Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
12. bře 2009

ne, udělala jsem jeho oblíbené..brambory zapečené s cibulí a taveňákem 😉
Tak dnes jsem musela vypadat velmi vtipně - v obličeji poškrábaná, příšerný koutek, vlasy opravdu hrozné 😅 a kupovala jsem myčku, o 3000dražší, než jsem původně chtěla 😀 takže celkem drahou..a přitom jsem vypadala jak supr soc 😀

janeyzelvicka
12. bře 2009

😀 😀

tanuki
14. bře 2009

koukala jsem na fotky 😵 ty asi nevaříš moc dobře, co? 😀 To nechci vidět, my máme takové malé brindáky..
Kika má ty zoubky parádní 😉

janeyzelvicka
15. bře 2009

Checheche 😀 😀 😀 tohle ale bylo od alnatury, hovězí s bramborem a mrkví. Náhodou toho snědla hodně, i když z toho obrázku to asi tak nevypadá... Ten bryndák je sice dalekodosahový, ale taky to všecko nepobere, zvlášť když si ho nadzvedává, žmoulá, mezitím strčí ruku do jídla a tak...

tanuki
16. bře 2009

tak jsem dnes udělala zk! Bylo mi úplně mdlo, když jsem si vytáhla ty konkrétní hnusný otázky, nakonec tak hrozné nebyly... 😀 a asi i veru pomohla 😉
Teď přemýšlím o tom, z čeho budu vařit, kupuješ to bio? Vědet že je to opravdu bio, tak bych do toho šla, ale.. Praprarodiče se soudí o jednu vilu, docela blízko, momentálně je jakože jejich, tak mě napadlo si tam udělat záhonek a pěstovat zeleninku.

janeyzelvicka
16. bře 2009

S tím pěstováním je to asi nejrozumnější... my máme domácí akorát brambory. Jinak třeba mrkev kupuju, a dáváme i skleničky - Alnaturu z dm, měla by to být bio zelenina, a doufám, že Němci si to hlídaj.
Gratulace ke zkoušce 😉

k.ate
16. bře 2009

ahojky 🙂

já nevim, jak to budu s prďolou dělat, když nejradši bych taky zeleninu pěstovala, ale to je nereálný, jinak, když je něco BIO, docela tomu věřím... Manža má třeba po obyč rajčatech alergickou reakci, jediný, po kterých je v pohodě jsou právě BIO rajčata a nebo rajčata pěstovaný doma (prostě ty bez postřiků...) , je to takovej dobrej ukazatel kvality 😀 Navíc třeba konkrétně u těch rajčat jsem čučela, jakej je rozdíl mezi rajčetem a rajčetem chuťově po srovnání bio a nebio rajčat 😀, ale jak je to se zbytkem biopotravin netuším... 🙂 Ale ty rajčata mě celkem dost přesvědčily... 🙂 Pak jsem an ty "normální" neměla ani chuť 😀

janeyzelvicka
17. bře 2009

Slyšely jste teď o nějaké té kauze, jak objevili v Hamánku či kde tu brokolici nadopovanou dusičnanama? To je hnus 😒
my ty příkrmy taky kupujem bio, ale člověk fakt neví. A co jsem tady občas viděla bio zeleninu, tak vypadala jak by ji už někdo jedl 😖 Ale u těch normálních rajčat celkem věřím, občas jsou to děsné kvaky 😒

tanuki
17. bře 2009

u nás naštěstí rajčata pěstuje tchýně a její mamka..a taky je dostává od pacientů 🙂 přes zimu kupujeme nebio a moc chuť to nemá.
Já mám v plánu koupit takový ten malý stromek citróník, prý jsou z něj výborné! Ty, co jsou na něm, když se koupí je asi lepší vyhodit, ale ty další jsou prý jak bio 😀
Jsme s máti spekulivali, co bych mohla pěstovat, co tolik nenadýmá a vymyslely jsme akorát mrkev 😅 brokolice je náročnější, cukety jsou na chatě..
To ej otázka, co je děsivější, jestli zelenina "předkousaná" nebo taková ta, kde plody vypadají jako totální klony..

