Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
29. bře 2011

@crawler neboj, vůbec ses mě nedotkla, mám to totiž taky tak 🙂 .. v knihovně už si beletrii nepůjčuju (pak mě to hrozně svádí dočíst knihu do konce), časopisy taky nekupuju, ale na koně furt chodím 😠 viz teď. Ale tak dneska jsem aspoň něco napsala. Nedávno se kámoš divil, proč nemáme doma wifi, ale připojení přes modem. Tak jsem mu vysvětlila, že to je kvůli mně, mít wifi, tak jsem místo učení a psaní furt na netu... Takhle mám net jen v obýváku a když chci psát, zalezu do ložnice a net prostě nemám, ani kdybych se stavěla na hlavu 😀

To těhulení tady a všude jinde mě taky svádí 😅 ale aspoň to bc. dodělám, s tou mojí slabou vůli + únavou v těhu bych to dokončila kdovíkdy 😠

crawler
29. bře 2011

@janeyzelvicka rozumím rozumím - jako přes kopírák 😀 a s tím těhulením - tak musíme držet při sobě...já HA ani neberu, tak by mě to svádělo vyházet všechny kondomy do koše a svést manžela 😀DD

janeyzelvicka
29. bře 2011

@crawler Taky HA neberu 😀 😀

orchidie
30. bře 2011

@janeyzelvicka no, ja jsem to udelala tak, ze jsem si s novou vedouci (vymena byla nutna, jinak bych se do toho nepustila nikdy 😅 ) domluvila na pevno na 3mesice dopredu terminy konzultaci a ty musim dodrzet (+- 1tyden), jinak bych se absolutne nedonutila 😒
Dalsi motivaci taky je, ze jsem znovu tehotna a skolu uz proste dodelat musim, jinak uz by to asi vsechno slo do kytek, definitivne 😔
Mozu teda jen potvrdit, ze MK je aspon pro me teda taky desny zrout casu, ale taky zpusob jak se odreagovat... Ale asi si ho taky budu muset odeprit 😔 😕
@crawler my se chystame na velikou renkonstrukci bytu v lete, takze i proto chci uz mit konecne hotovo, aby na to nemusela furt myslet... 😅

janeyzelvicka
30. bře 2011

Mě donutí ten správný stres, který bohužel ještě nenastal - za měsíc mám odevzdávat 😖 domluvit si konzultace napevno by u nás asi nešlo, podle mě ani ten vedoucí pořádně neví, kdy na co bude mít čas... no prostě se musím dokopat sama...

crawler
30. bře 2011

@janeyzelvicka já se svou vedoucí konzultovala přes emaily. Věděla, že mám mimi, tak jsem přijela jen 1x a stačilo. Nešlo by se domluvit takto?

janeyzelvicka
30. bře 2011

Jo, taky konzultuju přes mail, občas tam zajedu - v tom je to tomu vedoucímu jedno... u mně je prostě problém se nakopnout a psát 😅

orchidie
1. dub 2011

@janeyzelvicka a kolik toho teda uz mas, jestli se muzu zeptat? At se trochu namotivuju 😅 Ja mam termin odevzdani 20.5., ale do konce dubna bych chtela mit hotovo, aby byl jeste cas na jazykovou korekturu (pisu v holandstine a chyb tam budu mit urcite jak maku, i kdyz mi vedouci obcas neco opravi prubezne 😅 ). Ja mam ted polovinu hotovou a na konzultaci, co mam pristi tyden bych uz chtela 2/3 odevzdat... mame mit cca 60normostran, takze tech 40 musim do stredy proste dat... Ale jsou to 2stranky na den, tak snad to klapne. Nejlip se mi pise vecer a v noci 😀 😀 Ted, co si chodim davat s malou odpoledniho slofika, mi to vecer i celkem jde 😵

janeyzelvicka
1. dub 2011

@orchidie Já bych to typla taky tak na 60 stránek, že budu mít... u nás je to s tou mírou složitější, máme minimum 10 000 slov, ale to je pouze teoretická část, pak je plus praktická, plus výzkumné rozhovory... Zatím mám asi 5 stránek teorie, takových 10 praktické... dneska jsem byla právě dělat jeden výzkumný rozhovor, tak se to zas posune dál...

