Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
16. zář 2008

Tak já hnízdit musím, když máme teprve 2týdny volný byt 😀 tak to není objektivní. spíš mě stresuje, že nemám připraveno - vyžehleno a tak 😉
Teď mám odpočívat - začala mě bolet žíla, tak aby se to nerozjelo..

No já nevím, moje mamka je prototyp dokonalé chůvy - utiší úplně každé miminko a mě neutišila. Všechny její kamarádky říkaly, že něco takového, jako jsem já nikdy v životě neviděly - půl hodiny spala a 3hodiny řvala a takhle pořád dokola. Vůbec nechápu, jak to mamka zvládla (pravda, mnoho nocí nespala a během šestinedělí se fyzicky zhroucená dostala do nemocnice), ale prostě to ustála. Divím se, že se mnou nemrskla o zeď, protože co je moc, to je příliš. Utišila mě akorát hra na klavír...a to intenzivně mazlila, zavinovala...A když šla po šestinedělí na gyn na kontrolu, hlídala mě sousedka a prořvala jsem se k modrým flekům po celém těle ☹ odvezli mě do Motola, tam se seběhlo konzilium a nikdo z doktorů to nikdy neviděl. No, ale všechna yvšetření dopadla v pořádku, takže jsme hned jeli dom..skvrny zmizely a já přestala řvát (jak předpověděla pediatrička) když jsem začala chodit. Údajně je takové 1:1000dětí. Takováť praxe u nás 😉

janeyzelvicka
16. zář 2008

No k žehlení - já ani před porodem vyžehlit nestihla (rozuměj byla jsem fakt unavená nebo se mi nechtělo 😅 ) a pak už jsem se na to vybodla...
Ty jo tak s tím řvaním to je drsné... To já fakt děkuju, že mám zlaté dítě, fakt to je asi zařízeno, že skvělým a trpělivým maminkám je dáno neklidné dítě a ony si s ním poradí nebo to prostě ustojí. Mě dát nervózní mimčo, co věčně brečí, tak fakt nevím, buď bych brečela s ní a navzájem bysme se nervovaly, nebo by mi ruplo v bedně a šla bych rozbíjet talíře, aby jí nějak neublížila ☹
Zítra má jarek volno, tak si to užijem. do školy nakonec nejedu - všecky přednášky odpadly a jsou až příští týden...

tanuki
16. zář 2008

tak jsme zas masírovali hráz. Proč to musí být tak hrozné 😖 No to se opravdu asi po, až do mě hrábnou před porodem!
Hihi, no tak to já budu muset mít úplného andílka 😀
Užijde si společný den! U nás to bude na prd, já ležící kvůli noze, ale asi budu ležet u M. v bytečku, a´T tam chudák není sám ☹

janeyzelvicka
17. zář 2008

Copak máš s nohou? Verunka ti něco blokla?
My jsme zajeli do ikea pro nějaké krabice a podobné serepetičky, ocenila jsem zvlášť přebalovací a kojící koutek,
maj to tam fakt dobře řešené...
Fakt už mám asi vykojený mozek. 😀 když se přihlašuju do školního informačního systému z domu, dala jsem si tam funkci "zapamatovat heslo", takže jsem ho celé prázdniny vlastně nepoužila. Pak máme ještě druhé heslo, kterým se přihlašujem na počítače ve škole. a já včera s hrůzou zjistila, že si ani jedno nepamatuju!!! nadávala jsem si, jak jsem blbá... na jedno jsem přišla po usilovné námaze asi po půlhodině, na další až za několik hodin někdy v noci 😠 ani to nejde z ničeho odvodit, je to kombinace písmen a čisel, nic smysluplného...

