Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

crawler
25. zář 2009

janey: moc děkuji za veškeré info - už jsem aspoň trošku v obraze a nebudu na sociálním vypadat jako mimoň 😀

hest - u nás je soc.odbor na úřadě práce, takže skrze veškeré přídavky a tak chodím tam a předpokládám, že rodičák atd je ze stejné sféry nebo ne janey?

jinak holky, jak se na vás dívali spolužáci? Jako na blázny? na mě se tak totiž někteří (hlavně kluci) koukali ohledně svatby - holky mi přišlo, že spíš jako závidí - né, že by se třeba chtěly vdávat, ale to že mě ten můj požádal o ruku...některé spolužačky už o mém těhu ví, ale děsím se reakcí kluků na rostoucí břuch - nevím, jak vy, ale u nás se sešli strašní puberťáci a já takové chování nesnášela už jako holka na ZŠ a co teprve teď... 😅 😒 😠 ...navíc nikdy nevím, jak je odpálkovat a nevšímat si jich nejde ;-D 🙄

janeyzelvicka
25. zář 2009

crawler, přesně tak, obrovská budova úřadu práce, kam se chodí pro podpory, přídavky a různé dávky...

U nás je studium trošku anonymní - na mezinárodních vztazích je nás v ročníku tak přes 200 a já se tam jako těhule moc nevyskytovala, takže tam to věděli jen nejbližší.
Na žurně to ví víc lidí, kámošky byly v pohodě, a teď už zas vypadám normálně, víc lidí znám spíš z posledního semestru, kdy jsme se rozdělovali do specializací a už to je takové přátelštější. Takže spíš bych si typla, že vypadám jako normální studentka a leckdo netuší, že mám manžela a dítě. 🙂 S puberťákama asi moc neuděláš - doufej, že někdy vyspějou. U nás jsou kluci veskrze galantní, pouští se do dveří a tak 😅

janeyzelvicka
25. zář 2009

Chjo, teď jsme našli nabídku práce i tady v Ově, my beztak zůstanem tu... abych pravdu řekla, už jsem si nějak zvykla na myšlenku stěhování, že už se mi tu zas zůstat nechce 😀

k.ate
25. zář 2009

tanuki - spolužáci se o státnicích ode mě dozvěděli ještěk dyž jsem byla těhu, takže s tím, že budu mít mimčo počítali a z vyučujících to ví myslim jen jeden (ten co měl povinný ty přednášky 🙂 ), jinak to nějak moc nešíříme zatím 😀

crawler - u nás to spolužáci vzali celkem v pohodě,aspoň teda přede mnou a před manžou 😀 nějak extrémně to neřešili a to jsou u nás hlavně kluci, takže s tímhle ti moc neporadím, na mně to, že jsem těhu nebylo dost dlouho poznat, takže se to dozvěděli fakt až někdy v červnu 😀

crawler
25. zář 2009

kate: koukala jsem, že se vám narodil pěknej chlapák! 🙂 No, na mě to už pomalu začíná být vidět - bříško samo zatím malý, ale prostě je tak vypouklý, že jako špek to podle mě nevypadá🙂)
Můžu se jenom zeptat, odkud se znáte s Axíkem? Protože koukám, že jsi z Brna a to je od Skutče dost daleko🙂 On byl před tím u vás ve farnosti?

janey: oni galantní kluci fakt ještě existujou?😀No, mám pocit, že někteří zůstanou puberťáky až do konce svých dní😀

k.ate
25. zář 2009

crawler - no malýho byl pěknej kousek 🙂 můj manžel pochází z vesnice asi 3 kiláky od Skutče, jeho ségra tam chodila na gympl, takže se s ním znám díky tomu 🙂

crawler
25. zář 2009

kate: jé, já právě taky chodila na gympl do skutče a jarda mě měl na nábožko🙂 není náhodou z malinného? a není jeho ségra Markéta?

k.ate
27. zář 2009

crawler - jo jo 😀 to jsou přesně oni 😀 to je hrozný, jak je ten svět malej 😀

tanuki
27. zář 2009

ahoj 🙂 byli jsme na víkend na kolech.. ještě pár takových a snad se trochu vrátí jakás takás kondice 🙂

