Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
22. črc 2008

Jídlo do porodky - nějaké vody, pak raciolky 😀 a balené croissanty 😀
To máš dobré, že máš chlapa o kterém víš že snese krev (soudím, když se byl podívat na toho císaře), já mám chlapa většinového - "Já se říznul, auauaua"... na tom náplast a když ji odendá, tak pod tím skoro nic, co nejde vidět pomalu ani lupou!!! 😀
Hih mě taky odhadovali TP na říjen ještě nedávno 😀
Tak na to železo chodím až do konce týdne, hernajs... Divné, včera jak mi to teklo do žily, tak jsem to ani nevnímala a dneska to docela zabolelo...
S tou kosmetikou mám stejný názor - mám v zásobě jen Bepanthen a pak se kdyžtak uvidí. Baví mě ty knížky pro těhule - doporučená kosmetika - olejíček, mýdlo, zásyp, krém atd... A pak se dozvíš že vydání knihy podporuje Johnsons and Johnsons 😀 Jednou jsme byli na návštěvě u známé, ta měla úplně zdravé mimčo a pak jsme se s mamčou koukly, jak ho koupe. Ona ho domyla, nakrémovala, zasypala, naolejovala... jak před mumifikací, celá ta procedura ještě navíc trvala příšerně dlouho 😀
Hih no s tím jídlem, taky máme období kdy si třeba dopřejem a nakoupíme i naprosté kraviny, a třeba minulý týden, to bylo skoro samé bezplatné menu - cuketa (od tchánovců) s bramborama (od švagrů), koprovka (kopr od tchánovců) a tak 😀 nějak na to maso furt nejsem no...
Jo díky za to číslo, určitě se ozvu 😉

tanuki
22. črc 2008

Cuketu mám moc ráda 😉 My si rádi dopřejeme lososa a mořské plody, ale když se koupí mražené a ne chlazené, tak se to dá. Tak uvidíme, jak moc budu mít chuť vyvářet na mateřské 😀
Jo, no a ten bepanten říkala, že když má mimi dobrou kůži a nebývá opruzené, tak by to taky každé přebalování nemazala... taky jsme se podivovali nad tím, jak spousta maminek kupuje za 50Kč ty mikropříkrmy, když by stačilo povařit 1malou mrkev, kus květáku a bramboru... Manža bude dojídat 😀
A ještě jedna poznámka: hoooooodně pít a kojit, kojt. Když opomeneme to, že to nej sušené je tou nej ze špatných variant pro mimi, tak prý cena 300 týden 🤐

Bereš si do porodky hudbu? já četla na webu té naší - walkmana, tužku, zápisník 😀 No, to by byly poznámky 😀 😀 😀 "Až si tohle budeš číst, vzpomeň si na tyhle chvíle, kdy ses zapřisáhala, že žádné další dítě nechceš" 😀

janeyzelvicka
23. črc 2008

Hihi já zkusila jeden ten příkrm ochutnat, bylo to teda... velmi dobré 😀 to mi muž asi nedojí, leda že by tam člověk nasypal půl slánky a pepřenky atd. 😀
No doufám že teda kojit budu...
Už bych nejradši jela, leze mi to tu už na nervy 😠 S hudbou nevím, v kurzu nám pouštěli jakoby nějakou relaxační, ale to mi přijde uspávající a trochu i možná otravné, já mám ráda když hudba nějak graduje a tak (asi deformace 😀 )... a tam furt nějaké cvrlikání, spíš by mě to dohánělo k šílenství. Nejradši bych tam vzala nějaký pořádný rokec, ať se naštvu a pořádně do toho opřu 😀

tanuki
23. črc 2008

my jsme dnes z mimin šli dřív 😉 no úplně ti závidím, že už máš za pár! Já už ty mimča nechci vyšetřovat, už se s nima chci jen mazlit!!!! teda hlavně s tou mojí 🙂

janeyzelvicka
23. črc 2008

Jéé já už bych se taky chtěla mazlit... a dneska má zrovna v porodce službu můj mudr, to by bylo tak fajn...

