Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

llluckaaa
9. led 2013

Holky, mně chybí k ukončení semestru ještě 3 zkoušky - 2 budu dělat v úterý a tu poslední nejtěžší si nechávám na konec 😒

martina26
9. led 2013

@llluckaaa mně také čeká ta nejtěžší Filosofie to mi vůbec do hlavy neleze. Proti tomu psychologie a dramatika co jsem dělala dneska byla celkem procházka růžovým sadem.

llluckaaa
9. led 2013

@martina26 A kdy na fylozofii půjdeš? Psychologii jsem dělala už v prosinci a v pohodě, v úterý půjdu na angličtinu a vnitřní lékařství. Snad nějak projdu, moc mi to neleze do hlavy a nemám na to tolik času, kolik je potřeba.

martina26
9. led 2013

původně jsem měla jít teď ve středu ale dala jsem si žádost o prodloužení termínu tak bych měla jít koncem ledna

hest
11. led 2013

Ahoj holky, tak já mám za dva týdny státnice, snažím se učit po nocích, ale jako mazec...

janeyzelvicka
11. led 2013

@hest Smekám... drž se!
Mně zbývá do konce semestru jedna naprosto nepodstatná seminárka, ale ani za nic se nemůžu dokopat k tomu, abych nad ni sedla 😠

blannie
11. led 2013

Já mám státnici v pondělí a asi to zatáhnu ☹ malé teď rostou zuby a navíc chytá nějaké mama-období, takže já to teda moc nezvládám ☹ Jakmile jí večer uložím, tak jsem úplně grogy. Obdivuju všechny, které to zvládají!!!!

hest
11. led 2013

@janeyzelvicka děkuju, už melu z posledního, ale snad to nějak doklepu...také držím palce, ten konec je nejhorší..

@blannie taky držím palce...je to mazec..už jsem tak izolovaná od světa, že nevím co tam budu kvákat v angličtině na té obhajobě..a co napíšu do státnicové eseje..

zarzuela
12. led 2013

Ahojte holky, tak jsem tu zas po dlouhé době 🙂 všem vám přeji mnoho úspěchů u zkoušek.
Chtěla bych se zeptat - dělal tu z vás někdo státnice se zhruba 2 měsíčním mímem? Já totiž bohužel nestíhám státnice v červnu a koncem července mám termín porodu. Tak se trochu bojím jak to pak budu zvládat se učit atd. příští semestr mám 14 předmětů - z toho sice jen 5 zkoušek - ale i tak :o( jsem z toho hotová, že to nezvládnu a to ještě nemám ani bakuli pořádně rozepsanou

ngvadi
17. led 2013

ahoj, kamarádka píše diplomku o studiu s dítětem, potřebovala by respondentky, který by byly ochotný si osobně popovídat 🙂 kritéria jsou: holka do 26 let, která porodila dítě při studiu na vš - a je jedno, jestli s dítětem studuje dál nebo to vzdala (nebo už úspěšně dostudovala). ideální je praha, ale když by se sešlo víc lidí v jiným městě, tak za vámi dojede... kdyžtak mi napiště SZ, předám kontakt🙂 moc děkujuu!

@zarzuela já to měla podobně, i když malé byly v září při státnicích 4m. porodila jsem v květnu, z bakalářky v tu dobu napsanejch asi 5 stran, dopisovala jsem ji o prázdninách (v červnu jsem ještě dodělávala zkoušky). takže to určitě jde, ale netlačila bych na pilu. když to nezvládneš a o půl roku si to protáhneš, stane se něco?

hest
17. led 2013

@ngvadi já měla první dítě při škole v 25, teď už se do té skupiny nevejdu-) ale PRaha jsem, po státnicíh za 14 dní se klidně sejdu s kýmkoliv-)

janeyzelvicka
18. led 2013

@zarzuela Držím palce, ono hodně záleží na miminu, moje první dcera první dva měsíce skoro prochrápala, ani jsme málem nevěděli, že ji máme, naopak ta druhá nám nezapomněla svou přítomnost stále dokola připomínat. Dělat státnice s první dcerou, jsem úplně v pohodě, s druhou bych je asi nedala. Lepší je to až teď, když je starší.

zarzuela
18. led 2013

@ngvadi @janeyzelvicka no já se právě děsím toho, že mímo bude stejné jako první - má od narození intoleranci laktozy tak mi 10 měsíců proplakal. No snad to nějak zvládnu. Protáhnout o půl roku pro mě znamená dalších 20litrů navíc, tak proto to chci stihnout co nejdřív :o/

janeyzelvicka
18. led 2013

@zarzuela 20 litrů, tyjo... nemůžou ti to eventuálně prominout? u nás to matkám promíjejí, nebo aspoň zmírňují. ale neboj předem, třeba tě mimčo překvapí.