janeyzelvicka
1. dub 2011

TAky jsem si říkala, že jak malá usne, tak ho přepíšu, ale prd... snažila se, ale dneska to nebyl její rozmar, fakt asi hodinu jsme vedle sebe ležely, ona vzorově chtěla mít zavřená očka, já ji hladila, povídala, ale ona ne a ne zabrat, tak jsme toho nechaly 😅 😅

orchidie
1. dub 2011

@janeyzelvicka no, my mame problemy s usinanim pres den ted posledni dny... Mala mrci, fnuka, knoura a ne a ne zabrat, tak je pak uz pretazena a spusti hysterak, ackoliv normalne usina krasne a vecer o ni skoro ani nevime... tak ji musim pochovat, na coz ji nechci zvykat nebo si lehneme vedle sebe na postel...
A s tou BP, no my to mame na pocet znaku, mame mit 110 000, coz je proste nejakych tech 60normostran..
A jak to, ze musis odevzdavat uz tak brzy (pochopila jsem, ze koncem dubna)?
No nic, konec kafrani na konovi, jdu zas psat 😀

janeyzelvicka
1. dub 2011

@orchidie Tak to my jsme odmala hodně chovali a tak, celkem se to vyplatilo... večer vždycky usíná prímově - to uspává manžel už asi dva roky 🙂 ale odpo je to větší boj, není z těch dětí, co by řekly: jsem unavená, jdu spát... vždycky má tendenci bránit se zuby nehty 😀 😀
My odevzdáváme koncem dubna prý kvůli udělení zápočtu (mám jakoby zapsaný předmět seminář k bp). Nevím sice proč, když zkouškové je až od konce května... každopádně i když odevzdáme koncem dubna, tak pak s ní jde ještě hýbat, ale jde jim o to, abychom to koncem dubna už měli... asi abychom se neflákali 😀

aemmi
1. dub 2011

@janeyzelvicka
@orchidie
@crawler
Ani nevíte jak vám rozumím, jsem na tom úplně stejně, teda ne s dětma, ale se školou, DP rozdělená, čas mám, ale ne a ne se dokopat psát, tady se mi líbí víc 😒 navíc je tohle moje jediná forma komunikace se světem, nemít internet, tak se ais zblázním 😔 končit musím bezpodmínečně nutně letos, bo už protahuju, ale psaní stejně stále odkládám, jsem holt odkládací typ 😅 taky jsem měla odevzdávat koncem dubna, ale státnice si půlím, takže na to mám asi o dva měsíce víc času. Jo, notebook by mi pomohl, že bych se odpojila od sítě, ale ten nemám, takže když mi dojde fantazie co psát, tak vlezu sem a už to jede 😀

orchidie
1. dub 2011

@aemmi hele, radim ti, mákni, at to mas z krku... Jestli se nemuzes dokopat ted, s prckem to bude jeste horsi. Mela jsem to takhle presne jako ty vloni a pak me to celkem mrzelo, ze jsem toho nevyuzila 😉 byla jsem pak doma na nemocenske, takze casu jsem mela more, ale u me byl problem s vedouci. Ted uz protahuju a musim si platit skolne, i kdyz mi ho teda dost snizili... ale radeji bych to uz mela davno z krku.
Tento rok uz taky musim koncit, dyl uz me studovat nenechaji, takze mam nad sebou bič.
Nevim, na jakem oboru pises a jak moc je to narocne, ale radim ti napsat to co nejdriv, s velkym briskem se uz pak blbe sedi u kompu 😉

aemmi
1. dub 2011

@orchidie No, já musím, pokud nechci platit, což by bylo zbytečný, už mi toho moc nezbýva na dodělání, navíc mám DP zadanou už dva roky, takže ji ted musím obhájit, jinak to nějak propadne. Jo, s vedoucím to taky nemám jednoduchý, trošku nám to vázne 😅 náročný to zas tak není, o to nejde, já čím víc času mám, tak tím je to snad horší, fakt jsem byla výkonější, když jsem byla od rána do večera ve škole 😒

janeyzelvicka
3. dub 2011

@aemmi
@orchidie
@crawler
Holky, jen tak pro zajímavost.... jak moc vám vedoucí práce pomáhá? Já totiž vůbec pořádně nevím, co mám čekat... Asi jen potřebuju ujistit, že když vedoucímu pošlu část práce a on mi jen odpoví, že si mám dát pozor na dodržení odborného stylu a ještě to doplnit znalostma z té a té knížky, tak snad celá ta kapitole není úplně na prd.... 😒
Jinak už jsem přišla na to, jak na sebe uplést bič a dokopat se k něčemu. Vždycky vedoucímu něco pošlu a oznámím mu, dokdy mu pošlu další část - to mě pak donutí ji fakt do toho termínu dokončit. Bylo by blbý napsat mu, že mu to a to pošlu do středy a pak se ozvat v neděli...

