Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hankazamecnikova
4. srp 2010

@butt Hele a jak jsi na tom teď se studiem? 😀 😀 😀

butt
4. srp 2010

@hankazamecnikova me chybi uz jen poslat dopis na fakultu a mam splnenej celej semestr, takze studium fakt neresim 😀 tys mela jeste nejaky povinnosti, ze?stihas? 😀

hankazamecnikova
4. srp 2010

@butt Mám ještě poslat dvě práce = dvě zkoušky. Ještě jsem se na to ani nepodívala, musím o víkendu začít. Tatínek bude hlídat, možná i babička, jestli se dostaneme k našim konečně... a jestli malýho pustí už ten spurt 😕 Pak teprve budu mít hotovej čtvrťák a budu řešit páťák. Tam už toho moc nezbývá, ale nevím, no, nevím, jestli bych třeba neměla na rok přerušit. Jenže s ročním dítětem se bude studovat asi ještě hůř než tady s kojencem, co?

butt
4. srp 2010

@hankazamecnikova to mi rikali vsichni, ze s rocnim ditetem to je hrosi, nez s uplne malym....tak at ty prace pekne jdou 😉

hankazamecnikova
4. srp 2010

@butt Díky, snad půjdou. Teď je vlastně poledne a já jsem už celkem vyšťavená, malej usnul, tak jsem se i najedla... ale vyspat se už asi nestihnu. Ale pracovat na těch zkouškách, to se mi teď taaaaak nechce 😀

butt
4. srp 2010

@hankazamecnikova nam se uz pomalu ustalil nejakej rezim a ukazalo se, ze mala je prece jen extremne spavy dite.az se s ni trochu nudim 😅 ja se do skoly i tesim, pripadne mi, ze jsem stasne zhloupla, vypadavaji mi slova a tak...musim se zas dostat do formy 😀

hankazamecnikova
4. srp 2010

@butt A jí se ten růstový spurt vyhnul? Jako, my taky máme něco jako režim. Hlavně v noci se pěkně budí ve dvanáct a potom ve čtyři, dneska dokonce až v pět. A přes den chtěl normálně pít po dvou-třech hodinách, v devět a ve tři jsme jezdili na procházky a to potom spal vždycky tři hodinky... ale teda tenhle spurtík, ten to trochu rozhodil. Na procházku se moc nedostaneme, když má pořád hlad a občas se vykašle i na spaní a pořád chce další mlíko 😀 A přiznám se, když už je čas, tak ho radši chovám nebo když spinká, tak se flákám, než abych dělala něco do školy 😵 🤐

butt
4. srp 2010

@hankazamecnikova no me to pripada, ze zatim se nas netyka...mozna to zakriknu 😀 v noci kojime po osmi hodinach, pres den si da jeden dlouhej spanek, to kojime tak po sesti hodinach no a mezitim si rika po hodine az ctyrech... ono se to u vas zas ustali, uvidis 😉 a to je jasny, ze do skoly se ti jeste nechce nic delat, vsak je jeste malinkej, mas narok se flakat 😉

lakshmi
4. srp 2010

@butt jasný, ráda ti to ukážu, já jsem kolíbku taky skoro nevázala, jen už nevím, jak se drží tak malé miminko 🙂 až se budeš cítit, tak napiš nejlépe do IP

crawler
4. srp 2010

hoj holky.-)

nikollita: vítej! a moc velká gratulka k dušíkovi, tak havně ať sííílííí🙂 no Išek se měl narodit v dubnu, ale 2 týdny jsem přenášela, takže je to májový kotě🙂

@hankazamecnikova tak to bysme se mohly vzájemně podporovat - já už musím konečně dočíst knihu jménem Mánavadharmašástra a pak na ni napsat práci - když bude schválená, tak můžu v září ke zkoušce ze starověké indie. Problém je, že jsem taky vyšťavená a když už najdu chvilku, tak běžím na koníka. Párkrkát už jsem k té knize sedla, ale když ji začnu číst, tak se mi hned začnou zavírat oči 😅 musím to udělat do 14dnů, což je sadóóó 😲
@butt já bych taky chtěla, aby s Iškem aspoň obden byla nuda - zatím to nevypadá 😝 😀 Jinak tomu, co tě postihlo se říká laktační psychóza ( a já ji mám taky i když jsme byli většinu času na umělým mlíčku 😅 😀 )
@lakshmi a jaký úvaz bys doporučila mě? z kolébky už mi vyrostl. ted má 6,5kg, ale hlavičku mu občas ještě bimbá, takže nemůžu budhu a obráceně -kříž s kapsou se mu nelíbí, páč nic nevidí :-/

butt
4. srp 2010

@lakshmi jeste jednou diky,rada tve nabidky vyuziju 😉

@crawler ja jsme nekdy delala to, ze kdyz jsem si potrebovala pres den zdrimnout a neslo mi usnout, tak jsem si do postele vzala uceni...fungovalo to 100% 😀 😀 😀 😀 taky jsem si rikala, ze mam nejakej vykojenej mozek 😀 😀 jinak ja se ptala holek na jine diskuzi, co delat, kdyz se male nelibi v krizi..a oni rikali, ze si casem zvykne..ze je to potreba po chvilkach zkouset...

crawler
4. srp 2010

@butt no jo, když malej je už velkej objevitel a vadí mu, že se mi má koukat mezi prsa - pořád vyvrací hlavu dozadu a pak se rozeřve :-/ možná by to šlo, kdybych to bejvala zkoušela od začátku,a le já ho nosila jen v kolíbce...

