Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

k.ate
13. bře 2010

renat - s přikrmama jsme na nějakou dobu přestali, protože (přiznám se bez mučení 😀) jsem si ještě chvilku chtěla užít "voňavýho" přebalování 😀 Ale od středy nebo úterka zas dáváme mrkvičku, teď už začínáme na ostro (však mrněti taky bude v pondělí půl roku 😀), včera jsem mu zkusila uvařit brambory, ale nějak se na to netvářil,asi to mělo moc velký kousky na něj, takže zase skončil s mrkví, dneska mu trochu brambor zamíchám do tý mrkve 😀 Každopádně mrkev baští jak nezavřenej, pořád otevřenou pusinua byl by schopnej sníst celou skleničku, ale manža mě už včera stopnul, aby malýho pak nebolelo večer bříško... No dneska mu dáme zas o kus víc... 😀 Ale je hrozně roztomilej, jak je oplácanej od té mrkve a pusinu otevřenou 😀
Skleničky od Hippu zbaštil pulku, z Rossmana měl včera tak cca třetinu, ale očividně by toho snědl rád víc 😀

tanuki
15. bře 2010

No já se teď na rodinné koleji pohybuju minimálně jednou týdně (hlídání Veru) a ti, co mají pro sebe obě dvě buňky, tak docela dobrý byteček za 6000- je k tomu ještě velká předsíň, kuchyň, koupelna 🙂 ale je to taková vtipná komunita, na chodbách x kočárku, x kočárků pro panenky a několik motorek. děti si tam spolu dost vyhrajou, jen ty maminky by aspoň občas uvítaly klid 😉 Až jsem si říkala, že by mi to nevadilo se tam přestěhovat..než tu platit ty peníze 😔 (muž by byl zásadně proti)

Chytá mě školní lenost, letos bych mohla dělat ještě i předposlední státnici, ale asi (snad) zvládnu zápočet, je to teoreticky každý den od 7mi do 14-15 😖 a SZK až příští rok 😅 takže od června snad budou prázniny 😵

crawler
16. bře 2010

Ahoj holky, tak se po delší době zase hlásím🙂

včera večer po dohodě s manžou jsem se rozhodla, že na SZZk půjdu až v září...Bakalářku bych měla jinak odevzdat za 14 dní a státnice by byly v květnu - ještě předtím normální zkouškové a já do toho termín porodu...původně jsem to chtěla mít za sebou, ale jsou to pro mě stresy a radši si chci užít miminka a to, že si to o 3 měsíce odložím není žádná katastrofa... 😅

jsem tady jediná studující těhule? 😕

janeyzelvicka
16. bře 2010

Ahoj 🙂
Tak jsem včera zahájila "práci" na mojí bakalářce, teda spíš jsem se byla domluvit s mým vedoucím...

hankazamecnikova
16. bře 2010

crawler: Ahoj, já jsem taky studující těhule 😉

Bakaláře už mám za sebou, "užívám si" v prváku na navazujícím magisterském... a taky bych se radši jen těšila na miminko, takže když se mi na nějakou přednášku nechce, tak se tam prostě nedokopu, často trávím dny doma jen ležením úplně vyflusnutá... termíny mám 30.6./2.7., takže hned po zkouškovém 😒

crawler
16. bře 2010

hanka: já mám TP 21.4. a zkouškové mi začíná na začátku května, takže šestinedělí bude záhul - proto jsem si odložila aspoň ty státnice 🙂) Já taky nejezdím na všechny přednášky, ale dnes večer zrovna musím - jsou povinné (ano u nás jsou někdy povinné i přednášky 😠 ) - pojedu před pátou a vrátím se až před devátou večer - asi tam chcípnu, páč mi už otékají nohy, špatně se mi dýchá...no prostě děs...:-/

janey: a kdy máš bakuli odevzdat? já 30.6., když chci jít ke státnicím v září...ale už ji mám defakto hotovou, ale je co vylepšovat, tak ji aspoň do června vyšperkuju 🙂

hankazamecnikova
16. bře 2010

crawler: i u nás máme některé přednášky povinné, dost šok, ale prostě na ně teda pravidelně chodím a doufám, že víc komplikací už nebude... mně teda naštěstí šestinedělí vychází na prázdniny a ne na zkouškové, uf! Ale i tak se moc netěším na to, jak se budu s obřím břichem vláčet na zkoušky...