tanuki
19. zář 2008

a můžeš si napsat o nové? Já si dává skoro všude své, stjené, tak to docela jde 😀
Já nevím, nejdřív jsem myslela, že je to žíla, ale už mě to bolí i na druhé, tak asi je to jen otlačené, jak pořád ležím na boku-koleno na koleni 😅
Včera poprvé poradna v porodnici 😉 a poprvé u chlapa. No, příjemné to nebylo, hrábnul dost hluboko..ale jinak byl moc milý. Pak pA poslechla srdíčko. Čípek se zatím nějak nepřipravuje, tak snad ještě máme čas.
Martin začal dělat plovoucí podlahu, konečně také máme police ve skříních, takže je budeme moci zabydlet. Já byla včera tak mrtvá!!!! vyrážela jsem z domu v 10, pak 20min nejeli busy, takže jsem věděla, že přijdu pozdě ☹ pak poradna, na odběry, doma jsem byla ve 2 a na 2hoďky jsem usnula...mezitím se M. vybil mobil, takže než jsem já dorazila "k nám" on vyrazil do našeho původního "k nám"... ale vzal to statečně a večer jsme šli do divadla. Břicho tvrdlo, a v té sedící poloze teda nic moc. Ale zvládli jsme to 😉
Dopis dorazil? úžasná ulice 😀 😀 😀

janeyzelvicka
19. zář 2008

Dopis přišel včera, moc moc díky!!! Teď někdy by mi měly dorazit i látkovky, tak se těším, že to konečně vyzkouším 🙂
To heslo si můžu i sama změnit prostřednictvím systému, tak jsem to jednou zkoušela a dala si taky svoje obligátní, ale systém mě seřval, že je moc jednoduché a ať si laskavě vymyslím nějaké složitější. no tak než bych tvořila nějaké fawehraůhf5jfah4, tak si radši nechám to jejich, to je zhruba tak podobné 😀 😀
Páni, to to letí, taky už to máš za pár... já si pamatuju, jak jsem v té době už byla vyklepaná, že to může přijít... dokonce jsem se v té době dívala na Diagnóza vražda a tam byl díl, rozseknutý do čtyř částí... a já měla největší nervy z toho, že už!!! a neuvidím konec 😀
Tak tos měla lítačku... já si připadám jako typická mamina na mateřské... 😠 rozcuchaná, poblité tričko a děsný bordel... 😀 a když už se odhodlám k nějakému úklidu, tak se malá dožaduje nosítka a já můžu tak akorát sedět u kompu, pač třeba žehlit nebo vařit si s tím netroufám... (no... spíš se mi asi i nechce nic dělat 😀 😀 )

tanuki
19. zář 2008

hihi, no já řešila ženství před pár dny s kamarádkou a dnes jsem měla totální krizi - věděla jsem, že jdu dnes k fyzioterapeutovi, ale nějak mi nedocvakly ty důsledky..takže nohy neoholené, nehty neupravené..do toho jsem potkala v tramvaji cestou jednoho známého - velmi o sebe pečujícího a já v polorozpadlých botech, nevyžehlených manžestrákách, k tomu modrá fleecka, červená goráčovka, vlasy česané naposledy ráno, přerostlá ofina, nějaké namalování to vůbec... 😒 Naštěstí byl uchvácen bříškem, o kterém nevědel, tak to nadšeně komentoval, tak jsem si říkala, že aspoň něco 😀 😀 😀
Dnes nám přišel pomáhat kamarád, jako pracovní oblečení si vzal šílený batikovaný oblek, který mu přivezli rodiče z Indie. No úchvatné, tak jsem vymyslela, že pokud neporodím, tak bude příští pátek hippie party v novém bytě. Ono je dobré mít nějaký cíl - naplánovanou návštěvu, prostě bič 😉 Ve středu přijdou prarodičové, děda vymění vypínače - muž se sám bojí, já se nedivím...
Tak snad se Vám bude látkovat dobře, já jsem zvědavá. Dej mi pak vědět, co ty separačky, jsem zvědavá 😉

janeyzelvicka
20. zář 2008

Škoda, myslela jsem že ty plínky přijdou včera, ale pošta si zřejmě hodně dává načas... takže až někdy po víkendu no... je načase, Kristýnka nám nějak začíná vyrůstat z těch tesco plínek 3-5 kg, 5 kilo určitě ještě nemá, typla bych to tak necelé 4,5, ale velmi často už je teď špinavé oblečení, protože to z té plínky nahoře vykidá... a přitom ji balíme stejně a intenzita jejího vytentování je taky stejná... 😀
tak hippie párty 😀 to my zatím přijímáme jen ty čumákující návštěvy... dneska další 😅

