Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

blka
31. kvě 2010

Jo, tak to myslím, že mu určitě bude 😉
Ono to každej šije jinak 😒 . Mareček je hodně malinkej, ale oblečení vel. 3-6 měsíců nenosí, až na mikinu, která je 3-6 měsíců a je mu velká 😕

blka
31. kvě 2010

To mě 2 bodýčka vůbec nenapadly 😀 . Hlavně i něco teplého, jestli bude tak, jak je teďka, tak to bude děs 😝 .
A kdo tě poveze do porodnice, když to na tebe přijde a potom domů z porodnice? Vaši?

k.ate
31. kvě 2010

hani - do 56 jsem nacpala i našeho malýho a to byl relativně velkej 😀 Spíš teď, když jsme třídili věci, který jsme chtěli poslat zpátky jeho rodičům a který jsou naše, jsem nemohla uvěřit tomu, že byl někdy takovej mrňavej 😀 Každopádně pro manžu jsem měla ty věci nachystaný, bylo tam víc věcí, víc variant, abych pak vybrala, co bude třeba a manža nemusel nic řešit... 😀

hankazamecnikova
31. kvě 2010

blka: Buď mě poveze táta nebo teta, případně nějaký bratranec. My jak auto nemáme, tak asi budeme obtelefonovávat celou rodinu, kdo bude mít zrovna čas 😀

k.ate: O to se snažím, aby to bylo variabilní a něco sem z toho mohla nakonec v té porodce poskládat. Ale nemám žádný jakoby kompletek, jedno bodíčko je bílo-modrý, druhý zelený, dupačky zelený a druhý bílý... no nevím, bude to veselý miminko asi 😀

Ještě mi tam chybí svetřík. ten musím ještě vyprat v rukách a usušit...

blka
31. kvě 2010

Hani, právě proto jsem se ptala 😉 . Tak hlavně, že máš plno lidí, kdo tě může odvízt 🙂

k.ate
31. kvě 2010

hani - já nakonec měla kompletek, co jsem vyhrála na aukru v nějakým setu, i když pak jsem si nadávala za dupačky, lepší by byl overálek, co se oblíkání týče 😀

sussanah
31. kvě 2010

Ahoj, no jsem tu chvili nebyla a jak to tu zije 🙂
Mela jsem totiz ve Ct tu zkousku a tezce jsem ji projela ☹ Respektive si myslim, ze jsem to docela umela, ale kdyz napisemku je 50min, tak ja akorat udelala 3 priklady z 6 a kdyz jsem se chystala na dalsi, tak se uz odevzdavat.. blbci.. Takze uz je tyden zkouskoveho pryc a me stale ty 3 zk zkybavji, posun zadny 😠
Hani, ja jsem taky nachystala 2 tasky, jedna k porodu a na sestinedeli, a potom tasticku zvlast s vecma pro maleho na cestu domu. Tu jsem ale nechala doma. V porodce jsem pouzivala obleceni erarni (rodila jsem v bohunicich). Bylo to nejpraktictejsi. Meli tam kosilky, zavinky, bodycka i dupacky, takze pohoda. Jo a sebou na sestinedeli jsem mela nejake rezervn jidlo s sebou (nejake tycinky musli, susene ovoce). Proste neco, kdyz me prepadl hlad v dobu, kdy tak nejak jidlo nebylo k dispozici. Docela se mi to oplatilo, byla jsem totiz vetsinu noci s malym vzhuru, mel koliky uz od narozeni 😔

tanuki
1. čer 2010

ahoj, tak si užíváme volna, asi jsem to už fakt moooc potřebovala 🙂 a tu zk buď koncem června, nebo.. hlavně si užít léto 😉

suss, to je nepříjemné, ale jak píšeš, zkouškové je teprve docela před tebou 😉 to zvládneš a přinejhorším to taky září jistí, ne?

My nakonec dupačky nenosili vůbec- buď tepláčky nebo návleky, což je k látkovkách opravdu praktické..
@kate, vrhli jste se nakonec na látku? 🙂

Já si včera vyzvedla můj největší životní úlet http://www.branakdetem.cz/didymos-indio-april.htm ale je kouzelné 🙂

blka
1. čer 2010

@sussanah Tak to naštve, když není čas ☹ . Ale určitě to zvládneš 😉

Tanuki, tak si užívej klidu 🙂 . Šátek je hezkej 🙂 . Proč životní úlet?

