Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

vilibalda
6. dub 2011

@janeyzelvicka To je mazec, že vyhlásili poplatky za studium až tak pozdě! Já teda za studium už platím, ale je fakt, že jsem s tím počítala a jsem srozuměná s tím, že za blbost se platí. Jeden obor se mi nepodařilo dotáhnout do konce,ale dost jiných zase naopak jo a prošla jsem si na škole spoustou zajímavých předmětů.
Já bych ráda šla na státnice teď (apoň na nějakou jejich část), ale to bych musela odevzdat do 20.4. diplomku, což je nereálné... Tak aspoň nebude teď miminko v bříšku stresovat a zvládneme to spolu v dalším termínu, který je až v únoru.

orchidie
6. dub 2011

@janeyzelvicka ja uz jsem prave taky pocitala s tim, ze proste budu holt platit za prodlouzeni studia, protoze studuju uz taky skoro 10let(!), ale rozhodne jsem se teda neflakala 😀 byla jsem na dvou stypkach, mezi tim rok pauza mezi Bc. a Mgr. a posledni 2roky jsem mela preruseno (ovsem vsechno splneno a denni studium uzavreno), protoze jsem uz pracovala... Ale ted uz musim ukoncit, protoze to bude prave 2roky od posledni vykonane zk. a celé mgr. studium by mi tak mohlo propadnout. Napalili mi skolne 30tisic/semestr (necekala jsem tak vysoke), ale odvolala jsem se, vypocetla vsechny duvody (vsechny zk. vzdy slozeny v terminech, ze jsem chodila do prace a ze ted mame rodinu) a snizili mi to na 3000,-/semestr, coz uz se da zvladnout.
Ukoncovat dva obory v jednom semestru podle me nelze... to proste neni v lidskych silach 😖 😅 to by mraky lidi nikdy nedostudovali 😅

janeyzelvicka
6. dub 2011

orchidie, oni to berou tak, že jsme dvouobor - normálně lidi za bakaláře získají 180 kreditů, my taky (90 za jeden obor, 90 za druhý).

orchidie
6. dub 2011

@vilibalda taky jsem mela vloni v planu dopsat DP a dodelat tim padem skolu, ale taky jsme do toho resili jeste svatbu a ja uz byla tehule, takze skola sla stranou... Musim rict, ze klid, ktery jsem si v tehotenstvi uzila (tj.zadny velky stres kvuli skole) se urcite promitnul do povahy nasi male, takze to urcite ma smysl...
Ted s druhym tehu se uz na spoustu veci divam jinak, spoustu toho neresim, takze jsem i vic v klidu, ackoliv se snazim u toho tu dp konecne dopsat 😀

kotatkoz
Autor odpověď smazal
Zobraz
hest
9. dub 2011

@kotatkoz ahojky, budeš to mít nejspíš jako já, že na PPM nedosáhneš, musela bys mít odpracováno těch 270 dní před porodem, ohledně délky se obávám, že pokud nepracuješ vůbec, nebo bys před porodem nepracovala (klasicky na smlouvu, ne na DPČ či DPP ) tak asi budeš mít rovnou ty 4letou variantu..já jsem měla odpracované na smlouvu 4 měsíce, takže jsem šla na nemocenskou a pak na rodičák...docela dobře to mají zde:http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-dovolena... jen nevím zda už tam zapracovali tu změnu že se u té 4 leté berou dřív ty menší peníze

janeyzelvicka
10. dub 2011

@kotatkoz Ahoj, taky to vidím tak, že hest má pravdu... nebudeš mít mateřskou, ale rovnou čtyřletý rodičák...

dorinka88
10. dub 2011

@kotatkoz Ahoj mam to taky tak teda mně je 23 ale to na věci nic nemení pujdeš rovnou na rodičák a automaticky mas 4 letou variantu.....dřív se dalo zažádat na VŠ o mateřskou ale ted už to prý nejde , to jsou me info před pul rokem 🙂

kotatkoz
11. dub 2011

Moc diky za odpovedi, i kdyz teda ta 4leta varianta me pekne stve 🙄

sussanah
11. dub 2011

@kotatkoz s materskou uz ted nehnes, tu uz nedostanes, ale myslim, ze by urcite slo hnout s tim rodicakem. Nevim uplne presne postup, ale obecne muze na rodicovskou nastoupit i otec ditete a pokud on pracoval, tak si muze vybrat i 2 ci 3 letou variantu (dle prijmu) a tu pak prevest na tebe. Zkus se pokoukat v jinych tematech, nekde se to nedavno resilo.