zarzuela
18. led 2013

@janeyzelvicka no neprominou mi to bohužel, bych musela podat nějak žádost, jako že mi tam zbývají dva předměty, aby mi to snížili, ale pochybuju, že by vyhověli :o(

janeyzelvicka
18. led 2013

@zarzuela aha ☹ ale dopředu to stejně neovlivníš, jeď podle plánu 🙂

knobloska
12. únor 2013

Holky kdo vám hlídá? Já jsem teď pěkně nahraná, studuji pajdu a najíždí praxe ve školách. Mám mladší 1,5r a prostě jí nemám kam dát. Dáváte je do soukromé školky, nebo to "vykryjete" babičkama?

janeyzelvicka
12. únor 2013

Já to pokrývám babičkama a starší bývá dopoledne ve školce. Ale mít trvalejší praxi, asi bych musela někoho najít, protože už tak mi někdy připadá blbé, že vždycky musí někdo přijet a hlídat (jezdím do školy jednou týdně).

malformatio
12. únor 2013

@knobloska my se střídáme s manželem, ale v letním semestru a o velké prázdniny mě čeká dost časově náročná praxe a netuším, jak to budeme zvládat. Asi si na to budeme muset vzít s manželem oba dovolenou.

knobloska
12. únor 2013

@malformatio dovolenou už si manžel také bral, ale tohle nevykryjeme.Tak jsem právě byla zvědavá, jak to dělají ostatní. My máme ještě povinný výcvikový kurz a to si teda manžel vezme týden dovču, za to jsem mu vděčná.

knobloska
12. únor 2013

@janeyzelvicka taky je mi blbý pořád otravovat babičku. Ale asi nic lepšího nevymyslim. My máme školu 1x za 14 dní, to je v pohodě, většinou tam nechodím 😀.

vilibalda
12. únor 2013

@knobloska Já teda s miminkem dopisovala jen diplomku a byla ve škole už jen 2x za semestr, takže tu chvilinku pohlídala babička. Ale moje sestra studovala s holčičkou 2 roky. Bydlí v Olomouci, s malou je vždy dovezl ve středu nebo ve čtvrtek děda do Brna, v pátek měla školu, to hlídala babička (ze začátku kvůli kojení jezdily do školy i s malou) a pak v pátek nebo v sobotu jely zase domů. A za týden znova. Zvládly dokonce i 2 povinné týdenní kurzy, kam jely ve 3 - sestra, její malá a babička na hlídání. Takže my si nemůžeme vynachválit babičku na hlídání! 🙂 Jinak babičce to hlídání chybí, protože sestra už chodí do práce, malá do jeslí a nejezdí tak často. 😒 Proto byla ráda, že od listopadu kvůli komplikacím v těhotentvím (musela jsem až do ledna ležet) bylo třeba denní hlídání mé holčičky. Takže mít babičku, co ráda hlídá je fakt výhra a zvažuju od září se 2 dětma pokračovat ve studiu... 🙂

knobloska
12. únor 2013

@vilibalda tak to máte dobrý. Já vážně přemýšlím o soukromé školce, ale drásá mi srdce ten řev. Chjo. Někdy si říkám, jestli mi to za to stojí.

vilibalda
12. únor 2013

@knobloska Taky jsem soukromou školku/jesle zvažovala. Zejména se mi jednalo o občasné jednorázové hlídání, když bych potřebovala jít na konzultaci nebo si něco zařídit... Já si právě myslím, že by malá líp zvládala hlídání někde v cizím zajímavém prostředí než jí pozvat chůvu na hlídání k nám domů (kdyby babička někdy nemohla). Ale nějak jsem se k tomu nerozhoupala... Zkus vydržet, vzdělání se hodí 😉

knobloska
12. únor 2013

@vilibalda se mnou je to tak, že jsem strojní inženýr, jenže jsem odmala chtěla učit, takže se teď předělávám na učitelku 😀 . Všichni si myslí, že jsem pošahaná, s platem půjdu na třetinu, nervy s dětma, atd, jenže mě to do školy hrozně táhne. Takže mě až tak rodina nepodporuje, ale mohlo by to být i horší.

hest
12. únor 2013

Ahoj holky, tak hlásím, že jedna státnice udělaná, bc ohájená a jednu státnici si zopakuji v červnu..takže mi zase naúčtují další semestr..oje..

malformatio
13. únor 2013

@knobloska tak já mám školu každý pátek a od května do září musím mít splněno 400 hodin praxe. S manželem máme oba plné úvazky v práci, takže sama natuším jak to provedeme a hlídání pro prcka téměř nemáme

knobloska
13. únor 2013

@malformatio to máš taky veselý. Ty studuješ na porodní asistentku, že?

malformatio
13. únor 2013

@knobloska jj studuji. Je to fakt dost náročné studovat s prckem a nemít hlídání.

martina26
13. únor 2013

Ahoj holky, tak já dělám poslední zkoušku tohoto semestru příští středu, filosofie a teda to bud oříšek, neleze mi to vůbec do hlavy .-((( S hlídáním to mám tak naprd, snažíme se s manžou prostřídat.....no do toho Maty teda fakt není spavé dítě a mně to zase v noci nemyslí......