crawler
16. bře 2010

hanka: no já právě už obří břicho mám, nohy mi začaly natékat ze dne na den...do té doby jsem byla absolutně bez obtží a proto jsem i věřila, že všechno vč. státnic zvládnu, pak bum a já jsem někdy ráda, že lezu... 😝
a co studuješ? musíš dojíždět? Já jo...na uni to mám 30min.vlakem+30min.pěšky...jak o tom tak mluvím, tak se mi tuplem nechce :_DDD

blka
16. bře 2010

Crawler, to natíkání nezávidím 😒 . Mně taky nohy otíkaly, ale to bylo vedro. Ráno v pohodě a jak jsem dýl seděla, tak už jsem to cítila.
A nemůže tě někdo vozit autem? Mně mamča už potom vlakem pouštět nechtěla, takže mě vozili 😅 . Teda když jsem tam jela v nějakou dobu, kdy byli v práci, tak jsem musela podávat hlášení 😀 a mamča si furt chtěla brát dovolenou, že mě odveze, abych nemusela vlakem. Furt se bála, že mi praskne ve vlaku voda a co budu dělat 😅

crawler
16. bře 2010

blka: no...teoreticky by to šlo...ale je tu několik ale - vláčkem je to o hodně levnější (student.sleva) a my šetříme každou korunu a za 2. manža je autem v práci a nemůžu spoléhat, že přijede včas... a kdyby mě vozil, tak nemůžu chtít, aby tam na mě několik hodin čekal - to by byla velká ztráta času a tím pádem by mě tam odvezl, jel domů a pak zase pro mě a zase domů, což jsou 4 cesta, Pardubice ucpané, takže velká spotřeba - no vláčkem nás to vyjde podstatně levněji...Když to nebudu zvládat, tak poprosím profesorku, aby mi dovolila vyšší absenci a na to konto bych třeba napsala nějakou práci nebo tak něco...i když na to nemusí přistoupit, ale mohla by :_)

na to otíkání mi zabírá jediná věc - nohy nahoře, jinak je mám hned jako konve ...:-/ ale v létě jsi to musela mít mnohem náročnější - já jsem ráda, že mi poslední trim. vyšel na zimu...😉

blka
16. bře 2010

Crawler, to je jasné, že vlakem to je levnější 😉

Nebylo to až tak hrozné, že by mi třeba nebyly vidět kotníky nebo tak něco, ale příjemné to nebylo. Ještě že jsem si sundala prstýnky včas 😀

brumdinka
16. bře 2010

tak po dlouhý době sem nakoukla sem co u vás novýho 🙂

craw - koukám, že se ti to blíží a máš už jen chvilku do startu.

jinak já v těhotenství taky jezdila do školy, skoro vždy vlakem nebo autobusem, dokonce sem byla na zkoušce
2 dny před porodem 🙂 to mě Jirka nechtěl pustit, tak mu říkám hele stejně by mě vezli do Chebu (nejbližší porodnice od nás je tam) a do školy sem taky jezdila tam, tak to budu mít aspon blíž kdyby něco (nemocnice asi 2 ulice od školy 😀), tak pak mě pustil 🙂 - dle některých spolustudentů mi prej tu zkoušku dala jen když mě viděla 😀 až si z toho kluci dělali srandu, že prej potřebujou bejt taky těhotný, aby zkoušku dali 😀 😀 😀

k.ate
16. bře 2010

tanuki - tak obě dvě buňky za 6000 bychom brali, ale my platili přes 6000 za ani ne 30m čtverečních (asi 26?)... Což nám přišlo docela dost... 😀 Tady to je jen o 2000 dražší a nedá se to srovnat... Ale je to jen díky tomu, že je to přes známý, normálně bychom platili o dost víc no...

Jinak u nás škola zajímavá, dneska jsme měli prezentovat projekt, naštěstí klučina, se kterým jsme ten projekt dělali je šikula, tak máme plnej počet, manža takový štěstí na spoluprojektovníka neměl a ještě jak byl do toho nemocnej, tak dostali jen půlku bodů, ale dobře, že aspoň tak....

janeyzelvicka
16. bře 2010

crawler, my máme povinnou přípravu dva semestry, takže odevzdání je někdy koncem roku, státnice v lednu.

Těhotná ve vlaku nic moc... já to mám přes dvě hodiny a pamatuju si, jak jsem jezdila... 😖 naštěstí ne často, ale bývalo mi děsně. Nikdy jsem v těhu nezvracela, ale bývalo mi hrozně na omdlení (prý to znamená chlapečka, tak nic 😝 😝 ). No a zatuchlé kupé... Někdy jsem fakt myslela, že tam sebou švihnu. No a učebny to samé, maso 🙄 🙄 craw, tak snad to do porodu v klidu vydržíš a případně se domluvíš..

rampepurda11
16. bře 2010

Ahojky devcata🙂
dekuju moc za podporu...

