Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
4. srp 2008

FC je stehenní kost a AC je myslím hrudníček. Jojo, taky máme trochu méně, ale když si vezmu obvod nějakýho oválku, tak strašně záleží na tom, jak to říznou.. takže dost nepřesné. Tak to jste asi taky měli nižší váhu, ale to je u holčiček normálka...
Verunka má 1300, když si představím, litrové mlíko a vedle toho skleničku se třeba deci 😀
Plodovku nevím, když je to hodně špatné, tak se snad dělá transfuze, ale když jen o trochu míň, tak se to neřeší, navíc je to myslím docela časté...

janeyzelvicka
4. srp 2008

To je dobré - litrové mlíko 😀 u mě spíš tak pivní sud 😀 ne co se týče vzhledu, ale spíš pocitů 😀

tanuki
4. srp 2008

počkej, až jí vytlačíš, to z tebe zas bude žížala. Já jsem měla k obědu Milku extrakakaovou, abych to dítě podpořila v růstu 😉
Ty jo, jaký je to pocit, že za 2dny jí budeš mít u sebe tak či tak?
Ty cikánky rodí neuvěřitelně v poho, včera jsem o tom mluvila se sousedkou - která kouřila i v těhu 😠 a krom ní 2cikánky a že ta jedna šla na prochajdu hoďku a půl po porodu úplně v poho... a dnes jsem o tom mluvila s kamarádkou, že měla na praxi nějakou 20ti letou, a že za tím přišel na návštěvu 5ti letý syn 😉

janeyzelvicka
4. srp 2008

Jééé Milku tu zbožňuju 😀
Teda už se docela těším, až zas budu jen já a pak něco malé, co už uvidí i Jarek a bude to takové realističtější... a že mi konečně nebude skákat břicho a tak 🙂 teda ale jak jsem se dneska viděla v kabince, kde jsem se svlíkala před vyšetřením, tak mě málem porazilo... my doma totiž nemáme velké zrcadlo, jen v koupelně na ksicht... takže jsem ty strie prohlížela jen kapesním zrcátkem a to se moc nedalo... no a dneska jak se vidím 😢 hrůza!!! a přitom relativně malé břicho... ach jo 🙄
No jo, to jsou ty výhody, u nás je na rychlé porody dokonce speciální porodní box 🙂 rozuměj - 3 boxy pro normální těhule, co tam hekaj 20 hodin a jeden na ty rychlé akce no...

tanuki
4. srp 2008

takže závistivé pohledy, když kolem nich projíždí ta vyvolená na rychlý porod 😉
Musím říci, že hopsající bříško pro mě také není úplně realistické, že pořád nechápu, že tam je človíček! 🙂 dokud nebudu mít v náručí, tak asi opravdu neuvěřím 😉
manžel se mě ptal, zda nechci přijdet až zítra, ež je unavený. Já už jsem se uklidnila, tak to asi doma vydržím... to, co teď opravdu nesmím je hysterčit, no ale pobulela jsem si...

janeyzelvicka
4. srp 2008

To chápu s tím pobulením, dopadla bych úplně stejně... Já v půlce těhu myslela, že se mi ty náladové hormony vyhly, ale pak to začínalo být čím dál horší... a teď mě rozbrečí někdy takové nesmysly...

tanuki
4. srp 2008

No, u nás je to ještě tak, že manžel utěšuje, tchýně bagatelizuje... snaží se tím teda pomoci, ale zas úplně všechno bagatelizovat... Potřebovala bych si promluvit s někým, kdo se v tom vyzná. byla jsem tak v šoku, že jsem u své Dr. nebyla schopná konstruktivních dotazů..

janeyzelvicka
4. srp 2008

Zaznamenala jsem, že ses na tu ptala porodní babičky... Mě by to taky asi u mudra nedocházelo, a čím víc nad tím přemýšlíš, tím víc ti to leží v hlavě, co vlastně tím myslel, na co sem se ho měla zeptat, jak moc to je normální...

tanuki
4. srp 2008

No já jsem se zeptala, co to jako znamená "uzrálá" a ona řekala, ež je zralejší 😀 že je prostě naprogramovaná na život cca 40tt a když zraje rychleji, tak to pak "ve 35.tt obvykle zabalí" takže z toho moudrá nejsem vůbec! Pokud by celé tělo rodilo dřív tak v poho, pokud by se jen předčasně odloučila placenta, tak je to fakt průser 😨

janeyzelvicka
5. srp 2008

No jo, tak z toho je člověk fakt chytrý...