tanuki
20. zář 2008

jéé, no už se těším na hovínka 😀 😀 😀 Včera jsem konečně žehlila a hromádkovala jednu várku pidivěciček. už teď tam je těch nejpidi 10bodýček! Já nevím, některé věci se mi tak divně sešli - právě tyhle úplněpidibodýčka, dále kombinézky spíš tak na 3měsíčního prcka. Budu muset vybrat nějaké, které bude i na mrně... Mám dva typy, ještě se rozhodnu. Taky jsem žehlila čč, ale jen z obou stran ty osminky...
Dnes jsme byli v Hornbachu, že koupíme lišty mezi podlahu a zeď. Hm, zjistili jsme, že na jeden pokoj to vychází 800bez mořidla a laku 😢 tak jsme se na to vy..člověk se snaží rozumně šetřit, ne na úkor kvality a teď dát toto 😠
U nás našětstí ty návštěvy zatím nejsou čumákující ale pomáhající 😀

janeyzelvicka
21. zář 2008

Teda já si dneska připadám jak chodící zásobárna... vylehávali jsme až do 11 a malá se budila co 2-3 hodiny na kojení... no a já už byla jak mátoha z toho, že jenom kojím a odsávám (sice mezi tím jsem třeba 2 hoďky spala, ale to rychle uteklo 😀 )
Kristýnka pomalu vyrůstá z věcí 56, tak jsme letěli do tesca a koupili nějaké trička a mikču 62, pač v půjčených od známých jsou zas jen větší... no a teď jsem vybalila jedny půjčené trička, co maj být na 6-9 měsíců, a jsou velké asi jako ty 62!!! ať žije číslování 😠 Já jak jsem to půjčovala, taky jsem ještě neměla představu, takže mám doma spoustu větších dupaček a bodýček (74, 80...) ... ale že jsem si měla třeba půjčit i něco teplejšího nebo i menšího, to už mi prostě nedocvakne 😠

tanuki
21. zář 2008

No já taky koukám, co toho máme...kdybychom něco z toho, co je 50-56 měli v té 62bylo by to fajn 😠 U nás je ještě problém, že některé věcičky od kamarádky z VB nebo USA jsou bez toho našeho číslování, ale 0-3, 3-6..atd, jenže ty 0-3 jsou všechny tak spíš 3 😉
A v čem jí takhle máš oblečenou doma? Třeba body bez nožiček a na to body i na ručičky i nožičky? nebo jen to kombinézkaté body? Já nemám představu 😀
Včera jsme dostali od sousedů postýlku a je tam nemožná matrace, tak musím objednat - snad to stihneme, tahle je totálně měkká a tenká, což nemá být ☹

janeyzelvicka
21. zář 2008

Teď jsme tu měli docela zimu, to jsem ji měla v body bez nožiček, ponožtičkách a na tom overal (jestli se to tak jmenuje, prostě takové ty dupajdy s dlouhýma rukávama, nebo jak ty říkáš kombinézkaté body, asi myslíš to samé co já)... teď už tu máme teplejc, muž zatopil, tak má dupajdy a košilku...
to číslování je celé naprd... číslování různých značek naprosto neodpovídá...

tanuki
24. zář 2008

Tak já jsem teď byla hodně v bytečku, bez netu 😉
Co plenky? Dnes jdu na zápis a pak snad se polužákama na oběd. Jéje, to zas bude..a kdy máš termín a jak to uděláš se školou? 🙂 Fakt hrůza s těma lidma 😠 člověk jim napíše "mám jiné plány" oni všichni odpoví "rodit?" atdatd, ještě si užijeme 😀
Dnes, ale nejpozději v úterý dorazí konečně matrace, tak se nám bude lépe spát. Byt přestává smrdět novotou - nové nátěry.. začíná se pomalu zkulturňovat, tak to třeba ještě stihnem. Dnes přijdou babi s dědou - děda naučit Martina měnit vypínače a zásuvky. On to teda dělal na zš, ale přeci jen je to elektřina a bojí se. Jsou velcí puntičkáři, takže tam musíme naklidit, co to půjde. Ale já jdu na ten zápis 😉 a zapíšu i Martina..
Taky jsme teď měli na tři dny auto, jenže jsem měli vyměnit v servisu žárovku ☹ Takže jsme ím včera strávili půl dne, a nakonec jsme se tatínkovi na servis vyprdli a poprosili kamaráda... a včera večer byl Martin jamovat, dnes má koncík, takže to auto na 3dny, fakt jsme nepřestěhovali skoro nic. Danajský dar 😢 alespoň, že tam tentokrát byla plná nádrž 😀

