Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

j.kriv
14. led 2011

Ahojte, omlouvám se za vpád, ale není mezi vámi nějaká maminka, která dělá VŠ porodní asistentku? moc bych na to chtěla jít, ale mám strach jak je to s praxí během studia, sice mám zdravku, ale následnou praxi žádnou, tak se bojím kvůli hlídání... 😅

lakshmi
14. led 2011

@adelka89 Jojo já si vzpomínám, jednou jsme se tom bavily, že měníš obor... já jsem zas byla rok na specce a ukončila jsem to 🙂
Děti se k nám nějak moc hrnou 🙂 taky jsem zaskočená (ale moc si toho vážím, to jo), že to jde tak rychle... U Matýska i teď, vlastně jsme měli v plánu plodit až tak za rok, ale jsem ráda, protože se na druhé moc těším a už jsem na něj měla dlouho myšlenky 🙂

mitote
14. led 2011

@blka proto jsem si ho vzala 😀

@lakshmi: ja byla rok na estetice, bleeeeeeeeeee 😀

lakshmi
14. led 2011

Jinak studovat jde, mám kombi formu, tak docházím jednou měsíčně, hlídá manžel a babičky a o Matýska se přetahujou 🙂 jsem ráda, že mám nějakou zábavu, nedělat nic, to bych nebyla moc spokojená
@j.kriv tak jsem o PA přemýšlela, koukala jsem do studijních katalogů a praxe je tam opravdu hodně... pokud máš kam dát děti, tak to zvládneš, ale bude to asi náročné

lakshmi
14. led 2011

@mitote tam jsem se dostala, ale nešla jsem, měla jsem to jako zálohu, kdyby nic....

mitote
14. led 2011

@lakshmi to mas fajn, ja magistra at uz socped por nebo kdybych sla na psychoterapeuticka studia tak oboje budu muset delat prezencne, ale naststi tohle se sklada jen z prednasek, coz je nepovinne...ale ze zakona by nemel byt ani problem chodit s ditetem do skoly, i v praci ma zena ze zakona behem 8h pracovni doby dve 15min pauzy na kojeni 🙂
jo ja jako zalohu mela divadelni vedy, kam jsem se dostala

tanuki
14. led 2011

teda holky, něco jednou za měsíc.. je leden, mně chytají myšlenky se ještě někam přihlásit 😵 ale muselo by to být i fin. snesitelné..přeci jen už mi bude v únoru 26. Oproti Vám jsem teda tady stará matka 😀

mitote
14. led 2011

@tanuki no statni VS je snad zdarma ne? nebo ja teda urco nic neplatim 😀

lakshmi
14. led 2011

k nám chodí s miminkama 🙂 posledně tam spolužačka měla malou - snad tak měsíc starou od rána až do večera a pohoda, ani jednou nebrečela a přednášející se nemohli dočkat, až si jí pochovají 🙂
@tanuki tak do toho 😀 však budeš mít ještě 3 roky "volna" na rodičáku 😀

mitote
14. led 2011

@lakshmi tak to je super, to rada slysim 🙂 ja si myslim ze s tim problem nebude, jsou to taky lidi 🙂 ma kolegyne jezdi s miminkem na vycvik, to jsou ctyri dne od rana do deviti vecer a myslis ze tam nekomu vadi ze koji nebo prebaluje? stejne se kazdy chodi jen mazlit 😀 😀 😀

tanuki
15. led 2011

my jsme jí tam taky občas nosili 🙂 zajímavé bylo, že na jisté nepovinné přednášky jí M. bral, když jsme ej pak ěmla já, raději jsem zůstala doma 😀
Zadarmo studuješ svojí školu +1rok navíc, pak už platíš. Někdo přihlídne k tomu, jestli tu první školu máš dodělanou, nebo jsi chronický měnič oborů.. Nic proti Vám holky, teda 😀 Doufám, že vy všechny už jste definitivně zakotvily 😉

mitote
15. led 2011

@tanuki jo takhle 🙂 n ja jen poprvaku estetiky sla jinam, ale ted jsem max spokojena a chci dostudovat, uz jen kvuli tomu, ze si platim i dalsi vzdelavaci kurzy a vycviky, samozrejme vsechny akreditovane 🙂 ae chci si jeste dalkove udelat pet let psychologie, abych mohla k atestaci z psychologie a vykazovat psychoterapii na pojistovnu 😀 😀 😀

tanuki
15. led 2011

já právě zatím nevím co..ale říkala jsme si, že bych si udělala aspoň kurzy pro laktační poradkyni-když už v životipise nemám žádné stáže 😉

lakshmi
15. led 2011

já jsem chronický měnič 😀

lakshmi
15. led 2011

já bych chtěla kurz předporodní přípravy (jmenuje se to asi nějak jinak) co dělají v Áčku

blka
16. led 2011

Holky, já obdivuju, jak jste všechny strašně cílevědomé. Já su ráda, že mám školu za sebou 😅 . Možná ale taky proto, že to nebylo zrovna nic extra a ani mě to nebavilo. Ale v praxi (jestli se do toho oboru dostanu) by to snad mohlo být zajímavé.
Já jsem ještě na SŠ chtěla jít na porodní asistentku a tenkrát mě mamča ukecala, že se rodí málo dětí atd. (stejně bych se nedostala). A teď, i když bych ji asi ráda dělala, tak mě odrazuje práce na směny a asi i to studium 😅

hest
16. led 2011

Ahoj, taky jsem zvažovala jestli nejít na por. asistentku, někde to jde studovat i dálkově..ale zase dělat dalšího bakaláře by mi už doma neprošlo..