aemmi
11. dub 2011

@kotatkoz https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/prepsani... v paragrafech je na tohle dost témat, třeba tohle, koukni se tam, jsou tam holky, který se v tom vyznají a poradí, nejseš sama, kdo to takhle má, naopak, řeší to dost lidí 😒

kotatkoz
11. dub 2011

sussanah: s hejbanim matersky je jeste casu dost :D Planujem, ze mimco by bylo nejdriv pristi leto 🙂 Takze zjistuju, co je pro me ted nejvyhodnejsi, at prave mam cas, jeste pripadne neco nekde napracovat a tak 😉
aemmi: dekuju moc, kouknu tam 🙂

orchidie
19. dub 2011

@aemmi @janeyzelvicka tak jak vam jde psani, devcata? mne nic moc 😔 😅

janeyzelvicka
19. dub 2011

Ahoj, zrovna sedím ve škole a odhodlávám se začít ☹ některá témata mi jdou hůř, jiná líp, ale než se k tomu vždycky dokopu... průběžně to posílám vedoucímu, má k tomu vždycky nějaké připomínky - jen doufám, že mi na konci neřekne, že takovou blbost neviděl věky a s připuštěním ke státnici ať se rozloučím 😀 😀

crawler
21. dub 2011

Ahoj Holky🙂

tak jsem právě odeslala e-přihlášku na magisterský studium...Rozhodla jsem se, že to zkusím, ale Išek bude mít vždy přednost a jakmile uznám, že nezvládám dát jemu max. kvůli škole, tak s tím praštím. Chci si toho mého chlapečka užít. Jinak samozřejmě chuť na druhé mimi mě nepřešla, tak uvidíme, jak to bude s tou školou, zda mi povolí nějaký individuál atd atd. 🙂

hest
21. dub 2011

@crawler sikulka, drzim palce! Ja budu rada kdyz dovalcim tento posledni semestr a za pul orku bakuli a statnice..vidiny sice mam..ale uvidim zanedlouho, jeslti s dvouma prckama ma jeste neco smysl studovat-))

aemmi
26. dub 2011

@orchidie Ahoj, u mně nic moc 😒 byla jsem u rodičů, tam jsem neudělala nic, tak ted k tomu budu muset zase zasednout...

@crawler A na dálkový/kombinovaný nechceš?

crawler
26. dub 2011

@aemmi můj obor (soc.antropologie) dálkově nejde - pouze prezenčně, takže můžu jen doufat, že mi povolí individuální studijní plán. rozhodně nehodlám několikrát týdně jezdit do školy a okrádat tím Fanouška o společně strávený čas....takže uvidíme...😉

janeyzelvicka
28. dub 2011

Ahoj holky, tak já včera odevzdala... zatím teda elektronickou verzi, za kterou mám dostat zápočet. No ale maso, myslela jsem, že to budu mít hotové mnohem dřív... No a word, to je kapitola sama o sobě. Mělo být odevzdáno do 27.4., tak jsem odevzdala 27.4. ve 23:59 😀 😀

aemmi
29. dub 2011

@crawler jo aha, tak to mě vůbec nenapadlo, u nás byla holčina, který to v prváku nepovolili, nebo spíš si to neoběhala a chodila normálně s námi na denní, měla dvě malý děti, ale měla k dispozici babičku a prababičku, takže hlídaly, v druháku si pak už vyběhala individuál, ale u nás to pak dost záleží na vyučujících, jak vyjdou vstříc, někteří ji tam stejně nutili chodit na nesmyslný a okrajový cvika 😅 na dálkový nemohla, to se tenkrát otvíralo ob rok a na ní tlačil zaměstnavatel 😒

aemmi
29. dub 2011

@janeyzelvicka Tak to gratuluju 🙂 tos to stihla nakonec rychle 😉 já pořád velký kulový 😒 No to je hustý, minutu před půlnocí 😀