janeyzelvicka
24. zář 2008

Ufff.... tak plenky došly v pondělí, ale zatím jsme je nevyzkoušeli, pač včera a dneska jsem byla ve škole, takže to vidím na zítra... Malou hlídal Jarek, včera nadšený, že chce být s ní na otcovské dovolené. 😀 .. dneska už tatínek vypadal zdrchaněji 😀 😀
Ve škole pohoda, jsem ráda, že nejsem pořád mamina v teplákách na mateřské co mluví jen o dětech, ne že by to bylo něco méněcenného, ale mě by něco chybělo, a že mi zůstaly i jiné "zájmy", cítila jsem se v té škole dobře a docela jsem se tam i těšila, na semestr jsem si zapsala zajímavé předměty a u jednoho dost lituju, že na těch přednáškách nebudu moct být... takže budu mamina v teplákách na mateřské co se zabývá raketama středního doletu 😀 Opruz je to akorát s odsáváním, ale co už... Kristýnka v pohodě zvládla krmení z flaštičky, a s přisátím pak naštěstí vůbec nemá problém 🙂
Jarek má dneska jmeniny, tak jsem mu koupila jednu deskovou hru, už se těším jak si zahrajem, pozdějc i s malou 🙂
Novota mi voní 😉

tanuki
24. zář 2008

hele tahle novota by ti nevoněla 😉 mně voní i obchod Barvy laky, ale tohle opravdu ne - to lino páchne, ale zlepšuje se to!
Tý jo, tak velká gratulace, že to funguje!!!! Je šikulka s tou lahvičkou. četla jsem, že na dlouhodobé odsávání se vyplatí ta elektrická.
No, nějaká politologie by mě také bavila! Já byla dnes akorát na zápisu, pak se spolužáky na pizze, tak mi říkali, že jestli začnu ve škole rodit, tak žádný Apolinář, že mě šoupnou do výtahu a hezky ať odrodím u nás 😝 Zažádala jsem si o ten individuál "z důvodu péče o potomka" a v papírech jsem musela vyplnit, že žádné dítě nemám, protože žádné nemám 😀 Tak tam mám šoupnout okopčenou průkajdu 😉
Zítra jdu do porodnice, to jsem zvědavá 😉

janeyzelvicka
25. zář 2008

Ještě jsem zapomněla - v tramvaji vidím takovou mladou mamču s mimi v šátku, mimi začlo trochu brečet, a ona na něho: "Ještě chvíli a vystupujem, a půjdem na přednášku..." Tak jsem se potěšila a chtěla aspoň trochu vysledovat, kam zapluje, pač vystoupila stejně jako já a tam jsou 4 fakulty blízko sebe... Intuice nezklamala, vlezle do naší fakulty, tak sem jí dohonila a ptala se, jestli studuje i s ním... Tak prý malý se narodil v říjnu a ten rok měla přerušeno, a teď zas nastupuje a prý uvidí, jak to bude zvládat... a šla s ním normálně na přednášku. Říkala že doufá, že malý bude spát, že pokud je kristýnka ještě tak malá, tak u ní by to bylo pravděpodobnější... Tak přemýšlím, že bych ji taky někdy vzala sebou, ale zase si říkám, když tam vůbec nemusím být a kámoši říkali, že mi třeba materiály pošlou... a pokud byla ta dotyčná z brna, tak není asi takový problém odskočit si na jednu přednášku, zato u mě dalších 6,5 hodin strávím na cestě...
a další semestr, kdy už tam asi budu muset jezdit, bych zas chtěla co nejvíc předmětů nacpat do toho jednoho dne, a to by asi fakt nedala, celý den se mnou někde trčet na přednáškách nebo při praktických předmětech, to by pro ni byl očistec... máme tam sice dětský koutek, kde mimčo i pohlídají, ale to je spíš tak pro starší mimi a nejvýš asi na dvě hoďky, těžko ji tam můžu strčit na celý den... ledaže by ji hlídal někdo, koho bych si sama přivedla... Tak to už ji rovnou můžu nechat hlídat v ově... ještě to musím promyslet 🙂 Ten dětský koutek asi ocením když pojedu dejme tomu na zkoušku.
Hihi tak to je super, žádný dítě, protože žádný dítě... 😀 😀
A jak v porodnici?

