Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
9. únor 2009

Janey, já na to zrovna nedávno myslela, že už Kika bude přikrmovaná 😀 a ejstli už to máš nastudované, pá já netuším..jak často, v kteou denní dobu a tak 🙂 Tipuju, že Verča bude dobrý jedlík, ale ráda bych se nechala překvapit. Dnes jsem pro jistotu koupila Nutrilon- v mrazáku jsou asi 3kojení, tak kdyby bylo nejhůř. Včera si docela stěžovala..a vůbec byla o víkendu posmutnělá, až jsem já byla totálně posmutnělá dnes, ale sluníčko mi moc pomohlo.
To musí být paráda, když se to začne pohybovat, už se také moc těšíme 🙂 Veru je ve fázi překulování, ale jen na pravý bok 😀 obecně se překuluje hlavně na přebalováku-směrem k oknu a proč se překulovat na dece v obýváku? Vždyť stačí otočit hlavu 😀

o prodlužování zkouškového nic nevím ☹ ale když je miminko hodné a porod hladký, tak i celkem jde se učit 🙂

janeyzelvicka
9. únor 2009

Tak další dávka mrkvičky zdárně za náma, polovina stejně skončila někde mimo 😀 dobré rady a tabulky sem stáhla z www.kojeni.net. Tak zkusím ještě zítra mrkev a pak asi brambor 🙂
Ještě se teď koukám na nějaké to plavání kojenců, chceme do toho jít, tak si musím ještě rozmyslet kam...

janulebambule
9. únor 2009

Tanuki - no chci to táhnout, jak nejdýl to půjde. Všechny zkoušky chci v předtermínu, tak to snad zvládnu do porodu (13.4.), no a státnice mám pak až v červnu. Tak uvidím, každopádně to bude sranda.
Kate - Jak tady čtu, tak mám štěstí, že my nemáme žádné laboratoře.
Zkouškové jsem neprotahovala, to neznám. Jen vím, že jsem nějaké předměty musela mít do určitého data, abych se mohla zapsat do dalších ročníků a u zbylých to bylo jedno, protože jsem měla dostatek kreditů. Ty jsem si pak dodělávala v průběhu.
Letím na plavání těhulek. Papa 🙂

k.ate
9. únor 2009

tak já mám za sebou konečně první den ve škole 😀

janeyzelvicka
11. únor 2009

Ahojte, tak co nového? 🙂

tanuki
11. únor 2009

ahoj, už je malá zdravá? 🙂 Tak nám přišlo obávané vyúčtování elektřiny..a přeplatek 200, takže nám taky snížili tu zálohu 😠 a co brambůrka?
U nás pořád noci nic moc, ale holt jak jsem měla málo mlíka, tak jsem ráda, že "přikládáme" aby se to stimulovalo. Dnes jsem u toho jednou vytuhla, pak jsem si v polospánku říkala, co to je za divný pocit??? Pak mi došlo, že mám přisáté dítě na bradavce a cumlá si 😀

Janule, já myslím, že to je reálné, snad bude mimi kliďas!

janeyzelvicka
11. únor 2009

Jo, malá už je v pohodě, přešlo jí to docela rychle. Brambor chci dát až dneska, no, fakt si nedělám iluze, včera většinu vyplivla 😀 Jinak váží asi 7300, což je dobré 🙂
Janule tak se drž, to půjde, uvidíš 😉

tanuki
12. únor 2009

Kika má nádherný kukadla 🙂 Už se těším, až bude takhle slunčko. Dnes jsem vyrazila s kočárem, dalo se i sednou na lavičku a číst si, dítě spalo..
Mám předsevzetí, že udělám větší zásoby do mrazáku. Normálně tam mívám 4-5kojení..teď jak bylo míň MM, tak jsem večer rozmražovala. Chlemtám meltu a kójo čaj. a fuuurt bych jedla 😉 Taky jsem dnes pro jistotu testila a byla tam /😉 ale chybí mi to testování..to je vzrůšo..ten pravý adrenalin 😀 😀 😀

k.ate
13. únor 2009

Aaaachjo... Tak si musím přepsat jeden předmět, kterej jsem měla zapsanej ☹ To mě štve... Chtěla jsem přesně tenhle, ale protože se bude překopávat laboratoř nedaj mi povolení k absolvování těch laboratoří, takže si musím zapsat jinej... Super po prvním tejdnu semestru... 😖 No, jsem zvědavá, jak to dopadne... Nepřijde mi, že by ten druhej předmět byl lepší, ale co už... 😨

janeyzelvicka
13. únor 2009

Hehe 😀 a jakou máš teď antikoncepci? nebo žádnou? 😉 Já si včera koupila pharmatex, ale furt nevím, jesi tomu máme stopro věřit...
U nás teda skvěle sněží 😅 ale vypadá to pěkně, žádná břečka.