janeyzelvicka
18. bře 2009

U nás maj něco tchánovci, cukety, okurky a tak... už aby bylo léto 🙂 (teda já zimu ráda, zítra jedem na 4 dny na hory, ale z hlediska ovoce a zeleniny je léto lepší 🙂 )

tanuki
18. bře 2009

jé a kampak? Já doufám, že alespoň na den do Jizerek taky vyrazíme. Tak jsem dnes Veru zkoušela nové brýle - baby banz retro - jestli jsi je viděla, no, zezačátku se jí to moc nelíbilo, ale večer to už bylo lepší. Akorát se nepoznala v zrcadle 😀 Ale o víkendu jí mamka nasadila svůj klobouček (samo jí byl hrozně velký) a Verča se tomu v zrcadle hrozně chechtala.
Hele, už jsi postoupila v savičkách od Aventu? Já jsem pořád u 1 a říkám si, zda nepokročit ke 2ce (tedy 1+)

janeyzelvicka
18. bře 2009

My jedem tu kousek, s kámošema do beskyd. Brýle jsem neviděla, ukaž 😉
V savičkách jsem chtěla postoupit, ale 3+ nechce. Líp se jí saje z těch 0+. Ale možná už zachvíli začnem zkoušet hrníček s oušky 🙂

tanuki
19. bře 2009

tak jsem jí vyfotila a šoupnu to do alba..

janulebambule
20. bře 2009

Ahoj studentky,
děkuju všem za typy na látkování! Už se v tom začínám pomalu orientovat. Ovšem praxe prověří teoretické znalosti. 🙂
Tak jsem úspěšně dokončila ročník, index zanechala na studijním, tak teď jen rychle do porodu naškrábnout diplomku. 😝 Do 30.4. má být odevzdaná, no sranda veliká. Prcek musí v bříšku ještě počkat, až maminka něco moc veselého vymyslí na 70 stránek.
Je to zvláštní pocit - poslední přednášky. Teď už jen 1 diplomka + v červnu státnice a 1 disertačka + v červnu nebo v září doktorandský státnice. Trošku je mi to líto, že bych ještě něco někam.... 😀 manža by mě zabil 😀
Tak se holky držte.
Jo malinký dotázek - jak moc jste využily při látkování takových těch velikostí S a 1 a podobně. Jestli se mi to vyplatí koupit, nebo raděj už větší. Díky

tanuki
21. bře 2009

Janule, takže nekončíš magistra ale už Phd? 🙂 Hihi, mimísek už je za rohem! No, my měli 1flanelku babylucy, ta na moc dlouho nebyla, ale máme tots bots bamboozle, ty jsou pořád a ellas house S, ta také. Nicméně, zda bych to koupila znova, toť otázka. U nás látkování fungfuje tak, že přebalujeme pořád a malá je v suchu, takže vlastnosti "saje líp" moc neřešíme, na noc momentálně dáváme ekojednorázovky, protože malá se beztak pořád budí, takže ještě aby jí vzbudilo vlhko .. 😠
Nám by se studovala úplně super, kdyby malá normálně spala, takhle je to hrůza. Sice jsem za min týden zvládla 1zk a 1zápočet, tak ke konci týdne melu z posledního, nevyspání je znát 😖

k.ate
22. bře 2009

zdravím všechny,

to já nějak nestíhám, všichni už dělaj na bakalářce a já se zasekla u semestrálního projektu ☹ a dál nemám ještě ani čárku, musim s tím něco udělat... 😖 Jenže se mi toooolik nechce prokousávat anglickejma textama... ☹ zejtra máme tes kvuli elektrotechnický kvalifikaci, ale možná ho vůbec dělat nebudu 😀 Protože by mi stejně platila jen tři roky a to budu ještě na mateřský...
Kolikrát mám chuť se natu školu úplně vyprdnout, ale zas toho bc. chci dodělat určitě... 😀

janeyzelvicka
23. bře 2009

Janule, s tou velikostí S - třeba ty svrchnáky imse jsem S využila poměrně dlouho, je do osmi kilo, takže ho nosí i ted. ale třeba bamboo extra píšou, že ta menší velikost je tak do 5. měsíců, nám je ale dobrá furt. Naopak ty all in one itti bitti máme Lka, a to píšou, že od 11 kg!!! Kika je měla dobré už když měla 6 kilo. takže je to značka od značky, radši vyber, co chceš koupit a pak to ověř třeba tu v nějaké diskuzi...