k.ate
16. led 2011

@tanuki ahojky, jeee já tě předběhla s termínem narození prcka, heč heč 😀

No nic, to jen taková mini vsuvka, když už nestuduju 🙂 Ale až bude druhýmu mrněti rok, chtěla bych se do školy vrátit a dodělat si Ing. Kvuli uplatnění po mateřské to asi budu potřebovat ☹ Přece jen ženská v elektru jen s Bc. to je hezky na prd...

tanuki
16. led 2011

@k.ate no však víš, jak je to s těmi temíny 😀 jedna moje kámarádka měla TP 2týdny po mě a rodila 5dní předemnou 😀 ale my budeme obě druhorodičky, tak bych už snad tolik přenášet nemusela 😀
Teda ty PA tu frčí 🙂 To já bych teda gynekologa dělat nešla..jinde je snaha ulevit od bolesti a tady rodička trpí..a člověk jí nutí se chovat konstruktivně 😅 a taky je nejvíc žalob 😔

tanuki
16. led 2011

fuj, koukám, že tam mám hrubku 😀

anysek85
16. led 2011

Ahoj holky,

taky se hlásím do klubu - uvažuju o doktorském studiu na MU, ale teď od září asi ještě ne. Čekáme naše první miminko, tak si netroufám hned od září nastoupit zpět. Na druhou stranu už jsem ze školy rok pryč, pracuji a od akademické práce se čím dál víc vzdaluji a pak taky samozřejmě přemýšlím, jestli by se mi s tříměsíčním miminkem nezačínalo líp než s raubířem starým rok a něco... 😅.

No uvidíme... 🙂

@k.ate Zdaravím 😉.
Máš určitě pravdu, to bc. je v tvém oboru přece jen "nedodělané", s Ing. se Ti bude lépe hledat uplatnění. Tak držím palce 😉

k.ate
17. led 2011

@tanuki jojo , já vím 😀 kdyby se tenhle prcek narodil přesně, měla by ho moje mamka k narozkám 😀 Ale Kuba byl o 3 dny dřív, takže uvidíme, přenášet snad nebudu, to by mě v létě kleplo 😀

@anysek85 možná kdybych byla chlap, tak by se to dalo, ale jako ženská to je prostě na prd no ☹

misa_a_radek
17. led 2011

@anysek85 jestli ti muzu radit, tak jdi do skoly hned, s miminkem po třech měsících už budes sžitá a ještě stále budes mit dost času na studium, protoze bude pořad spinkat 🙂 me se s malinkym miminkem studovalo paradne, ted v lete budu delat bakalarky a uz je to s tim mym brouckem trosku tezsi, jeste ke vsemu jsem znovu tehotna, takze se na pokracovani na Ing. vubec necitim, je mi to docela lito

aemmi
17. led 2011

@tanuki já myslím, že když budeš studovat na státní, tak se neplatí nic, ikdybyy to byla už desátá 😅 ale ty předešlé musí být bud dodělané, nebo ukončené ofišl cestou,...jinak se to bere, že pořád studuješ a počítalo by se to do té další... do těch 26 let je nárok na přídavky (když na něj teda má dotyčný nárok), slevu na daních, studentské slevy atd...ale se školným nemá věk nic společného, u nás jsou i 50 ti-letý dámy a mají to zadara 😀

tanuki
17. led 2011

@aemmi ale státních dálkových ani moc není, ne? Jsou hlavně denní a kombinované..No uvidíme, přinejhorším se omezím na opakování učiva z mé školy+opakování přírodovědy s dětma 🙂 na to už se moc těším!

aemmi
17. led 2011

@tanuki a to kombinované je co, prosím tě? Nejmenuje se tak oficiálně právě to dálkové? U nás ale určitě neplatí nikdo, ani dálkařky (tím teda myslím ty, co mají školu o víkendech a jinak normálně pracují) ani holky s individ. studijním plánem, ty to mají myslím na půl, na něco chodí normálně s denňákama, něco mají indi., něco s dálkařkama, záleží, jak se dohodnou s konkrétním vyučujícím...ale třeba na jiných univerzitách je to jinak...

ale s medicínou asi jen tak nezakrníš, to je vzdělávání na celej život, že 😉

mitote
17. led 2011

@tanuki @aemmi kombinovane je dalkove studium, jen se to tak blbe nazyva 😀

tanuki
17. led 2011

fakt? Jedna moje spolužačka si přibrala druhou Vš "kombinovaně" a má právě některé přednášky+semináře v týdnu(třeba 2krát týdně), něco v sobotu..takže jsem myslela, že je to standard-něco mezi - úplně každý den a jen sobotním studiem 😕 Tak uvidíme, je to do konce února, že.. Jen mě trochu zarazil požadavek státní maturity 😀

k.ate
17. led 2011

@mitote dálkový studium je něco jinýho než kombinovaný 😉 u dálkovýho má člověk fakt hlavně samostudium, u kombinovanýho po tobě přece jen nějakou účast vyžadujou... U nás třeba kombinovaný studium mám, ale přednášky vůbec nemá a cvika normálně s denníma studentama... Takže naprd. Jinak to je tak, že normálně to mají kombinovaní všechno nahustěný na jeden den o víkendu (u nás na fakultě) jednou za dva tejdny. Dálkový studium u nás vůbec neexistuje.

k.ate
17. led 2011

dálková forma vzdělávání - samostatné studium spojené s konzultacemi

distanční forma vzdělávání - samostatné studium uskutečňované převážně nebo zcela prostřednictvím informačních technologií, popřípadě spojené s individuálními konzultacemi

kombinovaná forma vzdělávání střídání denní a jiné formy vzdělávání (opět např. e-learning, samostudium...)