Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

monas
22. únor 2008

Ahojky, chtěla bych vás všechny taky povzbudit. Mně se syn narodil začátkem 3. ročníku na právech, studium jsem vůbec nepřerušovala a zůstala jsem na denním, jen ten semestr, co se malý narodil jsem měla individuál. Bydlím v Hradci Králové, školu mám v Brně a jde to v poho. Na přednášky nechodím, semináře mám nacpaný do jednoho dne, tak tam vždy ve středu jedu a pohoda. Jezdila jsem tam i celé těhu, ještě 2 dny před porodem jsem tam byla vlakem a hned 14 dní po porodu autem i a malým. Dnes je mu 16 měsíců a zameškala jsem jen těch 14 dní po porodu. Chce to moc to neřešit...vždycky se to nějak udělá. 😉

janeyzelvicka
22. únor 2008

monas: to mě zajímá, studuju taky v brně, akorát na FSS. Prosím, mohla bys mi napsat, kdes našla něco o tom individuálu a jak jsi ho zařídila? Kdyžtak mi písni do IP, byla bys moc hodná, dík...

tanuki
22. únor 2008

Jé Monas, ty jsi tady asi nejlepší optimismus 😵 😵 Jojo, kolik lidí školu profláká, nebo horlivě pracuje... tak si myslím, že by pro maminky měli mít pochopení. Takže jsi nepočkala ani 6ti nedělí!? 😕
No jsem zvědavá, zda semestr začne ve středu 1.10. nebo až od dalšího pondělí. Kdyby už ve středu, taky bych si ráda nějaký ten den odchodila. No uvidíme, třeba budu vystrašená oteklá koule a budu ráda, že žijeme 😀

monas
22. únor 2008

Díky 😉 Jojo, vážně se to zvládnout dá a docela v pohodě, chvílema má člověk pocit, že toho má plný zuby apod., ale to má občas každý ať studuje, nebo ne, nebo ať má mimi, nebo ne.Spousta lidí při šköle pracuje, studuje několik škol najednou atd. a taky to zvládá. Když je mimi úplně malý, hodně spinká, takže se dá docela učit, pak už je to trošku horší, ale dá se taky. Já loni v době, kdy bylo malýmu mezi 2-6 měsíci měla manžela na 4 měsíčním kurzu, domů jezdil jen na víkendy, měla jsem zkouškový, do toho na mně zůstala starost s rekonstrukcí bytu, plánování svatby a zůstal mi čas i na fitko apod. Pomohli mi samo částečně rodiče. Hlavně hlavu vzhůru, neplašit a občasnou krizi nějak ustát a ono to půjde, uvidíte 😵
Jinak janeyzelvicka : individuál, neboli ISP- píše se o něm ve studijním řádu. Dá se o něj zažádat buď pro jednotlivé předměty (žádost ke garantovi předmětu), nebo pro celý semestr a všechny předměty (žádost proděkanovi pro studium), aspoň na naší fakultě. U většiny předmětů pak je jako podmínka získání zápočtu zpracování nějaké seminárky, u některých si můžeš vybrat-buď zpracuješ seminárku, nebo odchodíš semináře jako ostatní studenti s tím, že si můžeš vybrat seminární skupinu, nebo jít pokaždé do jiné, jak ti vyhovuje.

janeyzelvicka
23. únor 2008

Jéé tanuki, tak co, budou dvojčátka 😉

tanuki
24. únor 2008

Ahoj Jany, dobrý 🙂 je tam jen jeden prďolka... 🙂 Je to opravdu neuvěřitelné, jak můžu mít 5mm "dítě". 😉
Ty jo, nějak jsem teď 3týdny "nic nedělala" je na čase zase začít pěkně studovat! Naštěstí máme teď volný týden, tak si odpočinu a snad i... Ale jsem tak líná 😠

janeyzelvicka
26. únor 2008

Tanuki tak moc gratuluju 😉 zachvíli bude větši uvidíš, ten můj má teď tak něco přes 10 😀 Tož odpočívej, taky jsem si dneska řekla, že se něco poučím... skončilo to tak, že jsem ty papíry pouze vytiskla... no... snaha byla ne? 😀

tanuki
27. únor 2008

vytisknout papíry je dobrý začátek 😉 já zas nacvakala do desek přednášky a nějaké materiály 😀

janeyzelvicka
28. únor 2008

no jsme prostě dobré... chjo tak třeba dneska no... 🙂

gimik
autor
28. únor 2008

Ahojky holky, taky jsem si už konečně vytiskla skripta, ale tím to asi zatím končí 😉

janeyzelvicka
28. únor 2008

No jo, zkouškové daleko... nechce se mi... ale budu muset... gimik co studuješ?

