Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

sussanah
7. črc 2010

@butt dobre vedet 😉 Juu Hanka uz asi fakt rodi, kdyz tady ani nenakoukne 🙂

blka
7. črc 2010

Holky, děkuju 🙂
Ještě si jdu zopakovat obhajobu a pak nachystat věci pro sebe, pro Marečka a manžela na zítra.

Tý jo, Hanka asi už fakt rodí 🙂 . Tak ať to má holka rychle za sebou a u sebe zdravého a krásného Vašíčka 🙂

Tak pa pa a zítra se ozvu 😉

sussanah
7. črc 2010

@blka budu na tebe zitra myslet, at to dobre dopadne 🙂
nojo, je to jasne, Vasek uz je bud na ceste nebo uz testuje novou maminku Hanku 🙂

butt
8. črc 2010

@blka tak ja jsem zvedava na info!!!

blka
8. črc 2010

Ahoj holky, tak jsme konečně doma a MÁM TO 😀 😎 . Byly to stresy, jak sviňa, ale dobrý. Hodně nám ryli do diplomek, ale dali to všem. Celkový hodnocení mám B 🙂

Tý jo, Hanka fakt už má Vašíka asi u sebe 😵

butt
8. črc 2010

@blka gratuluju!!a jeste takova krasna znamka!!fakt super!

blka
8. črc 2010

@butt Moc děkuju 🙂

hankazamecnikova
8. črc 2010

@blka Jéééé, moc gratulujuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😉

Já na tom tak dobře nejsem, nerodila jsem, jen nám nešel internet! Nechcete na mě některá číslo na mobil, abych dala pak vědět? Byli jsme včera na kontrole a prej to na porod nevypadá a v pondělí mám přijít znova, tentokrát už i s kufrem a asi už mi budou porod vyvolávat. Tak buď vyleze do té doby sám, nebo takhle, no... achjo.

blka
8. črc 2010

@hankazamecnikova Děkuju 🙂
Mně to dochází až teď, jak mi všichni gratulujou 😉
Jé, a my se tak těšily, že už bude Vašík ☹ . Tak snad do pondělí "dostane rozum" a vyleze sám. Jinak mu pomůžou a vyleze, ať bude chtít nebo ne 😀 . Ale neboj, bude to v pohodě 😉
Číslo napíšu do IP 😉

hankazamecnikova
8. črc 2010

@blka Díky moc, rovnou jsem ti poslala sms z mého čísla 😉

Říkám si, že to pondělí by mělo aspoň tu výhodu, že bych už věděla, že to zrovna teď přijde, měla bych tam kufr, manžela a personál by se na mě nemohl tvářit stylem: "Tak vy si myslíte, že už rodíte?", protože by mi to sami vyvolali 🙂 Ale slyšela jsem už spousty řečí, jak jsou vyvolávané porody komplikované a tak... i když to přece můžou být i ty přirozený, že jo? A další spousta lidí mi tvrdí, že je to stejný, ne-li lepší, že oni tak porodili do tři hodin. No, nechám to na doktorech a Vašíkovi, však mě to jen bude strašně bolet a roztrhá mi to zadek, že 🙂

blka
8. črc 2010

@hankazamecnikova To máš pravdu s tím personálem 😉 . Já jsem taky porodila za 3,5 hodiny z toho jsem 1/2 hodiny tlačila. Takže jestli budeš šikovnější na tlačení, tak to můžeš mít ještě rychlejší 😉

tanuki
8. črc 2010

@blka velikáááánksá gratulace 🙂

@hankazamecnikova do pondělí ještě času dost 🙂 tak uvidíme jak to nakonec dopadne 😉

tanuki
8. črc 2010

já mám před sebou sice jen malou zkoušku, ale blbou látku a velmi bych jí potřebovala udělat, tak je mi z toho už taky celkem blbě 😝 a poslední dny jsem s dítětem jen večery (u nás jsou teda večery zatraceně dlouhé 😀) ale i tak.. 😔

butt
8. črc 2010

@hankazamecnikova zenska teda ☹ ja si rikala, ze uz jsi stastna mamina a vam jen nejel internet ☹ a vyvolavani se nedes, mela jsme taky zafixovano, ze to je des a hruza, ale uz jsem narazila na nekolik zenskych, kt mely i vyvolavanej porod v pohode a rychlej 😉 a jak rika tanuki, do pondeli casu dost a treba porodis bez vyvolavani 😉
ja jdu na kontrolu zitra, tak jsme zvedava, co se dozvim 🙂