tanuki
23. črc 2008

To jo... Je to divný, je to tak velký okamžik v životě a máš tam samé cizí lidi - cizí Dr., cizí PA, cizí sestry...snad aspoň manžel 😀

janeyzelvicka
24. črc 2008

On ten porod doma z tohohle ohledu fakt má asi něco do sebe 🙂
Dneska jdu k mudrovi, to jsem zvědavá, na co zas přijde 🙂 beztak budu přenášet, já minulý týden myslela, že tou dobou bude třeba už malá na světě, ale furt nic 😖

tanuki
24. črc 2008

Tak co říkal? Moc nepřenášej, aby se nezkazily raciolky 😉 Jestli se to do týdne rozjede samo, tak je to ještě pohoda, ne? Což takhle udělat ještě jedno předporodní pupífoto? 🙂
My dnes skončili na prťatech - hodná paní Dr. nám to zapsala už dnes, že nemusíme zítra. Je docela smutné, že až dnes, když jsem byla s ní mi všechno hezky vysvětlila 😠 Dělala jsem s ní vizitu a psala jsem si to sama 😀 Dost mě zaujala jedna mamina - rodila dnes v 0:30 a já jí viděla tak v 9, úplně v pohodě, usměvavá...některé ty maminy mají ještě kachní chůzi, tahle 😵 ideál...
Tak se zítra třeba konečně vyspíme, to ranní vstávání je děsběs. Martin dneska poprvé přebaloval 😀 Tak jsem zvědavá, jak dlouho mu ten elán vydrží!

janeyzelvicka
25. črc 2008

No ty raciolky snad ještě z toho báglu odejdou nebo co 😀 Říkal že na porod to vůbec nevypadá, na druhou stranu, že se to může kdykoli změnit...
Teda taková mamina bych taky chtěla být... někde ve skrytu duše doufám, že když jsem měla těhu tak pohodové, tak taky budu v pohodě, vysmátá (anebo si to vyžeru za celých 9 měsíců 😀 )
Včera jsme dělali teda nějaké fota, tak to sem zkusím hodit...

tanuki
25. črc 2008

jéé, to jsou pěkné fotečky! Ty jsi ale hubeňour! Koukám, že postýlka už je nachystaná 😀 a že jste také přátelé barevných stěn 😉 já mám žlutý pokojík už od sekundy nebo tercie, ale rozhodli jsme se, že žlutou přenecháme dítku a do ložnice si dáme nějakou silnou, tmavší modrou 🙂))) tak jsem zvědavá, jak dopadneme!
a co strie? nevypadá to...
Tak to je informace za všechny prachy 😀 a co ti všechno dělali?

janeyzelvicka
25. črc 2008

Postýlka nachystaná 🙂 ale bude asi ještě trošku jinde, spíš u boku postele, teď je jakoby v nohách, ještě ji přesunem... Ta žlutá vypadá dobře, v kuchyni máme oranžovou... oba už jsme měli dost bílé z domova... Jé, v tmavě modré by se mi dobře spalo, to je fajn odstín...
Strie jsou furt stejné, prvně se jich udělalo pár, pak najednou vylezlo strašně moc, tak jsem se děsila, že jestli to takhle bude pokračovat dál... ale naštěstí zůstaly jen na podbřišku, snad vyblednou...
Poslední návštěva byla jako normálně - prvně monitor (dala mi sondu někam do půlky břicha a nic nešlo slyšet, až jsem se děsila, teprve když jsem jí řekla, že jsem těsně před porodem, tak to posunula asi o 10 cm a pak už to šlo... ), pak doktor zkontroloval čípek, ultrazvuk... a šla jsem 😀 "Předal" už mě do péče porodnice, tak uvidím, jestli se tam dostanu ještě na prohlídku, nebo už ne 🙂

tanuki
25. črc 2008

takhle pozdě? U nás se předává tuším ve 35.tt. Dnes jsem vlezla na váhu a docela jsem čubrněla, myslím, že brzo doženu Martina 😠 Teď se balím na chalupu, budu tam asi do příští neděle, tak budu čekat na sms 😉
Včera jsem si byla vyzvednout řidičák, ale že by se mi teď zrovna moc chtělo řídit, to říci nemohu! Mám nějaký permanentní mikrospánek 😉

