Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
7. pro 2008

a finančně byste to zvládli? Ty jo, tak o tom jsem ještě neslyšela, že b se to přehodilo pak zase zpátky, ale snad není důvod pročbyne.
Nás čeká v létě měsíc praxe, ale tentokrát se na tu gyndu a porody těším. Dokonce bych ráda do "své" porodnice, mám k ní vypěstovaný takový pozitivní vztah 🙂
Včera jsme byli velmi úspěšní s bkm - 2/3 🙂 Prdelka malá, to je takový zážitek - koukat na ní v koupelně do zrcadla, jak tlačí a do toho vyluzuje takové jemné e-e..a pak se usmívá 🙂 Jenže do školy jí vezmu v jednorázovce, na záchod bude moci jen o přestávce 😒
Chtěla jsem se zeptat, odkdy pasete koníčky?

tanuki
8. pro 2008

tak čekám samé dobré zprávy, janey, effii??

janeyzelvicka
8. pro 2008

tak s tím rodičovským - zaměstnavatel je povinen i chlapovi rodičák poskytnout (jako to volno), tak snad nebude problém... finančně to dáme, máme našetřeno...

Zkouška jakž takž, opraví nám to do vánoc... akorát, no... měli jsme vysvětlit, co je "umma", je to arabsky, sjednocení... a já blb napsala kobereček (takový ten jejich modlící). no když nic, tak se aspoň zasměje 😀

odkdy paseme... ufff... když jí bylo pod tři měsíce, tak jí to moc nešlo, v těch 3 měsících už jo...

tanuki
8. pro 2008

to jsi mě teda pobavila 😀 teda, já bych to samozřejmě nevěděla..ale jednou jsem takhle zaperlila v testu z dějáku - obecně byl dost těžký - zkoušela faktografii, psaly jsme eseje na celkem těžká témata.. no jednou jsme měli vysvětlit Kongresovku..tak jsem napsala, že je to místnost, kde probíhaly kongresy 😉 já to myslela vážně, ona to pak četla před celou třídou, hrozně se smála, že to snad dá do dějepiseckého časopisu..no nikdo jiný se nesmál 😀

Hele, matko, teď už jí jsou 4měsíce 😝 😀

janeyzelvicka
9. pro 2008

Ufff, no nějak mi to včera nemyslelo... s těma koníčkama jsem to myslela tak, že ve třech měsících už solidně pásla, a teď je to samozřejmě lepší, teď se už je schopna z koníčkovské pozice překulit na záda - ale vypadá to docela srandovně, jak se klátí 😀 a už je fakt nějak pohyblivější, když leží, tak se odstrkává nohama a jede za hlavou, občas docela rychle, a včera si tak pololežela nepřipoutaná v autosedačce, a taky se tak mlela, že málem vyjela... je třeba začít dávat bacha 🙂

hehe ty hlášky jsou stejně dobré, já to zapisovala v 9. třídě na základce i celý gympl a máme docela slušnou sbírku pěkných keců 😀 (divadlo jana husa na provázku a tak 😀 )

Vždycky si vzpomenu na kamaráda, jak jsme na gymplu měli z angliny přeložit Please take your rabbish home with you... (vezměte si s sebou své odpadky - byla to jakoby cedule z hotelu). Já furt nevěděla, co je rabbish, říkala jsem si, že guma (rubber) to asi není, tak jsem to nechala nevyplněné. přišla úča, docela se smála, že co jsme to tam psali... kamarád se ke mně otočil a suverénně: rabbish sou králíci, že jo 😀 načež učitelka triumfálně přečetla jeho překlad: prosím, vezměte si s sebou své králíky 😀

