Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

blka
17. dub 2010

Hani, nezávidím 😒 . Možná ti bříško roste, když tě bolí 😉
To s tou slečnou a paní je dobrý 😀

hankazamecnikova
17. dub 2010

určitě roste, protože to je vždycky nic nic, potom to začne bolet a najednou se manžel úplně lekne, jak mám najednou větší břicho 😉 on si dává pod tričko naši Báru (pejska) a chlubí se pak, že má taky břicho 😀

blka
17. dub 2010

Hani 😀 , chudák Bára 😀

k.ate
17. dub 2010

Ahoj holky, tak na mě se nikdo divně nekoukal, aspoň si teda nepamatuju 😀 Teď kolikrát lidi koukaj, jestli "to je jako moje", ale co... Už to neřeším 😀 Největší sranda je, že když jdem nakupovat s malým, všichni jsou na nás hrozně hodní, včera nám prodavačka v Bille říkala, ať jdeme k ní k pokladně, že ji bude otvírat, v masně nám dávají lepší maso, v pekárně jsou jak sluníčka... 😀 A i v Bille jsou na nás milí, když tam máme sebou mrně, kolikrát si říkám, že je to fajn, ale zároveň i smutný...

Jinak já se snažím dělat na první části diplomky, zatím nemám ani čárku a mám to odevzdat do 3. května 😀 Tak už je na čase...

eveluska
18. dub 2010

kate - ty jo, v kolika jsi sla na vejsku, ze uz mas ve 22 mimise a pises diplomku? 😕

k.ate
18. dub 2010

evel - my máme diplomku zadanou už od prváku masgisterskýho studia, takže vejšku budu končit v necelejch 24... Teda asi nebudu, protože si to nejspíš o rok prodloužím nebo to nechám bejt úplně 😀 Každopádně je to celý o tom, že jsem narozená na konci června, takže jsem vždycky bývala skoro nejmladší ve třídě 😀 Jinak, abych odpověděla, tak na vejšku jsem nastupovala v "čerstvejch" 19 😀

eveluska
18. dub 2010

kate - aha, tak to jo 🙂 ja myslela, ze uz prave uplne koncis, to bys zacinala nekde v 17ti 🙂

tanuki
18. dub 2010

Eveluško a co ty, jsi z Prahy 6nebo sem dojíždíš za dr? 😉 No a stěhujete se blíž k Jizerkám, to je hezké 😉 M. sehnal práci v Praze, tak my asi zůstaneme tady 🙂 Uvažovali jsme o Jižních Čechách.
Kate, já jsem přemýšlela, co s Veru, je říjnová..tak jestli nastoupit měsíc v 5ti.. nebo naopak většinu první třídy v 7mi.. Já bych byla spíš pro první variantu, muž mi říká, že bych jí zbytečně zkracovala dětství. jenže ona je děsně učenlivá a učit číst+psát jí před školou nechci, to nevím, jaké info by chuděra nasávala..aby z toho nebylo to nebožátko, jak odříkává latinská jména zvířátek a kytiček a vyzná se v dinosaurech 😒 😀

janeyzelvicka
18. dub 2010

Ahoj, mám tu trochu absent 😀

s těma paníma/slečnama to taky znám, stejně je to sranda, jak to v lidech ještě je, pokud mě vidí s dítětem, tak jsem vždycky paní (i když kolik dětí už je dneska narozeno mimo manželství) a bez dítěte jsem vždycky slečna (i když si prstýnku musí zaručeně všimnout).
Teďka jsem byla na jednom projektu a dělala rozhovor s jedním fotoreportérem, pak jsme i pokecali a věděl, že jsem vdaná, určitě si to pamatoval, ale když mě pak o den později málem zašlápl jeho kolega, protože jsem v podřepu fotila, tak automaticky zařval: pozor na slečnu! (odpověd kolegy byla: aha pardon, já myslel, že jste židle 😀 😀 😀 )