aemmi
4. dub 2011

@janeyzelvicka Tak já teda o spolupráci s vedoucím měla jinou představu, je fakt, že on je u nás externě jeden den v týdnu a má tisíc dalších věcí na práci, ale na začátku února jsem mu poslala věci do praktický části a pořádně se na to ještě nepodíval 😒 no, nevím, zase je mi blbý ho pořád bombardovat, ale jako když to bude hodně blbý, tak to přece nestihnu předělat za pár dní. Jinak mi akorát nastínil, čeho se mám asi tak držet, poradil literaturu, poradil s programem a toť vše...

crawler
4. dub 2011

@janeyzelvicka to je dobrý nápad ten tvůj !bič" .-) jinak má vedoucí byla hodně přísná, ale úžasná - i z dovolené z hor mi poslala mých 30stran vytištěné práce totálně přeškrtané a doplněné o poznámky...na mnohé jsem musela přijít sama, u něčeho mě nakopla konkrétně...každopádně z původné práce zbylo torzo a já psala skoro od píky a přesto jsem vyplodila přes 60stran 😉 ono když se člověk rozepíše, tak už to pak jde, ale jakmile jsem koníkala a do toho psala, tak jsem neustále měla pocit, že už nemám o čem psát (zato na koníkovi bch psala eseje\.-D)...ale každý vedoucí je jiný...mojí známí měli třeba i takového, který na ně vůbec nereagoval a pak je nepřipustil. takže moje rada - radši brát jeho poznámky v širším kontextu a co nejkritičtěji - tvou práci to aspoň vyšperkuje😉 BP ZDAR!🙂

aemmi
5. dub 2011

@crawler 😲 z původní práce zbylo torzo 😕 no, tak to by pro mě byl nářez 😖

janeyzelvicka
5. dub 2011

Taky znám lidi, co furt předělávali a předělávali a předělávali... kamarádka šla jednou na konzultaci a z dvaceti stránek jí vedoucí udělal dvě, prý se moc rozepsala a odbočila... no, tohle se stát mně, tak si jdu fakt hodit 😕
ach jo, proč já jsem ten blbec, kterému fakt musí hořet u zadku, aby začal makat?

crawler
6. dub 2011

@aemmi
@janeyzelvicka však já to nejednou obrečela ☹ Byl to pro mě hrozný stres a ten se asi přenášel na malýho - vůbec nechtěl spát - já k němu vstávala v noci i 15x - vůbec jsem se nevyspala a v tom hrozným stavu jsem psala BP a pak se ještě drtila na státnice ☹...Nicméně bylo to k dobru práce, protože i tak jsem schytala dost blbýho oponenta a kdybych odevzdala tu předchozí verzi, tak by to neprošlo, kvůli tomu, že by tam bylo dost omáčky a málo odborných slov 😀DD

janey - já jsem taky ten typ - je to fakt blbý pracovat jen pod tlakem, ale vím, ´jak je to těžký se dokopat třeba půl roku předem - prostě nemožné - to jsou na práci vždycky lepší věci 😀DD

aemmi
6. dub 2011

@crawler Já jsem taky ten typ, času bylo dost, ale proč bych dělala něco, co není momentálně nutný, že 😒 😅 ale řeknu ti, že s dítětem bych to asi nedala, nebo si to vůbec neumím představit. Ted mám strach, abych něja špatně neovlivnila tím stresem dítě v břiše 😔 babička tvrdí, že můj táta je nervní proto, že když ho čekala, tam měla právě nervy ze státnic 😒

janeyzelvicka
6. dub 2011

@aemmi
@crawler
Ty děti to poznaj, co? 😀 Taky když jsem měla před zkouškou, ráno musela brzo vstávat, tak dítě nechtělo spát, budilo se...
aemmi, myslím, že tvůj ta´tka není nervní kvůli tomu, že se babička nervovala v těhu... Spousta žen je vystavených daleko většímu trvalému stresu a děti jsou v pohodě.. tak se toho neboj 😉 😉 není to spíš tak, že jakoby po někom zdědil tu nervní povahu?