Mamča má v kuchyni hnědočervenou, ta je taky úžasná. Martin navrhl do obýváku zelenou, tak jsem to nejdřív rezolutně odmítla, ale pak jsem v časopisech našla dva odstíny, které mě zaujaly a teď nevím který, ale už se těším 😉 hlavně, aby se nám to podařilo neflekatě, 5000/pokoj malířovi teda rozhodně dávat nebudeme 🙂

Koukala jsem se do zrcadla a já mám nové ministrie na bocích, pupík se zatím drží, fandím mu, ale bojím bojím. Tak to je super, že se ti neroztáhly 😉

janeyzelvicka
26. črc 2008

No mě si nechal mudr až do úplného konce... 🙂 ale fajn že jo, je to takový sympaťák a já mu vždycky házela takové hlody v ordinaci, že ze mě už asi nemohl... 😀
Mě by se řídit i chtělo, ale poslední asi 3 měsíce už jsem nejezdila... maximálně k tchánovcům vjela do dvora (v rámci cviku nezapomenout který pedál je který 😠 )...
Nám se to podařilo vymalovat jakž takž neflekatě, ale jsou tu hrozně hrbolaté stěny, tak to někde nevyšlo... ale stačí nehledat a nevidíš to 🙂
Jéé tak si to na chalupě užijte 🙂 Třeba přijedeš a já tu budu furt stejně sedět vcelku 😀 minulou sobotu jsem taky myslela že tu další už budu minimálně v porodce, ne-li doma s malou... No, tak jsem doma s malou, ale trochu jinak 😀

tanuki
1. srp 2008

haló haló? Už je tu začátek srpna, sms žádná, ale je mi jasné, že bys třeba v té euforii na mě zapomněla.. 😉 Tak držím moc pěstičky, ať už máš miminko u sebe, nebo už máš? 😀

janeyzelvicka
1. srp 2008

Malé se evidentně nechce, celý týden se prostě nic neděje... zkoušeli jsme i "vyháněcí" techniky, ale žádná nepomohla.. akorát včera v noci mě probudily bolesti, tak jsem myslela, že už to je ono a konečně pojedem, ale byly to jen poslíčky... i na té hematologii, kam chodím furt na to železo, ze mě už mají srandu 😀 doufali že stihnu aspoň tak 3 dávky a já už měla desátou 😀 ale dneska zrušili ty poplatky za mimča v nemocnicích, třeba čeká na to 😀

tanuki
1. srp 2008

spořivé miminko 😀
Tak já letím nakoupit, večer se ještě ozvu - byli jsme na chalupě i s mojí mamčou a Martinovejma...a kamarádka od tchýně jede dnes do Norska a měli volné místo, takže jede i moje mamča. Takže jsem přijela jí vypomoci s balením - přeci jen 16dní...a bude tam celkem kosa a dost vlhko, tak to potřebuje přípravy... Zatím papa, a že vzkazuju Kristýnce, že má zelenou, ať to zrychlí, že okolo už troubějí 😀

janeyzelvicka
1. srp 2008

Jé Norsko... ten chládek... dala bych si říct 😀 Kristýnku přemlouváme už drahnou dobu, ale neposlouchá - zřejmě chyba ve výchově 😀

tanuki
1. srp 2008

budete muset trochu přitvrdit 😀
Ach jo, tak debilní tesco přestalo dodávat mé oblíbené těstoviny, které se vaří jen 3minuty, se z toho picnu, času zbývá málo a na další krám se necítím 😢
Zima bude, možná až moc - v plánu je jeden dvoudenní přechod ledovce se spaním pod širákem, to jsem zvědavá 😉 Jinak je to zájezd od nějakého Ekogymplu, děti snad budou fajn - když jedou dobrovolně s učitely o prázdninách 😀
Takže poslíčci zatím jen ty včera jinak vůbec? Jaké to je???

