Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hankazamecnikova
31. črc 2010

@tanuki Skoro každá? Fakt? Tak to jsem hned klidnější... když to zvládly ostatní, tak já taky musím. Tvaroh jsem dala včera večer a vytáhl mi z toho horkost. Teď už teplotu nemám, mám ho dávat dál?
Brňaček je tu asi dost, ale z Olomouce taky, ne?
@adelka89 A za jak dlouho jsi to rozmasírovala? Já to ve sprše masíruju od včerejší noci, už se to zmenšilo, ale pořád to tam je... Tak nevím, jestli víc přitlačit nebo co s tím.

adelka89
31. črc 2010

@hankazamecnikova a odstrikavas? ja jsem odstrikavala ve sprse, jinak me to silene bolelo a odsavacka nepomahala.Mela jsem to prso tvrde jak kamen, maly se ani prisat nemohl. Tak jsem to fakt silou masirovala a prchovala fakt hodne teplou vodou.

adelka89
31. črc 2010

* sprchovala 😀

hankazamecnikova
31. črc 2010

@adelka89 Odstříkávám, právě ve sprše pod horkou vodou jak to masíruju, tak pak odstříkám vždycky a zase masíruju. a pak po kojení. Ale to už většinou ani nic nevyteče... vždycky už se to zdá menší ale pak jak se to prso znova naleje, tak se to zvětší.

butt
31. črc 2010

@hankazamecnikova no ono s tim mlikem jsou jako dve veci, precitlivelost na mlecnou bilkovinu, kt je i v jogurtech a zakysanych vecech a pak intolerance laktozy, kt je jen v mliku...no a s tema prdama psali, ze vynechat vsechny vyrobky z kravskyho mlika...ale ja tomu fakt nerozumim, posilam dal, jak jsem precetla...
a super, ze jste uz prisli na zpusob, jak na nej 😉 u nas byla ta minula noc nejakej vykyv a zas mam ehodnou holcicku 😀 s tim prsem se drz!a preju, at se to nezhorsi, naopka co nejdriv zlepsi!

@k.ate jeste bych chvilku asi potrebovala, ale treba nebude nutny cekat cely sestinedeli, treba az mal ebude mesic..ale to se tezko rika dopredu..ale smaozrjeme se muzete vyrazit driv i beze me 😉

jinak mala si vcera udelala pauzu od jidla osm hodin!takze i me se nalily prsa a mliko z nich odtikalo, ze vlozky nestihaly 😀

tanuki
31. črc 2010

@hankazamecnikova Tak to je dobré, když už jsi bez teplot, jestli to teda neni tim paralenem 😅

Já myslim, že je jen intolerance laktózy, která je ve všem z mlíka a projevuje se po požití srajdou nebo zahleněním nosních dutin.

adelka89
31. črc 2010

@hankazamecnikova drzim pesti at to brzo prejde, snad se zanet nerozjede

crawler
31. črc 2010

přidávám se do klubu tvrdých prsou🙂 v noci jsem malému dávala lahvičku, aby to odsejpalo a já se vyspala - ještě totiž mlíka nemám tolik a musela bych krmit každou hodnu a byla bych totál ko, tak jsem mu dala prsa až ve 4 ráno a to už jsem měla pocit, že tam mám golfový míčky uvnitř - nicméně on je krásně vysosal a ještě si pak 2 hodinky pospal 🙂

@adelka89 copak studuješ? promin možná jsi to tu psala, ale já jsem delší dobu sem nechodila, tak jsem mimo🙂

holky já bych strašně ráda na tu PA...ale je tam hodně praxe...myslíte, že by to šlo skloubit? pokud by mě přijali, tak bych začala chodit do školy, když bude malému rok a půl a první praxi bych měla, když mu budou cca 2 roky...šlo by to? samozřejmě není ani jisté, že mě vezmou, ale čistě hypoteticky...?jinak ted v září bdu dělat ještě tu jednu zkoušku a pak v lednu státnice...máte taky některá státnice na obzoru??? že bysme se doháněly navzájem k učení🙂)?

butt
31. črc 2010

@crawler a co studujes ted?mi zto taky nejak unikol/zapomnela jsem 🙂 ja mam kamosku, co ted dostudovala na PA a byla z toho strasne nadsena, fakt ale je, ze praxe tam je hooooodne..jetsli se to da zvladnout s malym ditete, nedokazu ale posoudit...