aemmi
6. dub 2011

@janeyzelvicka No, já si myslím, že s taťkou je to blbost, to si jen babička vsugerovává, ale zdědit to neměl po kom, nevím, původ těhle věcí asi nejde moc zjistit. To je pravda, že spousta mamin má daleko větší stres, tak doufám, že mimi bude v pohodě 🙂 a narodí se pěkně v termínu, ať stihnu státnice 😅 😀

vilibalda
6. dub 2011

Ahoj holky, já měla v plánu státnice měsíc před termínem porodu,ale protože se v těhu trochu objevily drobné komplikace a musím víc ležet a odpočívat. Nestihnu napsat diplomku a tudíž ani státnice v tomto semestru nebudou. 😠 Takže mě to čeká pak v únoru už s mimčem. Sešlo se mi teď dost věcí najednou (těhu, svatba, byt, stěhování, diplomka, státnice...), tak některé věci musí počkat. Beztak mnohem víc stojím o titul "maminka" než o ty, co mám (a snad i teprve budu mít) ze školy 🙂

janeyzelvicka
6. dub 2011

No, mě teď strašně vyděsilo, že pokud to nedám, bakalářku nedopíšu či neudělám státnice, musela bych je dělat až další rok v lednu (nemáme žádné další termíny v září). a to bych za ten semestr musela vypláznout 24 000 😖 😖 😖
Nedávno to vyhlásili na fakultě. Já vůbec nejsem proti tomu, aby si dlouhostudující připlatili (viz můj známý, který studoval deset let a strašně to flákal), ale uvítala bych, kdyby to fakulta oznámila dřív než v půlce semestru, který předchází tomu, kdy už to nařízení bude platit... Předtím se platilo taky, ale ne tolik, tak co pak má dělat někdo, kdo to z nějakého důvodu nestíhá, rozvrhl si studium tak, že další semestr už teda něco bude platit, a najednou buch, bude platit o tisíce víc... Te´dka už těžko stihne nějak popohnat s prací, aby to dokončil bez toho dalšího semestru, anebo se bude muset hoodně poohlídnout po tom, kde zchrastit ty další peníze...

aemmi
6. dub 2011

Tak já mám poslední šanci na přelomu srpna září, kdy budu mít druhou státnici, pak náš obor končí, byly nějaký změny, ročník pod náma už má novej program, tudíž nemůžu ani přerušit, ani odložit na další rok navíc bych už musela platit 😒 navíc práce musí být obhájena do dvou let od zadání, což už mám taky akorát. Taky se víc těším na titul maminka, ale zahodit tolik let za hlavu a tolik peněz do koše, to by byla taky škoda 😖

janeyzelvicka
6. dub 2011

Já si navíc ještě říkám, že jsem (zatím) dopadla v pohodě, protože já studuju dvouobor, z každého oboru státnice + z jednoho bakalářka. Teďka to ještě jde rozložit do více semestrů (v jednom semestru ukončit jeden obor, v dalším druhý, případně i ten jeden jde ještě rozložit, že obhajoba je v jednom semestru a státnice v druhým). Objevuje se ale nějaký tlak ze strany vedení univerzity, že by se to nemělo takhle tříštit, a do budoucna by se měly oba obory ukončit v jeden semestr. A to teda upřímně říkám, že bych to nezvládla. Na státnice toho byla strašná kvanta, navíc k tomu bakalářka a další státnice? To bych dala, jedině kdyby bylo dítě ve školce nebo skoro nonstop hlídané... nedovedu si představit, že by to někdo dal s třeba ročním batoletem s hlídáním jednou dvakrát za týden na pár hodin.

aemmi
6. dub 2011

@janeyzelvicka Tak u nás jsou státnice na 2x po 14 dnech a já si to taky ještě můžu (spíš jsem mohla) rozložit do dvou semestrů, ted ten novej program už nemůže. Ale tal pro matky s dětma by mohli mít trochu pochopení 😅

janeyzelvicka
6. dub 2011

U nás, jak ty obory spolu navzájem nesouvisí, tak ty státnice naplánujou jen tak, aby se nepřekrývaly hodiny... Kdybych dělala vše najednou, mám dopo státnice z jednoho oboru, odpo z část z druhého... brrr 😅