eeefffaaa
9. pro 2008

ahoj holky!! tak jsem vcera byla u doktora...a mimco je tam kde ma byt a ma uz 10.5mm...coz mi rijde dost na to ze doktor odhadoval ze jsem tak 5tt...no uvidim priste to uz pry presne spocita,ale ted jen tipuje ale pokud jsem 5tt a mimco je tak veliky tak to je neco 😀 takze zatim to vypada ze je po tatinkovi ,protoze ten ma 2 metry 😀 ale srdicko zatim nic ☹ doktor rikal,ze ho uvidim priste...holky mam hroznou radost!!!jen aby to slo dal takhle v poradku jako do tedka a bude to super 🙂

tanuki
9. pro 2008

a nebyl spíš jen váček 10,5? 😉 prckové zazečátku rostou tabulkově... 😉
Já viděla poprvé Verunku 5mm 5+3 nebo tak nějak

eeefffaaa
9. pro 2008

ted nevim co tim chces rict 😅... no na UTZ mam 10,4mm...spravne od posledni ms jsem 7tt,protoze se to tak pocita,ale doktor ho zatim moc nezkoumal,jen UTZ nameril 10,4mm a mudr rekl ze priste uz budem vedet v jakym tydnu presne jsem 🙂

tanuki
9. pro 2008

no a řekl embryo? Chci tím říct, že jestli jsi v 5tt a ne 7tt, prostě jsi měla ovulaci později, tak těch 10,5mm bude mít spíš gestační váček a v něm pidiembryo 😵 😵
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... Váček je ta celá černá fazole.. Ještěže toho koníka mám 😅 paměť je děravá, byla jsem tam 6+2..

tanuki
9. pro 2008

no ale hlavně strašně moooooc gratuluju k potvrzení potomka v bříšku 😵 😵 😵

eeefffaaa
9. pro 2008

no me rikal ze to cerny je plodovka a uvnitr plodovky je plud,ktery ma tolik mm...no uvidim na dalsi kontrole

eeefffaaa
9. pro 2008

teda plod ne plud 😀

janeyzelvicka
9. pro 2008

evi tak gratuluju 🙂 do debaty o váčcích, a embryjích se nemohu připojit, mě to myslím vůbec neříkal. možná něco o váčku, ale bylo to dávno, tak si to vůbec nepamatuju 😀 akorát vím, že srdíčko ještě nebylo vidět...

teďka je z váčku pěknej vak, co se zrovna probudil... zachvíli jdem na procházku, škoda že chlap chodí tak pozdě z práce, je tam tma jak 😠

janeyzelvicka
9. pro 2008

tanuki vlňáčky dorazily, jsou super (akorát pošta kuchla obálku, ještěže tam byly, já bych je zabila 🙄 😠 ), paní jsem napsala pěkné hodnocení 🙂

janulebambule
10. pro 2008

Ahoj, jsem ve 23.tg. , termín porodu v dubnu a magisterské státnice v červenci. 🙂 Myslíte, že se to dá zvládnout? U toho ještě dělám doktorské studium a chci na mateřské napsat disertačku. 😅 Tak nevim. Je to moje první miminko, tak to nechci odbýt, abych si pak nevyčítala, že jsem studovala a nevěnovala se mimču. Děkuju za všechny reakce. 🙂

tanuki
10. pro 2008

Janule, tak mimís už je na cestě, takže musíš jen doufat, aby byl ty první měsíce co největší spavec 😉 Disertačku řekla bych v pohodě..a ty státnice, to už bude záležet na tvé vůli a prckově spolupráci. Ideálně taky nějakou babičku 😉 Ale obecně bývají na začátku hodně spinkaví, takže by to mohlo klapnout!

