Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
13. říj 2010

dík 😉 mám takovou povznesenou náladu a snad všechno klapne..

butt
13. říj 2010

@tanuki taky moc gratuluju a hlavne drzim pesti!!a se stehovanim ti drzim pesti 😉 mimochodem vybornej profilovej obrazek 😀

holky dnes me mala vyborne pobavila, odpoledne jsem delala ukol do skoly, do hodiny, na kt jsem musela za chvilku odejit, tak tak jsem to stihala..mala byla vzhuru, tak jsem si ju u toho chovala, ale on asi byla nespokojena, ze se venuju vic skole, nez ji a posrala se tak, ze jsem musela prevlict i sebe 😀 😀 😀 takze ukol jsem odevzdavala jen na pul hotovej 😀 😀

blka
13. říj 2010

@tanuki Jéééé, gratuluju. Budu držet pěsti, aby všechno dobře dopadlo 🙂 . A vy jste už přestěhovaní?

@butt 😀

k.ate
13. říj 2010

@butt něco podobnýho se stalo manželovi, přebaloval na poslední chvíli, než šel do školy a při tom přebalování se malej pos*al - to se nedá říct slušně 😀 Takže se manžel musel celej převlíkat, aby vůbec mohl odejít a přišel do školy pozdě 😀

butt
13. říj 2010

@k.ate 😀 😀 😀 ze si deti vyberou zrovna tu nejmin vhodnou chvili, ze? 😀 😀

tanuki
13. říj 2010

Butt 😀 No mě se zas opakovaně stalo, že chtěla jít Veru kadit když už jsme skoro odcházely 😠 a pak? byli vždy spolužáci, kteří třeba přišli o hodinu později..to já si nedovolím a to se ráno starám o 2lidi..!
Blka, ptala ses na ten obrázek..je to protest, že mi bez upozornění z ničeho nic vymazali foto..tak jsem rychle přemýšlela, jak vylepšit to jejich 🙂

hankazamecnikova
13. říj 2010

@butt Že to ale člověka najednou tak potěší, taková věc jako hovíšo, co? 😀 Jednou jsem nesla malýho na koupání a jak byl nahatej a připláclej na mně, tak to pustil a pokakal mě a spousta toho napadala na zem.... a já dostala takový záchvat smíchu, že jsem se bála, že ho pustím 😀

blka
14. říj 2010

@tanuki Aha, tak to jo 😉

hankazamecnikova
19. říj 2010

Holky, tak Vašule se mnou dneska byl na klasické čínštině a strašně si to tam užíval 😀

butt
19. říj 2010

@hankazamecnikova s detma se clovek proste nenudi, co? 😀 a vasik teda bude vzdelanej 😀

hankazamecnikova
19. říj 2010

@butt Pan doktor Vávra z něj byl celkem nadšenej 😉 Prej nejmladší student klasické čínštiny v historii 😀 jako s Vašíkem a nuda? Nikdy 😎 😵 Jak se máte vy? Chodíš do školy?

butt
19. říj 2010

@hankazamecnikova to s tou nudou bylo jeste na ty hovinka hlavne 😀 my se mame dobre 🙂 do skoly normal chodim, akorat mame komplikace..mela hlidat mama vzdycky, jenze ji zjistili rakovinu..tak ted parkrat hlidal muj tatka a jinak si bude muset brat manzel dovolenou....jinak se zda, ze male roste zub 😕 na dasni ma bilou tecku a je strasne protivna...osahavali jsme to a fakt to tak vypada ☹ nebo teda nevim, co jinyh by to mohlo byt...ale ono to je v podstate fuk, ale je to s ni ted strasne narocny, porad place, vubec chudinka nemuze spat ☹
a jak hani vy?mate uz termin te operace?porad na vas myslim!a jak jste to vyresili s tim ockovanim?

blka
19. říj 2010

@hankazamecnikova To bude Vašík chytrej kluk 😉
@butt S maminkou mě to moc mrzí ☹ . Zoubek už takb rzo? ale nic není nemožné.