Janey, no azbuku bych fakt nezvládla ☹ to záleží na přístupu- klidně se můžeš učit z nejnovější literatury, samozřejmě v aj 😀 Přihlašování na zk už je přes net, tak jsme se na to těšili, ale vystát si frontu, na zajímavý termín bylo prostě spravelivější než kdo bude mít štěstí a objeví termín na netu 😠

To jsem teda zvědavá jak s tím hlídáním- dítě mě volá hned jak odejdu ☹

kudelovazuzana
28. zář 2009

eho,

s tím titulem PhD. za jménem oslovuj pane doktore.

Vlastně tituly na technice jdou takhle za sebou, Ing., Ph.D. (doktor), doc. (docent), Prof. (profesor). Takže se oslovuje tím nejvyšším dosaženým titulem, ať je před nebo za jménem, vlastně za jménem je jenom ten Ph.D.

tanuki
28. zář 2009

jsem ráda, že do indexu zapisujeme jen jméno bez titulů 😀
Jo a kredity si do indexu taky píšeme..ale prostě stejně musíš mít většinu předmětů, jinak opakuješ, nebo letíš..a bylo by zbytečné to přepočítávat na čísla..nicméně ti po nás už na to snad jedou úplně.

Janey, to jsem teda zvědavá, kde vy nakonec skončíte 🙂 snad se to brzo rozhodne, ať máte jasno jak s bytem.

Doktorů je celkem dost, oslovovat ještě každého doktoranda..to už trochu ztrácí na přehlednosti 😀

kukuca
28. zář 2009

Ahoj studentky, tak se ozývám po víkendu ve škole, po zápisu a přednáškách. Na chvilku mě přepadla depka,jak to všechno bude,protože například rozřazovací testy z jazyka se píšou v můj termín porodu, nějaký další věci se motají kolem toho termínu taky. Ale poté co jsme měli několik zajímavých přednášek, tak jsem se ujistila že mě to baví a že to fakt chci dokončit..Taky se mi dvě holky svěřily,že jedna se už 2 roky s manželem o miminko snaží a druhá byla už i na umělým oplodnění a nic..Tak jsem se rozhodla to zvládnout..Hm,uvidí se..

janeyzelvicka
28. zář 2009

tanuki, nedávno mi kámoška líčila, jak jim v děvět měli dát na nástěnku témata k bakalářkám, lidi tam čekali od sedmi, v devět tam bylo národa jak na koncert kelly family a když se objevili vyučující s nástěnkou, lidi se prakticky servali a málem rozdrásali i tu nástěnku, kámoška přišla, že ji bolí žebra, někdo ji chtěl vyřadit 😀 😀

my termíny na netu nemusíme objevovat, vyučující pošle mail, že ho vypíše, a pak je na obvyklém místě, většinou je jich dost, takže spíš probíhá časová soutěž, ale spíš ne... co je spravedlivější, vystát frontu a zabít nevím jak dlouho času... nebo vědět, že v pět odpo se to vypíše a pak co nejrychleji kliknout, v řádu setin vteřiny?

No, tento týden možná rozhodne, kde budem... do středy se maj ozvat s prahy a zítra jde muž na další pohovor, do ostravy. Upřímně řečeno, už jsem si na myšlenku stěhování a něčeho nového tak zvykla, že když najde něco tu, bude mě to asi i štvát 😅

hehe, oříšek: jak byste oslovili někoho, kdo je mudr. ....... CSc.? Asi by mělo být tím nejvyšším, ale říkat někomu paní kandidátko věd mi přijde děsný 😀 😀

tanuki
28. zář 2009

Jojo, to je nejfér, když napíšou, že vypíšou.. to ale dělají jen na jednom předmětu 😠 U nás je taky termínů dost, ale jde o to kdy...