k.ate
1. čer 2010

tan - zatím ne 😀 Manžovi přijdou ltkovky drahý, tak si je chcem zkusit ušít sami, zatím jsme koupili šicí stroj, ještě objednáme látky a asi to zkusíme 😀 To bude sranda 😀 Ale občas malýmu dáváme čtvercovky bez svrchňáků, jen sepnutý snapi sponkou, sice ho musíme po každým počůrání převlíknout, ale to neva 😀

janeyzelvicka
1. čer 2010

@tanuki šátek vypadá moc pěkně 🙂

Já včera taky měla zkoušku a taky jsem ji asi projela... bylo to písemné, takže výsledky ještě nevím, ale asi by to musel být zázrak ☹ ne že bych tam nic neměla, ale asi chtěl, abychom šli víc do hloubky.
Blbé je, že opravný termín je příští úterý, a od pondělka do pátku jsme na dovolené, sice v Moravském krasu, takže do brna můžu v klidu odskočit, ale i tak... místo abych si užívala dovolené, budu polovinu plašit a doučovat zbytky a další polovinu taky plašit, než se objeví výsledky ☹ ☹

sussanah
1. čer 2010

@tanuki krasny satek 🙂

no siceje zkouskove jeste prede mnou, ale mame problem,protoze manza ma vplanu asi 3 sluzebky a jak to tak byva, tak prave v terminech zkousek. A prarodice na dalekem severu, takze nema ani kdo pohlidat.. o proste pech. A navic, musim vsechny zk udelat, jinak asi letim, mela jsem rok studium prerusene a podminka navratu je udelat vsechny zk, ktere jsem pred rokem prerusila. No kdyz tak pujdu na to pres zadost o vyjimku k dekanovi. Asi uz ji radeji zacnu psat 😀 😀
@k.ate taky uvazujeme ze koupime sici stroj, hrozne me vsechny ty strihy a materialy na pliny me tak nadchly, ze se asi naucim sit 🙂

k.ate
1. čer 2010

sussan - a ty studuješ tady v Brně? Pokud bys potřebovala (a já se uzdravím, což snad konečně po penicilinu jo 😀 ), mohla bych ti malýho kdyžtak pohlídat, nevim teda jak na tom je, ale třeba jen povozit venku v kočáru nebo tak...? 🙂 Záleží na tobě, je to jen návrh 🙂

sussanah
1. čer 2010

@k.ate no to ja bych brala vsemi deseti, ale maly nesnasi kocar, vriska v nem jako sileny, takze uz asi tak 3 mesice jenom nosime v Ergu 😀 A navic je to sileny mamanek, takze kdyz ho hlidala babi, tak musela prijet o 3 dny driv, nez melo probehnout hlidani, aby si alespon trochu zvykl. A navic bydlime u Hustopec, takze tak 😉 Ale diky moc za nabidku! Uz mam domluvenou holku od vedle, ze se zacnou o prazdninach seznamovat, at na pristi semestr uz muze hlidat ona, tak snad aspon tohle klapne.

k.ate
1. čer 2010

@sussanah aha, tak to je škoda... náš malej doma se hlídat taky od cizích moc nenechá, ale v kočáru naštěstí zkoušku přežil 😀

tanuki
1. čer 2010

janey, však i ty zázraky se občas dějou 🙂 kdy to budeš vědět?

k.ate, a nechcete zkusit bezplenkovací móda - www.mokosha.cz a samozřejmě se to dá taky ušít 😉 tunýlek s gumičkou uvnitř..to má okolo pasu a do toho zastčenou vepředu a vzadu čtvercovou plínu na osminy a přes to vlněný obdélník 🙂 Jedna kamarádka na tom bez problémů "jede". Vlna se dá koupit metráž nebo nastříhat a obentlovat svetr..
My máme půjčený stroj od mamky, taky se moooc těším, až se na to vrhnu 🙂

No šátek..přeci jen už s nošením celkem končíme 😉 Potřebovali bychom spíš krosničku 😀 a jeden kvalitní doma máme(ale s vlnou) a jeden průměrný prodáváme..

sussan a kolik je budoucí au-pairce? 🙂 u nás s tím naštěstí není problém, jak jsme od mala lepili hlídání jak se dalo, tak pár hodin vydrží i s cizím 😀

sussanah
1. čer 2010

budouci au-pairce bude ted 21, je to dcera od sousedu a hlida tady ve vesnici uz asi rok a pul jednu holcicku od 7 mesicu, takze to je super. A navic je hned vedle nas, takze odbyde problem s dojizdenim 🙂 Teda jestli ji maly vezme na milost...

janeyzelvicka
1. čer 2010

@tanuki no, to taky nevím, kdy to budu vědět, u nás to funguje tak, že vyučující to opraví a hodí do systému. Někteří to zvládnou do pár hodin od písemky, jiní si dávají načas, týden, deset dnů... no vzhledem k tomu, že oprava je v úterý, celkem bych uvítala vědět to co nejdřív...

sussanah
1. čer 2010

@janeyzelvicka jo to mam taky, rada, kdyz u nas na skole si daji klidne tyden na opravu a vubec neberou v uvahu, ze nekdo si to treba potrebuje rozplanovat.. Je to silene nekdy ten pristup vyucujicich 😠

janeyzelvicka
1. čer 2010

U nás je ve studijním řádu, do kdy to musí opravit, je tam asi týden, což většina jakž takž dodrží, jenže když je týden po řádném termínu oprava, tak to jaksi nestačí, že... 😠 😠

hankazamecnikova
1. čer 2010

Ahojky! Tak se nějak nechytám a to jsem tu každý den 😀 Asi jsem dneska nějaká mimo 🙂

k.ate
1. čer 2010

holky, u nás maj na opravu 7 dní, ale PRACOVNÍCH, takže to je hezky na prd, ale je fakt, že se snaží to mít opravený co nejdřív, i když jak kdo... Kolikrát někdo uveřejnil výsledky až den před dalším termínem, to je hezky na prd...