eveluska
18. dub 2010

tanuki - ja z prahy, ale stehujem se na sever 🙂 ty jsi odkud?
pani/slecna - pani mi jeste nikde nikdo nerek 🙂 akorat sestricka u doktorky, ale az ted, co uz mam videt bruch, jinak taky furt slecno - i kdyz jsem tam menila prijmeni 🙂 a pak jeste fotograf, co nam fotil svatbu 🙂 ale zas to je lepsi, to mi nijak nevadi 🙂
se bojim, jak na me ted budou koukat na studijnim, az tam pristi tejden poprvy (od unora) pujdu... 😀

blka
18. dub 2010

Tak jsme poslala diplomku vedoucímu a doufám, že nebude mít žádný připomínky, max. něco malého. Ale že nebudu muset nic předělávat, by mě kleplo 😝 . Do 7. května ji máme odevzdat.

Kate, Kubíček se už postavil 😕 . To je šikulka malinka 🙂 . Mareček v úterý poprvé taky, ale vyšplhal se po mně. Ale je taky o 3 měsíce starší 😅. Teď už to umí i u gauče. Dá na něho ručky, zakousne se 😀 a stoupne 😵 . Hlavně, že vůbec není na 4, ale stoupá 😀

tanuki
18. dub 2010

janey, židle jo 😀
Blko, tak snad to klapne.
Ev, my jsme z Prahy 🙂 No, mně do idexu nahoru na první stránce napsali "prov. a nové přijmení" tiskacím, ale zkoušející jsou stejně zvyklí se koukat na to určité místo se jménem, takže v 50% mi řeknou rodným.. Což mi připomíná, že jsem fakt měla velké dilema, jestli si vzít to jeho, nebo nechat obě 😉 Nakonec jsme si vzala to jeho, a je nás jak smetí, dokonce jednu menovkyni znám, ta se ale ještě provdá 😀 Každopádně představování bylo dost vtipné

k.ate
18. dub 2010

blka - já mám mít semestrální projekt odevzdanej do 3. května (první část diplomky 😀 ) a nemám napsanýho ještě lautr nic 😀 vím, co zhruba psát, ale ještě do toho musim programovat a všechno možný ve škole, tak přemejšlím, co vypustit a jak to udělat, abych ten projekt stihla 😀
Jinak Mareček je taky šikula. Já u toho našeho malýho lajdáka fakt nevim, mi přijde, že se žene dopředu nějak moc rychle 😀

tanuki
18. dub 2010

Kate, to je tak, když mají na prcky čas oba rodičové 😉 (u nás teda posledních 5měsíců ☹ )

blka
19. dub 2010

Kate, tak to bych byla asi trošku dost nervní, kdybych to měla odevzdávat 3. a neměla ani čárku 😅 .

hankazamecnikova
19. dub 2010

blka: Bára asi chudáček nebude, úplně se do toho jeho svetru naučila chodit spát! Teď sem si ten svetr na chvíli půjčila a ona přišla a normálně mi do něj přes výstřih vlezla a spí!!! Magor prostě tenhle pes! 😀 😀

Držím palce všem, které píšou diplomky! Tohle mě naštěstí čeká až za rok asi, možná až za dva... Ale teď těch 20 záp./Zk., co jsem si zapsala, to bude taky dobrá sranda. Všude se to snažím domluvit na květen, protože v devátým měsíci se mi už nechce chodit po zkouškách. Leda by mi profesoři slíbili případný doprovod do porodnice, kdybych začala rodit u zkoušky 😉

blka
19. dub 2010

Hani 😀 , tak to je Bára asi mazel co 😉

k.ate
19. dub 2010

blka - já si to tak neberu, když to zvládnem, tak fajn když ne, tak se svět taky nezboří 😀 Nic horšího, že to neuděláme, se nám nestane 😀

eveluska
19. dub 2010

tanuki - my indexy nemame, jen stud. karticky nebo na obcanku, takze mi rikaj slecno+novy prijmeni, coz mi zni dost vtipne 🙂
kate - tak drzim palce, at to stihnes 🙂 ja si myslela, ze odevzdavam v pulce kvetna, mam tak tretinu a zjistila jsem, ze odevzdavam pristi pondeli 😅 takze zari to asi jisti 😝