smardik
25. zář 2008

tak já nastupuju na VŠ zítra - první den tak jsem zvědavá jak to tam usedím ☹ s těma zádama a jak to půjde až se malej narodí

janeyzelvicka
25. zář 2008

Tak to držím palce... na jakou školu chodíš? asi jsi to tu už psala, ale já mam vygumovaný mozek...
uvažuju nad tím, že si půjdu lehnout... protože spát jednu noc od jedné do půl šesté s hodinovou pauzou na kojení a další den trochu víc, ale taky nic moc je fakt záhul... No a to jsem myslela, že se budu učit, ale... nejdou mi vytisknout studijní materiály (tahle výmluva zní docela dobře ne 😀 )

smardik
25. zář 2008

do Zlína na batovu univerzitu, obor sociální pedagogika 🙂 bude to asi sranda 😀
a výmluva že nejdou vytisknout materiály je super 😀 😀

janeyzelvicka
25. zář 2008

no fakt nešly 😀 😀 všecky jsou in english, tak prvně zkusím zjistit, jestli to nějaký dobrák nepřeložil, a když ne, tak se na to budu muset vrhnout no...

smardik
25. zář 2008

tak to držím palečky 😎 já si momentálně nedokážu představit to sedění - hlavně v sobotu to je škola od 8.30 - 17 hod

janeyzelvicka
25. zář 2008

Já bych to nedala... prostě jsem na konci těhu, nebo asi tak možná od půlky, měla takové náběhy na mdloby... ještěže jsem měla jen nepovinné přednášky. Někteří se sice divili, proč tam nezajedu, ale já tam jela, seděla na přednášce a začalo se mi dělat tak zle, že jsem prostě zamířila ke dveřím s úmyslem vypadnout... sotva jsem se k nim doštrachala, kliku už našla po hmatu, protože se mi zatmělo před očima, a na chodbě jsem se sesula k zemi, kde jsem to rozdýchávala a pak se odplazila na záchod... a to byla obrovská aula, v ní pár lidí a otevřená okna, žádná malá vydýchaná místnost...

tanuki
25. zář 2008

ahoj, tak já mám těhotenský nález 😀 tak nevím, zda taky nebudu nakonec přenášet 😉
Jojo, kamarádka z fildy říkala, že si tam mimča normálně na přednášku nosí..
Já si dnes udělala radost, koupila jsem si krásnou knížku do školy, tchýni to snad proplatí v práci 😅 Je taky in english, rok vydání 2008 😵 Manželovi se také moc líbila a byla jsem tudíž pochválena 😀

Ty jo, uteklo to! Nám začíná škola ve středu, jenže ve čtvrtek musím zas do poradny..tak nevím, zda tam naklusat hned na 7ráno ☹ Taky nevím, zda mám jít se svým kruhem na pediatrii nebo na něco jiného 😉 Vidím to tak, že do Vánoc si snad dám jeden předmět, který je na týden, prezence se nedělá, takže bych přišla jen v pátek na zápočet a pak na zkoušku.. A něco dalšího bych si udělala, až bude mít muž volný týden. Musím to nějak hrozně ošulit 😀 😀 😀

janeyzelvicka
26. zář 2008

Mě připadá že to taky hrozně šulím 😀 😀 ale fakt už se na to budu muset vrhnout 😠 😠
Ty jo, mám tu malou v nosítku a jedla jsem rohlík s paštikou a drobila... tak měla chudák paštiku na hlavičce 😅

bobulle
29. zář 2008

Ahoj holky,
tak já jsem s bříškem dělala skoro celý třeťák dálkově ve Zlíně a teď jsem s mimískem nastoupila na Mgr., taky dálkově....
Myslela jsem si jak ke mě komise nebude shovívavá když jsem měla termín deset dní po státnicích a nic... 😝 , ale státnice jsme s Klárkou zvládli a teď bojujeme dál. Jenom promoce jsme jaksi nezvládli, ale to neva 😉
Tatínek mi malou vozí tak dvkrát za den na kojení a jinak krmí on z lahve odstříkané MM a jde to, škola je naštěstí jen jednou za 14 dní pá a so, tak to není taková hrůza....
Smradiku, ty jsi podle hodin výuky nastoupila asi na BC., že jo? Taky tam mám těhu kamarádku 😉 , říkala že je Vás tam celkem dost těhulí.... 😀

