totiz rozhodnuti, ze druhe mimco bude klidne, tiche, spave a neblinkave, takze to bude pohoda 😉 Nas maly je docela drak, tak snad druhe bude opravdu pohoda. A jak rikal manza, pokud by to byl dalsi dracek, tak treti proste nebude 😀

blka
14. čer 2010

@hankazamecnikova Hani, špatný vztahy 😔 .
Co mohlo za to, že jsi tu stylistiku dala, je jedno, hlavně, že ji máš 😎

@sussanah Tak hlavně, že máš aspoň Bc. a slušnou praxi 😉
To máte dobře vymyšlené s potomkem 😀 . Já jsem taky říkala, že chci hodné miminko, že jinak ho nechávám v porodnici 😀 . A ten náš je vyčůranej už od narození - v porodnici andlíke, první 2-3 měsíce andílek a pak ďábel 😀 😀 😀

@tanuki Dobrej projev 😀

Já jsem u porodu prý jen tak mrčela, že už nemůžu a manžel říkal, že už jsem si kolikrát chtěla lehnout a nic nedělat 😀 a že mi říkali, že musím 😀

sussanah
14. čer 2010

@blka nojo, kdyz ono ten porod za nas nikdo neodedre ☹ 😀

blka
14. čer 2010

@sussanah No, asi tak 😀 .

hankazamecnikova
15. čer 2010

@blka Tak to jsme na tom asi stejně, no... 😔 Já i když se se ségrou vidím třeba u našich, tak má buď blbý poznámky na mě nebo třeba na našeho psa (protože jí vadí, že je malej a všude může, zatím co ten její obr nevychovanej musí zůstat uvázanej venku)... a vždycky hned po obědě se hned sbalí a vypadne. Nedej Bože, když se jí někdo na něco zeptá o tom, jak žije - otrávená, oči navrch hlavy a "jako já jedu" a zdar. Mně to dost mrzí teda a jednou jsem jí to taky pěkně vyčetla... jednu chvíli to vypadalo, že už se spolu bavíme, tak jsem jí pořád psala SMS, jestli někam nezajdeme.... ale nikdy na mě neměla čas, tak zase nic 😔 Možná máte horší vztahy, já nevím, mě mrzí už tohle. Vlastně to je, jako bych žádnou ségru ani neměla ☹

Holky, já si fakt nedokážu představit, jak budu u porodu vyvádět. Všichni říkají: "Těš se, těš se! Půjde ti to tak mnohem líp!" Tak já se teda těším!!! Věříte mi to? Já si to teda sama nevěřím 😀

Teď mi došlo, že někteří lidi mají možná dojem, že ty zkoušky všechny dávám tak dobře jen proto, že jsem těhotná a profesoři mě nechávají radši být. No já nevím, ale skoro všechno bylo písemně a břicho mě zachraňovalo snad jen teď u téhle té poslední stylistiky, na tu přiznávám jsem byla dutá a ke všemu mimo... Jinak jsem měla vždycky podmínky jako všichni ostatní. Taky máte někdy takový dojmy? Nebo jsem zase jen mírně přecitlivělá? 🙂