Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
2. únor 2010

hehe, tak já jsem taky blondýna 😀 😀

ale naštěstí nemám ani technický obor, ani nějaké teorie jazyka 🙂

kukuca
3. únor 2010

Ahoj,tak je to tady..Švihla jsem se školou.Včera mě vyrazil,ale na to že jsem šla devátá a pět přede mnou mělo F, se moc nemusím stydět.Spíš mě to celkově unavuje,stresuje,nebaví...Blbý předměty atak..Nějak pozd jsem zjistila jak už tu psala jiná pisatelka, že vlastně chtěla studovat nco jinýho..Hrozně by mě bavila psychologie,ale tam je nátřesk a je to jen tuším denní a na 5 pět let.A vzhledem k tomu že mi je 26 let jsem se probudila fakt pozdě..Škoda že jsem to nevěděla dřív..No tak snad apoň vy budete úspěšnějí..

blka
3. únor 2010

Kukuc, neházej flintu do žita. Jedna zkouška nevadí, zvládneš ji po druhé 😉 . V kolikátém jsi ročníku? Já studuju v podstatě to, kam mě vrhl život 😅 . Na gymplu jsem pořádně nevěděla, co bych chtěla dělat. Tu PA, ale to mi mamča rozmluvila, že se rodí málo dětí atd., tak jsem šla tam, kam mě hodil život.

kukuca
3. únor 2010

Blka,já už nemám dvě zkoušky..Fakt už mě to nebaví.I manžel ze mě šílí.Mám čas se rozhodnout do pátku,to mám první oprvnej termín,bu´d tam půjdu nebo ne.Jsem v prváku Mgr.Bakaláře už mám.

blka
3. únor 2010

Tak samozřejmě je to na tobě. Ale nebylo by ti později líto, kdybys to teď vzdala?

janeyzelvicka
3. únor 2010

kukuca, to mě moc mrzí a přeju, ať se rozhodneš správně.

mmch, u nás je psychologie určitě na 3 roky a dá se studovat i kombinovaně.

kukuca
3. únor 2010

Jo no,líto by mi to asi bylo..Ještě uvidím..

blka
3. únor 2010

Rozhodni se tak, abys toho potom nelitovala 😉 .
Já, když jsem se rozhodovala, jestli pokračovat na magistra nebo ne, tak jsem si říkala, že to zkusím. Protože kdybych to nezkusila, tak vím, že by mě potom třeba za půl roku mrzelo, že jsem to aspoň nezkusila. Že kdyby to nešlo, tak skončím. A vidíš, su v druháku se státnicema na krku 😀 😉 .

kukuca
3. únor 2010

Blko,tak to je fajn že jsi došla tak daleko..Já ani moc nemám potor k učení a z toho jsem pak na nervy a nechci to přenášet na malýho.Pře den spí tak max 2x hodinu a to akorát poskládám plenky,najím se a udělám to nejnutnější(rozhodně ne třeba úklid)a už se budí,je hodně zvědavej a nezabaví se zatím sám.Kyž se mu nevěnuju,kňourá,brečí..Novinkou posledního týdne je nošení na rukách,to zbožňuje,rozhlíží se,zkoumá.Běda ale jak si sedneš..řev.Přitom v šátku ani nosítku se mu zatím nelíbí.No a večer kolem desáté jdeme spát,to taky bulí,tak choím s ním,podávám dudlík a tak ho hodině usne.A já teda vyčerpáním s ním.Takže se snažím najít chvíli na učení,ale není kdy.Manžel je dlouho v práci a protože rekontruujeme barák,tak se snaží praovat i doma.Takže kola jde prostě stranou..Řešení asi není.

janeyzelvicka
3. únor 2010

Kukuca, máš to náročné...
A nezabíralo by, že bys mu četla věci do školy? 😀 vím, že to takhle někdo dělal, já občas taky, mimi bylo spokojené, že mamina mu čte, slyšelo její hlas a ona se učila... ale je to jen nápad.

janeyzelvicka
3. únor 2010

Ale je jasné, že i mamina si potřebuje oddechnout, takže rady, aby ses jen věnovala malému nebo se jen učila, jsou asi nanic 🙄

kukuca
3. únor 2010

Ježiši,já píšu jak magor.Máme starou klávesnici a ta vynechává písmenka i když se na něho zmáčkne..Já se tady nechci nějak litovat..Každá máme něco co musíme překonávat.Číst jsem mu takto zkoušela,to vydrží cca 15 minut 😀 A to mi na ty zkoušky nestačí.Prostě si asi magistra dodělám až děti odrostou,když vidím u nás ve třídě některý čtyřicetiletý šprtky,tak mě to možná pak půjde líp 🙂 Ono v té sociální oblasti asi není moc rozdíl Bc a Mgr stejně je to bídně placený.