eho
30. zář 2008

Ahoj holky, tak já začínám v pátek, dneska už jsem nevydržela a zavolala na studijní, jak je to s rozvrhem a ta ženská byla zaskočená, co jako že chci, když je teprve úterý a škola začíná v pátek. Rozvrh bude ve čtvrtek 😀 . To se mi bude perfektně domlouvat hlídání. A manžel věděl, jak je pro mě důležité jít na první konzultace do školy a naplánoval si služebku. Jsem mírně nabroušená, ale zvládnu to.

Jste dobrý, že to zvládáte i s kojením, já si myslím, že mimčo tak do čtyř měsíců je ve škole ok, to totiž pořád spí, ale pak už by je to asi nebavilo.

bobulle
30. zář 2008

eho, tak naše Klárka má tři měsíce a teda rozhodně furt nespí 😅 😀 , takže rozhodně si neumím představit mít tam malou s sebou celý den.... ale naštěstí bydlíme kousek od školy, tak taťka mi ji vozí a doma se jí věnuje jak je zvyklá 😉
Co se týká studijního, tak to je problém asi všude, na vše mají dost času.... 😖
Máš to dálkově nebo prezenčně??? Každopádně držím pěsti....

smardik
30. zář 2008

bobulle ahoj, jo já jsem nastoupila na Bc 🙂 a těhulí nás tam fakt je dost 🙂 jsem zvědavá jak to půjde s malým, mám v plánu ho vzít na pednášku tak uvidíme 🙂

janeyzelvicka
30. zář 2008

S tím rozvrhem to je docela drsné 😅 U nás je naštěstí fajn, že časy předmětů se z roku na rok moc nemění a jak my vlastně nemáme nic striktně dané, tak to jde docela dobře naplánovat a člověk si to skvěle utvoří sám. Ale jinak ta chvíle, kdy jako ten rozvrh na další semestr je "zveřejněn" oficiálně, je u jarního semestru asi taky den předem a pak je skvělé zjištění, že některý předmět se přece jen posunul 😀
Já si s malou přece jenom do školy netroufám, hlavně kvůli té cestě... Třeba takové kojení ve vlaku si fakt nedovedu představit a v tom slavném vagonu pro "cestující s dětmi" rozhodně necestují pouze cestující s dětmi..takže abych pak lítala z kupé do kupé a zjišťovala, před kterýma lidma by bylo to nejmenší zlo se svlíknout... no nevím no 😒
anebo přebalování... někdy to z ní vyletí tak, že je drsně špinavá i na zádech, třeba včera jsem ji držela svisle, aby si odříhla, ona se usmála, soustředěně zadívala a pak se ozval takový ten zvuk... přesně stejný, jako když lidé s jistým krátkodobým onemocněním lítají na záchod a doufají, že je nikdo neslyší, a který by studenty na přednášce dohnal k slzám smíchu, a pak jsem jenom konsternovaně zírala, jak se jí na zádech zvětšuje známá hnědožlutá skvrna...

tanuki
30. zář 2008

tak já jdu zítra letos poprvé do školy (pokud mi do toho něco nepřijde - jako třeba porod dnes v noci 😀 ) asi bych si na tričko měla napsat "termín porodu 11.10., ještě nevím, jak to budu mít se studiem dál, tak se mě neptejte 😉 " Bílé kalhoty jsem si přešívala už na praxi, tak ty bych měla obléknout 😉 ale začaly mi trochu otékat nohy, tak si je budu muset ve škole dát nějak nahoru. Jinak mě teď čeká předmět s uspávačem hadů, tak to si užiju. Doufám, že se to moc neprotáhne - vzhledem k tomu, že je týden zkrácený ☹ U nás je teda bloková výuka, začnu se svým kruhem, a pak se uvidí.
V novém bytečku jsme bez internetu ☹ ale snad se to také změní!