janeyzelvicka
5. srp 2008

Tak a balím to tu... zítra se určo ozvu 😉 Měj se moc krásně, ať se ti všecko daří a pozdravuj verunku 😉

janeyzelvicka
10. srp 2008

Tak jsem tu 😉 Fotečky dodány 🙂 už jsme doma, zabydlujem se, naštěstí má Jarek těch 14 dnů dovču, takže to snad bude v pohodě 😉 Kristýnka je moc hodná, spinká, dobře papá... mě už je taky fajn, akorát si nemůžu sednout, byla jsem dost šitá a pořád to trochu bolí, ale dá se to přežít...no a jdem koupat, tak uvidíme, jak se bude líbit, v nemocnici při koupání sestřičkou řvala jak tur 😀 Určo tu zas brzo zavítám 😉

spetra
10. srp 2008

janye: blahopřeji k princezně.... krásná 😉

tanuki
13. srp 2008

ahoj Jani!!! Teda, to je broučátko! Já jsem byla zas na chalupě... tak píšu až teď Jarek vypadá na fotce pěkně dojatě 😉
Co mlíčko? Prsa už se nalila? Ale ony prý kolikrát mikroprsky mají mnooohem více mlíčka než "dojičky" 😉 Tak jsem zvědavá, u nás teda stále nic moc. Jen jak celkově macatím, tak...
To je mi líto, že bylo tolik šití, ale pokud to sešili hezky, přebolí to a jakoby nic. A jak jsi reagovala na oxytocin? Rychle? Já mám sousedku, co reagovala velmi špatně, takže jí nakonec dali megadávku a kontrakce byly takové, že necítila nohy..takže mám z toho strach. Ale zas jiní kamarádka si libovala, že měla vyvolaný porod o dost rychlejší než ten přirozený- u prvního dítěte.

tanuki
13. srp 2008

To je super, že má tu dovču, to Martin bude chodit do školy ☹ ale bude u nás bydlet 2týdny mamča, tak budu sama jen dopoledne...

jinak u nás nového - martin zítra odjíždí na fest, takže budu pár dní sama samotinká - tchánovci ještě na chatě (přemlouvali mě, zda tam s nima nechci ještě zůstat 😉 ) a moje mamča se vrací z toho Norska v sobotu. Martin dnes asi odešel z kapely, no, jsem zvědavá, jak se z toho rychle dostane, je to přeci jen jakoby rodina a dalo by se to přirovnat k takovému rozvodu 😖 a nejpikantnější je, že s nima jede na ten fest.
Začal Verunce hrát na basu - odd 8. měsíce mají slyšet, tak aby si beruška zvykla 😀

janeyzelvicka
14. srp 2008

Jojo, basu schvaluju, taky mám v plánu zkusit, jestli si to pamatuje, jak se mnou tak dlouho basovala 😀
Někdy si tu sednu (až si sednu 😀 ) a sepíšu jaký byl porod, ale s tím oxytocinem, já ti nevím...
V porodce říkali, že teď už vyvolávají porody jakoby přirozeněji, ne že ti hned narvou kapačku... takže mě dali normálně do pochvy tabletku (jmenuje se to prostaglandin či tak nějak???) a po té se to rozjelo... pak jsem dostala antibiotika na toho streptokoka, a pak jsem si všimla, že až těsně předtím, než se kristýnka narodila, fakt pár minut, mi napíchli ještě jednu infuzi, asi tohle byl teprv oxytocin... ale v pohodě, ty kontrakce už stejně byly tak silné, že mi bylo takňák všecko jedno 😀
Prsa už se nalila, malá spokojená, podprda 85 C je mi tak akorát 🙂 takže o číslo větší než původně, jarek jak mě poprvé viděl, tak se tak mlsně zadíval 😀 A už chápu, pro koho dělaj ty géčka, spolupacientka měla tak nalitá velká prsa, že jenom odstříkávala a odstříkávala...
a jinak jsem odmacatěla, mám původní váhu 🙂 ale jak vidím svoje břicho, tak je mi děsně 😒 naštěstí se zdá, že výstavní strie začínají blednout... teďka ještě aby to splasklo...
ach jo, zítra má jarek narozky a já pro něho nic nemám... nestihla jsem nic koupit a teď to už těžko doženu... ani nemám nápad 😒 😔
Hih Kristýnka se začíná probouzet, to bude zas koukat kolem, je to hrozně fajn ji sledovat 😉 no a babičky a dědečci, ti jsou z ní samozřejmě úplně vedle 😀