Jinak jsme byli na těch horách, měli jsme se moc pěkně, Kika byla opečovávaná od všech... s nosicí bundou to šlo fajně, v albu mám nějaké fotky, snad budou i další... viděla jsem taky nějaké běžkaře s croozrem 🙂

tanuki
23. bře 2009

no to je toho teda vidět z té bundy 😝 😀
Jak jí bavil klavír? My jsme teď na pár dní u babičky, tak hrajeme.. ale mám pocit, že na mě něco leze.. Martin se doma učí.
Imse vimse jsou fakt nejlepší..my zas nosíme Mka od 3měsíců - protože jsem je prostě koupila dopředu a už byly potřeba.. Ono u těch svrchňáků záleží asi hlavně, co pod ně dáváš 😀

janeyzelvicka
23. bře 2009

Taky už přecházíme na Mka, ale i Ska zatím jdou..
Lepší fotky snad budou, zatím víc nemám, snad to kámoši budou průběžně posílat... Klavír ji bavil strašně moc, tak jsem i doma zapojila klávesy, minule ji až tak moc nebraly...

tanuki
23. bře 2009

já jsem si říkala, že bych nějakou softsheelovou bundičku? Nebo sehnat nepromokavý matroš a ušít si kapsu a přes to mít mou goráčovku.. V sobotu jsem viděla u kamarádky deuter kid comfort III, dost dobrý 😎
Zítra jdeme na to oční, sousedka říkala, že Veru bude v pohodě, že na to za 10s zapomene a já že z toho budu mít trauma na týden, ale že to zvládneme 😔

janeyzelvicka
23. bře 2009

Pokud by sis to ušila, bylo by to super, ale já na to nejsem... ale asi to nejni nic složitého, je to normál bunda s prostřihem na vr'toší hlavu...
tak držím palce na očšním, určo to zvládnete 😉

janeyzelvicka
23. bře 2009

Ten deuter vypadá skvěle 😉
Někde u našich je ještě krosnička, ve které jsem byla nošena já 🙂 někdy se na ni musím juknout 🙂

tanuki
23. bře 2009

jj, až zas nebudu vědět, kam s penězma 😀 M. asi úplně pro nebude - přece už máme Manducu, Chariota.. 😅
Co jsem tak zlehka koukala na krosničky, tak jestli jsem to okoukla správně, tak ty úplně obyč a old nemají bederák ☹ Samo existuje spousta cenově přijatelnějších, ale ten deuter vypadal fakt comfort 😉 Nicméně, nebylo by pragmatičtější si koupit fakt comfort normální krosnu než takovouhle ptákovinu na dvě léta 😀

tanuki
23. bře 2009

jo, Janulebambule, přeju fajn rychlý porod!!!!!!!

janeyzelvicka
23. bře 2009

Vida, jaňule, já taky, ale ještě držíš vcelku, ne?
Páni, Kika ted spí u mě na klině, ty mimča mají takovou sametovou kůži 😵

tanuki
24. bře 2009

tak už Kika chodí spát v rozumnou dobu? 🙂

janeyzelvicka
24. bře 2009

No, ona si tak spíš kvečeru zdřímne 😅

tanuki
24. bře 2009

tak koukám, jak to dnes dopadlo. Musím se přiznat, že politika jde momentálně trochu okolo - nemáme televizi, v 7koupeme, tak vidím zprávy jdenou za týden max 😉 No, nejvíc mě dostalo, že jsem ve škole zaslechla, že končí fest Jeden svět. Ani jsem nevěděla, že je..a to jsem tam byla každý rok na pár filmech 😀 ach to mateřství, sodoma.. 😉

janeyzelvicka
25. bře 2009

U nás se taky na zprávy nedíváme, já to vždycky sjedu na netu a kupuju si reflex a respekt a tím končím 😅
Ach jo, včera jsem se chtěla ve vlaku cestou zpátky učit, jediná volná chvíle za celý týden. No a ne že světlo tam svítilo tak blbě, že mě po pěti minutách bolely oči? Budu muset zase vyslat jarka s malou na procházku a já si udělám učící chvíli. Ale teda nevím kdy 😠

tanuki
25. bře 2009

já mám v pondělí zk, tak jsem teď začala..je to ta, jak jdu podruhé. Musím se teď hecnout ☹ malá si docela sama hraje, prokládá to zamilovanými pohledy a kňouráním.. 🙂