janeyzelvicka
2. srp 2008

Ti poslíci - jakoby mi něco v břichu ztvrdlo a trochu to bolelo, pak trochu i v zádech... ani nevím jestli je to pořádně ono... ale žádná šílená bolest, pohoda.
V noci nám tu lítali dva komáři, jednoho se nám podařilo zlikvidovat, ale druhý furt lítal, jsem kvůli nim 2 hodiny nespala... no jesi to tak bude pokračovat dál, tak chvíli bude něco chtít malá, když budu náhodou usínat, bude mi kolem hlavy bzučet komár... na provaz... jdeme pro Raid, jinak se zcvoknu!

tanuki
2. srp 2008

jéje, no nás jedno odpoledne otravovala moucha, bylo to příšerné - člověk usne, za chvililinku ho začne něco lehtat a tak pořád dokola... Nakonec jsme spánek vzdali 😉
Takže tě ty kontrakce ještě nenutí měnit dýchání... Ty jo, no budu se muset objednat a ten kurz, třeba mě tam naučí dýchat 😀 ale zas když je mamky kamarádka PA, tak mě napadlo, jestli to 500raději neutratit za večeři s ní a pak by nás poučila.. je to dilema. škoda, že dělá v jiné porodnici než v té naší.
A jak dlouho tě nechají přenášet, zatím je teda vše OK a nespěchá se...? Já jdu v pondělí na kontrolu, minule už byla hlavičkou dolu, ale před pár dny jsem cítila šílené žďuchání až dole, opravdu si nemyslím, že by to byly ručičky 😉 ale teď už zas kope hlavně do žeber, tak se zas asi otočila. řekla bych, že tento týden se otočila 2krát o 360° tak hlavně, aby se mi to tam nezamotalo do šňůry 🤐

berta5
2. srp 2008

Ahoj, mám takový hloupý dotaz. Dva roky jsem zaměstnaná, nyní jsem se dostala na kombinované studium VŠ. Plánujeme 1. mimčo. Nikdy jsem neměla PN, takže nevim, jak to chodí. Kdybych pak náhodou měla problémové těho a měla PN, mohla bych jezdit na 2 dny, každých 14 dní do školy + zkoušky? Díky

janeyzelvicka
3. srp 2008

Tak pokud je to fakt známá, radši bych těch 500 utratila za tu véču a nechala se poučit o důležitých věcech... A to, že je z jiné porodky, bych neřešila - dýchat tě naučí stejně a jestli si máš brát do tvojí porodky svoje noční košile a věci pro mimčo se dozvíš i třeba tu na koníkovi...
Zatím mi nic o vyvolání neříkali, jdu zas zítra, tak buď mě ještě nechají tak, nebo už se se mnou nějak domluví... ráno mi zas tvrdlo břicho, ale zas nic 😀 Fakt mě nenapadlo, že budu tak dlouho přenášet, všichni už mě viděli na začátku srpna s minimálně čtrnáctidenním mimčem, jediný, kdo říkal, že to hned tak nebude, byl můj taťka, a to teda nevím, jaktože se tak strefil - jediné dítko má mě, já se narodila o týden dřív a jinak v rodině zatím malá mimča skoro nebyly a když konečně jedno, tak se nevídáme zas tak často... tak čučím jak to odhadl 😀
Ale s tím žducháním - já někde četla, že když se jednou otočí hlavičkou dolů, tak už se pak neotáčí, tak netuším co je na tom pravdy... Kristýnka je už dost dlouho hlavičkou dolů, ale taky se mi někdy nechce věřit, že to, co mi dole "kope", jsou ručičky nebo hlava... ale nejspíš jo, protože to bouchá v jednu chvíli i do žeber i dolů 😀