tanuki
14. srp 2008

To věřím 😉 no u nás pokrok - tchýně se zeptala, jestli kope - když jsem se u stolu snažila odtlačit ten (v tu chvílli nehybný) zadeček od svých žeber 😀 A tchán pronesl, že chtěl vždycky taky holčičku, že se mu teda nepoštěstilo, ale že teď bude mít Verunku, tak uvidíme, jak moc s ní bude chtít pomáhat 😀 A tvá tchýně teda změkla, když uviděla?
jojo, o porodu si ráda počtu, doufám, že to bude jinak veskrze pozitivní. Statečně jsi zvládla infuze, já se sama sebe snažím přesvědčit, že nejsou tak hrozné, že jsem tenkrát měla blbě zavedenou kanylu a proto jsem tak trpěla 😉 A ještě nám jedna nic moc asistentka jednou řekla, že infuzí nesmí jít bublinky vzduchu, jinak hrozí embolie (vzd. bublinka ucpe cévu v plicích a když je to větší céva, je to smrtelné) což je tak trochu pravda, ale těch bublinek by celkem musela být cca stříkačka, což se nestává..ale jak jsem o tom velkém množství nevěděla, tak v nás vypěstovala takovou hrůzu, když vidím bublinky v hadičce z infuze.. 😀 😀 😀 a ono je to přitom zcela normální. Tak se na to holt nesmím koukat 😀
Martin včera přišel z hospůdky ve 2 - řešili ty kapelní věci...no, nevím, jak moc byl opitý, ale řekla bych decentně...ale byl takový rozvláčný, rozněžnělý a začal mi povídat cosi o tom, jak nás moc miluje a jak je rád, že se teď může přitulit. 😅 Nicméně jsem i tak poznamenala, že jde celkem pozdě 😀 Pak vstával v 6 a ještě se mě 5krát přišel na něco zeptat (původně jsem šla spát o půlnoci,takže to beru jako tréning na mimi 😀) po kolika hodinách se Kristýnka v noci budí?

janeyzelvicka
14. srp 2008

Kristýnka je docela spavec, většinou ji musím na kojení budit, včera jsem ji nakrmila někdy o půl 12, zalehla a s hrůzou se probudila někdy před půl 5 a tahala malou z postele... jak se probrala, samozřemě řvala hlady, ale že by ji to probudilo, to ne... kdybych ji na kojení nebudila, tak snad kojím dvakrát denně 😀
Tchýně už je úplně v pohodě, i když je pravda, že včera ji nosil většinou tchán - přijeli, ona byla zrovna vzhůru a dělala takové fajné ksichty, tak ji popadl, houpal v náručí a něco jí zpíval 🙂 a tchýně a pratchýně (jarkova babička) hned: No moc ji nenos, ať si nezvykne 😒 😠 to mi přijde jako blbost, celou dobu byla zvyklá na takovou blízkost, a teď mám dělat jako co, nakojit, přebalit a jindy ji vrznout do postýlky a hlavně ji vůbec nenosit, nemazlit se s ní a nic, aby si nezvykla? to je jak u barbarů... 😠
Spíš mi přijde logická myšlenka když je klidná, hrát si s ní, mazlit, když pláče, uklidnit a stáhnout se, aby si nezvykla, že si brekem vyláká pozornost... Podle mě spíš ty děti, kterým se nikdo moc nevěnuje a pořádně si jich všimne až když začnou řvát, jsou neklidnější, protože jim dojde, že tím řevem dosáhnou něčí pozornost... v pondělí byla neklidná, už jsme nevěděli co s ní, pořád plakala a já nakonec brečela s ní 😔
Ta infuze byla nakonec nejvíc v pohodě, dali mi tu streptokokovou a pak mi tu jehlu nechali v ruce (měla jsem to tam, kde se bere normálně krev, přímo v tom ohybu) a vůbec jsem ji necítila, ruku jsem normálně ohýbala - sestřička říkala, že to je snad nějaká ohýbací jehla, ale to jsem nepochopila 😀 dalo se s tím i koupat... měla jsem z toho strach a ke konci by mi to už stejně bylo jedno, i kdyby mi tam napíchli kaktusy 😀 ale že bych se na to nějak zvlášť dívala, to ne... ani placentu jsem moc neviděla (no holt bez brejlí), pak ve mně zůstaly ještě nějaké zbytky obalů či co, tak mi dělali revizi dělohy, ale to bylo pár minutek a v umrtvení...