janeyzelvicka
3. únor 2010

A co třeba procházka s někým jiným, nezabralo by to?

blka
3. únor 2010

Kukuci, aha, to ti fakt moc nespí ☹ . Mně Mareček spí taky tak ty 2 hodiny za den, ale on už je větší. Z toho většinu prospí venku v kočárku. Já to řeším tak, že s ním chodím po venku, jednou rukou tlačím kočár a v druhé si držím papíry a čtu si 😅 . Sice na mě lidi hledijou jak na magora, ale co. Pak si to doma večer, až malej spí, projíždím nahlas. Ale to ti věřím, že usneš s ním, když ti usíná tak pozdě.

kukuca
3. únor 2010

Jste hodný že se tak snažíte mi pomoct,ale tak to není žádná tragédie..Miminko jsem si vědomě pořídila,tak škola prostě půjde stranou.Bakaláře jsem žrala,hltala,mla dobrý známky,ale teď to prostě fakt dře.Tchýně s kočárkem občas jede,když je hezký počasí a to teď je u nás málo.Tady se nesmí solit a občas to odhrnou,tak se s kočárem dá jen tak 3x týdně kvůli sněhu.No a taky si za to trochu můžu sama,protože potřebuju taky vyvětrat a nebýt jen mezi čtařma zdma,tak když se dá,jedu ven sama.Ještě jsem psala na studijní,přerušit teda nepůjde když není I.semestr ukončenej,ale třeba to ještě půjde nějak rozložit.

kukuca
3. únor 2010

A teď už letím,malej naspal svojí hodinku dopoledne 🙂

renat2
3. únor 2010

Uff tak jsem se sem zas dostala.
Kukuca: zkouška mě mrzí, co to bylo proboha za zkoušejícího? To si umím představit ale i asi z vlastní zkušenosti... 😒 No rozhodnout se musíš sama, co dál...sama asi víš, co je a není reálné, asi ti tady nemá nikdo právo říkat, nezahazuj to, pokračuj apod.
Určitě zkus trochu vypustit, odreagovat se...a ono sez toho něco vyvrbí. Vím, že toho času moc není...ale...

JInak u nás čtení otázek nahlas, aby slyšel můj hlas je absolutní propadák...dává mi najevo, že asi mluvím až moc 😀 😀 😀 spíš ho to víc naštve, než uklidní... 😀 😀

No a já jdu zas zkusit něco zopáknout...

salinka87
3. únor 2010

Ahojky, já se dnes pokouším učit na zítřejší zkoušku .. do hlavy mi to neleze, tak uvidím .. příští týden mě čekají ještě 3 .. alespoň dvě se mi prostě musí podařit .. nějak toto zkouškové stávkuju a to ještě malé nemám 😕 ..podle bodů renat teď nějak tak odpovídám bodu 2 - ráda bych zkoušky udělala, ale hlavně se nestresovat, přeci jen se malé vyvíjí .. no, uvidíme jak to bude..

kukuca, je mi to moc líto, uvidíš , třeba se ti to nějak podaří .. nevím teď přesně jaký obor studuješ a jakou formou, ale zkus se zeptat na individuální studijní plán. minulý týden jsem se byla zeptat na studijním a bylo mi řečeno, že individuál se dá sjednat kdykoliv, protě až to nebudu zvládat, tak se o něj zažádá (škola prý v případech těhulek a maminek vychází vstříc a bez problémů ho povolují).. je to právě rozložení ročníku do dvou let systémem, že co se ti nyní nepodaří, tak doděláš v dalším roce bez postihů. Máš toho moc a to, že si potřebuješ odpočinout a jdeš ven sama je naprosto pochopitelné .. tak držím palečky ať se rozhodneš správně 😉

hankazamecnikova
3. únor 2010

Ahoj holky! Tak mi spadly dneska tři velké šutráky ze srdce! 🙂 Jela jsem do školy radši už v devět ráno, sedla do knihovny a ještě se ty tři hodiny šprtala... a vyplatilo se to, i vývoj ukrajinského jazyka, i ty další dva zápočty, takže ukrajinštinu mám tento semestr už z krku celou!!! Mám šílenou radost - dokonce i ten doktorand byl nakonec příjemnej a ptal se na miminko a tak 😉 Byla jsem tam ale celkem 4 hodiny (plus ty tři v knihovně předtím), takže jsem fakt mrtvá... Díky moc za držení palců!
Teď už jen čínština (zkouška z tlumočení a nějaké práce odevzdat) a může směle do letňáku 😀

salinka87
3. únor 2010

hanko gratuluji !!! jsi šikulka!!!!