@tanuki a kdy presne tu zkousku delas?

hankazamecnikova
8. črc 2010

@blka Kéž bych to taky měla tak rychle za sebou 🙂 Ale Vašík, to bude trochu jiná váhová kategorie než Mareček, tak nevím, jak rychle se ho podaří vytlačit 😅

@tanuki Mně zase zbyly dvě zkoušky, nejsou ani moc těžké, je to jen o poslání překladů/přepisů a o tom, jestli mi je schválí nebo ne... Ale já se do toho zase nemůžu vůbec dokopat. Už jen čekám na ten porod. Myslím, že to budu posílat na poslední chvíli 31.8. 😕 😵

hankazamecnikova
8. črc 2010

@butt Už jsem z toho byla chvíli i pěkně na prášky a pobrečela jsem si. Už jsou to prostě nervy, jestli teda už jooo nebo ještě nééé, tak teď mám naději aspoň na to pondělí a docela mě i lidi uklidnili, že to vyvolání nemusí být nutně horor... tak se opět začínám trochu i těšit... to bude akce století tohle.

tanuki
8. črc 2010

dělám jí zítra tak v 9☹ a v září bych potřebovala jít na tu odloženou státnici.. 😒

@hankazamecnikova já jsem ěmla jít na vyvolání taky v pondělí a Veru se narodila z pátka na sobotu 😉 a spolubydlící z pokoje začala rodit 30min před nástupem na vyvolání 😀 strach dělá hodně 😀 ale jak píše butt, taky teď už znám spoustu spokojených vyvolaných

butt
8. črc 2010

@hankazamecnikova myslim, ze tvym pocitum celkem rozumim a to jeste ani neprenasim..mam chvilky, kdy jen lezim v posteli a premlouvam malou, at vyleze, nebo rano vstanu a jsem stasne vytocena, ze jsem v noci nezacla rodit 😀 nechci videt, jak to bude se mnou vypadat za par dni..ale vis co je stejne zvlastni, ze ti zatka odesla pred takovou dobou a nic ☹

butt
8. črc 2010

@tanuki budu teda zitra drzet palce!urcite to zmaknes 😉

a to je teda taky fakt, ze znam strasne moc historek, jak zensky zacly spontane rodit chvilku pred planovanym vyvolanim 😀

blka
8. črc 2010

@tanuki Děkuju 🙂
Tobě budu zítra taky držet palce 🙂
@hankazamecnikova To sice bude Vašík jiná váhová kategorie, ale ty se do toho určitě opřeš víc, než já 😉 . Na kontrakci se musí zatlačit vždycky 3x a já jsem nebyla schopná na potřetí zatlačit, protože jsem myslela, že mě to celou roztrhá 🤐 . Tak jsem je furt neposlouchala 😅 , ale nakonec jsem poslechla 😀

Na čt2 je dokument o čtyřčatech.

sussanah
8. črc 2010

@blka gratulujuuuuu!!!! jsi jednicka 🙂 teda vlastne B, ale jednicka 😀
@hankazamecnikova Tyjo a my uz jsme te povazovali za hotovou maminu. A neboj, treba si to vasik rozmysli a do pondeli vyleze 😉 Anebo jeste muzes zkusit napoj z riconoveho oleje a merunek. Teorie je takova,ze te to trochu prozene a strevni pochody mimo jine zacnou i delozni kontrakce. Nevim, co je na tom pravdy, doporucuje se to az jako posledni alternativa pred vyvolavanim, jakoze neco jako prirozene vyvolavani. Jo a po prupovidkach typu "na porod to nevypada" uz taky par porodilo do par hodin. Jednu znam osobne, rodila po ranni kontrole, kdy ji rekla jeji soukroma PA, ze porod tak nejdriv za tyden. Do 12 hodin mela holcicku u sebe 😉
@tanuki zitra v 9 budeme drzet palce! 🙂