My už máme také vlňáčky 😉 jsou super, jen když dám opravdu široké balení, tak jsou jakoby nízko 😅 Verunka včere hodně spala, večer hrůza. čím víc se snažím, aby šla spát v 8. tím hůř to dopadá. Dokonce jsme zkoušeli (poprvé) nechat chvíli vyřvat, no to abs ne.. poprvé, když jsem tam za ní přišla, byla počůraná.. úplně mokré tváře od slz.. podruhé jí šel vysvobodit tatínek..pak se na něj chechtala.. Pořád se zuřivě dožadovala jídla, tak jsem nakonec povolila..tak se pak poblila 😔 tak se dožadovala zas..nakonec jsem jí šoupla do vaku (už jsem to zkoušela i předtím a nic) a napodruhé byla tuhá do pár minut. Martin má v pátek zk, tak byl dost nešťastný, že se enmůže soustředit na učení.
Dnes si vybírám absenci 😉 ale musím s malou do centra zakoupit jednu knihu 😒

janeyzelvicka
10. pro 2008

janule, jak psala tanuki, pokud bude mimi hodné, nevidím problém, moje malá ze začátku fakt hodně prospala...

tanuki u nás to večerní spaní je taky na prd. Někdy usne v pohodě, se smíchem, je tuhá hned... a včera zas ne a ne, trápily ji prdy, tak se furt kroutila, pak konečně usla, ale spala hrozně neklidně, normálně brečela a kroutila se i ze spaní, pak se zas probudila... jarek taky ráno vypadal jak mumie...

tanuki
10. pro 2008

tak to vypadá, že do Vánoc nebudu mít žádnou zk ☹ tak to bude Nový rok opravdu veselý ☹

janeyzelvicka
10. pro 2008

tak to ti teda vycházej fakt vstříc 😒

janulebambule
11. pro 2008

Děkuju za povzbuzení. 🙂 Tak já teda zatím přerušovat nic nebudu a budu válčit. 🙂 Myslela jsem si, že mi bříško aspoň trošku pomůže při zkouškách, ale minulý týden mě úplně v pohodě vyhodila docentka ze statistiky. ☹ Tak v lednu znovu ☹

tanuki
11. pro 2008

mně taky loni jednou vyhodili (naštěstí zrovna předmět, kde to nezapíšou jako termín, ale konzultaci - což u nás teda nikdo jiný nedělá 😀 ) sice jsem měla pupek skrytelný, ale ptal se, proč to neumím(ten předmět mi nesedl - taky tam bylo trochu statistiky 😀 navíc jsem si dost blbě vytáhla) jestli jsem byla nemocná nebo co... tak mohla jsem říct pravdu = jsem těhotná, dodělávám autoškolu a zařizuju svatbu 😀 ale neřekla jsem nic. Býval by mi třeba dal 3ku, ale to by se mi když to teď hodnotim zpětně, velmi nehodilo 😉

Chjo, včera zas bylo velký bolení bříška, ale nakopnec usnula sama, v postýlce 😵 Normálně jí houpeme v košíku. Sice to bylo zas pozdě..a vzbudilo jí bříško za 2hodiny ☹ ale už to bylo klidnější..

tanuki
11. pro 2008

mimochodem mám dva dny tak trochu depku.. Jak dva dny byla plačtivá..tak to na mě přenesla +strach z budoucnosti 😉

janeyzelvicka
11. pro 2008

Mě první semestr ve škole taky vyhodili ze dvou zkoušek - ale to byly písemné 😀 už jsem byla těhu asi 2 a půl měsíce a byla jsem docela unavená, ale je možné, že jsem to spíš flákala. 😀 my to ale musíme opravovat hned, takže jsem je nakonec dala 🙂

No, s tím, jak kdysi v noci v pohodě spala, už je asi amen. vždycky usla, kolem 5 se probudila na krmení, pohoda. teď jednak nemůže usnout a jednak se budí už kolem 2, hrozný řev, přicucne se, a tak spolu spíme až do rána... řev, zas se přicucne... ale jo, není to nejhorší, postel velká, tak se tam složíme...
jediné, co mi neleze do hlavy je, proč večer nechce usnout?přes den jí dám kdekoli, fakt kdekoli, ona si usne sama, v klidu. jak přijde doba, kdy se chystá na noční spánek, najednou řev. případně usne, za čtvrt hodky se probudí a řev. někdy jsou to prdy, ale jindy... Já nevím, občas jde vidět, že se jí něco nepěkného zdá... Tak že by nechtěla usnout a do postýlky proto, že se těch snů bojí? 😒