janeyzelvicka
3. únor 2010

hanko, to je super, gratulace 😵 😵
(hehe, ježdění do školy dřív a dohánění posledních textů těsně před zkouškou velmi dobře znám 😀 😀 )

blka
3. únor 2010

Hani, super, gratuluju 🙂

hankazamecnikova
3. únor 2010

Díky moc, holky 🙂
Zítra si za odměnu udělám den úúúúúplně "school-free" čili bezškolní 😀

tanuki
3. únor 2010

teda tady se to rozjelo 🙂
Kuku a můžeš třeba na semestr přerušit? Hlavně buď silná a žádného rozhodnutí nelituj 😉
Blko, ty papíry občas taky mám, si říkám, že musím vypadat jako totální studující au-pairka 😉

Hani, zajímavé obory 😉 máme jednu známou, co taky vystudovala čínštinu, její manžel o ní trvdí, že je chytřejší než on, ale on má jako chlap daleko víc a lepších prac. příležitostí 😔

kukuca
4. únor 2010

Všem natávajícím studujícím maminkám přeju zdravá,hodná a krásná miminka 🙂
Čínština,to si neumím ani představit studovat 😲
Salinko,obor sociální pedagogika,kombinovaně..
Volala jsem na studijní a přerušit se u nás může pouze z vážných zdravotních důvodů doložených lékařskou zprávou 😖 Ale v I.semestru prý nekontrolují kredity tak můžu dělat zk. i ve II.sem.Záleží na domluvě s vyučujícíma.V nejhorším předmět zapsat v druháku.Tak snad to přeci jenom nějak zpytlíkuju..

janeyzelvicka
4. únor 2010

Kukuca, to by bylo fajn 🙂

salinka87
4. únor 2010

Kukuca, tak držím palečky ... já hlásím, že zkoušku jsem neudělala, teda nebyla to žádná ostuda, těch, kteří prošli písemnou byl zlomek a ústní jjich projde ještě míň, ale stejně .. tak jsem nějak smířená, že opravka je v červnu, pak sice ještě v záží, ale tak nepředpokládám, že bych si odskočila z porodnice🙂 tak uvidím, jsem nějak tak podivně klidná na jednu stranu a na druhou se bojím toho dalšího týdne .. je to první předmět, který definitivně teď v zimním zkouškovém nezvládnu .. ještě mě čekají zkoušky příští týden, poslední ve čtvrtek .. takže se musím přinutit se učit a jen učit, zádné leháro a žádný modrý koník.-) i když se stejně koníkovi neubráním a mrknu se .. ale prostě to musím zvládnout, už kvůli malému .. navíc za pár týdnů se to chystáme oznámit rodině, zatím nikdo netuší, chtěli jsme počkat po prvním trimestru a hlavně i v práci a tak to bude trochu klidnější..takže nemůžu říct mamčo nemám ze zimního 4 zkoušky, ale čekáme miminko 😅 ..

eveluska
4. únor 2010

ahoj holky 🙂
teda prvne musim rict, ze vas obdivuju! ja jsem teprve
chvilinku tehu, jeste to ani nikdo nevi ani to neni potvrzeny a tak ... ale jsem dost ospala a je mi spatne a tak a ted jsem delala zaverecny statnice a to uceni na ne byl teda silenej boj, ale vcera jsem dala tu posledni, tak jsem stastna 🙂
uz teda ale taky pekne blbu a jediny, co me zajima, je mimisek ... a to mam psat diplomku! takze i kdyz uz mi toho moc nezbejva, na psani budu mit klid, mela bych obhajovat snad jeste s brichem, nez se to narodi ... a manzel mi dela supr zazemi, stejne z toho trochu vysiluju a bojim se, abycho to nakonec dodelala 😅

ale na druhou stranu - jak psala renat, taky jsem v bode 2 - byla jsem mnohem min vystresovana nez i z normalnich zkousek, protoze se najednou netocil celej svet jen kolem skoly ... 🙂

renat2
4. únor 2010

O děkuji za uznání 😀
eveluska: držíme palce, ať to vše vyjde a je vše v pořádku. Gratuluji ke státnicím a diplomová práce taky půjde. Co máš za téma (můžeš IP 😉 taky píšu, odevzdání snad na konci března, po státnicích to už musím dokončit.

janeyzelvicka
4. únor 2010

eveluska, tak gratulace k těhu a státnicím 🙂