butt
19. říj 2010

@blka snad to bude dobry s mamkou, chytlo se to brzo 🙂 no s tim zubem fakt nevim, ma bilou skrvnku na dasnicce dole a je to naomak takovy tvrdy...nevim, co jinyho by to mohlo byt...koukala jsem i jestli nema bily flicky nekde jindy v pusince, jestli to neni treba afta, nebo tak neco a nenasla jsem..a co jsem hledala, jestli muzou byt zuby tak brzo, tak pry jo...no casem uvidime 😀

hankazamecnikova
19. říj 2010

@butt Jo aha, kakání, tak to nuda není rozhodně 🙂 Mně se to na poslední chvíli zatím nepřihodilo, ale počítám s tím každým dnem 😀 Termín operace je 25.11. Nástup do špitálu je 23.11. No už se fakt "těším" že bych brečela, ale na druhou stranu i opravdu těším... až už to bude mít za sebou. Tak moc doufám, že bude mít normální kulatou hlavinku a bez komplikací, prostě aby tenhle stín už nad náma nikdy nevisel 😔 To očkování dáme jen ten Prevenar 13. Tak to tady dávají všichni a doktorka to tak taky říkala, tak jsem to už nekomplikovala, ani bych toho do něj nechtěla tolik cpát... ono by se nám to očkování prodloužilo a všechno by se to nedalo stihnout do té operace.

A nemůžeš si malou brát na hodiny? Pro mě to dnes bylo mnohem lepší, než když máma vozí a já na něj pořád myslím, co asi dělá a jestli nebrečí. Takhle si tam žužlal plyšovýho páva, pak mi ležel v klíně a koukal důležitě na tabuli, v ručičce moji propisku a když začal popotahovat, dostal nakojit a šel spinkat 😉 Zajímavý je, že teď taky usíná mnohem hůř. Asi jak rostou a začínají ještě víc vnímat, dá jim ještě víc práce, než to večer v hlavince zpracujou a nemůžou z toho usnout 😉

hankazamecnikova
19. říj 2010

@butt Jo a s tou mamkou mě to taky moc mrzí ☹ Snad se z toho dostane... Budu držet palce!

butt
19. říj 2010

@hankazamecnikova diky za drzeni palcu pro mamu 🙂
budu na vas moc myslet, aby vse probehlo dobre!!!!a rotaviry urcite nechytne 😉my dali rotaviry a hexu a ted nas ceka prevenar jeste...
hele ja na ni nemyslim, kdyz jsem ve skole 😅 jsem rada, ze si odpocinu... a hlavne si to nedokazu ani predstavit, musim davat na 100 % pozor, coz bych s malou nedokazala a urcite by to i ostatni rusilo a pochybuju, ze by vyucijici me vubec zapsali ucast, kdyz bych musela pristrkovat hracku/dudlik/prso...na prednasku by to mozna slo, ale tam stejne nechodim....
s tim usinanim to je prdly 🙂 jak rada vzoiminam a doby, kdy usnula naprosto bez problemu kdekoliv 🙂

maudn
19. říj 2010

Zdravím po dlouhé době! Bohužel jsem se tento týden dozvěděla, že nemohu přestoupit na dálkové studium ☹

hankazamecnikova
19. říj 2010

@butt Tak to já držela jednou rukou páva Emilka a druhou rukou jsem dávala pozor 😀 Jsme tam na klasické čínštině jen tři žáci, takže jsem pořád na řadě, ale nevadilo mi to. Překládala jsem i při kojení 😉 Ale možná to byla jen náhoda, že měl zrovna dobrou náladu 😵

@maudn To je blbý, tak co budeš dělat? A kdybys začala znova, tak na dálkové můžeš? Ale hlavně, co ta čárečka? 🙂

hankazamecnikova
19. říj 2010

@butt A taky děkujeme za držení palců! 🙂 S tím usínáním se to určitě zase zlepší, musíme doufat 😉 Jo a mojí ségře narostl první zub ve čtyřech měsících. To ju pak mamka na konci kojení musela chytat za nos, aby ju nekousala 😀

blka
20. říj 2010

@butt To asi bude zoubek 😉
@hankazamecnikova To máš super, že můžeš brát Vojtíka s sebou. U nás by to neprošlo ze strany Marečka. Nemohlo se s ním sedět a v klidu by rozhodně nevydržel.