k.ate
13. únor 2009

Je tak mám docela radost 😀 Ten předmět, kterej si mám zapsat vypadá úúúúplně na pohodu proti tomu druhýmu 😀 (jen dvoje laboratoře, ze kterejch se nemusí dělat ani protokoly a dvě exkurze -jedna do vyškova a jedna do mladé boleslavi (i když jsem zvědavá, jak tam pojedu, to už budu mít asi bříško... 🙂 ) Tak nakonec možná prckovi budu děkovat, že to tak za mě vymyslel 😀

tanuki
13. únor 2009

kate, tak to je vtipné..njn, vyšší moc 😉

Janey a to je co? no my nic nebo kondom 🙄 Další otěhu jsem naplánovala za rok 😀 až budu mít státnici z chirurgie a interny, tak gyndu a pediatrii dodělám s břichem 😀 No, to je naprosto teoretické..spíš ne 😀 jen..jsme tu měli na návštěvě dvouletou holčičku s maminkou a bylo to staršně hezký, jak se chovala k verunce, tak mě to trochu nahlodalo, ačkoliv jsem další dítě chtěla rozhodně za několik let a ne hned. Martin je celkem úplně proti, ale s tím naším nic a ve výru vášně není problém otěhotnět 😀 😀 😀

janeyzelvicka
16. únor 2009

Kate, tak vida 🙂

Tanuki, koukni na http://pharmatex.cz/. Je to nehormonální antikoncepce, spermicid, buď globule nebo krém. Kondomy totiž Jarkovi moc nevyhovovaly... dalšímu otěhu se teda zatím vyhýbám, občas mě sice něco nahlodá, ale zatím nee...

Valentýnovali jste, holky? My si zašli do restaurace, do kina 🙂 byla to paráda 🙂

tanuki
16. únor 2009

fuj, koukám, že mám na vášeň sovu 😀 to jsou teda hrubky...
Tak já počkám tak půl roku, jak Vám půjde neotěhotnět 😀

My nevalentýnujeme, navíc se teď oba snažíme šprtat, ale koncem měsíce snad vyrazíme na fakultní ples.

janeyzelvicka
16. únor 2009

Ty jo, nestraš 😀 tak, ted jsem dokrmila, dnes byla dýně 🙂 nakonec jsme koupili v dm pár skleniček, kde to je fakt kaše, ne ty naše mixované, kde stejně furt byly kousky... docela jí to jede, i když mrkev jí asi chutnala víc... teď musím zlikvidovat škody 😀
tak dneska začal semestr... achjo. tentokrát to bude asi fakt husťárna... a k tomu to vstávání. no uvidíme.
Jo, přihlásila jsem Kiku na plavání kojenců, tak příští týden ve středu začínáme. To jsem zvědavá 🙂

k.ate
16. únor 2009

My jsme nevalentýnovali ☹ Byli jsme na maturitním plese manžovy ségry, jeho brácha tam v tombole vyhrál čepičku na mimi, tak nám ji hned dal, takže už mám pro prcka první kousek doma, i když jsem chtěla začít nakupovat, až se přehoupnu do druhýho trimestru, abych se k tomu těhotenství tolik neupínala a kdyby se něco zlýho přihodilo, nebylo mi to tolik líto, že mám doma miminkovský věci bez prcka...

tanuki
17. únor 2009

Kate, my to tak taky udělali 😉 akorát jaksi jméno jsme proč???? řešili už při prvním pokusu-nepokusu a zůstalo 😅

Já už mám také jedno plavčo vyhlídlý, ale musím zjistit, jak je daleko od zastávky busu. Bude to celkem tak hodina cesty, ale zas to stojí 1700/10lekcí a to, které je nejblíž je za 4000-5500 za 12

Jinak, rozhodla jsem se pro mateřskou dovolenou 😉 ono to teda pak funguje spíš že si místo blokové výuky udělám semstr 😀 prostě do školy jakš takš jo, ale zkoušky skoro ne. září to jistí. Dokud Veru nezačne trochu rozumně spát, nejde to jinak.

janeyzelvicka
18. únor 2009

Kate měli jsme to podobně, akorát úplně ze začátku jsme koupili jedny dupačky, co se nám moc líbily 🙂 .
5500 za plavčo? No nazdar...
Počkej jak místo blokové výuky semestr? To nějak nechápu...
Já byla včera ve škole, akorát to vstávání bylo krušné, ale naštěstí první přednáška začíná až v 8.50, takže můžu jezdit o dost později 🙂 vstávat v 5 není až tak hrozné 🙂
Jo a koupila jsem si ten ms kalíšek, tak až přijde čas, vyzkouším 🙂

k.ate
18. únor 2009

ahojky, zdravím zase 🙂 Tak u nás už to ví skoro celá rodina (ještě to budu muset říct tátovi a pak jeho rodičům, ale jinak to ví všichni...) a i pár lidi navíc, protože mamka nevydržela to neříct 😀 (buď má takovou radost nebo ji to tolik trápí... 🙂 ) Manža je naprdnutej, že se to rozhlašuje takhle brzo, že abychom to nemuseli potom zase odvolávat a já jsem naprdnutá na něj, že nevěří tomu, že to bude dobrý 😀
Jinak včera jsem dostala opožděně kytičku k valentýnovi, tak jsem měla velikou radost 🙂

