Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
22. říj 2009

tak mě napadá..co budu, když budu matka+student ale už mi bude 26???

janeyzelvicka
22. říj 2009

No budeš furt matka student 😅 ale asi přijdeš o nějaké ty studentské výhody typu sleva na dopravu a tak. Nevím jak je to se školným...

hest
22. říj 2009

janey: jo, no pokusím se, uvidím až se s prockem sžiiju a rozkoukám-))
ja budu ten samej problem, matka student a v unoru presahnu 26, ale ja si skolu uz paltim neb pretahuju..premyslim min tyden mi dosel dopis o skolnem, jestli bych nemohla zazadat (do 30 dnu muzu podat dovolani) s tim, ze budu na materske...ale nevim jak to formulovat-))

janeyzelvicka
22. říj 2009

hest, určo to zkus - myslím to dovolání, nevím sice přesně, co to znamená, ale soudím, že bys chtěla neplatit školné z důvodu mateřské, jako že čekáš dítě, prodlužuješ, bla bla... Někde jsem četla, že u nás tyhle situace uznávají a studentky s touhle žádostí uspějí, tak třeba jsou u vás stejně vstřícní 🙂

blka
22. říj 2009

Holky, omlouvám se, že vám sem lezu, chci napsat jen k tomu školnému. Tanuki, pokud jsi studium nepřerušila, platit školné nebudeš. Máš nárok na vystudování 1 VŠ zadarmo 😉

janeyzelvicka
22. říj 2009

Blka, díky za info 🙂 dobré vědět.

jajinka1979
22. říj 2009

Ahojky! Já studuji 3 rokem bakalřské studium speciální pedagogiku, ráda bych zkusila dálkově i psychologii nevíte někdo o nějakém takovém studiu? Mám 6 letého chlapečka a studium zvládám ale s prací a zkouškové je náročné hlavně na nervy.Uvidím jak to zvládnu.Děkuji

tanuki
22. říj 2009

jj, jeden rok je zadarmo.. soc+zdravotní bude platit kdo? kdybych nebyla matka tak já nebo škola i po 26ti?? Takhle každopádně stát teda..
Blka, ten Váš chlapeček má super kukuč, to bude komediant 😉

Hest, určo to zkus, mám 2kamarády, co to posílali a vždy jim to alespoň o část zkrouhli!

Jajinko nevím ☹ zkus ty Učitelské noviny, jednou za rok je tam přehled VŠ..ty jsou nej..

blka
22. říj 2009

Tanuki, děkuji 🙂

Soc. a zdrav. nevím, ale předpokládám, že by to měl platit stát stejně jako za kteroukoliv jinou matku, která je na škole. Když jsi student tak to taky platí stát a ne škola.

janeyzelvicka
22. říj 2009

jajinka, u nás na fakultě se psychologie dálkově studovat dá, ale musíš to kombinovat ještě s jedním oborem.
http://www.muni.cz/fss/study/fields/7701R005?st...

Kdybys chtěla poradit, ptej se 😉

tanuki, souhlas s blkou, i kdyby to těm "prošlým" studentům neplatili, pořád budeš matka na RD, ne? A za ty to platí stát.

hest
22. říj 2009

jj dovolání jsem měla na mylsi ODvolání...už mi to taky nepíše dneska.. no já to prubnu co, nic jiného mi stejně nezbývá-)

janeyzelvicka
22. říj 2009

Ale dovolání taky existuje, ne? 🙂

janeyzelvicka
26. říj 2009

Kuk, tak kde jste? Co nového?
🙂

k.ate
26. říj 2009

tak já jsem tady... byli jsme dneska na kontrole v 6 tejdnech (i když 6 tejdnů máme zítra 😀) a malej má 61,5 cm a 5300g... takže za poslední 4 tejdny přibral 1200g 😀 takovej otesánek to je🙂

janeyzelvicka
26. říj 2009

chutná mu 🙂

k.ate
26. říj 2009

janey - no já měla strach, že mám málo mlika a vono asi ne 😀

janeyzelvicka
26. říj 2009

😅 😅 😅

Achjo, dneska si zrovna připadám totálně vyšťáveně... hodně se mi toho nakupilo a nevím, kam dřív skočit... Mám takovou depkózní nezvládací náladu 😖

janeyzelvicka
26. říj 2009

Tak jsem si ze srandy našla začátek téhle diskuse, já stynkala, jak to na dálkovém nezvládnu a na denním nejde zůstat a tanuki je v šestém týdnu 😅 dobrý...
Já si teďka ani nějak neuvědomuju, že jsem byla těhu, prostě si nějak nepamatuju, jaké to bylo mít břicho a tak 😅

tanuki
27. říj 2009

haha, já včera koukala na fotky z května 2008 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer... a zdálo se mi to úplně nemožný...

Kate, to je teda puclíček 🙂 a jaký je, piš, jsme zvědavé!

já dnes házim áčko a jdu do školy si zažádat, abych si mohla přibrat státnici. Ty jo, jestli vypukne epidemie, tak mě asi švihne..5týdnů budu na interně 😅

janeyzelvicka
27. říj 2009

Já zrovna sedím ve škole a jsem jak vytažená z pračky, Kika se v noci furt budila, nešlo ji uspat, no děs... 😖 já nevím, ona to asi cítí, že jsem ze školy trochu nervní nebo co, protože to je vždycky, když mám před zkouškou nebo je toho hodně, ona prostě blbě spí 😅 😅
Tak snad tu neusnu 😅 😅

neonka
27. říj 2009

Ahoj holky
můžu se ještě přidat?

