Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
16. říj 2008

fuuuj, to je na přehodnocení vztahu, co? já to vždy brala tak, že jsem si vybírala partnery(hihi, to zní, jako by jich bylo..), kteří by se k tomu postavili naopak..i když o tom minulém to teda zpětně nevím 😉

No uvidíme, zda Verunka nebo Matýsek 😉

janeyzelvicka
16. říj 2008

Tak vzhledem k tomu, že Jarek je první partner, tak hodnotit nemůžu, ale u něho jsem si byla jistá, že by se k tomu postavil naopak než kámoščin přítel. Dneska z toho byla fakt hotová, snad se mi ji povedlo trochu rozveselit..
Jéé s Matýskem jsme taky operovali 🙂 pak to nějak vyhrál David, ale teď už se mi to zas nějak přestává líbit, ještěže je Kristýnka 🙂 Ale Matýsek jako Matouš, i když Matěj je taky pěkné.

tanuki
17. říj 2008

někteří chlapi jdou striktně kariéra, pak někdy rodina, jenže opravdu blbé je, když jsi stejně stará a on se plánuje usadit hluboko po třicítce. Nutno ale dodat, že některé holky jsou pěkné blbky - já vím ze svého okolí o dvou, co potajmu vysadily antibejby, aby otěhu a udržely?????? si chlapa...!
Dnes ráno jsem na zastávce potkala spolužáka - bydlíme totiž blízko kolejí a ptal se mě, zda ještě chodím do školy..z čehož vyplynulo, že on asi ne 😀 jel si na studijní pro rozložení ročníku - pořádá kongres jedné organizace a už to fakt nestíhá.. Tak budem dva 😉

janeyzelvicka
17. říj 2008

Ta kamarádka mi ještě dneska psala přes icq, že ji přes sms ještě seřval, že ji řekl svůj názor a divil se, že ona je z toho tak na dně... Psala, že už prostě není na nějaké flirty a představuje si chlapa, s kterým by mohla už zůstat. A podle toho, co vím, tak nedávno ještě asi trochu i doufala, že zůstane s tímhle a třeba ta případná "nehoda" by jí vůbec nevadila. Tady člověk vidí, jak se v někom může šeredně splést.
No to vysadění antiko kvůli udržení chlapa, to bych ty ženské lískala, chudáci děti... mmch, ani nevím, jak máte řešenou postýlku pro verunku? u vás v ložnici? máte takový ten jakoby balkonek, že postýlka je na stejné úrovni jako ta vaše a má sundanou bočnici?
a co říkáš na attachment parenting, sleduješ tu diskuzi?
včera se jarkovi trochu vymstila "lenost" při přebalování. bylo už večer a on byl natažený v posteli. a tak neobrátil ten ikeácký přebalovák jakoby do prostoru (aby případné salvy zasáhly jeho a nic jiného 😀 ) a nestoupl si vedle postele, ale k sobě, takže byl tak volně na posteli, a Jarek ležel. asi byl už rozespalý, tak přebaluje... a najednou vidím, nějaká louže... tak mu říkám "Hele, ale dyť se počurala" a on se slovy "co říkáš, kde..." z lehu šel do sedu, čímž šlápl těsně vedle přebalováku, ten se naklonil a loužička krásně vjela do naší postele 😀 😀
Kde vy v té Praze vlastně bydlíte?

tanuki
22. říj 2008

😀 😀 😀 😀 no nehody jsou oblíbené a budou nějaké stále, že? My s úspěchem při přebalování počůráváme oblečení, i když nejsme kluk 😉 snad se to zlepší 😝
Momentálně jsme ve fázi zvykání si na látkovky, je to poněkud změna... 😅 Taky jsme dnes úspěšně aplikovali bezplenkovou metodu, když jsem jí pokajdanou nesla do umyvadla a ona se v něm zrovna vyčůrala 😀
Postýlku máme obyč, takže se nic nedá dát dolu. Momentálně Verunka chrupká v košíku v obýváku - jsem z toho taková nesvá - zvykla jsem si z nemocnice, že jí mám vedle postele v průsvitné pojízdné postýlce a můžu se kdykoliv kouknout..takhle slyším jen občasné kniknutí!
V Praze bydlíme dost hezky - vedle velkého parku, kousek od Bílé hory. Zítra se už moc těším na kočárkování 😉