janeyzelvicka
18. únor 2009

Kate tak už jsi v 10. týdnu, to už je víc v pohodě ne? My jsme to taky řekli asi v té době, teda pár dobrých kamarádů to vědělo hned ten den co jsem to zjistila já 🙂 Mamka má určo radost 😉

k.ate
18. únor 2009

janey - jo jo, je to víc v pohodě, i když blbě je mi furt a nejradši bych šla na kontrolu už teď a ne až za tři tejdny, hrozně se to vleče, protože do školy toho je relativně málo ☹ Každopádně zatím na sobě necítím, že by něco bylo špatně, tak snad už to bude dobrý... 🙂 I když při každý návštěvě WC jsem nervní, jeslti zas nešpiním... 😀

tanuki
18. únor 2009

jó, my taky v 10.týdnu 😉 já chtěla až trošku později, ale muž to vyprdelil jedné drbně 😀

Tak jsem dnes odstříkávala na wc, no bylo mi pak líto to vylít 😉 veru dnes zas byla na přednášce.. šla jsem jí pak nakojit a spinkala v manduce, asi zlý sen, tak na konci krátce zařvala..a přednášející jí vzkázal, že se nemá bát, že už bude brzo končit 😉

To jsem zvědavá, jaké budou na kalíšek recenze!

Já mám zkoušky dělat průběžně, ale prostě je teď úplně všechny dělat nebudu a nahrnu si je na léto - to mají zk termíny jiné kruhy..

V parku máme zase sníh, tak asi vyrazím na běžky 🙂

janeyzelvicka
19. únor 2009

Taky pravidelně vylívám mlíčko ve škole do wc, ale tak co s tím no... veru je tak mladá a už se akademicky vzdělává 🙂 mě přišel včera mail z našeho školního dětského koutku, že samozřejmě pokračuje i v dalším semestru 🙂
nám tu taky fajně nasněžilo 🙂

tanuki
19. únor 2009

To Vám závidím. já bych brala nějakou přebalovací místnost..ale pak ěm napadlo, že tam je dětská poliklinika a že kdyby šla na něco neinfekčního, třeba chirurgii, tak by to tam v pohodě šlo. 😉 Posledně jsem kojila na chodbě dospělé neurologie a přebalovala v knihovně neurologického odd 😀
Hezky si to teď užívám - Veru docela dobře spala - po 5ti týdnech a dokonce až do 9:20 (já vím, pro Vás je to ještě brzo 😀 ) bohužel já byla zrovna ve škole a užil si to Martin.
A kolik tak pohotovostně odstříkáváš na wc? Já dala jen 50 páč jsem spěchala..

janeyzelvicka
20. únor 2009

Já na to wc chodím vždycky tak po 5 hodinách, když spěchám, odstříkávám tak 5 minut z každého, a to je pak taky takových 50-60, kdybych tam byla dýl, asi bych dala i přes 100, ale zas se tam nechcu zdržovat půl hodiny...

tanuki
20. únor 2009

já mám rekord jen asi 70☹ nevím kterým z faktorů to je, ale už mám zas mlíka jen taktak!
a)Veru se zas budí míň- míň stimuluju
b)došla melta
c)trochu míň jsem teď pila
d)večer jsem si nevzala vitamíny
e)vše z uvedeného je správně 😝

Dnes tu byli kamarádi, takhle mi to teď vyhovuje nejvíc, když nikam nemusím/me a přijdou oni sem 😀

janeyzelvicka
21. únor 2009

Hlasuju za e) 😅 Vidíš, ještěžes mi to připomněla, taky bych měla začít odsávat zas na úterý...
dnes jsme byli v zoo, nebylo tam moc lidí, ale řekla bych, že jsme skoro viděli víc zvířat než v hycu v létě, z pavilonu opic beztak smrdíme dote´d 😅 ale byla sranda 🙂

tanuki
22. únor 2009

Vnímala zviřátka už hodně, jo?
tak dítě přestává večer usínat v 8 😝
Zas nám začíná další týden..kdy nemáme dořešené hlídání 😀 tak nějak doufám, že tam budu chodit co nejmíň 😉
Užíváme si sněhu, byli jsme dvakrát na běžkách.

k.ate
22. únor 2009

Ahojky holky 🙂

Taky se vám v těhu tak hrozně nechtělo nic dělat? Já se furt dokopávám k bakalářce a nejde to a nejde... prostě bych furt jen ležela a spala a přitom mi utíká čas... ☹

tanuki
23. únor 2009

1. a 3. trim je nejhorší. Ale už těhu nejsem a taky se mi nechce nic dělat 😀