tanuki
14. srp 2008

No, jak tak koukám tak počtení to bude zajímavé, plné zkušeností...
S tím pláčem, to jsou taky hormóny 😉 ale třeba Martinova babička říkala, že s kočárkem jezdit bude, ale nějaké větší hlídání ne, že už na to (je jí 76) nemá nervy - starat se o mrně, které pláče a není k tomu důvod (přebalené, nakrmené, bez prdíků) Jojo, ale na to asi nemá nervy nikdy nikdo!
Tak já musím jít spát, je to nezvyklé být tu sama - jsem u Martina doma a není tu ani kočka ☹

janeyzelvicka
15. srp 2008

Přesně tak, to je pak fakt o nervy... pocit, že nevíš co jí je, k tomu už je člověk z toho vyšplouchlý, do toho běhá hlavou sousedi mě zabijou...
Hih, když si vezmem Kristýnku pohrát k nám do postýlky, dáme pod ní plínku - ona ji vždycky nějakým zázrakem posune nebo co a ublinkává... a tak povedeně, že u ni na postýlce nic, tam si neblije, na plínce co jsou pod ní nic, akorát u nás v posteli na prostěradle spousta skvrn od mlíka 😀

tanuki
15. srp 2008

šikulka 😀 co by si taky znečišťovala vlastní 😀 Ted

tanuki
15. srp 2008

(se mi to nějak omylem odeslalo!) Teda při pohledu do tvého alba to vypadá, že pořád nosíš jedno tričko 😉 😀
Já jsem dnes asi narazila na látku, ze které chci dítěti ušít povlečení, potah na nebesa a možná i záclonky do pokoje - ale to nespěchá - přeci jen pár měsíců bude v ložnici..
Já už se na tu naší malou prdelinku tak těšíííím!
A co plenky, jednorázové jsou tak pohodlné 😎 to se pak asi hůře přechází na látkové...ale přejít se dá kdykoliv a za zkoušku to určitě stojí. V čem koupete? Kyblík nebo vančka nebo už vana? Já jsem si dnes konečně chtěla koupit noční košili a župan, ale zas to nedopadlo - v látkách jsem koupila fleece, pršelo hrozně, tak jsem jela dom. Navíc se mi za to nechce utrácet nějaké závratné sumy ☹

tanuki
15. srp 2008

jo, kolik je potřeba těch síťovaných kalhotek do porodnice??

janeyzelvicka
15. srp 2008

Hihi s tím tričkem máš pravdu, teď vypadám jak socka 😀 ono se v těhu i teď tak fajně nosilo a kromě toho mám dvě stejné 😀
Jo, jednorázovky jsou pohodlné 😀 každopádně látkovky vyzkouším. Koupeme ve vaničce, zatím není moc nadšená, ale snad se jí to časem zalíbí...
Síťovaných kalhotek jsem měla 3, vždycky jsem je hned přeprala a schnou rychle.