janeyzelvicka
22. říj 2008

Jééé čau, zrovna jsem ti chtěla psát smsa, a říkám si že se čumnu, kam až se propadlo naše téma, a hele, ono je skoro nahoře 🙂
Tak co, jak je? Co Verunka, jak si zvykáš?

smardik
22. říj 2008

holky tak já přes víkend jedu do školy ve stavu 2v1

janeyzelvicka
22. říj 2008

smardik - hluboký obdiv!!! pořád jsi rozhodnutá pro vítkovice? od října tam zdražovali, potvory... máš to blízko od domu?

peti - úžasné fotky, koukám tatínek fakt zamilovaný 🙂 a ty vypadáš po porodu úplně v pohodě 🙂 a verunka koukám taky vypadá pohodově 😅 tak že pozdravuju 😉

smardik
22. říj 2008

jane malému se pořád nechce ven takže pokud se v pátek budu cítit dobře tak pojedu 🙂, přinejhorším naskočíme do auta a pojedem. Jo pořád jsem rozhodnutá pro vítkovice a že zdražili vím potvory jedny ☹. No já bydlím v Orlové ale autem jsme tam za půl hodky a když mě to chytne ve škole tak musíme dojet ze Zlína

tanuki
22. říj 2008

Malá teď už dlouho spinká, prsa už by kojila 😠 😠 😠 Jsou tak hrozně nalitý 🙄 asi začnu budit..i když ten klid je k nezaplacení 😀 Já jsem pěkně nachcípaná - byla jsem už předtím, při porodu záhadně dobré a po porodu se to rozjelo. Hlavně po naší nejlepší noci, kdy jsem naspala 1,5hod. Teď mě trochu bolí břicho, tak se bojím, co to udělá s malou, zda se taky bude kroutit ☹
Smardík, tak to máte jak u nás 😀 škola je fajn odreagování 😉

janeyzelvicka
23. říj 2008

Já už jsem nějaké prdy přestala řešit, vyzkoušela jsem všechno a teď jím všechno. Malá prdí minimálně, občas jí to potrapí, to jo, ale naprosto netuším, podle jakého klíče - když jsme měli zapékané brambory se spoustou cibule, byl klid, a když byla ryba s bramborama, řvala jak divá... tak fakt nevím. postupně jsem vyzkoušela i koření, jesi se bude osypávat, ale je v pohodě, takže si už dopřávám kari atd...
Jaké látkovky teď používáš? Já musím ještě dokoupit nějaké vv, chci od tots bots ty barevné 😀
Taky jsem nějaká nachrchlaná...
a už se těším na popis porodu a tak 😉

smardik tak držím palce... 😉 Jinak ve vítkách, koukla jsem se na mou propouštěcí zprávu, tak mudra, co na mě byla taková divná, se jmenuje Tvarůžková - takže pokud na ni narazíš, odpovídat přesně na její dotazy a tvářit se uctivě. ale jako když už rodíš natvrdo, tak je hodná 🙂
pokud tam bude takový mlaďoch s tmavýma vlasama, počínající pleškou a brýlema (dr. Hrankay), tak ho pozdravuj (jejda, já dělám, jak bys jela na dovolenou, ale ne, já se tě jen snažím uklidnit, že tam jsou všichni super) od jeho pacientky, co se vždycky chlamala jak lečo, měla stupidní dotazy a těhotenskou anémii 🙂 ten je úplně zlatý... no a sestřičky, ty jsou andělé 🙂

smardik
23. říj 2008

jane nějaká doktorka tam včera byla ale jméno nevím, nekoukala jsem se

no zatím to na porod prý moc nevypadá tak uvidíme,mám přijít zas v pondělí pokud do té doby malej nepůjde ven 🙂 🙂 což nevypadá