berta5: Uff, to ti asi neporadíme... PN je asi neschopenka že? Tu já v životě neměla, obě s tanuki chodíme na denní studium a nebyly jsme zaměstnané... takže fakt netuším, jak to je... ale někde jsem tu viděla téma Neschopenka v těhu a dodržování vycházek, není to sice o škole, ale myslím že tam bylo o tom, jak ti eventualní revizoři chodí a co si těhule může dovolit...
Ale pokud mimčo teprv plánujete, tak se nestresuj tím, že bys měla neschopenku nebo kdoví co, určitě bude v pohodě... 😉 a kdyby něco, tak školu třeba přerušíš, nebo se tam domluvíš, že bys tam nemusela jezdit často... ať se daří 😉

tanuki
3. srp 2008

Berto, jak píše Janča, tím se nestresuj 🙂 ale většina rozumných doktorů myslím píše neomezené vycházky nebo skoro celý den, takže přednáška by se určitě stihla!

Teda mě dnes ta prďola dává zabrat, ne a ne najít polohu ve kterém by nám to vyhovovalo oběma 😉 Taky se mi stýská po Martinovi a bojím se, že se zas na chatě budu nudit - šicí stroj se tam ztratil, takže oni tam budou dělat střechu a já budu poněkud bezprizorní ☹
No mě nikdo netipuje, zda v termínu nebo ne..já osobně bych 1.2.3.šla ráda do školy, takže 8. nebo 11. by mi celkem vyhovovalo 😀 ale já sama jsem se narodila ve 38. bez problémů, Martin snad v 8. měsíci...no ale mám představu, že budeme mít malé drobné miminko, tak bude sranda, až se mi narodí obřík, který bude hrozně tloustnout 😀 A pleny ve velikosti S budu moci rychle založit😉
Tak hlavně bacha na tu sváču, aby se nezkazila😉 a co Vám říkali o porodu? Nám, že malo ulahvinku a třeba mussli tyčinku si vzít můžeš, ale spíš si jen svlažit rty..no je fakt, že před anestezii musiš být nalačno, ale vzhledem k tomu, jak jsem teď unavená a žíznivá si to raději nechci představovat. Včera jsem tu měla kamarádku ve 25.tt, tak říkala, jak jí porod netrápí, že má pocit, že se jí to netýká, tak jsem přotakávala, že máme pocit..že my jako ne 😀 😀 😀

janeyzelvicka
3. srp 2008

Hih ve 25.tt mě asi taky netrápil 😀 to přijde 😀
Taky jsem doufala že Kristýnka bude malá, ale já nevím, teď bude mít už beztak tak 6 kilo 😠 ale snad ne, bříško mám pořád menší... Nám říkali k pití neperlivou vodu nebo eventuelně čaj a k jídlu radši nic, můžem cucat hroznový cukr 😀 tak aspoň to pití no...
Tak jdem obědvat...

tanuki
3. srp 2008

Jo? to je fajn, jak jsem to tu psala tak mě hroznový cukr také napadl 🙂 Aneb první pomoc na fyzicky těžkou akci 😀

janeyzelvicka
3. srp 2008

🙂 Mobily vyhodit z okna 😠 že napíšou kámoši, kteří si nejsou jistí, jestli jsem na ně náhodou nezapomněla s dobrou zprávou, to beru... ale že za posledních 30 hodin tchánovci volali třikrát a naši volali plus poslali nenápadně několik sms už mi začíná pomalu lézt na nervy 🙄 mamka dokonce navrhovala, že by ještě dneska přijeli, ale nenápadně jsem naznačila, že radši už klid... ať si někam vyjedou sami a návštěvy si šetří na kristýnku...