Kate: Mas pravdu, my ted snazeni uplne prestali resit. Rekli jsme si, ze po svatbe se objedname do CAR a kdyby se nahodou zadarilo samo, bylo by to super prekvapeni 😉 Prestala jsem merit teplotu, neresim plodny dny... Prvni tyden byl divnej, porad se mi chtelo brecet, ale ted jsem klidnejsi, kdyz nic necekam. A tesim se do CAR, ikdyz to bude asi velka zkouska nervu...

Jinak svatbu porad nevime jiste kde... Hluboka by se nam libila, ale asi spis vyhraje nejaka levnejsi varianta🙂 Taky jsem si vzdycky predstavovala, ze na svatbe budu mit celou rodinu, kamarady... Ale ted je situace jina... Vsechny nejblizsi bych tam mit nemohla, tak mi prijde lepsi, tam nemit nikoho, nez svatebni den probrecet...

Koukam do vasich albicek a kocham se🙂 Kdyz budete mit chut, dejte tam nejaky novy fotecky, at mam co okukovat🙂 Pa pa

hankazamecnikova
16. bře 2010

crawler: to otíkání mě beztak taky čeká příšerný, bude léto a jestli bude vedro, tak už to vidím.

do školy dojíždím tak celkem půl hodiny tam a půl zpátky, plus ty prodlevy, kdy musím jet busem v 8.00, abych stihla přednášku 9.45, protože dalším busem co jede 9.15 bych to už nestihla. ale aspoň se ještě před přednáškou můžu trochu připravit, no...

studuju čínštinu a ukrajinštinu 😀

crawler
17. bře 2010

hanka: tý jo super obor a zajímavá kombinace, i když mám pocit, že jen čínština sama o sobě musí být dost náročná, tak ještě takhle dvojobor - no smekám! 🙂 Jinak já mám samozřejmě taky prodlevy -např. včera školu mám od 18.00 do 19.30 - vlak mi jede v 19.51, takže musím odcházet dřív, páč mě cesta pěšky trvá dobrou půlhodinu - kdybych nešla dřív, tak další vlak by mi jel až v 20.45 a domů bych přišla až po půl desáté, což už je dávno čas dadání - kor teď ke konci těhu...:-/

jinak - dnes jsem napsala email oné profesorce, zda se můžu stavit se s ní domluvit, aby mi nehlídala absence...Dozvěděla jsem se, že je taky těhotná, tak snad bude mít pochopení - i když je teprve podle malinkého bříška max.ve 4.měsíci...no uvidíme, jak se na to bude tvářit, ale jestli na to nepřistoupí, tak nebudu moct splnit předmět a tím pádem nebudu moct jít ke státnicím ...:-/

jo a rampepurda - stres je prevít a cílené snažení bývá často bez úspěchu - nejlepší je milovat se, když po sobě oba toužíte a na ostatní se vyprdnout a je mnohem vyšší pravděpodobnost, že CAR ani nebudete potřebovat 😉

blka
17. bře 2010

Rampe, tak to je asi opravdu lepší takhle, když tam nemůžete mít všechny 😉 . A co třeba nějaký menší zámeček nebo zřícenina v okolí? Dneska oddají podle mě všude 😉

Hani, o prodlevách mi něco mluv 😝 . Do Přerova jsem musela vyjíždět min. 2 hodiny před začínající výukou, protože cesta do Olomouce - přejezd na nádraží - čekat na vlak (v lepším případě jel třeba za 5 minut, tak jsem se zase modlila, aby jsme neměli žádný zpoždění a v pohodě jsem stihla tramvaj) - cesta vlakem - a přejít do školy.

janeyzelvicka
17. bře 2010

jojo, vlaky 😀 😀 miluju české dráhy. Od tohoto semestru se snažím jezdit co nejvíc se student agency, už mi nějak docházela trpělivost 😀 😀

hanka, s otíkáním si starosti nedělej, třeba tě to vůbec nepotká 😉 🙂

crawler
17. bře 2010

to je pravda...já třeba počítala s vylezlým pupíkem, čárkou od pupíku dolů, se striema a s tím, že nebudu moct spát na zádech - všechno se teda ještě může dostavit, ale zatím ne...a otékání máme v rodině - mamka říkala, že druhý den po porodu svoje nohy ani nepoznala, jak byly hubený 😀 a sestra chodila celý 9. měsíc jen v pantoflích, páč do jiných bot se nevešla -a to byl už říjen, takže na pantofle už docela zima, ale co měla dělat, že?🙂

janeyzelvicka
17. bře 2010

Jj... to co jsem čekala, se nedostavilo, co jsem nečekala, přišlo 😀 😀

hankazamecnikova
20. bře 2010

blka: Dojíždění do Přerova bych asi nedala. Mně stačí, když tam jedeme o víkendu na návštěvu k manželovým rodičům. Troje přesedání je hrůza. To mám ještě super, že na UPOL je to jen přesednutí na tramvaj a je to 🙂

