Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hankazamecnikova
9. lis 2010

@sussanah Tak to bys byla strašně hodná! Malej bude na jipce 2-3 dny, dohromady tam budeme týden. Takže kupovat se to fakt nevyplatí. Kdyžtak bych rychle půjčila něco v cetru... Nějak se to udělá, budu bojovat 🙂 🙂

sussanah
9. lis 2010

@hankazamecnikova tak ja zjistim, jestli je uz teda volna a dam vedet 🙂

hankazamecnikova
9. lis 2010

@sussanah Dík moc, my jdeme teď ven... tak se zatím měj! 🙂

blka
9. lis 2010

@hankazamecnikova V MC jsem už byla a on si šel po svým 😀
Hani, myslím, že odsávačku půjčují i v porodnici nebo PA Pavlíková určitě 😉

hankazamecnikova
10. lis 2010

@blka Tak to zase je dobrý, že je tak pevná odolná povaha, ne? 😀
Musím si udělat seznam, co do toho špitáli táhnout. Přijímám tipy 😉
Jinak malej včera usnul až po deváté a to s tím, že spal nalepenej u mě na prsu a z druhé strany jsem ho tiskla rukou, byl úplně obejmutý maminkou, tak konečně usnul. Jinak se vždycky nakojil, usnul, ale jak sme s ním pohnuli, hned začal brečet ☹

blka
10. lis 2010

@hankazamecnikova 😀
S tím, co s sebou do porodnice neporadím. Nebyli jsme, tak netuším, co by se mohlo hodit ☹

hankazamecnikova
10. lis 2010

@blka Nooooo do porodnice 😀 😀 On to bude takovej druhej porod, co? 😔

blka
10. lis 2010

@hankazamecnikova Jé, promiň, jsem se sekla 😅 . Ale ani do nemocnice nevím. Asi tu odsávačku, pak to bude chtít hodně oblečení, si to nedovedu představit, kolik to musí být oblečení na týden 😒 . Flaštičky. Možná bych vzala i žínku, kdyby byl malý třeba nějak hodně upocený, tak že by jsi ho tou žínkou přetřela. Asi hračky, zavinovačku, když ji má rád, deku, plínky. Nejjednodušší by bylo vysypat obsah skříně do tašky a to s sebou vzít 😀

hankazamecnikova
10. lis 2010

@blka Hm, kdyby tak ty jeho věci byly ve skříni, to bych je tam mohla nasypat, ale mně se to tu všechno válí po celým bytě! 😀 Skvělej nápad - žíňky! Dík, jdu je hned hodit do kufru 😉

blka
11. lis 2010

@hankazamecnikova Vím, že jsi to už psala několikrát, ale kdy vás to čeká? Já to vždycky zapomenu 😒

hankazamecnikova
11. lis 2010

@blka V poho, 25.11. jde malej na sál 😔

sussanah
11. lis 2010

@hankazamecnikova jestli maly dudla, tak zasobu dudliku a retizek na dudlik. Precejen kdyz to neco v nemocnici spadne na zem, tak minimalne vyvarit 😉 taky zkus koupit nejake nove hracky knizky, ale neukazovat mu to ted, nechat az do nemocnice, at je to pro neho nove a zajimave

blka
11. lis 2010

@hankazamecnikova Díky. Budu na vás myslet 🙂

sussanah
17. lis 2010

@hankazamecnikova tak jsem se ptala te kamaradky a teda odsavacku stale pouziva, sice uz je castecne na UM, ale jeste do nevzdava a pravidelne odsava, takze zepujcenim nemuzu slouzit, promin ☹

tanuki
23. lis 2010

Hani, držíme palce, ať to proběhne hladce, drž se!!!

butt
23. lis 2010

@hankazamecnikova ja se samotrejme pridavam do zastupu paledrzcu!

sussanah
23. lis 2010

@hankazamecnikova kdy jedete do OV? Prijem mate zitra nebo az v toho 25?

blka
23. lis 2010

@sussanah Hanka s Vašíčkem odjížděli dneska.

wacata37
23. lis 2010

Ahojte, vidim ze je to tu uz rozjete....ja jsem se dozvedela ze jsem tehotna na zacatku posledniko roku bakalare. Skola byla totalne neustupna a podle kalendare mi to vychazelo ze se mimi narodi v Kvetnu/Cervnu coz bylo zkouskove. Pokud bych nesedela uz zkousek tak bych musela opakovat cely rocnik znovu. Totalni stresy. No posledni zkousku jsem stala s bachorem az na zem (pardon) pred komisi 5 cervna a mesic na to jsem porodila. Uz jsem byla i prihlasena na Magistra takze jsem s miminkem studovala i na MA ale dala jsem si rok odklad. Myslim ze to bylo slozitejsi s tim vetsim miminkem, protoze dcera uz behala, a nechodila do skolky tak jsem se ji pres den musela venovat a po nocich studovat. Vubec si ten rok nepamatuju bylo to hrozne stresujici a vycerpavajici. Takze Vam vsem co studujete drzim palce, jsem ukazka toho ze se to da zvladnout ale je to tak hrozne tezky obzvalst kdyz nemate babi a dedy na hlidani.
JInak s tim kojenim mela jsem kamaradku co si miminko sebou brala na prednasky a kojila..zalezi na skole nektere skoly s tim pocitaji a maji i jeslicky a jine jako ta moje jsou tvrde a neustupne. 😠

sussanah
23. lis 2010

@blka aha, to jsem nevedela ☹ Budes s ni asi v kontaktu, ze? Kdyz tak ji vyrid, ze na ne vsichni myslime a drzime palce!

blka
23. lis 2010

@sussanah Nevím, moc jsem jí psát nechtěla, aby ji to ještě nějak nerozhodilo psychicky 😔

sussanah
23. lis 2010

@blka hmm, to je fakt.. ☹ No kazdopadne pokud se ozve a budes ji psat, tak urco vyrid velkou podporu od vsech. Doufam, ze to vsechno dobre zvladnou

blka
23. lis 2010

@sussanah Dobře, kdyby napsala, tak ju podpořím 😉 . Určitě to zvládnou 🙂
Je divný, že se mi od tebe nezobrazují zmínky 😕

sussanah
23. lis 2010

@blka asi MK proti me neco ma 😅 😀

blka
23. lis 2010

@sussanah 😀 . Ale já ne, přísahám 😀 😉

sussanah
23. lis 2010

@blka no kdo vi jestli 😉

blka
23. lis 2010

@sussanah Ha, admini nás špehujou, už jsem tě měla ve zmínkách 😀

sussanah
23. lis 2010

@blka jj je to jako big brother 😕 Tak abychom si zacaly davat pozor, koho tady pomlouvame 😀

blka
24. lis 2010

@sussanah 😀

tanuki
24. lis 2010

No, pozitivní je, že mu neoperují mozek, "jen" kosti 🙂
Já se zas učím na státnici, ale tentokrát už tam fakt musím jít a udělat 😝 a pak už jen 4-6týdnů školy, další státnice a kooooooonec 😅

Taky mi přijde, že to rychle uteklo, že si z toho nic moc nepamatuju, ale stresy jsem naštěstí moc neměla..u nás, co nestihneš, uděkáš si příští rok nebo taky můžeš na libovolnou dobu přerušit. Takže ve výsledku v rámci českých omezených možností docela babyfriendly 😀 Viděli jset ve zprávách o školce při pražské technice? Pro matky vědkyně a studentky 😵