janeyzelvicka
1. čer 2010

U nás se taky většina snaží, to zas jo, koneckonců bylo to včera, mě by spíš pomohlo, kdyby řekl, kdy to bude... kolikrát řeknou, že ve čtvrtek, pak to tam daj třeba ve středu, když to stihnou dřív, takže pohoda... ale když nevím nic, tak jen klikám jak blb a klepu se u toho. 😠

milinoj
2. čer 2010

ahoj holky,
tak si představte co se mi stalo - koukám dnes do našeho informačního systému, kde se nám zapisují zápočty a zkoušky a nějakým nedopatřením mi paní docentka zapsala zápočet, který jsem ale neudělala a měla jsem si ho opravit v již zapsaném jiném termínu. Náš výborný informační systém mi tento termín automaticky smazal.
Tak co teď - nechat to tak a mít jeden zápočet z krku, ale s obavou, že se to proflákne a nebo to paní docentce nahlásit a napsat test znovu. Tý jo fakt jsem v rozpacích, je to ze stereometrie a vůbec to neovládám.
No asi ale vyhraje moje dobrácká povaha a budu na to muset sednout.

tanuki
2. čer 2010

jj, to jsem chtěla napsat, že hlavně by bylo fajn, kdyby oni řekli, kdy to tak asi bude 🙂
No já toto vůbec neznám..jen na státnicích se čeká pár hodin, až budou odzkoušení všichni..a známku se dozvíš až s ostatními. Ale vyhazov většinou řeknou hned. Nejhorší je, že třeba řeknou, že máš jít ven, že se komise poradí..pak Tě zas vezmou dovnitř a většinou to znamená konec, ale výjimky se stávají..nicméně třeba jednu holčinu to tak zlomilo, že i když se jí chtěli dál ptát, složila se 😔

tanuki
2. čer 2010

@milinoj, já bych taky byla poctivá... teda asi spíš než z čisté poctivosti ze strachu, že se to provalí 😀

janeyzelvicka
2. čer 2010

@milinoj já bych to taky nahlásila...

@tanuki kámoš říkal, že jim u státnic hned po odzkoušení řekli, jesli prošli nebo ne, a známku až na konci s ostatníma. Prý to dělali tak, že dozkoušeli, poslali člověka za dveře, a pak ho zavolali zpátky. Když komise seděla, znamenalo to, že propadl, když stála, že prošel 😀

k.ate
2. čer 2010

@milinoj a není možný, že nakonec změnila podmínky? Já bych jí zkusila napsat, u nás chudák manža takhle dělal zkoušku dvakrát, v IS měl zapsaný, že ji udělal, ale původně byl danej minimální počet bodů ze zkoušky, kterej neměl (ale přes těch 50 bodů jo), tak si chudák zaregistroval opravnej termín, protože si myslel, že tazelená fajfka je jen chyba systému 😀 No a potom se dozvěděl, že zkoušející kvuli výsledkům zkoušky tu hranici bodů posunul o asi pět bodů níž a manža se do toho limitu už vlezl 😀 Blbý je, že náš systém neumožňuje to vrátit zpátky, jakmile si jednou zapíšeš další termín ,máš prostě smůlu 😀 Takže manža tu zkoušku dělal nadvakrát 😀

k.ate
2. čer 2010

no a se státnicema to u nás byla stejně, člověk přišel a řekli mu, jestli to dal nebo ne a známku pak viděl až po odzkoušení všech v ISku 😀do teď si pamatuju, jak jsem si myslela, že to nemám a pak jsem tam přišla, předseda pohřební výraz a pak řekl, že to mám 😀 I když v některých místech se pohybuju na hoooooooooooooooooooodně tenkým ledě, ale že o tom určitě vím, tak ať to doženu 😀

janeyzelvicka
3. čer 2010

Tak tu zkoušku mám, totální zázrak 😵 😵 😵
řekla bych, že mi pomohla jedna věc. Měli jsme deset otázek po třech bodech. Vyučující pak s hodnocením v Isu poslal i mail, že jednu otázku do celkového hodnocení nezapočítával, protože nebyla v textu a on říkal, že test bude jen z textů, tak že by to nebylo fér. Tím celkový počet bodů šel dolů. On ale těm, co u té otázky něco měli, body uznal jako jakýsi bonus. Já tam měla pár kidů, dala bych si za to zhruba bod.
tím ale, že se to oficiálně nehodnotilo, místo toho, abych z té otázky měla jeden bod ze tří (tedy dva body ztracené), měla jsem k výsledku jeden bod navíc.