tanuki
11. pro 2008

tak to mě usínala sama kedekoliv akorát první týden, a od té doby, co jsem měla dva dny horečky z toho zatvrdnutí, tak je to problém..a večer úplně největší. Stačí jí vzít ven v kočárku (někdy jen nabalit do kombinézky), či do vaku a je tuhá do dvou minut..
včera po vyprdění usnula ve 22:30 a v 0:30 už zas kňourala..asi jsem jí měla jen přebalit a nedat prso, páč se ve 2vzbudila na kojení 😠 pak spala do půl šesté..

tanuki
11. pro 2008

uf, tak usnula(sama)...po 3hodinách slabého setrvačného kňourání 😉

janeyzelvicka
11. pro 2008

já nevím, možná se v noci kika fakt budí hlady, kdysi jsem i v noci kojila vsedě a jak jsem viděla, že po dvou potáhnutích usíná, pošimrala jsem ji a fakt pila víc... ted obě ležíme a asi obě usnem... jenže předtím jsem sice v noci byla půl hodky vzhůru ale vyspala jsem se, a ted jak furt spím a budím se, připadám si přejetá i když spím dlouho.....
a večer... zkusíme asi nenutit ji spát, fakt se jí asi nechce nebo co 😒

tanuki
11. pro 2008

tak Verunka se po hodině probudila a teď kojíme 😉
Taky mě to už napadlo, zda by nebyla lepší cesta zvyknout si na její režim než jí nuit ten náš... Pro nás to ale znamená odnaučit se spát odpo, abychom něco stihli. Jenže já jsem pak na konci týdne dost unavená - jít spát v11, pak dvakrát kojit a v 7stát, zařídit co je potřeba...a hurá do školy 😖

janeyzelvicka
11. pro 2008

Asi se jí přizpůsobíme, protože jak to tak hodnotím... dáme ji spát, chystáme večeři, ona se probudí, tak se všemožně snažíme ji uspat, pak čekáme, jestli usla (vždycky jsme měli takový rituál, že jsme se šli sprchovat spolu s jarkem), tak čekáme, jesi to vyjde nebo ne, jarek polospí, já čučím do blba, malá se vzbudí, kojím, uspáváme, do toho řev... pak usoudíme že to nemá smysl, a než se oba doštracháme do koupelny, je i 1 v noci...
a taky mě napadá, že já si myslím, že jak pak dospávám ráno třeba do 10, že budu vyspanější, ale nějak ne, zdají se mi akorát pošahané sny a stejně jsem, jak by mě vytáhli z myčky... asi zkusím vstávat dřív, něco i udělat do školy, pak se můžu věnovat víc malé a tudíž ji víc unavit... teď jsem ji "držela" dýl vzhůru, tak usla, nejradši bych to zalomila s ní, ale nemůžu ☹

tanuki
11. pro 2008

já potřebuju doklidit byt..po kojo mi usla, pak zas knourala-tentokráte to bylo, že se chtěla přitulit! Pač mi hned usla na hrudi 🙂 to u nás není samozřejmé-většinou spíš chrochtá, cuká hlavou a hledá cecík..prostě malé zvířátko 😉 hlavně i když je napitá 😠
Takže te'd sedím u PC, rozvěšené plenky...
S tím spaním je to na pytel. já se opakovaně probudila relativně svěží (vzhledem k okolnostem) v 5ráno, pak že si ještě lehnu..a bum. je 7a já totáůně rozlámaná, jak kdybych spala 2hod celkem--

janeyzelvicka
11. pro 2008

tak, dneska nebude žádné uspávání, prostě až bude příhodná doba, tak snad odpadne sama 😀 asi od půl čtvrté je vzhůru, s výjimkou dvou půlhodinek, co spala v autě, když jsme jeli pryč a zas se vraceli, tak doufám že nás čeká pohodový večer... (zítra budu referovat 😀 )