Studuju v Ostravě dálkově učitelství pro 1.stupeň a to teď druhý rok.Minulý rok jsem přerušila,když měl Matýsek 1 měsíc.Byl to velký lump a uřvanec,tak to fakt nešlo 🙂

Kate: tě teda obdivuju 🙂

Letos jsem znovu nastoupila,zatím v pohodě 😀

janeyzelvicka
27. říj 2009

Neonko, jasně že jo, ahoj 🙂

crawler
27. říj 2009

ahoj holky, po delší době vás zdravím😀DD

jak válčíte? já ještě nesáhla na bakalářku 😒 😠 nemůžu se k tomu dokopat...včara jsme opět lítali ohledně příspěvků na bydlení a ohledně sociál.stýpka od univerzity...je to taková otrava, ale aspoň že to vypadá zdárně a něco dostaneme 😉

neonka
27. říj 2009

ahoj,postupně vás budu muset dočíst,abych byla v obraze.
Ale asi až večer,až budou děti v posteli
a bude trochu klid. 😀

hlavně co studujete a jak máte šikovné prcky 🙂

janeyzelvicka
27. říj 2009

Tak my se ti trochu představíme: 🙂 já jsem z Ostravy, studuju denní na masaryčce v brně (což neznamená, že tam jezdím denně, alébrž jednou za týden 🙂 ). Žurnalistika a mezinárodní vztahy, třeťák, plánovaný konec bc studia jaro 2011 🙂
Prcek je šikovný, ovšem aktivní a málo spící, tudíž času na učení příliš nezbývá 😅

Crawler, tak hlavně že budete něco mít 😉 bakalářku stihneš, neboj 🙂

tanuki
27. říj 2009

ahoj, já z Prahy, taky na denním - medicína, zbývá mi poslední zkouška z 5. ročníku a pak hurá na státnice, které mám v plánu do dvou let udělat. Moc nemám kam spěchat, stejně budu asi do 3let doma s Verunkou.. Ve škole jsem 4-5krát týdně, ale mám to z domova pár minut, tak to zvládáme dobře. dítě je taktéž šikovné a blbě spí 🙂

Janey, máme to úplně stejně, asi to cítí a pro nás je to ve výsledku katastrofa. Jediné, tak že si to pak sama sobě můžu zbaběle omluvit, že jsem se teda fakt nevyspala, ež dítě zlobilo a blabla..to, že jsem se měla začít učit dřív je věc jiná 😀

já si dnes byla pro razítko, tak taky můžu začít vyplňovat ty žádosti, ať to neděláme na poslední chvíli. Jen prostě nevím, kolik jsem si loni vydělala ☹ když tam napíšu o trochu víc, tak to bude lepší než míň, ne? a když by pro nás bylo dobré se vejít do 1,5násobku minima, tak mám počítat s těmu 9000? stejně je to takové... teď se máme dobře a máme na to máme nárok, podle loňských příjmů a příští rok, kdy na tom budeme nejhůř na to mít nárok nebudeme 😝

janeyzelvicka
27. říj 2009

Ćím víc napíšeš, tím líp, ne?
U nás je to s těma příjmama stejné, dopisy o zastavení přídavků už leží na poště, jen je musím vyzvednout. příští rok v květnu se mi rodičák sníží... Ale tak Jarek začal vydělávat, není se čeho bát. Horší budou prázdniny, já na praxi a on na rodičáku, příjem rodiny, 3800 😀 😀

tanuki
27. říj 2009

Ty ještě nespíš? 🙂 beztak to jsou poněkud fiktivní příjmy- kdyby nám rodiče neplatili byt tak bychom nikdy nevyšli 😔 Nám v červenci, byla bych ráda, kdyby M. pracoval od srpna, taky to s tou dovolenou nebude slavné, tak ať! Jedni známí plánují Korsiku s prcky, já bych tak moc chtěla jet taky ..

janeyzelvicka
27. říj 2009

Přijela jsem před hodinou, tak jsme ještě s mužem večeřeli, teďka vybalujem noťase, jsem úplně nadšená, můj sen se splnil 🙂
Dítě už spí a vůbec se neprobudilo 😕 😕 začínám přemýšlet, že přes noc by s tatínkem asi v pohodě vydržela. Možná líp než se mnou, ze mně cítí mlíko a tak...

k.ate
27. říj 2009

neonka - myslim, že není moc co obdivovat 🙂 Jinak my jsme z Brna a studuju denně VUT obor biomedicínské a ekologické inženýrství první ročník, v červnu jsem ukončila úspěšně bakaláře 🙂

Jinak holky s malým začíná bejt sranda, už se na nás usmívá, pokud my se jak naprostí retošci tlemíme na něj... Zajímalo by mě, co se mu při tom honí hlavou, ale je pak z toho hrozně vysmátej 🙂 A vůbec je teď tak nějak v pohodě (ťuk ťuk ťuk), navíc začíná i brblat a popiskovat 😀 no dneska jsem z něj byla celá naměkko, když jsem přišla ze školy a on se na mě culil... 🙂
Jinak vůbec největší sranda je při přebalování, když si prdne, připadně pokaká ještě i přebalovací podložku a hned se začne smát, to pak člověk nemá ani sílu se na něj zlobit, když vidí, jakou z toho má ten malej pišišvor radost 😀 Jen je blbý, že je asi po mně a jakmile vidí foťák dělá, že se smát neumí a nikdy se ani smát neuměl... 😖 prostě celej já 😀