orchidie
29. dub 2011

@janeyzelvicka gratuluju k odevzdani 😵 😵 Ja jeste tak tyden 2stranky denne a budu z toho taky venku... Vzhledem k tomu, ze pisu v cizim jazyce a obcas mame s malou nejake pochuzky, tak to je proste muj denni limit. Navic furt vyhledama synonyma, abych se porad neopakovala, takze to jde pomaleji, ale jde to. Tak na me myslete a drzte palce, at uz je to za mnou 😅

orchidie
21. kvě 2011

tak jsem vcera slavnostne odevzdala svazanou diplomku... boooze to byla uleva, nakonec to dopadlo celkem dobre, jsem s tim celkem spokojena a vedouci taky, tak snad to projde u obhajoby 😀 juch... a bude to z krku 😀

janeyzelvicka
24. kvě 2011

@orchidie
@aemmi
@crawler
Ahoj holky, včera jsem odevzdala definitivní verzi práce, už i vytištěnou a svázanou, před chvílí se mi v systému zazelenal zápočet, takže studium uzavřeno a můžu vesele státnicovat 🙂

aemmi
24. kvě 2011

@janeyzelvicka
@orchidie Holky, oběma gratuluju k odevzdání a přeju úspěšný státnice 🙂 a kdy na ně jdete, ted v červnu?

Já nakonec protahuju o půl roku, ty státnice v září by byly dost zoufale blízko TP a ted to nešlo 😖

anysek85
30. kvě 2011

Ahoj holky,

tak jsem se přece jen odhodlala k tomu doktorátu, mám tu před sebou hromadu literatury, ještě nějaké dodělávky do práce (ale to už jen tak na dnešek) a zítra bych mohla oficiálně začít načítat, vypisovat, kompilovat a osnovat 😀, ale mimi vypadá, že se každou chvíli začne cpát na svět, tak uvidím, kolik toho stihnu 😀.
@orchidie
@janeyzelvicka

Gratulace k diplomkám 🙂 😵.

zarzuela
30. kvě 2011

Ahojte holky, můžu se k vám přidat? Podala jsem si přihlášku na VŠ a teď mě najednou popadla hrůza, zda to vůbec z malým zvládnu :o( jak to máte vy, jde to, nebo to je velký boj a stres?

janeyzelvicka
30. kvě 2011

@aemmi jojo, mám státnice v červnu, první za týden 🙂 pracuju ale především na tom, abych nebyla s nervama v koncích, učení zatím jakž takž jde...
@anysek85 díky 🙂 tak mimi se chystá dřív?

@zarzuela jasně, vítej 🙂 u mě to vždycky jakž takž šlo, ale někdy to boj byl - ale s tím se musí počítat 🙂 kam se hlásíš?

anysek85
30. kvě 2011

@zarzuela Rozhodně si věř, to je základ 🙂 . Já nějakou praktickou zkušeností zatím přispět nemůžu, studovala jsem jako bezdětná a Mgr. už mám. Teď jen zkouším (resp. budu zkoušet) doktorát, ale nijak moc na tom nelpím - když to nepůjde, vzdám to. Rozhodně nebudu dělat nic na úkor malýho. S VŠ jako takovou by to bylo asi jiný, to se přiznám, že jsem titul chtěla a nechtěla bych to vzdát, tak nevím, jak bych vyřešila dilema miminko (čas s ním strávený, atd) vs. škola, titul, kariéra.

@janeyzelvicka Jj, mimi se cpe na svět o něco dřív - podle doktorky je o dva týdny napřed, tak to snad nebude vadit. Už před 10ti dny jsem měla CS 5, ale to jsem ještě chodila naplno do práce a pak makala doma. Od té doby mám home office, nemusím dojíždět, můžu si kdykoliv lehnout, tak kdo ví, jestli se to nezastavilo 😅 😕.

Chtěla bych vydržet ještě do toho víkendu - to budu 37 tt a něco 🙂 a taky kvůli manželovi - před týdnem chudák nastoupil do nové práce, tak nemá nárok ani na den dovolené a navíc maká 50 km od domova, tak je z toho lehce vystreslej 🙂. A já občas taky...

janeyzelvicka
30. kvě 2011

@anysek85 tak přeju, aby všecko dopadlo k vaší spokojenosti... já to měla přesně naopak, malá byla deset dní přenášená 😀