janeyzelvicka
23. říj 2008

nechce se jim, no... 🙂

smardik
23. říj 2008

jane nechce nechce 🙂 no já se ani nedivím

janeyzelvicka
23. říj 2008

Jojo 🙂 ale pro nás by to větší a větší panděro bylo už neúnosné... no i když jak ji nosím na břichu v Alpinu, stejně si připadám jako v padesátém týdnu 😀

tanuki
23. říj 2008

tak jsme dnes byli poprvé u dr. 🙂 byla super, malou moc chválila a podle vážení za den přibrala 90g 😅 jojo, mlíčka je hodně.. Máme jí přes den více budit, aby během šestinedělí najela na správný rytmus-to delší spaní v noci 😝 Jany, jak to děláš? V průběhu jednoho dnes to máš v lednici, přidáváš a nakonec dáš zamrazit????

Já používám čč, spotřeba teda šílená, teď se mi suší i vv, tak vyzkoušíme. S kalhotkama jsem moc spokojená. Každpádně kadíme a čůráme o 106a nejraději čerstvě přebalení 😀 A jak praní? Teď jsem prala naprosto neúspěšně 😠 vaječina na 90 s lovelou prostě nic! Tak teď budu experimentovat

Smardíku, tak hezky túruj a sexíkuj 🙂 však oni vědí, co dělají, ti mimísci. Verunka je krásně zralá a vůbec klinicky nevypadá na přenášení 😕 prostě ty TP, to je................

janeyzelvicka
24. říj 2008

jj, odstříkám, mám v lednici, přidávám, a to co se nasbírá za 24 h tak mrazím... a opačný postup, předám prvně do lednice a pak rozmražuju... akorát zmražené za 8 h v lednici nemá šanci rozmrznout...případné podrobnosti zjistím u jarka, ten tu s tím alchymizoval... jsem mu říkala, e tak na každé krmení asi 100 ml, on ohřál pro jistotu 125, malá neměla furt dost a nakonec vysosala 160!!! mimča kyseliny 😀 😀

tak to se divím s tím praním... já ted peru na 60 ve slizu ä pohoda... sice občas jde trošku vidět mapa, ale stačí ještě kdyžtak doprat mýdlem s jelenem a je... ale já to vždycky jak ji přebalím, tak hned vaječinu trochu předeperu právě taky jelenem.

tanuki
24. říj 2008

jojo, já to taky začnu předpírat..jsem si jako naivně myslela, že to srčim do kýble a pak do pračky a včera jsem pomalu nespala, zda jsem nekoupila blbou pračku, která blbě pere...
A jak se dělá ten sliz? Včera jsem koupila v DM žlučové mýdlo za 12Kč 😉 tak jsem na něj zvědavá.
Teď uvažuji, že si koupím ty sběrací mušle, trochu mi začalo téct 2.než kojící prso a přijde mi líto, abych to utírala kamsi...tohle se vyvaří a pak muže přelít k odstříkanému. Včera jsem byla nakoupit pár přesnídávek - to je nejlevnější varianta na zamražování, tak ještě musím vyvařit - ale nevím, jak dlouho to tam má bublat 😅
Za jak dlouho tu 160odstříkáš?

janeyzelvicka
24. říj 2008

Za jak dlouho to oddstříkám - záleží na tom, jak moc to je rozjeté... když jsem začala odstříkávat, tak jsem na jeden zátah odstříkala tak 20, občas nic, takže za 24 hodin bylo tak 100 a byla jsem ráda... ale jak se ta "poptávka" zvyšuje, tak to bylo lepší a lepší... většinou jsem na jeden zátah odstříkala kolem 30, až 40 (60 byla výjimka, když jsem přijela z brna a tam moc neodstříkávala, děsně nalitý prsa)... takže těch 160 tak za 24 hodin.
Taky jsem měla to období, kdy mi při kojení teklo i z druhého, ale upravilo se to...
Vyvařovala jsem pár minut...