crawler
31. črc 2010

@butt sociální antropologii 😀 baví mě to, ale uplatnění bude jaksi nulové😝 a ty školu děláš, že? když chodíš sem na diskuzi🙂 taky mi to asi uniklo - sorryyy 😀

butt
31. črc 2010

@crawler jo tos mi myslim psala 🙂 tak taky muzes byt doma, rodit deti a starat se o manzela a uplatneni neresit 😀 ja studuju prava. mam tri roky, tak jeste doklepat dva 🙂

crawler
31. črc 2010

@butt hihi...no rodit bych mohla, pokud i druhý neskončím císařem 🤐 to by pak bylo druhý , max.třetí a šlus 😔 ale i tak bych se ráda realizovala i nějak jinak než "jen" jako mamina🙂 práva na muni? a jakým stylem plánuješ ty poslední dva roky? jde to dálkově?

zatím pápá, my jdeme koupat🙂

blka
31. črc 2010

@hankazamecnikova Super, že jste přišli, jak je Vašíčkovi dobře 😉
S tím zatvrdlým prsem, to mě mrzí. Mě zatvrdlo v Marečkových 5 měsících a to během 3 dnů tak, že jsem se dopracovala k antibiotikám (naštěstí jsem neměla horečky). Ale vůbec to nešlo odstříkat, měla jsem zatvrdlé 3/4 prsa, hrůza. Nepomáhalo nic, odstříkat nešlo (vyšly tak 3 kapky), sprcha nepomohla, po tvarohu mi to přišlo snad ještě horší 😅 .

butt
31. črc 2010

@crawler chapu, taky nechci byt "jenom" mama 🙂 jj prava na masarne 🙂 a dalkove to nejde, teoreticky by mi mohli dat individual, ale ten ja nechci 😀 takze dite budu odkladat a do skoly normalane chodit..na dalsi semestr uz mam rozvrh, je to jen jedno dopoledne a pak dvakrat hodka a pul vecer, takze se to podle me da 🙂

ty jo ty zavtdly prsa jsou asi fakt radost 😖

tanuki
1. srp 2010

@crawler a hlídání bys měla? Jak to poneseš psychicky je pak druhá stránka věci, hodně maminek od roka mimi pracuje na půl úvazku 😉 Takže odloučení zvládají, naopak si strašně přály se vrátit do práce 😉 Můj ideál to je taky, endovedu si představit, že bych díět viděla 5dní v týdnu jen večer 😢 Chci pracovat 3dny v týdnu 😅 maximálně 😀

adelka89
1. srp 2010

@crawler specialni pedagogiku ted zacinam. Minuly rok jsem studovala socialni ale ta se mne nejak nedotkla,tak jsem si podala prihlasku sem a jsem fakt moc rada, mam zdravotnicke lyceum,takze tohle je trosku bliz memu vystudovanemu oboru 🙂

hankazamecnikova
1. srp 2010

@blka Jojo, byla jsem tu na diskuzi Zánět prsu a narazila tam na tvé příspěvky, tak jsem si říkala, že to snad fakt postihlo všechny už... Mně snad ten tvaroh i pomohl, nevím. A masírovala jsem to pod horkou sprchou, že mě to prso teď úplně bolí. Jenže se to zmenšilo jen trochu a dál to tam je. Malej to nevypil... tak nevím, jestli nejet radši na gyndu, když jsem měla tu horečku a zimnici, i když teď už to nemám, ale jestli to je fakt zánět, tak abych ho nepřechodila ☹

tanuki
1. srp 2010

@hankazamecnikova Odrazovat Tě nechci, ale já měla horečku se zimnicí taky, když už jí nemáš, tak si myslim, že to zánět nebude. A gynekologové se v tom moc nevyznají, přehazují si to mezi sebou jak horkou bramboru, teda spíš Černého Petra..Teď hlavně dostat pryč tu zátku, zkus zapojit manžela 😉
Jj, kdyby to nebylo nechutné, tak každá šestinedělka by potřebovala občas nechat vycucnout nějakým batoletem 😀

hankazamecnikova
1. srp 2010

@tanuki Manžel se na to moc netváří... teda spíš se tváří, že vůbec nechápe, o čem mluvím. A možná to chápe a dělá, že nechápe. Teď sem znova volala PA a prý jestli to mám nahoře červené - a to já mám, i když se to zlepšuje - tak mám radši zajet na tu gyndu. Teplota prý může ještě vystřelit pěkně nahoru. Leda by se ta zátka zmenšovala, zarudnutí šlo pryč a přestalo to bolet... Jsem myslela, že tomu doktoři budou rozumět, nestraš, že mi napíše ATB, aby se mě zbavil, protože to nepozná, i když to třeba fakt nemám, nebo něco takovýho ☹