blka
9. črc 2010

@sussanah Děkuju moc 🙂

butt
9. črc 2010

tak hlasim, ze dnes monitor v poradku, otevrena na jeden prst, na porod to jeste nevypada a dalsi kontrola v utery 🙂

hest
9. črc 2010

jojo abych t potěšila s tí vyvolávání, týden jsem přenášela a v neděli jsem měla nstoupit na vyvolání a ze soboty na neděli jsem porodila-) malej věděl, co a jak-)) hlavně kdy-))

crawler
9. črc 2010

Ahoijky holky🙂

tak co studující těhulinky???ještě 2v1??? myslím na vás!!!

mě už čeká "jen" jedna zk a to v září, a pak hurá na přípravu ke státnicím...😨DD Problém je, že se mi na tu poslední zk nechce učit - radší bych trajdala venku...navíc tahle je nejsložitější (starověká indie) a je toho moc :-/ fujky☹

crawler
9. črc 2010

já jsem přenášela 11dní a 12den jsem měla nastoupit na vyvolání, ale 15 minut po půlnoci mi prskla voda a jelo se (no pomáhali jsme tomu s manžou a sportem)...nicméně - František ven chtěl, ale moje tělo ho pustit nechtělo, takže stejně sekce :-/

blka
9. črc 2010

@butt Super, že byl monitor v pořádku 🙂

@crawler Tý jo, František už má 2 měsíce 😕 ? To je šílený, jak to letí 😔

blka
9. črc 2010

@crawler Tebe čekají státnice příští rok?

hankazamecnikova
9. črc 2010

Holky, já jsem se teda včera zapisovala do STAGu na příští rok a jako magor jsem si zapsala všechny předměty, oboje státnice i obhajobu diplomky už tenhle rok... Nevím, jak to zvládnu, říkám si, že přinejhorším si to zapíšu další rok znova, prodlužovat ještě můžu, tak co. 😀

Jinak se mi zdálo dost divné, že mě teď ve středu objednali až na pondělí, když přece už přenáším týden a to se má přece chodit každé dva dny, ne? A tohle by bylo 5/6 dní bez kontroly? Jsem z toho už nervozní a nebudu se doma celou dobu klepat, s mamkou jsme se vyhecovaly a půjdeme na kontrolu i bez objednání ještě dneska v jednu...

hankazamecnikova
9. črc 2010

Holky, já jsem se teda včera zapisovala do STAGu na příští rok a jako magor jsem si zapsala všechny předměty, oboje státnice i obhajobu diplomky už tenhle rok... Nevím, jak to zvládnu, říkám si, že přinejhorším si to zapíšu další rok znova, prodlužovat ještě můžu, tak co. 😀

Jinak se mi zdálo dost divné, že mě teď ve středu objednali až na pondělí, když přece už přenáším týden a to se má přece chodit každé dva dny, ne? A tohle by bylo 5/6 dní bez kontroly? Jsem z toho už nervozní a nebudu se doma celou dobu klepat, s mamkou jsme se vyhecovaly a půjdeme na kontrolu i bez objednání ještě dneska v jednu...

butt
9. črc 2010

@crawler zdravim te, tady jsme se porad mijely, ale ja te "spehovala" uz na bereme se 😀 taky te bezmezne obdivuju, ze ses vrhla na zkousky hned po porodu 😉

@hankazamecnikova ja si myslim, zes udelala dobre, ze sis to zapsala..treba to zvladnes a kdyz to nepujde, tak proste prodlouzis.fakt bych se toho nedesila predem 😉 a jsem zvedava, jak uspejes s kontrolou 😉