Dobrý návod na sliz najdeš na www.latkovky.info - dělám to podle toho, přidám pak i tu sodu k praní, pač mám tvrdou vodu, i ocet na dezinfekci...

tanuki
24. říj 2008

😅 a tu sodu normálně v nějaké klasičtější drogérii? My tu máme akorát samé řetězce...s německým sortimentem 😝
Takže už jsi látkování taky celkem podlehla 😀 já teď zkouším zavazovačku, no nevím...2pleny pročůráme bez problémů..

janeyzelvicka
25. říj 2008

Už jsem fakt podlehla - je to návyková droga 😀 😀 sodu a mýdlo s jelenem jsem koupila v Rossmanovi, v dm neměli, i když jinde možná mají (tam jsem viděla akorát lanzu, ale slyšela jsem, že to někomu tak dobře nevypralo nebo co...)

tanuki
25. říj 2008

slyšela nebo četla? 🙂
Já mám teď zrovna 2.prací pokus, ale to už jsem poctivě zapírala žlučovým mýdlem, tak snad... škoda, my tu máme naproti sobě DM a droxy, teda schlecker nebo jak se to teď jmenuje.
Musím se rozhodnout, co chci. Abych mohla prát každý druhý den, musím mít ještě nějakou zásobu. Ale nevím, zda koupit vv ještě velikost 1nebo už 2.

Muž se učí pediatrii a ještě to rozebíral s mamkou a dost na mě udeřil, že lahvičku s odstříkaným neeeeee, že to kolikrát ukončí kojení, že si dítě zvykne spíš na lahvičku-je to snazší a že po lžičkách kdyžtak 😲 😲 😲 Tak jsem mu vysvětlila, že kdyby to tak dopadlo, tak bych holt furt jen odstříkávala a krmila z lahvičky..bohužel ho podpořila i ta kniha, kde psali, že úplně neskutečně malé procento odkojí těch 6měsíců (ani se mi nechce věřit, že tak málo) hlavně kvůli špatnému přístupu např. zkusí lahvičku. Uf, já bych to ale ráda zkusila. Jakou konkrétní lahvičku máte vy?

hih, ještě další dotaz- jak často přebaluješ v noci?

janeyzelvicka
26. říj 2008

Vlastně četla 😀 😀
Já se zítra chystám koupit ještě další vv, peru sice co druhý den, ale ty plínky blbě schnou, takže jedny jsou ještě málem nedoschlé a já už mám vyprané další... tak pořídím nějaké tots bots nebo tots bummis, nejlíp ty barevné (zítra jedem do toho brna, tam je kamenný obchod Brány k dětem... ) Jinak mám už i vv větší velikosti, ty menší jsou nějak 30x40, ty větší nějak 45x50, nebo možná o něco menší... myslela jsem, že kika bude klidně nosit i ty velké, ale ty se udávají od 8 kilo a ona by v nich byla jako maxibrouk pytlík...

a k té lahvičce - my máme avent, prý to napodobuje cyklus kojení, i když zas až tak bych tomu nevěřila... Jak jsem ji zkoušela, jak kape, tak mi nepřipadalo, že by to z ní teklo nějak moc, a ty dva dny krmení tehdá se odehrávaly zrovna v době, kdy mi mlíko teklo tak hodně, že malá se někdy až zalykala. takže bych tak spíš řekla, že pro ni byla větší námaha ta lahvička. na kojeni.net paní píše, že jednou nebo dvakrát týdně to nevadí, ale my jsme ty dva dny přežili... tak fakt nevím, dávat třeba těch 160 ml, co vyzunkla malá, po lžičkách, tak by to byl asi pěkný opruz... to kdyžtak asi spíš stříkačku - s tou to bylo lepší (mám ji z porodnice, tam jsem ji první dva dny musela dokrmovat)...
Záleží, jak často bys to chtěla praktikovat. a možná záleží mimčo od mimča...
Kamarádka má dvojčátka, obě kojila, a pak nějak mlíčka přestalo stačit, tak obě vždycky dokrmila flaškou. chlapeček zaregistroval, že s flaškou to jde líp, a po nějaké době začal prso odmítat. holčička byla v pohodě, i přes flašku vždycky vzala i prso. chlapeček se nakonec úplně odstavil, takže to dopadlo tak, že mu museli připravovat už jen UM, a tím bylo pro holčičku mlíka dost a byla nakonec zase plně kojená...