blka
1. srp 2010

@hankazamecnikova Já jsem teda zapojila i manžela 😀 , ale on to neumí 😀 , takže jsem měla smůlu.
Já jsem natrefila na dobrou dr. a myslím, že tomu rozuměla. Každopádně jsem ATB dostala, ale já jsem to fakt nemohla rozmasírovat, vůbec mi to nešlo a tvrdlo prso čím dál víc a Mareček mi v noci plakal hlady 😔

blka
1. srp 2010

Jsem to nedokončila 😅 , takže jsem za ta ATB byla ráda, protože do druhého dne to bylo o hodně lepší. Možná su slabá a měkká,ale prostě přes tu bolest mi to vymáčknout nešlo. Když jsem pak šla za svým gyndařem (kdy mi to zatvrdlo podruhé, ale naštěstí už ne tak moc), tak ten mi radil to rozmasírovat, ale prostě to mi nešlo.

hankazamecnikova
1. srp 2010

@blka Takže tvůj gyndař ti poradil to jen masírovat, jo? Já to masíruju a zmenšuje se to jen hodně pomalu, ale možná su taky slabá... Jenže nevím kam jinam než na gyndu.

blka
1. srp 2010

@hankazamecnikova Jo, můj gyndař jo, ale ta ATB jsem dostala v nemocnici na gykekologické ambulanci, protože můj dr. ordinuje jen v pondělí a ve čtvrtek. Ale já jsem zase neměla horečky a podruhé, když jsem byla u něho, tak jsem to neměla tak hrozné.

tanuki
1. srp 2010

@hankazamecnikova no, je to o nervech, co vydržíš 😔 Pro doktora je nejsnazší Ti napsat atb, to zabere.. Když Ti poradí jen masírovat, tak riskuje, že kdyby byla nějaká komplikace, tak to pak bude na něj.. Já měla 39°se zimnicí jeden večer+noc, pak už se to lepšilo. A máš to jen růžové nebo fakt rudé?

blka
1. srp 2010

@tanuki Ono taky poradit masírovat je jednoduché, ale mohl mi poradit nebo ukázat jak. Já su tele a mě takový otázky napadnou vždycky až doma 😠

lakshmi
1. srp 2010

Na atb pozor, taky jsem měla zatvrdlý prso a zánět, dostala jsem penoš a lituju, že jsem ho brala, malýmu pak to mlíko nechutnalo a taky jsem ho měla míň a musela jsem dokrmovat.

butt - pokud bych chtěla, můžeme udělat minikurz vázání šátku, jsme zkušení šátkaři 😉

lakshmi
1. srp 2010

promiň, pokud bys chtěla, už jsem vyblblá

k.ate
1. srp 2010

lakshmi - já měla penoš taky, ale řídila jsem se radou kámošky a kojila jsem nejdřív x hodin po tom, co jsem si ho vzala (3 nebo 4?), aby ho tam bylo relativně málo... Takže jsem kojila vždycky těsně před tím, než jsem ho brala a pak těch x hodin po něm a malej s tím problémy neměl 🙂 Doktorka mi nic takovýho neřekla ,ale řešial jsem to s kámoškou doktorkou a ta mi poradila tohle a zvládli jsme to bez problému, ale je fakt, že malej už byl starší a když bylo nejhůř, dali jsme mu přesnídávku 🙂

blka
1. srp 2010

Já jsem neměla penicilin, ale cosi jiného a Marečkovi to nevadilo. I když jsem měla jakási antibiotika na zánět v krku (nebo co to bylo), tak mu to nevadilo 😅

hankazamecnikova
1. srp 2010

@tanuki Tak zarudlé to není, jen tak jemně do červena... no, růžová to asi není, ale rudá teda rozhodně ne. Je to nekonečnej kolotoč, horká sprcha, masírovat, kojit, obkládat. A průser je, že malej má teď 3.týden a přišel na něj ten spurt nebo jak se tomu říká, pořád chce pít a moc se vzteká, když není... dám ho asi na celou noc k tomu prsu, třeba to hladovej vysaje.