gimik
autor
28. únor 2008

janezelvicka: Já studuji TUL-Textilní fakultu. Jinak mě ještě právě čeká zkouška poslední zkouška ze ZS za 14 dní a ještě jsem na to ani nešáhla. Musím splichtit seminárku ☹ , ach jo...Ty mě tak nebaví.

janeyzelvicka
28. únor 2008

Oni na to ty profesoři maj asi spešl talent - zadávání seminárek s co nejblbějšími tématy. Některé mě docela bavily, ale většina fakt stojí za to... 😠 taky mě teď čeká jedna chuťovka...

tanuki
28. únor 2008

No a jak na Vás reagovali u ZK, když viděli pupíka?
U nás jsou od letoška zkoušky průběžně- máme blokovou výuku, takže paráda 😠 Tu nejtěžší mám už za sebou, ale ještě jedna hnusná mě čeká. Chjo, hlavně se musím učit průběžně, ale když já ráda ten stressss 😅

janeyzelvicka
29. únor 2008

Já měla všechny zkoušky hromadné, je nás tam jak mladých myší, no a v chumlu 200 lidí jsem se ztratila 🙂

tanuki
3. bře 2008

Co je nového? jany, co pohyby? už brzo, že? To musí být super...
A je to teda tak, že mám nárok na tu nejpomalejší variantu rodičovského příspěvku, že? 21.měsíců 7500 a pak do 4let 3800 nebo tak nějak 🙂 tak ty první dva roky budou v poho, a pak nevím 😀 ale máme velkou podporu v rodičích- že budou ochotni spolufinancovat, hlavě abychom studovali... Tak uvidíme. Všechno je ve hvězdách, zlíček stále v bříšku 😀

janeyzelvicka
4. bře 2008

Jojo, už se hýbe 🙂 je to docela sranda 🙂
No s těma příspěvkama: někde na koníkovi to už bylo... Pokud přeruším školu, bude mi mateřskou vyplácet škola a pak rodičovský, no a asi ta nejpomalejší varianta. Pokud ji nepřeruším, budu mít hned rodičovský - taky tu nejpomalejší variantu. Stejně ještě furt nevím, jak to budu dělat, jestli dálkově, nebo přerušovat... už se rozhoduju kdovíjak dlouho a pořád nevím 😠

tanuki
4. bře 2008

No já půjdu prostě v září na zápis, přerušovat nebudu (sice bych měla 11000navíc, páč mateřská začíná 6týdnu před porodem) a pak se děj vůle boží a miminka 😀 doufám, že bude mlíčko na odstříkání 😉
Zkusím udělat maximum, asi spíš až poVánocích... a pravděpodobně rozložím ročník. No máte aspoň super 2měsíce o prázdninách s miminkem, to my s tím naším na začátku semestru
😠

A můžeš spát v kuse, když se ti tam vrtí??? Já nějak nemůžu už teď spát- snad je to kvůli zítřejšímu zápočtu (který asi neudělám, ale je to jen zápočet, že? 😉 ) a pak se to zas srovná...ba né, pak se zas nebudu moci dočkat páteční kontroly 😀

janeyzelvicka
4. bře 2008

Kdybych měla takové předměty a takovou super benevolentní docházku jak teď, taky bych asi přerušovat nemusela... Jenže u nás od 3. semestru začínaj různé cvičení, samozřejmě s povinnou docházkou... Některé trvaj v kuse celé dopoledne... Tak fakt nevím. Nejradši bych to přerušila a pak se vrátila, ale kdo mi bude hlídat malé, to teda nevím.
S tím spaním je to jakž takž, předtím jsem vždycky spala jako zabitá, teď už je to horší, ale to není tím že by se malé nějak extra vrtělo. Spíš mám lehčí spaní, takže když manža občas zachrápe, tak mě to probere... No a samozřejmě věčně lítám na záchod... 😀

tanuki
4. bře 2008

No mě se včera zase zdálo o dvojčatech 😉 hrozně jsem brečela, že je nechci 😉 chudák malej, snad ho ty sny neovlivňujou- já teda když se probudim po špatnym snu, tak jsem z toho hotová...
No s tím hlídáním to bude problém...babičky pracují a prababičky asi nebudou mít náladu na pidilidi 🙂 ale doufám, že na 2dopolka v týdnu najdu nějakou spolehlivou známou/kamarádku, které to prostě zaplatím. U nás ve škole visel na nástěnce inzerát, že jedna páťačka má 6ti měs. dítko a shání na 2dopolka zkušenou hlídačku/2se střídající za 65/hod. To se mi zdá celkem málo, já jsem si říkala, tak za 80/hod. Takže tak 3000-4000tisíce měsíčně. Jinak už i ze srandy jedna kamarádka nabízela, že taky hlídá, že by mi za peníze hlídala- bere 130 😝 tak to teda ne 😉 zatím mám vytipované dvě, tak je budu muset oťukat. Myslím, že pokud je miminko hodné a třeba taky ještě spinká, je to dobrá brigáda 😉