V noci už se teďka budí jen jednou - takže přebalíme ve 12, nebo o půl 1, podle toho, kdy jdem spát, pak v noci jak se probudí a krmí se, a pak kolem 7 ráno, kdy chce zas krmit...
Zítra jedem do toho brna, tak doufám, že to zvládneme v pohodě. mám z toho docela vítr 😔

tanuki
26. říj 2008

my jsme dnes vyráběli sušák na plínky do koupelny - máme tam dost horké stoupačky, tak by to tam mohlo dobře schnout...
Takže vel. 2más mysl kupovat jen s tím, že se tots bots vv přestávají vyrábět - jak píšou na plenkové diskuzi.. My máme na ty vv strašnou smůlu, vždy, když si řeknu, že jí dáme, že se teď určitě bude hodně čůrat, tak si lehce uprdne nebo učůrne, začne se rozčilovat a přebalujeme záhy 😀 že by jí měla dýl se podařilo zatím 1krát z asi 6ti pokusů 😀
Jinak kalhotky nám překvapivě vyhovují nejvíc haipa daipa - přijde mi super, že jsou olemované fleecem, že jí to nikdy nikde nedře 😉 Jo a jednou jsem jí zkusmo dala flanelku Baby lucy, kterou máme na parádu..a dopadlo to hrozně - vaječina rozhozená po celém vnitřku, no nebylo nejsnazší to zaprat!
verunka dnes poprvé usnula v 8, tak jsem zvědavá, kdy se probudí! Je to naše zlatíčko 😵 😵 😵 Martin jde zítra na matriku pro rodný list, nahlásit na pojišťovnu..a až to bude, tak můžu dát krásné dopoledne na sociálce 🙄 jsem zvědavá, jak to tam dopadne, hlavně pak se sociálním stipkem od školy - kdyby vyšlo, to by bylo fakt nej..
Tak ať se Vám zítřejší dobrodrůžo vydaří, bereš jí na přednášky? jojo, do brány bych se taky koukla 😉

janeyzelvicka
27. říj 2008

Tak jsme zpátky... ve vlaku jsem byla v tom oddíle pro cestující s dětmi, ale jinak bylo v kupé 6 dalších lidí. nevyhla jsem se kojení, ale naštěstí spali, nebo to aspoň předstírali 😀 dětský koutek ve škole je super, spousta hraček... tak jsem tam malou přebalila, nakrmila a kamarádka hlídala v dětském koutku, zatímco jsem byla v knihovně (přednáška odpadla, ale to bych asi neriskovala). přijdu, a malá spí, prostě jí je jedno, kdo s ní je a kde je, v pohodě zalomí... pak jsme ještě šly do brány, koupila jsem si další IV bioflanel na cestování, pytel na špinavé plíny (v igelitce to skladovat je takové... zvláštní 😅, zapařuje se to...) a tots bummis - ty barevné 😅 už se těším... byl to tam plenkový ráj, úplně jsem zírala, ale nekupovala jsem nic, co neznám, měli toho tam tuny, ale nevím, jak tu holky hodnotily třeba Pastelku (i když jen kvůli barvě bych do ní šla - razicí zelená byla naprosto úžasná) a takové ty velké barevné flísáky tots bots... pak jsme šly do kidsbaru - kavárna s obrovským hracím koutkeem, přebalovákem...
Socálního stípka taky hodlám využít... ale furt čekám na rozhodnutí o přídavcích. s takovou to pošlou kdovíkdy a já nestihnu podat žádost 😠 kdybys potřebovala poradit něco s vyplňováním, napiš, pokud budu vědět, svěřím se 😀