tanuki
3. srp 2008

tohle říkají všichni a člověku se tomu nechce věřit.... někde jsem četla, že se nemá říkat opravdový TP, ale tak o 2týdny pozdější, že tohle je hrozné, že pořád všichni volají, píšou, jestli "už". No já jsem dnes psala jedné naší známé, jestli její dcera "už" 😅 😀 😀 😀 ale to je trochu jiná situace - zastavili jí porod ve 32.tt (si nedovedu představit, že bych za týden...) pak horkotěžko vydržela pár dní v nemocnici, pak už jen doma a magnezko a ve 34.tt nebo kdy jí řekli, že ještě tak 10dní, a pak už by jí nechali odrodit. No a najdenou je tu srpen, ona má TP v srpnu a nikdo nepíše...tak mi to opravdu nedalo, zda na nás také nezapomněli se šťastnou zprávou 😔 😀 😀 😀

Dnes jsem měla velmi společenstký den - 4hodiny s kamarádama (páreček), měla jsem mimo jiné i nealko pivo a musím říci, že jsem těch 0,45% alkoholu cítila v nohách, příště musím pít pomaleji. I pidialkohol cítím velmi! A pak ještě u sousedů doteď😉 Tak mě sousedka potěšila, mluvily jsme o porodu a poprvé jsem slyšela jinou variantu týkající se toho času, co musíš být po porodu ještě na sále - každý mi vždy říkal, že tatínek jde za miminkem a ona jediná tam měla manžu u sebe - že šel telefonovat, ale pak tam byl s ní. Já bych právě na sále úplně sama být nechtěla, jsem hrozný plašan a občas trochu hysterčim a potřebuju, aby mě někdo uklidnil, že je vše OK. No a při druhém porodu tam dokonce pustili i její kamarádku. Ono se tam čeká přes hodinu s nohama ještě od sebe, no asi vopruz, mi pak povíš 😉 jo a taky je 2. člověk na světě, který mi říkal, jak byl super porod placenty, tím prvním byla moje mamka, která u toho dokonce nahlas řekla "jééé" a doktor se na ní podezíravě kouknul. Prý je to úžasné pohlazení a ozve se takové "mlask" tak jsem zvědavá!!!

janeyzelvicka
4. srp 2008

Tak s tou známou to chápu, to je jasné 😉
Já si včera dala trochu svařáku, mňam 😎 škoda akorát, že je takové teplo, pak jsem si musela dát studenou sprchu 😀
Dneska jsem zas ve špitálu strávila celé dopoledne, přijdu na poradnu, tam narváno... polovina těhule, polovina tatíci, tak jsem tam byla taková sirota 😀 Nejlepší byla jedna cikánka, natočili jí monitor a normálka odešla, tak jsem myslela, že jde domů a pak jsem se dozvěděla, že rovnou pokračovala na porodní sál!!! Prostě pohodička 😀 Kristýnka se má skvěle, má už hlavičku dole, akorát přetrvávají zbytky čípku... a váhový odhad 3350, ale prý to mám brát s rezervou... tak doufám že už nemá o kilo víc 😀 a ve středu nástup 🙂

tanuki
4. srp 2008

mně dnes řekli, že máme méně plodovky a že placenta je předčasně uzrálá, takže přenášení se opravdu bát nemusíme - malá tu bude o dost dříve, než bych chtěla ☹ Nevíš, kolik měla Kristýnka, když jsi byla na UZ ve 30.tt?

janeyzelvicka
4. srp 2008

Asi se na vás těší a bude vás chtít vidět dřív... Kolik měla Kristýnka nevím, myslím že to ani neříkal... ale koukám do průkazky a asi byla menší než je nějaký ten průměr, protože já už byla nějak 31 + něco, ale v průkazce mám AC 29+4 a FL (nebo FC) 28+5... sice netuším co to je, někde jsem snad vyčetla že nějaké míry...
A jak se daří Verunce? Kolik má? A řeší se to nějak, když máš míň plodovky a tu uzrálou placentu?