Ty jo, na čůrání se fakt netěšim- spíme na patře, už se vidím jak se rozespalá kácím ze schůdků 😠

markytkaaa
4. bře 2008

Ahojda, já jsem ve třeťáku ... 🙂 na pdf v Hradci Králové, kde i bydlím, takže to nijak náročné na cestování nebo dopravu nemám 😉 Spíš mám jiný problém ... jsem taková línější a pohodlnější na vypracování seminárek a podobných úkolů ... ale to je můj problém, a určo ne zaviněný těhotenstvím ... takhle to bylo vždycky 😀

janeyzelvicka
4. bře 2008

tanuki: taky mě to napadlo, že bychom si eventuelně někoho zaplatili... Nejlíp kamarádku, jenže je zas trochu blbé, že jak jsme tu v ostravě (stěhovali jsme se za manželovou prací), nikoho tu zatím pořádně neznáme, všichni naši dobří známí zůstali tak o 40-50 km dál... Ale to se snad vyřeší... S tím čuráním - třeba tě to nepotká. Mě už se občas povede vydržet celou noc (teď jsem jak batole 😀 )
markytkaaa: s těma seminárkama nás takových bude víc neboj 😉

markytkaaa
4. bře 2008

janeyzelvicka: Mno jo ... já se do toho dávám, až když mi hoří koudel u zadku 😝 Budu to muset trochu napravit 🙂

janeyzelvicka
4. bře 2008

Hih to já si taky říkala... Jednu máme zrovna odevzdat do neděle, jenže čtvrtek - neděle jedu pryč, takže to potřebuju odevzdat nejpozdějc zítra... Pondělí až středu jsem měla na napsání seminárky, sbalení se a uvedení bytu do jakž takž stavu... Je úterý večer a co myslíš že mám hotové? V bytě bordel, nabaleno nic, ze seminárky jeden trapný odstavec 😖

gimik
autor
5. bře 2008

Jejda, holky, jak si tak čtu, tak musím jít dělat rychle seminárku, za týden už mám zkoušku a taky to odkládám, co to jde 😉. Teď už to ale asi fakt nejde.

tanuki
5. bře 2008

hihi, no já jsem dnes měla zkoušený zápočet- seminárky naštěstíí nepíšeme a tak jsem to šprtání odkládala, že jsem tam byla za blbce 😅 jediné, co mi je ke cti, že se x lidí odhlásilo a já tam jediná šla 😀 ale co no holt když jsem se na to vyprdla a ještě mám spoustu progesteronů a hCG, tak tam přece nemůžu být za hvězdu, že? 😉 ale zas mě to motivovalo, i kvůli miminku, abych se pak méně stresovala, musím se zas začít učit... Do června mě čeká 1hodně těžká, jedna těžší a 4lehčí ZK bohužel nebo bohudík průběžně přes rok...

Tak Jani šup šup, něco tam naflákej a užij si výlet 😉 s těma kamarádkama- já se zas bojim, že žádná "o kterou bych stála" nebude mít na 2dopolka čas, že spíš na jedno..

janeyzelvicka
5. bře 2008

Ufff tak jsem tam něco naflákala... ani to po sobě nebudu číst, bo bych šla zvracet 🙄 No, maximálně mi to vrátí... a když mi to vrátí podruhé, půjdu třeba hrát na city 😀

mien
6. bře 2008

no ahojte baby, ja som teraz v 27 tt, študujem extérne , do školy chodím iba v sobotu a v nedelu, dneska mám poslednú skúšku, na ktorú už idem tretí krát, som z toho veľmi hotová, lebo niejako sa mi táto skúška, nechce podariť, a pritom aj keď som bola druhý krát mala som pocit, že to viem, tak mi držte palce, lebo sa už idem z toho zblázdniť, a popri tom som sa naozaj poctivo pripravovala, možno , že to neviem na A ale mám pocit, že by mi mohla dať aspoň C, no uvidíme, ahojte

janeyzelvicka
6. bře 2008

mien tak držíme palce 😉 pak dej vědět jak si dopadla 😉

mien
6. bře 2008

janeyzelvicka ďakujem