To chápu, člověk něco psychicky překoná, už je natěšený a teď zas... oboje má svá velká + i - 🙂

Já jdu zítra poprvé do školy a hned na 7mou 😖 doufám, že V zvládne hlídání- hlídá kamarád, se kterým jsme byli na víkendu, tak snad to bude OK ☹ ale strach mám..

janeyzelvicka
29. zář 2009

Tanuki, tak co, jak hlídání? U nás taky chvíli ráno hlídala kámoška, teď by už chlap měl být asi doma zpátky. Já jsem zas ve škole, ve vlaku byly mraky lidí, trochu jsem spala, ale asi nějak divně, protože si připadám taková jakoby zalomená 😀

tanuki
29. zář 2009

já jsem úplně KO- do půlnoci a od 6ti jsem uklízela.. 😉
Hlídání bída, tak jsem zalomila přednášky. Volala máma a dokonce se šla vyplakat k nám na postel..

k.ate
29. zář 2009

Ahojky, tak manža má za sebou dvě hodinky hlídání malýho dneska ráno, naštěstí to malej prospal... 😀 jinak jsme byli u doktorky, malej má 4100g a měří 55 cm, doktorka říkala, že má krásnou hlavičku 😀 A mě "vynadala", že se mám šetřit a jíst vitamíny, že jsem šíleně zelená... 😕 😀

tanuki
29. zář 2009

jojo, i když se cítíš dobře, porod je záhul, snaž se co nejvíc odpočívat 🙂 tak to je bezva... Veru když byla malá, tak taky spala tak do 11ti 🙂

janeyzelvicka
29. zář 2009

jojo, spávaly ty naše miminka, spávaly pěkně 😀 😀 😀
kate, to je fakt, doporučuju gravimilk, dostaneš ho třeba v dm, stojí sice asi stovku krabice, ale já si ho udělala, fakt když jsem ráno nestíhala snídani ani nic, má to v sobě vitaminy, chutná to kakaově nebo vanilkově a je to hned hotové.

Tanuki, to je podle mě jen období 😉 myslím, že to veru přejde.

hest
30. zář 2009

ahoj dámy, tak jsme se včera vráili z kurzu budeme tři a bylo to úžasný..zato dneska v práci si šéfka ze mne udělala hromosvod, začla mi jít fest po krku..

janeyzelvicka
30. zář 2009

A copak všechno bylo obsahem kurzu?
Co se stalo v práci, že šéfka prudí?

k.ate
1. říj 2009

Holky, tak vyplnuju všechny papiry na sociálku a to je děs... 😀 Zlatě po nich nic nechtít 😀

tanuki
1. říj 2009

jeje, no mě to také čeká.. ☹

k.ate
1. říj 2009

tanuki - no my máme potvrzení o studiu, o příjmech za lonskej rok, žádost o rodičovskej příspěvek, přídavek na dítě, na porodný a ještě manža vystudoval, že bychom mohli mít nárok na sociální příplatek, tak ještě žádost o ten příplatek a prohlášení o příjmu k tomu soc. příplatku 😀 No a potvrzení o studiu a o přijmech všechno dvakrát, protože manža nemá trvalý bydliště tam, kde já 😀 A manža ještě musel oznamovat změnu, že se malej narodil, aby to u nich na sociálce věděli... A po mně ještě chtěj vyplněný papíry na mateřskou jakože prohlašuju, že na ni nemám nárok... Tak asi ještě budu mít lítání kvuli tomu, i když teda nechápu, proč to chtěj, když na ni nárok nemám 😀

k.ate
1. říj 2009

tak a ted si připadám jak ten chlápek z filmu "Na samotě u lesa", jak popisoval, co je šecko potřeba ke stavbě 😀

tanuki
1. říj 2009

ach jo, já se toho děsím - nevím, jak dopadneme - 2008 jsem měla brigádu, ale vlastně rodičák jen říjen až prosinec..🙂 přídavky na dítě a porodné se taky počítají do příjmů? Myslím, že porodné ne a přídavky jo? ubytovací ani prospěchové stipendium ne. A navíc ta práce kde jsem byla má teď audit, takže budou mít asi velkou radost, až je přijdu otravovat s touto "blbostí". U nás je 3krát vyšší ubytovací stipendium, když máš nárok na přídavky na dítě, takže se to opravdu vyplatí 😉 aneb naše rodina: dítě, dítě a dítě 😅
Prohlášení, že na ní nemáš nárok je dobrý 😀