tanuki
27. říj 2008

Díky 😉 já dnes byla na sociálce a martin hlídal. Tentokrát jsme pro změnu měli štěstí na úřednici, která se snažila pomoci...tak to snad dopadne. Koukala jsem na to včera, že na UK si o soc.můžeš požádat kdykoliv, no je to logické-bylo by dost blbé, kdyby se dostal člověk do nouze třeba v lednu a měl by smůlu, že ne už před začátkem akademického roku 😠 ale je fakt, že ne všechny instituce se chovají logicky 😉
Já jsem zmatená z toho slizu - na sodě píšou, že je to dráždivé svinstvo v podstatě na totálně znečištěné montérky 😅 ve schleckeru jí mají a taky 500g jádrové mýdlo za 25, tak jsem na to teda zvědavá.
Tak uvidíme, zda se to ve značkovém pytlíku nebude zapařovat 😀
Takže IV bioflanel se osvědčily?
Já uvažuju o nosítku - mám dobré recenze na manducu a ergo, ale potřebuju koupit taky fusak do kočárku - zatím jezdíme tak, že pod ní je fleecová deka, ona je v kombinézce - mimochodem dnes mamce kamarádka sdělila, že nám koupila kombinézku (na vel. 3měsíce to bude čtvrtá 😠 )samozřejmě v tom totálně plave, ale hlavně, že hřejou. No a na ní je ještě její peřinka=povlečená fleecová deka.
Zítra přijdou prababí s pradědou (pediatři) tak jsem zvědavá, jak nás pochválí 😀 Přijdou na dvanáctou a přivezou i pizzy 🙂

janeyzelvicka
28. říj 2008

Já jsem s IV bioflanelem spokojená. možná je trošku škoda, že samy o sobě nejdou zapnout, člověk je vždycky musí pořádně přichytnout svrchníma, ale tak zas tu někdo psal, že třeba ty druky se častým praním časem vyrvou...
Já mám z toho slizu - když ho naberu, tak tam ponořím sklenici - docela vysušené ruce, tak pak krémovat...
V té bráně jde ta manduca půjčit, měli ji tam vystavenou, vypadá docela dobře 🙂 Fusak jsme naštěstí měli ke kočárku, naši mi sice nabízeli beránka po mě, jenže ten se tam možná nevleze...
a co verunka, líbí se procházky?

tanuki
28. říj 2008

Veru je venku totálně tuhá 🙂
jojo, nám by se tam beránek také nevlezl - ty dnešní kočárky jsou opravdu uzounké. Sakra, bolí mě prso, Veru je dnes extrémně tuhá, nasosala jen z jednoho. Jdu stříkat, zatím papa 😉

janeyzelvicka
28. říj 2008

Jakou máš nakonec tu odsávačku?

tanuki
28. říj 2008

já mám medelu harmony - taky 2fázová. Docela odbrý 🙂 ale cítím, jak mi to zvyšuje laktaci - je to dobře? toť otázka - už se mi to jakš takš ustálilo (krom tečení, když dýl spinká) a teď jsou zas nalitější. Ale určo lepší než mít mlíčka málo 🙂
Dnes jsme dodělali plenkovou konstrukci do koupelny 🙂 máme tam totiž věčně teplé stoupačky, tak jsem vymyslela, že bych tam chtěla sušit, ať to u nás pořád nevypadá jak v prádelně. Jak to zvládáte vy?
Návštěvě jsem dělala plenkovou osvětu 😉 tak měli radost, že látkujeme, že v dnešní době automatických praček je to jen o lenosti - že oni prali na valše a pak vyvařovali v hrncích 😅 ty bláho...
A jaké máš teda počty plenek? Já to musím nějak ustálit - vždycky jedeme nadoraz a doufám, že mi stačí doschnout..třeba to s tím novým sušákem bude stačit.. uvažuju zkusit ty kikko lux a nebo se na to vyprdnout a koupit fakt jen vv? Asi by bylo vhodné počkat na kyčle - protože se širokým balením...