natali.m
16. srp 2008

Janeyzelvicka: Právě se dívám, že beruška už je na světě, tak moc a moc gratuluji!Já se rozpadám už teď a to mám ještě docela dost času... 😀 Chci se ještě zaptat, kolik plíneček sis brala do porodnice? 🙂

tanuki
16. srp 2008

No zas to ber tak, že některé holky si fotí rostoucí bříška v těch samých kalhotkách 😉
Měla jsi nakonec ten nadstandart? Muž se mi dnes vrací z festivalu, tak už se těším, už se mi stýská...i když před pár dny jsme se trochu rafli a já mu řekla "už abys byl pryč" 😅
Dnes jsem skoro vůůůbec nic neudělala 😒 nepořádek se tu nashromáždil - haldy mimivěcí, no už abychom se přestěhovali a našli si nějaký systém. Každopádně můj pobyt teď u tchánovců(byla jsem tam ale sama) mě utvrdil v tom, že najít nějaký systém s Martinem bude PROBLÉM. já to nechápu, ten člověk krom toho, že oblečené patří do skříně a knihy do knihovny nemá systém žádný. VŠECHNY ostatní věci jsou rozložené všemožně po šuplíkách, na stole, pohozené...a uklízení v jeho podání= přesunování 😀 😀 😀 Já mám třeba v jednom šuplíku takové ty kancelářské potřeby, v jiném prázdné papíry a sešity atd. Bude to boj 😉

janeyzelvicka
17. srp 2008

natali díky 😉 Neboj, dočkáš se, zatím si co nejvíc užívej 😉 Pak už to bude jen lítání kolem někoho, kdo po krmení říhá jak starý spiťar a při přebalování je tak akční, že si počurá vlastní hlavu 😀 (toť dnešní zážitky 😀 ) zlatíčko moje 🙂 K plínkám - koupila jsem do začátku jeden balík v dm - babylove žluté, po 28 kusů a bohatě stačily, nechtěla jsem tam tahat nějaké balíky nebo tak... Ono ze začátku, jak jsem ještě neměla mlíko, ta spotřeba nebyla vůbec hrozná...
tanuki: Při příjmu jsem byla tak vyhukaná, že jsem samozřejmě nic neřekla, nepožádala jsem ani o nadstandart, ani o případný epidurál. vzpomněla jsem si až už bylo pozdě... ale nakonec jsem přežila bez epi i bez nadstandartu, byla jsem na pokoji s jednou mamčou, s kterou jsem se potkala ráno na příjmu, taky šla na vyvolání, pak jsem společně čekaly, jestli se to rozjede na gyndě, no a večer jsme se sešly na pokoji... dalo se s ní fajn pokecat, spokojenost... fakt jsem nakonec byla ráda, že tam je někdo se mnou, samotná bych asi měla depky, a ono je někdy smutno, zvlášť večer, když skončí návštěvy...
No a systém - oni na tom všichni chlapi budou takňák podobně... onehdá jsem hledala nějaké mužovy výpisy z účtů, potřebovala jsem něco ověřit, a když jsem našla jeden mezi receptama, druhý mezi výpisem z telefoniky a třetí u nájemní smlouvy, tak jsem měla chuť výt... udělala jsem v tom systém a teď vytrvale napomínám, a začíná to nést ovoce, už to aspoň hází do správného šanonu, když už ne do dobré složky... já teda jako jsem dost bordelář, ale věci jako důležité papíry mi musí sedět...

natali.m
18. srp 2008

Jejda, no tak aspoň máš opravdu krásné zážitky.. 😀 .Já jsem si teda nabalila něco kolem 30-ti plínek do tašky, taky se mi nechtělo chodit s balíkem, takže snad to bude stačit.no doufám, že to mé dítko bude alespoň trošku klidné, ať se tím druhákem nějak prokopu a nemusím nic odkládat... 😉

janeyzelvicka
18. srp 2008

Kdyby něco, tak ti někdo donese, nebo v akutním případě poskytne i porodnice 😉 Taky doufám že to s Kristýnkou nějak půjde, zatím je hodná, snad se začátkem semestru nepromění v teroristu 😀

tanuki
18. srp 2008

Natali, už máš sbaleno? 😕
Jančo, tak s tím počůráním jsi mě dost šokovala - na tojsem zvyklá u chlapečkou - pinďa se skroutí nahoru a jedeeeeem, hlava je rázem počůraná, ale u holčičky, to je mi teda záhada 😉
No, já se na nadstandart i kdybych chtěla asi nedostanu, ale štve mě, že by měl manžel být s námi na chodbě 😢 Říkala jsem si, že bych návštěvy omezila na minumum - rodiče, a pak třeba Martinův brácha...a ostatní až doma.
Dnes jdu na oční, pak na gyndu, asi na tu gyndu přijdu pozdě..no ale vždycky tam poslední dobou čekám, tak co 😉