butt
4. srp 2010

@crawler ale mala mi dela uplne to samy...ona i kdyz ju tak nesa, ze je celem ke me, tak vyvraci hlavu a nelibi se ji to...ale fakt nevim, rikaly mi to holky, ze si i dite na to musi zvyknout..sama zkusenost nemam

hankazamecnikova
4. srp 2010

@crawler Jasně, tak se budem podporovat 🙂 Kde vlastně studuješ? Tady v Olomouci je totiž taky katedra kulturní antropologie. Teda, psala jsi že děláš antropologii, že jo? Chodila jsem na kulturní antropu Číny, bylo to fakt zajímavý 😵

lakshmi
4. srp 2010

@crawler kamarádka nosila malýho v kolíbce až do 8 měsíců, to už se ti tam fakt nevejde? 🙂 mě nejvíc vyhovoval kříž s kapsou, za začátku taky mrčel, ale nakonec byl spokojenej. Ono pak už moc na výběr v těch úvazech není, ale myslím, že na kolíbku ještě není tak velkej 😉

crawler
4. srp 2010

@hankazamecnikova jojo, antropologie v Pardubicích🙂 ono to zajímavý je až na nějaký výjimky, což zrovna tahle kniha je - obecně je to o nařízeních pro všechny kasty hinduistů, ale je to dobový text čili hrozně krkolomné, já se v tom ztrácím a nemůžu se nalézt...a už vůbec nevím, jak pojmout tu práci, když jsem z té knihy vedle jak ta jedle ☹((
@lakshmi no popravdě už by se mi tak asi blbě nesl - přeci jenom ta váha není tak dobře rozprostřená a já bych měla víc zatíženou levou stranu...no těším se na budhu - ta se mu bude mocinky líbit, ale hádám, že to ještě 2-4týdny bude trvat než s tou hlavičkou nebude tak bimbat...😀

butt
4. srp 2010

@crawler crawler a ten uvaz budha je co zac?ten mi nejak unikl, posles odkaz?

blka
4. srp 2010

@hankazamecnikova Hani, já bych zatím nepřerušovala. to jde i v průběhu roku, ne? Nebo nejde? Já bych to zkusila 😉 . A ty jsi šikovná, to dáš 😉

hankazamecnikova
4. srp 2010

@crawler Pardubice, jů, tam mám kamarádku 🙂 já jsem tam taky chtěla jít na vysokou, na učitelství angličtiny pro základky 😀 ale čínština to vyhrála, cheche. Antropologie je určitě super, tohle musíš holt překousnout, takový okamžiky jsou na každým oboru. Jo a Indie a ty její bichle tlustý, dokážu si to představit, taťka byl na Indii jednu dobu hodně vysazený a měli sme je doma, vždycky jsem si říkala, že to jsou nejtlustší knížky na světě 😀 😀

hankazamecnikova
4. srp 2010

@blka Já bych to chtěla zkusit, i bych se do školy těšila... ale nesnáším čínskou konverzaci a tam bych asi nemohla studovat individuálně, musela bych tam chodit aspoň někdy... a nechce se mi tam, no, mi přijde, že už čínsky neřeknu ani slovo... což se tím, že budu doma ale nezlepší, co? 😒

blka
4. srp 2010

@hankazamecnikova No právě, tím, že tam chodit nebudeš, tak si to moc neobnovíš 😉 . A jde přerušit v průběhu studia nebo ne?

hankazamecnikova
4. srp 2010

@blka jo aha, to by asi mělo jít. a bralo by se to tak, že bych se vracela na začátek toho semestru, nevím... ale možná jde vrátit se i na konci semestru, mít třeba odchozené semináře a jít pak rovnou na zkoušky. asi je to o domluvě s profesorem... měla bych udělat ty práce na zkoušky a pak se vrhnout na slovíčka, pustit si nějakou čínskou telenovelu... ale jako ještě pořád se mi nechce 😔

blka
4. srp 2010

To se ti nebude chtít už nikdy 😅 . Jak jsem neměla Marečka, tak jsem se k tomu učení vždycky dokopala, až se manžel divil, že se dokopu. ale co je Mareček, tak mě to stálo strašný úsilí se donutit.

tanuki
4. srp 2010

@crawler teda 8hod v noci, hlasitě závidím 😉

tanuki
4. srp 2010

teda pardon, jsem si spletla maminku 😀

crawler
5. srp 2010

ahojky🙂 dneska spal Išek 8 hodin v kuse, já mám naspáno 6hodin v kuse, což je parááádička🙂

@butt http://www.satky1.websnadno.cz/budha.html - je to vlastně to, jak nosíš malou ty, ale obráceně🙂

butt
5. srp 2010

@tanuki to bylo na me? 😀

@crawler to je super, to jsem fakt neznala 🙂

lakshmi
5. srp 2010

@crawler Na buddhu si ho dávám, když jsem venku a vrtí se a už nevím co s ním 🙂 ale není to moc pohodlný, vždycky jsem u toho taková prohnutá

crawler
5. srp 2010

@lakshmi a který úvaz je nej pro těžší dítko? Išek má 6,5kg, ted už snad bude přibírat pomaleji, ale já jsem malá a je toho na mě taky dost🙂 on se strašně rád rozhlíží, proto ani ta kolíbka už nepřipadá v úvahu - vztekal by se mi 🙄 Co s ním? Nejvíc by se mu líbilo, kdyby mi mohl sedět za krkem, což jako 3měsíční fakt nemůže 😀

butt
6. srp 2010

@tanuki tak co manzel v praci?jaky jsou dojmy?