Holky, mně se tak nechce se učit. Mám pocit, že to tenhle týden už nedám... a to mám teď ve čtvrtek první zkoušku, která je vlastně ještě ze zimního semestru ještě ☹

hest
21. bře 2010

Ahoj děvčata, jsem tu zase po chvilce na skok-) Mám do příštího pátku prodloužené zkouškové a chybí mi ještě jedna semestrálka..a zbytek nechám na příští rok-) Bo s tím nespáním nefunguju..letní semestr hodlám přerušit, na podzim navázat na zbytek předmětů co mi chybí a mezitím snad začnu psát bakalářku..nestííhááám a nemámsílu.
JInak v těhu jsem jezdila Praha Brno vlakem a ke konci jsme pak už taky byla na umření z toho sezení-) jak mi otékaly nohy. A v lednu o zkouškovém mě už matka zakazovala jezdit, CO KDYBY mi praskla voda..no nakonec jsem přenášela a zabila celé zkouškové čekáním a rozením a tak-) tak ještě že i vyšli vstříc, jinak bych byla pěkně v háji-) Měla bych jet ještě teď v pátek do Brna na dva předměty, ale obávám se, že to nedám...jak se dokopáváte k aktivitě? Já blbě...

blka
22. bře 2010

Hest, já se k aktivitě taky nemůžu moc dokopat. Su pořád unavená. Jak večer Mareček usne, tak si řeknu, chvilku si sednu na koníka, ať se odreaguju a pak začnu psát diplomku a nakonec to nějak rychle uteče a už je skoro 10 a já jdu spát 😔

To je fajn, že ti vyšli vstříc 😉

janeyzelvicka
22. bře 2010

Hest, tak fajn, že se to tak vyřešilo...

Jak se dokopávám k aktivitě... někdy těžko, někdy to jde. Asi je to tím, že mě naštěstí dost baví to, co studuju, takže pokud musím psát články o věcech, které si sama vyberu, tak je to i docela zábavné a mám do toho chuť... Ale pokud jsem měla číst elaborát o několika desítkách stran v angličitně, o věci, která mě vůbec nezajímala, tak to šlo dost těžko.... to jsem to nechala na poslední chvíli a říkala si, že musím, protože nechcu, aby mě odsud vyhodili.

kukuca
23. bře 2010

Ahojky,zdravím 🙂 S dokopáváním je to bída u mě teďka aktuální, hlavně němčinu flákám.Přenášky povinný nejsou,nebaví mě atak tam nechodím.Jsem zvědavá kdo za mě dá tu zkooušku v květnu.
Tak siesta skončila,Filípek už se vrtí.Užívejte jara 🙂 Je to paráda,úplně mě to sluníčko nabíjí energií 🙂

nikollita
24. bře 2010

Ahoj holky, asi se k vám přidám 🙂 jsem ve třetím ročníku na VŠ, denní studium, měla bych promovat v roce 2012 a právě mi gynekolog oznámil, že "pro své dobro" bych měla co nejdříve otěhotnět, zítra by už prý mohlo být pozdě....vy tady všechny studujete denně? Nějak si to nedovedu představit 😅

crawler
24. bře 2010

ahoj niko🙂 vítej...! taky jsem ve 3. na vš na denním a termínek mám za 4 týdny 😀 a ty máš nějaký zdravotní problémy nebo jak?

nikollita
24. bře 2010

No opakované záněty...hlavně mykozy, za poslední 2 roky se to dá počítat jako desítky...teď právě je podezřelý klid už skoro 3 měsíce....ale doktor říkal, že se to může kdykoli vrátit a právě že teď by bylo ideální těhotenství, jednak proto, že to má pozitivní vliv a taky s ohledem na sliznice....
Těhotenství to prý zahání i kdyby se to chtělo vrátit...

janeyzelvicka
24. bře 2010

kukuca, mě taky 😵 jinak jaro až tak ráda nemám (roztaje sníh a jdou vidět jen odpadky a psí ho.... 😠 - njn, městské dítě), ale to sluníčko je super 🙂 🙂

nikollita, ahoj 🙂 copak studuješ? 🙂
Já jsem taky na denním, a i vzhledem k vzdálenosti (Bydliště ostrava, škola brno) jsem si trochu upravila rozvrh, u nás to jde, když byla Kris úplně malá, měla jsem jen nepovinné přednášky a ve škole prakticky nebyla, no a pak jsem začala jezdit jednou týdně. Takže záleží na vstřícnosti školy, taky na hlídání a tak.