k.ate
2. říj 2009

tanuki - já myslím, že žádný dávky se do příjmů nepočítaj, aspoň tak nám to řekli... 🙂 Sranda je, že když budem žádat o sociální příplatek, říkala ženská na ouřadě, že prej tam MUSÍME mít za to předchozí čtvrtletí nějakej příjem, že jako z čeho bychom žili... Ale přitom když si vezmu ty dávky, na který máme nárok a že můžem mít přece klidně něco na šetřený nebo nám skončilo stavebko atd... tak nevim, co tam psát, teda já výživný od táty, ale třeba manžel... 😀 Jinak já na ubytovací stípko nárok nemám ☹ To jen manža, protože já mám trvalý bydliště tady v Brně... 😀

Jinak manža si jel pro potvrzení z brigády, co měl loni a tam na něj koukali jak na blbce, proč to po nich chce, že to nikdo po nich nikdy nechtěl, že dělal jen na dohodu o provedení práce a to že se tam psát vůbec nemusí a tak... Nevíte někdo jak to ve skutečnosti je? (Pokud pominu fakt, že pokud by to fakt potřeba nebylo, nestihla jsem včera jedny cvika úplně zbytečně 😀 )

janulev
2. říj 2009

Ahojky holky, všimla jsem si ,že je tu založená diskuze o studiu...
Chtěla jsem se zeptat, jak to zvládáte? Se skoro manželem čekáme miminko v lednu, já se budu hlásit v únoru na VŠ a přítel studuje VŠ při práci...

crawler
2. říj 2009

janulev: my čekáme s manžou v dubnu....ale na vš už jsem a přítel letos akorát skončil Ing., ale ještě nenašel práci (všude chtějí blbou praxi, ale kde ji má vzít?)...no nějak to jít musí...chce to oběhat si sociálku - je to sice hodně papírování, ale každá koruna dobrá...když má tvůj přítel příjem a ty budeš mít rodičák, tak to zvládnete levou zadní 😉

janeyzelvicka
2. říj 2009

kate, hehe, zrekapitulovala jsi mi všecko, co jsem minulý rok taky oběhávala, ted už jsem to jen všecko proškrtala a hajdy na úřad 😀

Abych se přiznala, nepřiznávám brigády 😀 respektive jsem psala do studentského časáku a příjem se odvíjel od délky článku, dostala jsem na měsíc 500 kachlí, stejně by to ty příjmy neovlivnilo (kdyby jo, tak ji přiznám), ani se mi to nedanilo... Takže jsem se s tím neštvala, abych ještě lítala po zaměstnavateli někde v Brně s potvrzeníma 😠
Švagrová je na pracáku a běda, jak přiznala, že ve volném čase dává jednou týdně hodinu němčiny, těch papírů, co musela vyplnit... A nejlepší bylo, jak jeden známý dojížděl na rekvalifikace či na co, ale nemohl si koupit měsíčník, protože každý den musel vykazovat jízdenku. Sice to vyšlo o dost dráž, ale měl každý den dvě jízdenky 😀 😀

Jinak vás nechci zklamat, ale obávám se, že rodičák se počítá do příjmů, když se testují přídavky, tudíž já jsem tam s papírem sice zaběhla, ale přídavky nám zruší, to už jsem si spočetla.
Sociální příplatek - Za příjem se považuje i přídavek na dítě a rodičovský příspěvek.
Příspěvek na bydlení - Za příjem se považují i přídavek na dítě a rodičovský příspěvek.
Jestli se počítají přídavky nevím, typla bych si, že ne, a porodné asi taky ne, to je prostě jednorázová dávka...

kate, do papírů napiš: manžel vybíral popelnice, z toho jsme žili 😀 😀

Janulev, gratulace k těhu 🙂 myslím, že můžu říct, že to tady všecky skvěle zvládáme - musíme se pochlubit 🙂 🙂 😅