hankazamecnikova
20. říj 2010

@blka A to jsi ho jako pořád musela nosit nebo ležel? Však Vašule mi v tom klíně ležel... ale teda dával pozor, co se děje na tabuli, kdyby se nudil, taky by to nevydržel. Rozhodně ne tak dlouho 🙂

maudn
20. říj 2010

@hankazamecnikova o víkendu jsem o "to" přišla, teď mám mít 4 měsíce pauzu. Mluvila jsem o tom s jedním vyučujícím a asi další snažení bude až za necelý rok, aby mi do konce toho moc nezbývalo a hlavně měla třeťák za sebou, miminku by stejně stresy přes zkoušky v květnu-červnu neprospěly

hankazamecnikova
20. říj 2010

@maudn Ach jo, to mě moc mrzí ☹ Ale tak si teď odpočinete, překonáš ve škole ten třeťák a pak už to určitě vyjde a ve škole už budeš mít aspoň klid, že jo? Budu držet palce!

blka
20. říj 2010

@hankazamecnikova Nosit 😔
@maudn To mě mrzí ☹

sussanah
20. říj 2010

Ahoj holky, zdravim po dlouhe dobe 🙂
@hankazamecnikova ty mas normalne zlate mimco, ze s nim muzes chodit na prednasky 😕 Nas by rval jen kdyby videl cizi lidi. Je to ale super, ze vam to tak jde. Na operaci budu drzet palce, urcite to dobre dopadne.
@butt budu drzet palce, at to s mamkou dopadne dobre. Zoubek to klidne muze byt, u nas se zacal klubat taky kolem 3m, presne jak pises, bile tecky na dasnich. Ale pak se to tahlo jeste dlouho a zoubek vyrazil az v 8m.
@blka tak jsem si dneska na tebe zase vzpomnela. Dopoledne jsem varila a maly se rozhodl, ze se sam nezabavi a celych uzasnych 30min, co jsem varila, se po me sapal a pak spustil takovou scenu, ze jsem se az smat musela 😀 Vzdycky v takovych situacich si vzpomenu na tebe a rikam si, nejsem v tom sama 😉

butt
20. říj 2010

@hankazamecnikova pokud ti vyhovuje malyho brat do skoly a on je hodnej, tak super 😉

@maudn to me mrzi ☹

@sussanah diky za drzeni palcu 🙂 pocky ty me desis, to fakt mue klidne trvat pet mesicu? 😒 a to tam mel mezitim porad jen ty tecky?

sussanah
20. říj 2010

@butt no muze no. Tak jednou za 14 dni mel 2-3dny, kdy plakal, mel natekle dasne a podobne. No a po 5m konecne vyrostly 🙂 (po tydnu teplot a prujmu). Ale neboj, treba vam to vykoukne hnedka a v pohode 😉

butt
20. říj 2010

@sussanah 😢 😢 😢 😢 😀 😀 😀 😀

hankazamecnikova
21. říj 2010

@blka A jak jsi ho nosila? V náručí v leže nebo tak připláclýho na tělo? On se teda teď už moc nosit nechce a radši je na bříšku nebo s hračkama... ale pokaždý, když ho nosím plřipláclýho na těle, takže je svisle, mám strach, jestli se mu nekřiví páteř 😅 Ale nevím, jestli ostatní nosí jinak nebo jak 😕

@butt Kdyby měl blbou náladu a mrčel i po zabalení do zavinky, prostě bysme se sbalili a čau. U nás je tak málo studentů, že se prezenčky nedělají. A profesoři jsou skvělí, nechají nás dělat cokoli. Minule jsem právě i na tom cvičení přebalovala pokaděnou plínu a zároveň řešila čínštinu 😀

@sussanah Díky za držení palců! Malej je skvělej, občas má teda taky nálady a brečí, třeba když se nudí nebo nemůže usnout, ale to je minimum času. Je to miláček. Už aby měl to zlý za sebou a krásnou hlavičku...