hankazamecnikova
19. dub 2010

eveluska: však září je taky pěkný měsíc 😉 přímo nádherný (měli sme v září svatbu) 😀

hankazamecnikova
19. dub 2010

blka: to si piš, je to mazel největší a taky strašná žárlivka. manžel je jen její a každou noc se za ním nacpe a já k němu můžu až když ona usne a odšoupnem ju stranou 😀 jinak si chceme dát pusu a už nám funí u ucha a oblizuje nás 😀

blka
19. dub 2010

Kate, jasně, hlava ti neupadne 😀

Hani, to je super, takovej mazlící pes 😎

eveluska
19. dub 2010

hanka - jj, zari je krasny 😀 mame uplne stejnou mazlivku zarlivku - jak se obejmeme nebo pusinkujem, uz je u nas a chce se pridat! 😎 akorat je to prtavka, tak nema narok a musi pockat a kdyz se blizim do loznice tak uz se preventivne klidi z postele 😉

k.ate
19. dub 2010

evel - tak to seš na tom podobně 😀

blka - snad ne 😀

blka
19. dub 2010

Kate 😀 😉

hankazamecnikova
19. dub 2010

eveluska: tak ta moje potvora mi do peřin klidně leze pořád a věčně s sebou tahá nahoru i můj chlupatý papuč. vždycky se s ním chvíli mlátí a pak jde "pusinkovat" manžela. tomu se moc olizování ucha od psa nelíbí, takže se spolu tak hodinku rvou a teprve potom, když už je ta naše psice spokojená, utahaná, můžem v klidu usnout 😀

hankazamecnikova
20. dub 2010

Tak jsem včera byla akční těhule. Ráno jsem šla na odběry krve, objednala se k obvďačce na těhotenskou prohlídku, pak jsem zašla do spořitelny pro novou kartu, na nákup, vyprala jsem čtyři pračky, vyžehlila hromadu triček, do toho jsem zpracovala asi 100 hesel do toho slovníku k zápočtu, udělala si dobrý oběd, večer pak manželovi večeři i s dezertem, no prostě slunce mě úplně nabilo energií. Ale pak se mi to v noci začalo nevyplácet asi... udělalo se mi zle na zvracení, začalo mi nějak víc tvrdnout břicho, potom jsem se probudila v šílenou křečí v noze a když konečně přešla, dostala jsem záchvat kašle. Celou noc se mi pak zdály hrozné sny... Tak hádám, že být akční těhule se nevyplácí, co? ☹

Dneska jsem měla jít do školy na celý den, ale už v noci mi bylo jasné, že se tam doplazím nejdřív odpoledne. Ale teďka, když pořád cítím takovou šílenou únavu, mi začíná docházet, že tam asi nedorazím vůbec... volala jsem i manželovi do práce, takový z toho mám výčitky 😒 Ale taky mi říkal, ať zůstanu doma, tak zůstanu a budu asi pro změnu celý den válet šunky, abych vyrovnala výdej energie ze včerejška...

blka
20. dub 2010

Hani, měl tvůj včerejší den jenom 24 hodin 😅 . No, musíš být na sebe opatrná. Ono, jak se toho dělá víc, tak se to miminku pak moc nelíbí 😉
Jenom hezky odpočívej 😉 . Pak nebude kdy 😀 . Taky mám ale vždycky děsný výčitky, když do školy nejedu.

hankazamecnikova
20. dub 2010

No asi mi muselo hrábnout z toho sluníčka... fakt, ještě teďka je mi zle. Od teďka už si budu dávat pozor, aby takhle nezblbla 🙂

blka
21. dub 2010

Teď su teda na sakra velkých vážkách, že v pátek nepojedu do školy, protože kolegyně má v práci rozlučku (jde na mateřskou) a přijde ještě jiná kolegyně s mimouškem, kterého jsem ještě neviděla. Tak já nevím 😔 . Ale už jsem mamče nahlásila, že pojedeme do školy a ona by myslím nebyla moc nadšená, že nejedu 😒